صفحه 13 از 17 نخستنخست ... 3 9 10 11 12 13 14 15 16 17 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 121 تا 130 , از مجموع 170
Like Tree919تشکر

موضوع: Canon EOS 5Ds/5Dsr

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    موضوع مورد اشاره بنده در خصوص مقایسه دوربین ها نبود. در خصوص داینامیک رنجی که DxO با پوش کردن عکس اندازه می گیرد و داینامیک رنج در عکاسی معمولی در دنیای واقعی بود. در داینامیک رنج در دنیای واقعی، این دوربین پیشرفت زیادی داشته است، هر چند به داینامیک رنج D810 نمی رسد.
    در اندازه گیری های DxO رفتار نویزی و داینامیک رنج 60D و 70D فرق چندانی ندارد ولی من که چند سال 60D داشته ام و الآن 70D دارم تفاوت عمده بین این دو دوربین را به وضوح می بینم. من به آنچه به چشم می بینم اعتماد بیشتری دارم تا اعدادی که بدون ارائه نمونه عکس ارائه می شود.
    ببخشید کمی خلاصه و سریع می نویسم.

من نشنیده بودم dxo با پوش کردن به این نتایج برسد.
    تجربه من با نتایج dxo همخوان بود. از سنسور 10 مگاپیکسلی کنون(40D) به سنسور 18 مگاپیکسلی کنون(eos m) کوچ کردم؛ داینامیک رنج همان طور که dxo اندازه گیری کرده بود در ایزوهای پایه تغییری نکرده بود. یعنی در فاصله زمانی در حدود 5 سال، پیشرفتی از کنون در این زمینه ندیدیم!
    البته دوستمون shadows نکته خوبی را اشاره کردند. اینکه تفاوت میان سنسورهای کنون و سونی در ایزوهای بالا خیلی کمتر می شود. کاربران با توجه به نیازشون می توانند بهترین سنسور و در نهایت بهترین سیستم را برای عکاسی خود انتخاب کنند.

به نظر می آید عکاسی منظره با سنسورهای دوربینهای سونی، نیکون و دیگر برندها منطقی تر است. مثلا ترکیب ایده آل به این ترتیب می شود: sony A7R II + canon 11-24
    حالا سنسور کنون 5ds چه استفاده ای دارد نمی دانم. شاید بهترین گزینه برای آن عکاسی استودیویی(عکاسی زیر نور کنترل شده) باشد.
    vahidshah، m.daneshpayeh، mOhSeN.Gh و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر فعال peacekeeper آواتار ها
    تشکر کرده
    1716

موضوع مورد اشاره بنده در خصوص مقایسه دوربین ها نبود. در خصوص داینامیک رنجی که DxO با پوش کردن عکس اندازه می گیرد و داینامیک رنج در عکاسی معمولی در دنیای واقعی بود. در داینامیک رنج در دنیای واقعی، این دوربین پیشرفت زیادی داشته است، هر چند به داینامیک رنج D810 نمی رسد.
    در اندازه گیری های DxO رفتار نویزی و داینامیک رنج 60D و 70D فرق چندانی ندارد ولی من که چند سال 60D داشته ام و الآن 70D دارم تفاوت عمده بین این دو دوربین را به وضوح می بینم. من به آنچه به چشم می بینم اعتماد بیشتری دارم تا اعدادی که بدون ارائه نمونه عکس ارائه می شود.
    در مورد 60d و 70d لینک زیر از IR وجود داره(با نمونه عکس) که اتفاقا نظر DXO رو تایید میکنه. بله 70D جدیدتره کمی سنسور بهتر به همراه الگوریتمهای نویز گیری بهتر می تونه کفه ترازو رو سنگین تر کنه ولی در هنگام کار با فایلهای raw و نرم افزار مشابه اختلاف ناچیز خواهد بود.

