صفحه 71 از 95 نخستنخست ... 21 61 67 68 69 70 71 72 73 74 75 81 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 701 تا 710 , از مجموع 941
Like Tree1979تشکر

موضوع: Canon EOS 60D

كاربر فعال saeed2vfx آواتار ها
    تشکر کرده
    4533

نقل قول نوشته اصلی توسط chimeh نمایش پست ها
    چند وقتی هست که با فوکوس عکس هایی که می گیرم دچار مشکل شدم. اگر چندتا شات پشت سر هم ( نه به صورت اتوماتیک) از یک سوژه بگیرم یکی دو تاش فوکوس نیست. در نهایت بردم لنز رو دادم ایده آل و چک کرد و گفت که مشکلی نیست حالا بفکر افتادم شاید ایرادی از نرم افزار دوربین هست. آیا آپدیت کردن فریمور دوربین می تونه اگر ایرادی باشه برطرف کنه؟
    با همه لنزها این مشکلو دارین؟

من با لنز 50mm f1.8 این مشکلو دارم که با آپدیت فریمور همچنان همین مشکل سرجاشه !

كاربر همراه chimeh آواتار ها
    تشکر کرده
    207

از حالت One shot و نقطه مرکزی فوکوس استفاده می کنم. از سه پایه استفاده نمی کنم ولی نکته اینجاست که من قبلا این مشکل رو نداشتم و جدیدا حدود یک ماهی هست که باهاش درگیر شدم. کلا من تو آتلیه با 1/160 و 1/200 عکس می گیرم

یه سوال
    آیا بنظرتون اینکه از دو نفر کنار هم عکس بگیرم با f/11 ,1/200 , focal lenght 40-60 و یکیشون کاملا فوکوس و دیگری کمی خارج باشه غیر طبیعی نیست؟ فوکوس هم با نقطه مرکزی.
    تو ایده آل که این سوال رو پرسیدم گفت باید عکس های دسته جمعی رو از فوکوس چند نقطه ای استفاده کنی ولی من به این نکته اعتقاد ندارم. چون رندوم هر چی جلوتره رو فوکوس می کنه و حساب و کتابی تو کارش نیست.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

از حالت One shot و نقطه مرکزی فوکوس استفاده می کنم. از سه پایه استفاده نمی کنم ولی نکته اینجاست که من قبلا این مشکل رو نداشتم و جدیدا حدود یک ماهی هست که باهاش درگیر شدم. کلا من تو آتلیه با 1/160 و 1/200 عکس می گیرم

یه سوال
    آیا بنظرتون اینکه از دو نفر کنار هم عکس بگیرم با f/11 ,1/200 , focal lenght 40-60 و یکیشون کاملا فوکوس و دیگری کمی خارج باشه غیر طبیعی نیست؟ فوکوس هم با نقطه مرکزی.
    تو ایده آل که این سوال رو پرسیدم گفت باید عکس های دسته جمعی رو از فوکوس چند نقطه ای استفاده کنی ولی من به این نکته اعتقاد ندارم. چون رندوم هر چی جلوتره رو فوکوس می کنه و حساب و کتابی تو کارش نیست.
    در حالت One Shot اگر سوژه يا دوربين جابجا شود، نقطه فوكوس متناسباً تغيير نمي كند .
    مثالي كه زديد به نظرم مرتبط با سوالي كه كرديد (تغيير نقطه فوكوس در عكس هاي متوالي) نبود. اين مثال به عمق ميدان بر مي گردد . يعني در يك عكس يك نفر در فوكوس قرار دارد و يك نفر خارج از فوكوس است. فاصله دوربين از سوژه چقدر بوده است؟ اگر فرضاً فاصله 150 سانتيمتر بوده است، با لنز 50 م م و عدد ديافراگم 11 عمق ميدان 40 سانتيمتر خواهد بود يعني اگر يك نفر مثلاً 25 سانتيمتر جلوتر يا عقبتر از نفر ديگر باشد از فوكوس خارج مي شود.
    yaghoobi، chimeh، Hamed Ziyaei و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه chimeh آواتار ها
    تشکر کرده
    207

عذر خواهی می کنم ولی اون یک سوال دیگر بود و مثال نبود.
    باید این سوال رو بعدا می پرسیدم و در قسمت لنز ها.
    در مورد oneshot من چون از نقطه مرکزی فوکوس رو قفل می کنم اگر از حالت دیگه ای مانند alfocus استفاده کنم نمی تونم کادرم رو تنظیم کنم. چراکه در لحظه نهایی لنز فوکوسش رو آپدیت می کنه و ممکنه که در اون لحظه نقطه مرکز روی بکگراند باشه!
    Dariush Chegini تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    4533

یه سوال
    اگر دو نفر دقیقا‍ در یک خط قرار بگیرند ، مشکل اپتیکی است.

