صفحه 28 از 33 نخستنخست ... 18 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 271 تا 280 , از مجموع 321
Like Tree94تشکر

موضوع: Canon EOS 350D / Digital Rebel XT

كاربر فعال Minoosepehr آواتار ها
    تشکر کرده
    1796

پیش فرض پاسخ: آیا 350D امکان Live View دارد؟

از دوستان بابت پاسخ ممنونم.
    حقیقتش از آنجایی که بنده کم مطالعه میکنم بیشتر امکانات دوربینهای برندهای کنن نیکون و سونی رو پیگیری میکنم.

مثلا چرا نباید در دوربینهایی جدید 1d و 40d کنن یا d300 و D3 نیکون چنین چیزی رو ببینیم و مثلا توی دوربینهای پاناسونیک و الیمپوس شاهد اون باشیم؟
    آیا در 40d و d300 بخاطر پایین آوردن قیمت چنین کاری صورت گرفته؟ یا اصلا هزینه بر نیست؟
    یا هنوز لایو ویو در این برندها تکامل پیدا نکرده که بخوان براش LCD چرخان بذارن؟
    اصلا در آینده کنن و نیکون از LCD چرخان در این رده از دوربینها استفاده خواهند کرد؟

فقط این رو میدونم برای بسیاری جذاب خواهد بود و حتی حاضرند بیش از 100 دلار بابت اون پول بدن.
    آریو مینوسپهر

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط a80300d نمایش پست ها
    مثلا چرا نباید در دوربینهایی جدید 1d و 40d کنن یا d300 و D3 نیکون چنین چیزی رو ببینیم و مثلا توی دوربینهای پاناسونیک و الیمپوس شاهد اون باشیم؟
    آیا در 40d و d300 بخاطر پایین آوردن قیمت چنین کاری صورت گرفته؟ یا اصلا هزینه بر نیست؟
    یا هنوز لایو ویو در این برندها تکامل پیدا نکرده که بخوان براش LCD چرخان بذارن؟
    اصلا در آینده کنن و نیکون از LCD چرخان در این رده از دوربینها استفاده خواهند کرد؟

فقط این رو میدونم برای بسیاری جذاب خواهد بود و حتی حاضرند بیش از 100 دلار بابت اون پول بدن.
    یكی از دلایلش اینه كه در شرایط مساوی LCD چرخان قطر كمتری داره. من خودم به شخصه یك LCD فیكس 3 اینچی رو به یك LCD چرخان 2 یا 2.5 اینچی ترجیح می دم. از طرفی نمی دونم این موضوع تا چه حد كاربرد داره. توی حدود 4-3 سالی كه FZ5 دارم و 5 ماهی كه 40D دارم حتا یك بار هم كمبود این موضوع رو احساس نكردم الان فقط وقتی مكرو می گیرم از لایو ویو استفاده می كنم كه اونجا هم احساس نكردم كاش می چرخید.
    عكاسان خبری هم اینقدر حرفه ای هستند كه دستشونو بالا بگیرند و ندید عكس بگیرند ( قدیما اینقدر اینجوری عكس گرفته ام :biggrin: )
    ولی همه ی اینا دلایل من هستند و ممكنه قانع كننده نباشند .
    Minoosepehr و Behnam_703 تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

فرهاد جان برای شخصی مثل من كه رو هر زمین هموار و ناهمواری بخاطر عكاسی به حالت تاق باز. به پهلو و دمر دراز میكشم زیاد استفاده نداره اما برای عكاسان شیك پوش و خوش تیپ كه به اتوی لباسشان اهمیت فراوان میدن ممكنه استفاده داشته باشه و شاید در اینده تتم لایو ویو ها اینجوری بشن كی میدونه