Canon 70D Review - Image Quality

DXO تست DR رو به صورت معمولی یعنی استفاده از سوژهای با طیف روشنایی تا تاریکی بالا انجام میده نه از طریق push کردن فایلها. نکته جالب اینه که در سایت DP در preview مربوط به این بدنه در بخشی به عنوان Real World Dynamic Range ( که شما به عنوان تست واقعی بهش اشاره کردید) عکسی ار یک منظره گل لاله وجود داره که تا آخرین حد ممکن push شده و شما نویز در نواحی تاریک رو حتی در نمونه کوچک شده تصویر هم می بینید.پس حتی در بحث داینامیک رنج واقعی هم تصاویر push می شوند تا حداکثر قابلیت سنسور در ثبت مناظر پر کنتراست آزمایش شود.
    mOhSeN.Gh و amir.komeily تشکر می‌کنند.
    "If Your pictures aren't good enough, you're not close enough"
    ROBERT CAPA
    محمدعلی جعفرزاده

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

این رنج دینامیکی هم برای خودش داستانی شده و از آن جالبتر اینکه همه ما با اطلاعاتی نسبتا محدود در مورد آن قضاوت میکنم. شاید بهترین کار این باشد که یکبار روش تست این سایتها را مطالعه کنیم.

در مورد دینامیک رنج 5Ds عرض کنم که مطلقا تفاوتی با بدنه های قبلی نکرده. کنون هنوز به استفاده از همان معماری قدیمیش در طراحی سنسور اصرار دارد. این اختلافی هم که نسبت به 5D دیده میشود فقط تاثیر ریزولوشن بالاتر است که بعد از ریسایز شدن به سایزی که dxo برای تست استفاده میکند (حدود ۸مگاپیکسل) بوجود آمده است. خاطرم است در یکی از تاپیکهای همین سایت یکی از اعضا بر اساس دینامیک رنج ۷دی مارک دو (بفرض یکی بودن تکنولوژی ساخت سنسور) دینامیک رنج 5Ds را با استفاده از معادلات ریاضی محاسبه کرده بود که با این نتایج منتشر شده خیلی نزدیک بود.

در مورد دینامیک رنج سنسورهای سونی هم فکر میکنم کمی کم لطفی میشود. اختلاف فقط در سایه های تند و پوش کردن نیست. این اختلاف در تمام طیف وجود دارد. وقتی فرضا میگوییم که فلان بدنه نیکون ۳ استاپ دینامیک رنج بالاتری در سایه دارد به این معنی است که نویزی که با بدنه نیکون در سایه ها میگیرید معادل همان نویز از بدنه کنون است که در قسمتهایی با ۸ برابر نور بیشتر ثبت میشود! و این برای عکاسی منظره قابل گذشت نیست. هر چه در طیف به سمت هالایتها حرکت میکنید این اختلاف بمرور کمتر میشود و در قسمت هایلات به صفر میرسد. ولی در کل طیف به نسبت شاهد این اختلاف هستیم.

اما این بدنه، بنظر عکاسان حرفه ای که از بدنههای مدیوم فرمت استفاده میکنند، یک موهبت است. بدنه ای است که همان کیفیت مورد نظر مدیوم فرمت (شما بخوانید مورد قبول) را با اندازه و قیمت کمتر در اختیار عکاس میگذارد. به قول یه بنده خدایی که اتفاقا به دلیل محدودیت فول فریمهای ۱۰ سال پیش با مدیوم فرمت دیجیتال عکاسی را شروع کرده بود، داشتن دو بدنه مدیوم فرمت در کیف (یکی به عنوان بکاپ) برای همه عکاسان عملی نیست اما این بدنه... کاملا کار را راه میاندازد.
    http://www.dpreview.com/articles/367...non-sensor-yet

http://www.dxomark.com/Reviews/Detai...-normalization
    ویرایش توسط m.daneshpayeh : Friday 24 July 2015 در ساعت 14:43 دلیل: اضافه کردن منابع
    Nima Sadigh، mSafdel، mOhSeN.Gh و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط peacekeeper نمایش پست ها
    در مورد 60d و 70d لینک زیر از IR وجود داره(با نمونه عکس) که اتفاقا نظر DXO رو تایید میکنه. بله 70D جدیدتره کمی سنسور بهتر به همراه الگوریتمهای نویز گیری بهتر می تونه کفه ترازو رو سنگین تر کنه ولی در هنگام کار با فایلهای raw و نرم افزار مشابه اختلاف ناچیز خواهد بود.

