صفحه 8 از 32 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 18 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 71 تا 80 , از مجموع 316
Like Tree538تشکر

موضوع: Canon EOS 600D / Rebel T3i / Kiss X5

كاربر همراه
    تشکر کرده
    33
    drfarahnak و persian.boy تشکر می‌کنند.

كاربر همراه drfarahnak آواتار ها
    تشکر کرده
    344

نقل قول نوشته اصلی توسط drfarahnak نمایش پست ها
    سلام. امروز داشتم عکس های دوربینو نگاه می کردم. متوجه شدم که در تمامی عکس ها در یک نقطه با مختصات مشخص یک علامت شبیه ضربدر سفید به چشم می خورد که در بعضی عکس ها کاملا شارپ و در بعضی به صورت مات دیده می شود. مشکل از کجاست؟
    این دوربین گزینه ی Clean Manually نداره. از قسمت Dust Delete Data هم استفاده کردم اما جواب نداد. اما امروز یکی از دوستان می خواست از من عکس بگیره. لنز تامرون 17-50 در فاصله کانونی 50 بود که از درون لنز متوجه یک نقطه ی سیاه شدم ( از درون لنز نه از داخل چشمی ). آیا این نقطه سیاه همان لکه سفید است که در تمام عکس ها میبینم؟ چه جوری پاکش کنم؟

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

این دوربین گزینه ی Clean Manually نداره. از قسمت Dust Delete Data هم استفاده کردم اما جواب نداد. اما امروز یکی از دوستان می خواست از من عکس بگیره. لنز تامرون 17-50 در فاصله کانونی 50 بود که از درون لنز متوجه یک نقطه ی سیاه شدم ( از درون لنز نه از داخل چشمی ). آیا این نقطه سیاه همان لکه سفید است که در تمام عکس ها میبینم؟ چه جوری پاکش کنم؟
    من درست متوجه نشدم!

یعنی چه که Clean Manualy ندارد؟ و اینکه به چه صورت از Dust Delete Data استفاده کردید؟

آن لکه سفید چه شکلی است؟ کراپ 100% لطفا.

و اینکه برای تست گرفتن وجود Dust راه اش ساده است.

دوربین را بر روی اف 22 یا بالاتر قرار دهید.بین 4 یا 5 ثانیه شاتر را تنظیم کنید.به سمت یک کاغذ A4 سفید نشانه بروید به صورتی که کل کادر را از درون ویزو سفید ببینید.

بعد هم شاتر را بچکانید.

بعد عکس را در کامپیوتر باز کنید و با ابزار Level ان را سفید و سیاه ( اور و آندر ) کنید جای لکه ها را به خوبی خواهید دید.اندازه و تاثیرشان را.

عکسی که می گیرید باید کاملا OVER EXPOSE باشد.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    344

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    من درست متوجه نشدم!

یعنی چه که Clean Manualy ندارد؟ و اینکه به چه صورت از Dust Delete Data استفاده کردید؟

آن لکه سفید چه شکلی است؟ کراپ 100% لطفا.

و اینکه برای تست گرفتن وجود Dust راه اش ساده است.

دوربین را بر روی اف 22 یا بالاتر قرار دهید.بین 4 یا 5 ثانیه شاتر را تنظیم کنید.به سمت یک کاغذ A4 سفید نشانه بروید به صورتی که کل کادر را از درون ویزو سفید ببینید.

بعد هم شاتر را بچکانید.

بعد عکس را در کامپیوتر باز کنید و با ابزار Level ان را سفید و سیاه ( اور و آندر ) کنید جای لکه ها را به خوبی خواهید دید.اندازه و تاثیرشان را.

عکسی که می گیرید باید کاملا OVER EXPOSE باشد.
    ممنون از راهنماییتون. جناب دانش پایه یک متنی قرار دادند که ذکر کرده بودند که در داخل منوی دوربین رو در حالت Clean Manually قرار بدم و من گفتم در منو این گزینه وجود نداره. از Dust Delete Data هم طبق راهنمای خود دوربین استفاده کردم.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

ممنون از راهنماییتون. جناب دانش پایه یک متنی قرار دادند که ذکر کرده بودند که در داخل منوی دوربین رو در حالت Clean Manually قرار بدم و من گفتم در منو این گزینه وجود نداره. از Dust Delete Data هم طبق راهنمای خود دوربین استفاده کردم.
    http://a.img-dpreview.com/reviews/Ca.../setupmenu.gif

Sensor cleaning
    • Auto cleaning
    Enable
    Disable
    • Clean now
    Cancel
    OK
    • Clean manually
    Cancel
    OK Defines the settings for the built-in cleaning system, by default the system is enabled and cleans at startup and shutdown (although this can be interrupted).

The 'clean manually' option locks the mirror and shutter up for manual access to the sensor.

داشتن که دارد اما آن آپشن برای هنگامی است که می خواهید به صورت دستی و با انواع مواد و ابزار های پاک کننده سنسور سنسور دوربین را به صورت دستی و سخت افزاری پاک کنید که اگر تجربه ای در این موضوع ندارید توصیه می کنم این کار را انجام ندهید.

