صفحه 13 از 24 نخستنخست ... 3 9 10 11 12 13 14 15 16 17 23 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 121 تا 130 , از مجموع 235
Like Tree735تشکر

موضوع: Canon EOS M

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط pooria-ir نمایش پست ها
    دوستان پاسخ من خيلي سادس،واقعا سخت نيست جواب دادن بهش :)

دوربين شما وقتي عكس هايي كه گرفتسد رو نگاه ميكنيد،با چرخش دوربين،عكس ها روتيت ميشن يا نه؟
    Auto Rotate تا آنجایی که من اطلاع دارم در دوربین عکاسی برای این نیست که وقتی شما دوربین را در مود Playback بچرخانید، تصویر هم تغییر کند!
    این مد برای زمانی است که شما با دوربین یک عکس LongShot یا ایستاده می گیرید! بعد دوربین خودش در مود PlayBack آن عکس را زمانی که دوربین عادی دست شماست بصورتی نمایش می دهد که دیگر نیاز به چرخواندن دوربین نباشد!
    امیدوارم مطلب را رسونده باشم
    شاد باشید
    mSafdel و milad_iut تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر آشنا pooria-ir آواتار ها
    تشکر کرده
    74

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    Auto Rotate تا آنجایی که من اطلاع دارم در دوربین عکاسی برای این نیست که وقتی شما دوربین را در مود Playback بچرخانید، تصویر هم تغییر کند!
    این مد برای زمانی است که شما با دوربین یک عکس LongShot یا ایستاده می گیرید! بعد دوربین خودش در مود PlayBack آن عکس را زمانی که دوربین عادی دست شماست بصورتی نمایش می دهد که دیگر نیاز به چرخواندن دوربین نباشد!
    امیدوارم مطلب را رسونده باشم
    شاد باشید
    ممنون از پاسختون
    والا دقيق متوجه منظورتون نشدم
    بزاريد من يه جور ديگه توضيح بدم

من يه كنون اس ايكس ٢٣٠ هم دارم،چه وايد و چه پرتره عكس بگيرم،وقتي كه ميخوام عكس رو نگاه كنم اگر دوربين رو بچرخونم ،عكس هم ميچرخه

اما تو اين دوربين عكس نميچرخه

تشکر کرده
    4653

ممنون از پاسختون
    والا دقيق متوجه منظورتون نشدم
    بزاريد من يه جور ديگه توضيح بدم

من يه كنون اس ايكس ٢٣٠ هم دارم،چه وايد و چه پرتره عكس بگيرم،وقتي كه ميخوام عكس رو نگاه كنم اگر دوربين رو بچرخونم ،عكس هم ميچرخه

اما تو اين دوربين عكس نميچرخه
    درسته!
    منظور من هم همینه! ولی در دوربین های SLR کنون (20D,30D,40D ) وقتی تصویر را پرتره می گیرید، اگر دوربین را بچرخانید، تصویر Rotate نمی شود.
    در این دوربین ها، زمانی که یک تصویر پرتره گرفته شود، مود Play Back و زمانی که دوربین بصورت معمولی در دست شماست بصورت خودکار به حالت ایستاده در وسط صفحه قرار می گیرد. (مثل اینکه بخواهید یک عکس در حالت پرتره (ایستاده) را در یک قاب بصورت واید (Landscape) قرار دهید!
    برای اطمینان می توانید این مود را خاموش کنید و بعد عکس های پرتره را در حالتی که دوربین بصورت واید است نگاه کنید ببینید تغییری ایجاد می شود،؟
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    74

درسته!
    منظور من هم همینه! ولی در دوربین های SLR کنون (20D,30D,40D ) وقتی تصویر را پرتره می گیرید، اگر دوربین را بچرخانید، تصویر Rotate نمی شود.
    در این دوربین ها، زمانی که یک تصویر پرتره گرفته شود، مود Play Back و زمانی که دوربین بصورت معمولی در دست شماست بصورت خودکار به حالت ایستاده در وسط صفحه قرار می گیرد. (مثل اینکه بخواهید یک عکس در حالت پرتره (ایستاده) را در یک قاب بصورت واید (Landscape) قرار دهید!
    برای اطمینان می توانید این مود را خاموش کنید و بعد عکس های پرتره را در حالتی که دوربین بصورت واید است نگاه کنید ببینید تغییری ایجاد می شود،؟
    اينجا رو ببينيد،من دارم اين عكس رو در حالت پرتره ميگيرم

ImageUploadedByTapatalk1405428079.128540.jpg

اينم playback عكس
    ImageUploadedByTapatalk1405428125.881163.jpg

حالا دوربين رو ميچرخونم اما عكس نميچرخه

ImageUploadedByTapatalk1405428174.868599.jpg

با اينكه تنظيمات اتو روتيت هم همونطور كه ميبينيد فعاله

ImageUploadedByTapatalk1405428226.189902.jpg

حالا اگر همين عكس رو در همين حالت با اس ايكس ٢٣٠ بگيرم و دوربين رو بچرخونم،عكس هم ميچرخه و تمام صفحه ميشه،اما تو اين دوربين،خير !