Canon 70D Review - Image Quality

DXO تست DR رو به صورت معمولی یعنی استفاده از سوژهای با طیف روشنایی تا تاریکی بالا انجام میده نه از طریق push کردن فایلها. نکته جالب اینه که در سایت DP در preview مربوط به این بدنه در بخشی به عنوان Real World Dynamic Range ( که شما به عنوان تست واقعی بهش اشاره کردید) عکسی ار یک منظره گل لاله وجود داره که تا آخرین حد ممکن push شده و شما نویز در نواحی تاریک رو حتی در نمونه کوچک شده تصویر هم می بینید.پس حتی در بحث داینامیک رنج واقعی هم تصاویر push می شوند تا حداکثر قابلیت سنسور در ثبت مناظر پر کنتراست آزمایش شود.
    در خصوص 60D و 70D : من همیشه با فرمت Raw عکس می گیرم و بعداً در فتوشاپ و با پلاگین های Dfine یا Noise Ninja نویزگیری می کنم و از آنجا که در دوربین های کانن هیچ نویزگیری بر روی فایل خام انجام نمی شود پس الگوریتم های نویزگیری دوربین هیچ تاثیری بر روی خروجی ندارد و من به شخصه تجربه کرده ام که هم مقدار نویز و هم جنس نویز در 70D کاملاً متفاوت است
    در نمونه های DPreview i هم می توانید این موضوع را ببینید و در همانجا ذکر شده که:
    As the sample images reveal, noise from the 70D's Raw files is smoother and less blotchy than its predecessor from 1600 to 6400.
    در خصوص بررسی 5Ds توسط DPR باید گفت که به صراحت عنوان شده هم در حالت عادی و هم با افزایش اکسپوژر این دوربین بهتر از 5D MKIII و 7D MK II است (حدود 1 استاپ)
    در سایت جوزا هم به وضوح افزایش داینامیک رنج دیده می شود.
    در اعداد و ارقامی که سایتها ارائه می دهند این بهبودها به چه نحو دیده شده است؟

كاربر فعال peacekeeper آواتار ها
    تشکر کرده
    1716

در خصوص 60D و 70D : من همیشه با فرمت Raw عکس می گیرم و بعداً در فتوشاپ و با پلاگین های Dfine یا Noise Ninja نویزگیری می کنم و از آنجا که در دوربین های کانن هیچ نویزگیری بر روی فایل خام انجام نمی شود پس الگوریتم های نویزگیری دوربین هیچ تاثیری بر روی خروجی ندارد و من به شخصه تجربه کرده ام که هم مقدار نویز و هم جنس نویز در 70D کاملاً متفاوت است
    در نمونه های DPreview i هم می توانید این موضوع را ببینید و در همانجا ذکر شده که:
    As the sample images reveal, noise from the 70D's Raw files is smoother and less blotchy than its predecessor from 1600 to 6400.
    در خصوص بررسی 5Ds توسط DPR باید گفت که به صراحت عنوان شده هم در حالت عادی و هم با افزایش اکسپوژر این دوربین بهتر از 5D MKIII و 7D MK II است (حدود 1 استاپ)
    در سایت جوزا هم به وضوح افزایش داینامیک رنج دیده می شود.
    در اعداد و ارقامی که سایتها ارائه می دهند این بهبودها به چه نحو دیده شده است؟
    اتفاقا نتایج DXO نشون می ده که نسبت به MARK III پیشرفت داشته البته به شرط اونکه با یک سایز چاپ بشه.
    شما DXO و IR و DP رو قبول ندارید ولی سایت جوزا رو معتبر می دونید.به نظر من رویو سایت جوزا ایراد داره(هر چند به شخصه ازش خوشم اومد و به نظر من نتیجه گیری که ازش میشه اشتباه است) و در نهایت در قسمت نتیجه گیری زیاد به نظر شما نزدیک نیست.