یادم میاد یه بار كف یه جاده برای عكاسی دراز كشیده بودم كه یه ماشین كه ظاهرا سرنشینانش اعضای یه خانواده بودن با دیدن یه شخص 120 كیلویی ولوشده كف جاده كلی سوپرایز شده بودن و مثل اینكه دیوانه ای رو دیده باشن لبخند زنان (پوز خند) از محل گریختند:biggrin:
    Minoosepehr، farhad44، Behnam_703 و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط babakdin543 نمایش پست ها
    یادم میاد یه بار كف یه جاده برای عكاسی دراز كشیده بودم كه یه ماشین كه ظاهرا سرنشینانش اعضای یه خانواده بودن با دیدن یه شخص 120 كیلویی ولوشده كف جاده كلی سوپرایز شده بودن و مثل اینكه دیوانه ای رو دیده باشن لبخند زنان (پوز خند) از محل گریختند:biggrin:
    در اينكه هر امكاني بودنش از نبودنش بهتره شكي نيست ولي من مي گم استفاده از امكانات موجود هم ممكنه. من يه عكسي توي تاپيك عكس زمستاني گذاشته بودم كه دوربين همتراز زمين قرار داره ولي من چون خودم اتوكشيده ام :::big grin::: لزومي به دراز كشيدن نديدم و حتا از لايو ويو هم استفاده نكردم فقط به صورت تجربي كادر و دوربين رو تنظيم كردم و با دو تا شات ( اولي تير قلق بود :biggrin: ) كادر مورد نظرم دراومد.

یه چیز با ربط : من اینقدر ازاین پریسكوپا ( Angle Finder ) كه روی ویزور نصب می شن خوشم میاد. خیلی بیشتر از لایو ویو

ME، babakdin543، Sama01 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    241

خیلی ممنون از راهنماییهاتون.بالاخره بعد از این همه اذیت دوستان وآن همه كش و قوس امروز عزمم رو جزم كردم و
    رفتم 350d خریدم.الان هم با اینكه چند ساعت نگذشته خیلی راضی هستم كه این رو از راهنماییهای دوستان عزیز و مقاله های بسیار مفید آقای شهبازی دارم.از همه عزیزان كه راهنمییم كردن بخصوص آقا فرهاد كه همیشه اولین جواب را داده تشكر میكنم.
    farhad44 و Amir Tavakoli تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Sama01 آواتار ها
    تشکر کرده
    1844

در اينكه هر امكاني بودنش از نبودنش بهتره شكي نيست ولي من مي گم استفاده از امكانات موجود هم ممكنه. من يه عكسي توي تاپيك عكس زمستاني گذاشته بودم كه دوربين همتراز زمين قرار داره ولي من چون خودم اتوكشيده ام لزومي به دراز كشيدن نديدم و حتا از لايو ويو هم استفاده نكردم فقط به صورت تجربي كادر و دوربين رو تنظيم كردم و با دو تا شات ( اولي تير قلق بود ) كادر مورد نظرم دراومد.
    من تقریبا با مطلب فرهاد خان موافقم.
    من چند سال با sony h2 عکاسی کرده بودم. در غالب موارد هم با P عکاسی! می‌کردم. وقتی با دوربین 30ِD می خواستم عکاسی کنم، به دلایلی مجبور شدم در حالت M عکاسی کنم. اوایل خیلی از عکس‌هایی که می‌گرفتم یا سیاه بودند یا سفید. ولی رفته رفته طی دو سه ماه عادت کردم و الان خیلی راحت به قول فرهاد خان با دو شات به نتیجه مطلوب می‌رسم.
    یعنی من خودم که سال‌ها با LCD‌ عکاسی کردم، هیچ ضرورتی بر Live View نمی‌بینم و به همین دلیل زمان خرید دوربین جدبد، اصلا به دنبال یک دوربین با چنین قابلیتی نبودم. حتی معتقدم که نداشتن این امکان، یک فرصت برای درک بهتر عکاسیه.