2person.jpg
    chimeh تشکر می‌کند.

كاربر فعال iman kh آواتار ها
    تشکر کرده
    747

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed2vfx نمایش پست ها
    اگر دو نفر دقیقا‍ در یک خط قرار بگیرند ، مشکل اپتیکی است.

2person.jpg
    دو نفر كه هميشه تحت هر شرايطي در يك خط هستن !
    اما مثل نمودارتون بايد فاصله يكسان با دوربين داشته باشن
    معنيش اينه اگه سه نفر يا بيشتر باشن ديگه خط راست نميتونه ملاك باشه و قسمتي از يك دايره ميشه
    chimeh تشکر می‌کند.

كاربر همراه GITANE آواتار ها
    تشکر کرده
    2892

سلام دوستان گرامی،آقا یه سوال داشتم یکی از دوستام 60دی داره میخواستم ببینم این دوربین هم مثل بقیه گزینه ای داره که 2 فریم عکس رو تو 1 فریم بگیره داره یا نه؟؟(اسم فنیش رو نمیدونم چی میشه)اگه داره چجوری فعال میشه؟
    باتشکر
    حسن نجف آبادی
    فتوبلاگ
    D7100-18.105 vr-sb600

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط GITANE نمایش پست ها
    سلام دوستان گرامی،آقا یه سوال داشتم یکی از دوستام 60دی داره میخواستم ببینم این دوربین هم مثل بقیه گزینه ای داره که 2 فریم عکس رو تو 1 فریم بگیره داره یا نه؟؟(اسم فنیش رو نمیدونم چی میشه)اگه داره چجوری فعال میشه؟
    باتشکر
    اسمش Multi Exposure است و 60D اين قابليت را ندارد. البته در فتوشاپ به راحتي قابل انجام است.
    yaghoobi، GITANE، M.Barani و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    4533

نقل قول نوشته اصلی توسط iman kh نمایش پست ها
    دو نفر كه هميشه تحت هر شرايطي در يك خط هستن !
    اما مثل نمودارتون بايد فاصله يكسان با دوربين داشته باشن
    معنيش اينه اگه سه نفر يا بيشتر باشن ديگه خط راست نميتونه ملاك باشه و قسمتي از يك دايره ميشه
    منظور بنده هم دقیقاً همین نوشته هایی بود که با رنگ قرمز مشخص کردم.
    مرسی بابت کامل کردنش.
    chimeh تشکر می‌کند.

كاربر همراه kartal آواتار ها
    تشکر کرده
    56

نقل قول نوشته اصلی توسط papyruus نمایش پست ها
    سلام...من میخوام بر روی عکسهام اسمم رو حک کنم و یا بقول معروف کپی رایتش کنم..وارد منوی دوربین میشم ولی اون قسمت کپی رایتش ظاهرن غیر فعاله..وقتی دکمه ست رو فشار میدم هیچ اتفاقی نمیفته و به صفحه بعدی وارد نمیشم..الفباها و کاراکترها هم غیر فعال هستن..دفترچه دوربین رو هم مطالعه کردم و طبق اون عمل کردم ولی فایده نداره..
    لطفا بنده رو راهنمایی کنید..
    دوربین رو درحالت M قرار بدید , از منو از سمت راست اولین علامت اچار رو انتخاب کنید ! یه جا هست به اسم Copyright information اون رو انتخاب کنید به Authors name برید و از اونجا ویرایش کنید
    البته این کپی رایت در Detail عکس ها دیده میشه فقط
    saeed2vfx و Hamed Ziyaei تشکر می‌کنند.
    Canon 60D EOS - EFS 18-55 IS - EFS 55-250 IS - Canon 50 F1.8 - Canon 8-15 Fisheye L USM

صفحه 71 از 95 نخستنخست ... 21 61 67 68 69 70 71 72 73 74 75 81 ... آخرینآخرین