- سایت به جای D810 این بدنه رو با MARK III مقایسه کرده(تنها بدنه نیکون موجود D750 است اونهم فقط در یک بخش البته به هر حال محدودیت امکانات وجود داره نمیشه کاریش کرد).
    -در قسمت اول بخش رزولوشن تصویر مارک III رو تا حد 50 مگاپیکسل بزرگ کرده که 24 به 50نتیجه کاملا واضح خواهد بود(جالبه که اختلاف در دیافهای بسته بخاطر دیفرکشن خیلی کم میشه).
    -در بخش مربوط به نویز درست برعکس تصویر 5Ds رو به اندازه 20 مگاپیکسل کوچک کرده و مقایسه کرده.
    - در بخش مربوط به push کردن نوردهی دوباره تصویر رو کوچیک کرده و مقایسه کرده. جالبه که حتی با کاهش رزولوشن هم تفاوت با D750 خیلی زیاده.

ولی جالبه که در انتها عملا برای کار استدیویی اون هم به شرط داشتن لنزهای مناسب این بدنه رو توصیه کرده.
    Nima Sadigh، mOhSeN.Gh، amir.komeily و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "If Your pictures aren't good enough, you're not close enough"
    ROBERT CAPA
    محمدعلی جعفرزاده

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط peacekeeper نمایش پست ها
    اتفاقا نتایج DXO نشون می ده که نسبت به MARK III پیشرفت داشته البته به شرط اونکه با یک سایز چاپ بشه.
    شما DXO و IR و DP رو قبول ندارید ولی سایت جوزا رو معتبر می دونید.به نظر من رویو سایت جوزا ایراد داره(هر چند به شخصه ازش خوشم اومد و به نظر من نتیجه گیری که ازش میشه اشتباه است) و در نهایت در قسمت نتیجه گیری زیاد به نظر شما نزدیک نیست.

- سایت به جای D810 این بدنه رو با MARK III مقایسه کرده(تنها بدنه نیکون موجود D750 است اونهم فقط در یک بخش البته به هر حال محدودیت امکانات وجود داره نمیشه کاریش کرد).
    -در قسمت اول بخش رزولوشن تصویر مارک III رو تا حد 50 مگاپیکسل بزرگ کرده که 24 به 50نتیجه کاملا واضح خواهد بود(جالبه که اختلاف در دیافهای بسته بخاطر دیفرکشن خیلی کم میشه).
    -در بخش مربوط به نویز درست برعکس تصویر 5Ds رو به اندازه 20 مگاپیکسل کوچک کرده و مقایسه کرده.
    - در بخش مربوط به push کردن نوردهی دوباره تصویر رو کوچیک کرده و مقایسه کرده. جالبه که حتی با کاهش رزولوشن هم تفاوت با D750 خیلی زیاده.

ولی جالبه که در انتها عملا برای کار استدیویی اون هم به شرط داشتن لنزهای مناسب این بدنه رو توصیه کرده.
    اولاً من که اصولاً و از ابتدا تا به انتها به DPreview ارجاع دادم، شما چگونه استنتاج کردید که من آن را قبول ندارم؟ در خصوص IR هم اصلاً اظهار نظر نکردم. ثانیاً بحث اصولاً در مورد اعتقادات من نبود و در مورد مشخصات دوربین 5Ds بود.
    در خصوص مقایسه جوزا: با 5D MK III به جای D810، اصولاً دوربین را با نسل قبلی خودش مقایسه می کنند (همان کاری که DPreview هم انجام داده است)
    در خصوص مقایسه رزولوشن؛ اگر تصویر 50 مگاپیکسلی را تا 20 مگاپیکسل کوچک کنیم (خروجی هر دوربینی را) رزولوشن آن به شدت کم می شود پس عقلانی نیست که برای مقایسه رزولوشن، تصویر را کاهش سایز دهیم و اصولاً هم مگاپیکسل بالا برای چاپ در سایز بالا استفاده می شود پس کوچک کردن عکس نقض غرض است. برای مقایسه نویز هم که بزرگ کردن تصویر کوچک، باعث می شود اختلاف دو تصویر در مقدار نویز اغراق آمیز شده و نتیجه غیرواقعی می شود.
    من هم دوست دارم دوربینم داینامیک رنج بیشتری داشته باشد ولی در دنیای واقعی دوربین های کانن آن طور که نیمای عزیز فرمودند افتضاح و سیاه نیستند. کافی است ببینیم چقدر از عکس های بسیار عالی منظره با دوربین های کانن گرفته می شود. یا در فروم خودمان هم بهترین عکاس های منظره از چه دوربینی استفاده می کنند. ضمناً چرا در 10 سال اخیر همه عکاسان منظره دوربین های کاننشان را نفروخته اند تا نیکون یا سونی بخرند؟
    ویرایش توسط Dariush Chegini : Friday 24 July 2015 در ساعت 19:51
    yaghoobi، usef، Amin Zarif و 12 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Jalal Parsa آواتار ها
    تشکر کرده
    3214