دوربین هم مبارک باشه.
    farhad44 و mehdi_th تشکر می‌کنند.
    سید مصطفی آهنگرها
    S a m a P i x . i r
    Canon 50D + 16-35 f2.8 L II +70-200 f2.8 L IS

كاربر همراه Ali Shadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1424

شاید تنها علتی که منو شدیدا به لایو ویو وابسته کرده مسئله عینکی بودنه، وقتی از ویوفیندر یا ویزور استفاد میکنم یا باید عینک رو بزنم بالا که بعد از دو سه بار دیگه عملا باید عینکو بخاطر یه لایه چربی که از پیشونی منتقل میشه با مایع ظرفشویی بشورم!!! اگه از پشت عینک هم به ویزور نگاه کنم به خاطر تماس لاستیک ویزور با عینک این مشکل پیش میاد، دوتا راه حل به نظرم میرسه یکیش تعمیر اساسی لنز طبیعیه ( جراحی) ، چون تعمیرکار حرفه ای و خدمات پس از فروشش کمیابه اقدام نمیکنم . دومیش لایو ویو!

WWW.GOGNUS.COM علی شادی
    Gear List: Nikon D90 + 18-105vR + 50 1.4D + Sigma 10-20 + Manfrotto 190XPROB + 322RC2 & Panasonic FZ5

كاربر بسیار فعال Amir Tavakoli آواتار ها
    تشکر کرده
    7229

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi_th نمایش پست ها
    خیلی ممنون از راهنماییهاتون.بالاخره بعد از این همه اذیت دوستان وآن همه كش و قوس امروز عزمم رو جزم كردم و
    رفتم 350d خریدم.الان هم با اینكه چند ساعت نگذشته خیلی راضی هستم كه این رو از راهنماییهای دوستان عزیز و مقاله های بسیار مفید آقای شهبازی دارم.از همه عزیزان كه راهنمییم كردن بخصوص آقا فرهاد كه همیشه اولین جواب را داده تشكر میكنم.
    آقا مبارك باشه. شیرینی هم فراموش نشه
    mehdi_th تشکر می‌کند.

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

نقل قول نوشته اصلی توسط alishadi نمایش پست ها
    شاید تنها علتی که منو شدیدا به لایو ویو وابسته کرده مسئله عینکی بودنه، وقتی از ویوفیندر یا ویزور استفاد میکنم یا باید عینک رو بزنم بالا که بعد از دو سه بار دیگه عملا باید عینکو بخاطر یه لایه چربی که از پیشونی منتقل میشه با مایع ظرفشویی بشورم!!! اگه از پشت عینک هم به ویزور نگاه کنم به خاطر تماس لاستیک ویزور با عینک این مشکل پیش میاد، دوتا راه حل به نظرم میرسه یکیش تعمیر اساسی لنز طبیعیه ( جراحی) ، چون تعمیرکار حرفه ای و خدمات پس از فروشش کمیابه اقدام نمیکنم . دومیش لایو ویو!

1- اصلا و ابدا Live view نمی‌تواند جایگزین ویزور شود.
    2- منهم عینکی هستم و همیشه هم با عینک به ویزور نگاه می‌کنم. مزیتش هم این است که نیاز به تنظیم دیوپتر ویزور هم وجود ندارد. تماس ویزور با عینک هم مشکلی ایجاد نمی‌کند. اگر خیلی حساس هستید، از عینک‌هایی استفاده کنید که بعلت جنس خاص شان خش برنمی‌دارند.
    Ali Shadi، farhad44، darya_s و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر آشنا faezeh آواتار ها
    تشکر کرده
    5

وقتي آدم از ويزور دوربين نگاه مي كنه انگار از دريچه اي كوچك و مخفي مثل جاي كليد يك در داره به دنياي ديگه اي نگاه مي كنه و به دنيال جزابياتاش بيشتر مي گرده و بيشتر تعامل مي كنه
    ولي در نمايش زنده اين حس نيست منهاي اينكه انسان رو از اصالت عكاسي فاصله مي ده
    Kaveh Ghobadi، Amir Tavakoli و QashQai تشکر می‌کنند.
    CANON EOS 40 D + Sigma 18-200 3.5-6.3 dc os +Canon 18-55 is
    CANON EOS 300X + 18-70

صفحه 28 از 33 نخستنخست ... 18 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... آخرینآخرین