تاپیک مفصلی در مورد تمیز کردن سنسور داریم جستجو کنید پیدایش می کنید.
    M. Beyrami، drfarahnak، persian.boy و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

سلام
    در عکسی که اقای قبادی زحمتشو کشیدن میتونید گزینه Cleaning رو پیدا کنید. این کار باعث برطرف شدن هاپ پیکسلها میشه بدون نیاز به هیچ کار اضافی مثل پاک کردن سنسور و .... .
    از پست قبلیتون من حدث زدم مشکل شما گردو غبار روی سنسور نیست و سنسور شما پیکس سوخته دارد بهمین دلیل اون مطلبو براتون فرستادم ممکنه مشکل پیکسهای سوخته هم رفع بشه. اگر یه عکس با کراپ 100% بگذارید بهتر میشه قضاوت کرد.
    اگر مشکل شما هم گرد و غبار یا به قول خودتون dust باشه برای سرویس بهتره به تعمیرگاه ببرید. البته خودتون هم میتونید با استفاده از کیت تمیز کنند سنسور اینکارو انجام بدید. قبلش حتما تاپیک مربوط را مطالعه کنید.
    drfarahnak تشکر می‌کند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

تشکر کرده
    344

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    سلام
    در عکسی که اقای قبادی زحمتشو کشیدن میتونید گزینه Cleaning رو پیدا کنید. این کار باعث برطرف شدن هاپ پیکسلها میشه بدون نیاز به هیچ کار اضافی مثل پاک کردن سنسور و .... .
    از پست قبلیتون من حدث زدم مشکل شما گردو غبار روی سنسور نیست و سنسور شما پیکس سوخته دارد بهمین دلیل اون مطلبو براتون فرستادم ممکنه مشکل پیکسهای سوخته هم رفع بشه. اگر یه عکس با کراپ 100% بگذارید بهتر میشه قضاوت کرد.
    اگر مشکل شما هم گرد و غبار یا به قول خودتون dust باشه برای سرویس بهتره به تعمیرگاه ببرید. البته خودتون هم میتونید با استفاده از کیت تمیز کنند سنسور اینکارو انجام بدید. قبلش حتما تاپیک مربوط را مطالعه کنید.
    گزینه clean manually رو پیدا کردم و به همون روشی که شما فرمودید مشکل حل شد. با تشکر فراوان از راهنماییتون

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط sibsabz نمایش پست ها
    زوم دیجیتال 3x و 10x در حالت فیلمبرداری باهمان کیفیت hd امکان فوق العاده ای است .
    مثلا فرض کنید یک لنز 400 را با اکستندر 2x میشود 800 روی کراپ 1.6 میشود 1280 و با 10x زوم دیجیتال با لنری معادل 12800 فیلمبرداری کنید!! ( قابل توجه فیلمسازان حیات وحش)
    ببخشيد من اماتور هستم تازه قرار برم کلاس و 600d بخرم فقط از روی علاقه حالا جریان این زوم چیه مثلا با لنز خود دورببن که گفته 18-55 چقدر زوم در فیلمبرداری دارم من فیکر میکردم همون 55 باشه. مثلا اینکه میگن sx30 24-840 و میشه 35 برابر زوم در فیلمبرداری داشت که 840 اخرشه منظورتون از 12800 یعنی میتونیم تقریبا 15 برابر sx30 که یه سوپر زوم هستش زوم داشته باشیم؟؟

كاربر آشنا Lost Soul آواتار ها
    تشکر کرده
    266

نقل قول نوشته اصلی توسط tardidd نمایش پست ها
    ببخشيد من اماتور هستم تازه قرار برم کلاس و 600d بخرم فقط از روی علاقه حالا جریان این زوم چیه مثلا با لنز خود دورببن که گفته 18-55 چقدر زوم در فیلمبرداری دارم من فیکر میکردم همون 55 باشه. مثلا اینکه میگن sx30 24-840 و میشه 35 برابر زوم در فیلمبرداری داشت که 840 اخرشه منظورتون از 12800 یعنی میتونیم تقریبا 15 برابر sx30 که یه سوپر زوم هستش زوم داشته باشیم؟؟
    فاصله کانونی هر لنز در مقدار کراپ فاکتور سنسور دوربین ( در مقایسه با سنسور های فول فریم ) ضرب میشه تا فاصله کانونی که لنز مورد نظر به شما میده به دست بیاد ....
    هر چقدر سنسور کوچک تر باشه این ضریب بیشتر میشه و فاصله کانونی لنز شما هم بالاتر میره ...

برای مثال کراپ فاکتور دوربینی که معرفی کردید 1.6 هستش در نتیجه فاصله کانونی که شما با لنز 55-18 خواهید داشت حدودا میشه 88-28
    هنگام فیلمبرداری با این دوربین وقتی شما 10X زوم میکنید ، دوربین باز هم از سطح کمتری از سنسور استفاده میکنه و در واقع کراپ فاکتور رو افزایش میده که باعث میشه یه مقدار کیفیت تصویر کمتر بشه ولی زوم بیشتری داشته باشید . ( این امکان فقط برای فیلمبرداری وجود داره ) و لنز 55-18 شما در نهایت تا فاصله کانونی 880mm در حالت فیلمبرداری میتونه زوم کنه ...
    اون 12800 هم برای لنز 400 با تله کانورتر 2x هستش
    AMIRGHS640 و tardidd تشکر می‌کنند.
    سعید شاهدی
    canon 450D + 18-55 ( برای خودم نیست )

كاربر همراه
    تشکر کرده
    78

سلام
    شنیدم که این دوربین تو بازار هم ساخت ژاپن دارد و هم ساخت هنگ کنگ و اینکه ساخت هنگ کنگ هم قیمتش پایینتر است و هم گویا بعضیهاش دارای مشکل میباشد

آیا این گفته صحت دارد؟

صفحه 8 از 32 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 18 ... آخرینآخرین