سلام
    اف تاپیک منو ببخشین
    ولی مثل اینکه بحث داینامیک رنج و... نیکونو کانن سر درازی داره
    تو این یکسالی که به جمع دوستان پیوستم هر چند وقت یکبار همچنین موضوعاتی مطرح میشه
    به عنوان کوچکترین عضو این فروم که برندهای مختلف رو تجربه کردم
    در اندازه خودم باید عرض کنم که در بدنه های هم سطح برندها تا زمانیکه اشتباه بزرگی در نورسنجی و تنظیمات اتفاق نیافته این تفاوتها اصا به چشم نمیاد.
    بازم پوزش بخاطر اف تاپیک.
    ویرایش توسط Jalal Parsa : Friday 24 July 2015 در ساعت 21:43
    usef، mOhSeN.Gh، davoud maani و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    جلال پارسا
    instagram

تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط JPL1 نمایش پست ها
    سلام
    اف تاپیک منو ببخشین
    ولی مثل اینکه بحث داینامیک رنج و... نیکونو کانن سر درازی داره
    تو این یکسالی که به جمع دوستان پیوستم هر چند وقت یکبار همچنین موضوعاتی مطرح میشه
    به عنوان کوچکترین عضو این فروم که برندهای مختلف رو تجربه کردم
    در اندازه خودم باید عرض کنم که در بدنه های هم سطح برندها تا زمانیکه اشتباه بزرگی در نورسنجی و تنظیمات اتفاق نیافته این تفاوتها اصا به چشم نمیاد.
    بازم پوزش بخاطر اف تاپیک.
    برای شرایط ایدآل عکاسی، بله! منتها همیشه شرایط ایدآل نیست. نمونه آن هم همین منظره و گل لاله که سایت pdreviw گذاشته است. دقیقا عکس همین منظره با بدنه سونی آلفا ۷ هم در سایت موجود است. مقایسه بفرمایید تا اختلاف را به چشم ببینید. همیشه نمیتوانیم و مایل نیستیم که سه پایه همراه داشته باشیم و براکتیگ کنیم.
    Nima Sadigh، obsidiyan، Dariush Chegini و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه

كاربر همراه Shadows آواتار ها
    تشکر کرده
    659

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    برای شرایط ایدآل عکاسی، بله! منتها همیشه شرایط ایدآل نیست. نمونه آن هم همین منظره و گل لاله که سایت pdreviw گذاشته است. دقیقا عکس همین منظره با بدنه سونی آلفا ۷ هم در سایت موجود است. مقایسه بفرمایید تا اختلاف را به چشم ببینید. همیشه نمیتوانیم و مایل نیستیم که سه پایه همراه داشته باشیم و براکتیگ کنیم.
    اون طرف قضیه رو هم باید دید وقتی سه پایه ندارید یعنی نمیتوانید از شرایط ایده آل سونی استفاده کنید که منظورم همان ایزو 100 است!
    من a7 II رو مقایسه کردم با 5ds
    a7d.jpg

بعد از ایزوی 200 تفاوت به کمتر از 0.5 ev میرسد که خود نشان دهنده موضوعیست که عرض کردم
    بنده طرفدار کنون نیستم ولی تفاوتها آنقدر شدید نیست که دوستان میفرمایند
    usef، Amin Zarif، lamagra و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    1982

این هم تفاوت در ایزوی ۴۰۰! البته اصلا به این معنی نیست که با شما در مورد نیاز به سه پایه در ایزوی ۱۰۰ موافق باشم.

http://www.juzaphoto.com/shared_files/articles/canon_5ds_review/canon_5ds_vs_d750_dr_en.jpg
    amir.komeily، peacekeeper، ben163s و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه

صفحه 13 از 17 نخستنخست ... 3 9 10 11 12 13 14 15 16 17 آخرینآخرین