***خواهشا دوستاني كه eos m دارن هم كمك كنن،والا به خدا كار ساده اييه،ولي كمك بزرگيه به من
    msh2200 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    4653

حالا اگر همين عكس رو در همين حالت با اس ايكس ٢٣٠ بگيرم و دوربين رو بچرخونم،عكس هم ميچرخه و تمام صفحه ميشه،اما تو اين دوربين،خير !
    این تصاویری که گذاشتید نشون می ده که عملکرد دوربین دقیقا همان چیزی هست که خدمتتون عرض کردم!
    ببینید این سری از دوربین ها و خیلی از دوربین های دیگه ژیرو سنسور (Gyro Sensor) مثل گوشی ندارند که بتوانند حالت دوربین را تشخیص دهند و بعد تصویر را بچرخانند!
    در واقع با فعال کردن این قابلیت در منوی دوربین، دوربین متوجه می شود تصاویری که به شکل پرتره گرفته می شوند را در غالب واید یا Landscape نمایش دهد. (تصویر سوم شما)
    در واقع این قابلیت در دوربین های حرفه ای اصلا به این کار ندارد که شما در چه حالتی دوربین را در دست گرفته و دارید تصاویر را PlayBack می کنید.
    دوربین در این حالت کلیه تصاویر را در غالب واید تبدیل می کند و نشان می دهد. به همین خاطر است که در تصویر دوم شما عکس گرفته شده بصورت واید نمایش داده شده. (دلیلش هم این است که عکاس مجبور نشود برای دیدن تصاویر پرتره دوربین را بچرخاند)
    کاملا مشخص است که در این حالت چون تصویر چرخش داشته، اطراف آن خالی شده و به رنگ مشکی نمایش داده شده است.
    البته تصویر سوم شما کمی عجیبه!
    نمی دونم چرا تصویر وسط قرار نگرفته!؟؟ و به سمت چپ انتقال پیدا کرده است. قانونا باید مانند تصویر شماره 2 شما عکس وسط LCD قرار می گرفت.
    pooria-ir و S_Mahdi تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    74

این تصاویری که گذاشتید نشون می ده که عملکرد دوربین دقیقا همان چیزی هست که خدمتتون عرض کردم!
    ببینید این سری از دوربین ها و خیلی از دوربین های دیگه ژیرو سنسور (Gyro Sensor) مثل گوشی ندارند که بتوانند حالت دوربین را تشخیص دهند و بعد تصویر را بچرخانند!
    در واقع با فعال کردن این قابلیت در منوی دوربین، دوربین متوجه می شود تصاویری که به شکل پرتره گرفته می شوند را در غالب واید یا Landscape نمایش دهد. (تصویر سوم شما)
    در واقع این قابلیت در دوربین های حرفه ای اصلا به این کار ندارد که شما در چه حالتی دوربین را در دست گرفته و دارید تصاویر را PlayBack می کنید.
    دوربین در این حالت کلیه تصاویر را در غالب واید تبدیل می کند و نشان می دهد. به همین خاطر است که در تصویر دوم شما عکس گرفته شده بصورت واید نمایش داده شده. (دلیلش هم این است که عکاس مجبور نشود برای دیدن تصاویر پرتره دوربین را بچرخاند)
    کاملا مشخص است که در این حالت چون تصویر چرخش داشته، اطراف آن خالی شده و به رنگ مشکی نمایش داده شده است.
    البته تصویر سوم شما کمی عجیبه!
    نمی دونم چرا تصویر وسط قرار نگرفته!؟؟ و به سمت چپ انتقال پیدا کرده است. قانونا باید مانند تصویر شماره 2 شما عکس وسط LCD قرار می گرفت.
    والا منم كيج شدم بخدا
    ولي واقعا عيب بزرگيه
    دوربين كامپكت اين امكان رو داره
    اونوقت اسن دوربين نه !
    نميدونم چي بگم

كاربر فعال S_Mahdi آواتار ها
    تشکر کرده
    3466

درود
    خیر قربان وسط قرار گرفته، کمی روشنائی مانیتورتان را افزایش بدین مشخص میشود. به آرم CANON در زیر عکس توجه بفرمائید.

والا منم كيج شدم بخدا
    ولي واقعا عيب بزرگيه
    اونوقت اسن دوربين نه !
    نميدونم چي بگم
    همانطور که در پست های قبلی جناب مصطفی توضیح دادن این rotate با آنچه در گجت ها میبینیم از لحاظ کارائی کمی متفاوت است و دوربین بنده هم(البتنه نه این مدل) به همین صورت است و دوربینتان مشکلی ندارد.
    msh2200 و a.g g.a تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    4653

والا منم كيج شدم بخدا
    ولي واقعا عيب بزرگيه
    اونوقت اسن دوربين نه !
    نميدونم چي بگم
    اشتباه نکنید این عیب نیست و اتفاقا حسن هم تا حدودی محسوب می شه!
    البته ممکنه در دوربین های جدید که سنسور های حرکتی دارند این حالت بهبود پیدا کرده باشه ولی در مجموع موضوع خیلی پیچیده ای نیست!
    pooria-ir تشکر می‌کند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

در تنطیمات دوربین،فقط کامپیوتر را انتخاب کنید.
    در آن حالت عکسهای پرتره به صورت دیفالت فول اسکرین نمایش داده میشوند.
    msh2200، yaghoobi، Kourosh Kahal و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Mobin نمایش پست ها
    در تنطیمات دوربین،فقط کامپیوتر را انتخاب کنید.
    در آن حالت عکسهای پرتره به صورت دیفالت فول اسکرین نمایش داده میشوند.
    تشکر !!
    کلا تازه متوجه شدم ایشان دنبال چی هستند!

من فکر کردم منظورشون این بوده که چرا دوربین را وقتی به هرطرف می چرخانند، تصویر (مثل گوشی موبایل) نمی چرخد!
    pooria-ir تشکر می‌کند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

صفحه 13 از 24 نخستنخست ... 3 9 10 11 12 13 14 15 16 17 23 ... آخرینآخرین