صفحه 3 از 12 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 114
Like Tree773تشکر

موضوع: Canon EOS-1D X Mark II

كاربر فعال Mahdi.A.Tabar آواتار ها
    تشکر کرده
    5057

دوستان خوب رفقای گرامی اساتید محترم
    معرفی این بدنه عالی رو به همه کنونی های عزیز تبریک میگم.

واقعأ سر چه چیزی دارید کل کل میکنید؟! بر سر بدنه عالی یا بدنه عالی پلاس؟!
    چه فرقی میکنه کدومش دستتون باشه. باور کنید اختلاف مزیت های این دو بدنه در دنیای واقعی عکاسی در حد دهم درصده. این همه رد و تأیید برای چیه؟ أنقدر تو جزییات ریز غرق میشیم که یادمون میره از این همه پیشرفت در دنیای عکاسی باید خوشحالی کنیم!
    در سالهای نه چندان دور، یک درصد از این پیشرفتها برای عکاسان یک رویا بود.حالا که خدا رو شکر این تکنولوژی به ما رسیده، نمیدونم چرا دوست داریم با خرده گیری های بی دلیل، لذت داشتن این همه امکانات رو از خودمون بگیریم!!!
    ضمنأ بدنه های پرچمدار هر برند مخصوصأ کنون و نیکون، در حد تاپ عمل میکنند و فرقی نمیکنه تعداد نقاط فوکوس چند تا باشه یا رقم ایزو تا چه حد بالاتر! مهم عملکرد در دنیای واقعی ست که هر دو عملکرد کاملأ خوبی دارند.

به نظر من این بدنه نه تنها تو فیلمبرداری سنگ تموم گذاشته بلکه در عکاسی هم کاملأ پیشرفته ست. البته در بحث داینامیک رنج فعلأ نمیشه نظر داد ولی اگه پیشرفت قابل ملاحظه ایی نکرده باشه واقعأ از این همه لجبازی کنون باید تعجب کرد!
    فقط یک نکته: با همه مزیتهایی که داره، ظرفیت پایین باطری رو به هیچوجه نمیشه توجیه کرد حتی با وجود باطری اضافه و روش های دیگه برای تأمین نیرو. چه ایرادی داره باطری یک بدنه پرچمدار در سال 2016 ظرفیتش بیش از سه هزار تا باشه. اینم از اون لجبازی های کنون بود!

ضمنأ بدنه افسانه ایی همانیست که در دستان شماست.

ارادتمند
    msh2200، yaghoobi، nima_7878 و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پس از سالها عکاسی دریافتم هنرمند واقعی خداست. چرا که او خلق میکند و ما ثبت!
    آری اوج هنر ما، ثبت هنر اوست! www.tabarpix.ir

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

شاید بخشی از این موارد تعصبات روی برند خاص باشه
    از همه اینها گذشته اصلا وجود n فریم بر ثانیه و ... خوب باشه یا نباشه، خوبی ای که داره این هست که باعث می شه مصرف کننده از دنیای مورد علاقه خودش لذت ببره!
    حالا مبتکر آن کنون باشه یا نیکون یا اصلا زیر پله های ناصر خسرو!!!
    البته ناگفته نماند اگر قرار باشه یک پارامتر که به قول برخی از دوستان شاید در همه ژانر ها کاربردی نباشه موجب افزایش قیمت نجومی یک محصول نسبت به رقیبش بشه مسئله متفاوته! نه اینکه به خاطر این قابلیت بادی 5000 دلاری برند رقیب در فلان برند قیمتش بشه 5100 دلار!
    kiavash، obsidiyan، amir.komeily و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

تا زمانی که تعصب برندی وجود داشته باشه فروم تخصصی و حرفه ای نخواهد شد
    حتما باید تجهیراتم رو در امضا بنویسم تا متوجه بشید من یوزر کنون نیستم؟!
    چون منطقی در بحث ها نیست من عرضی ندارم.
    msh2200، illidan، sohrab-gh و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط shahbazi نمایش پست ها
    تا زمانی که تعصب برندی وجود داشته باشه فروم تخصصی و حرفه ای نخواهد شد
    حتما باید تجهیراتم رو در امضا بنویسم تا متوجه بشید من یوزر کنون نیستم؟!
    چون منطقی در بحث ها نیست من عرضی ندارم.
    سهيل جان شما ناراحت نشو. منظور اقا مصطفي شما نبودي. اگه كسي منظور ايشون باشه ، منم برادر زودرنج شدي ها كاكا.
    واقعا الان موضوع تعصب برندي نيست. باري... اگه قراره بحثي بشه ولي كسي ناراحت شه يازود نتيجه گيري بشه كه بحث بي فايده ست، پس حسن فروم چي هست؟ بالاخره از هربحثي اگه واقعا خيلي دور ازمنطق نباشه، يه طرف يه چيزي ياد ميگيره.شايدبنده بد دارم فك ميكنم در مورد يه مسيله اي، به هرحال متوجه ش ميشم. خوب دوستاني كه بلد هستنداز قبل، ضرري نكردند. ولي بنده نوعي كه ياد ميگيرم. چندوقتي هست باخيلي از بحثها صحبت از بي فايده بودنش پيش مياد. درحاليكه اولين صفحات از دوربينهاي قديمي تري مثل 5d يا d3و... هم همين وضع رو داشتن. اين بحثها ذات فروم و گپ و چت هست.
    msh2200، abidar، a.g g.a و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال M.Rahimizadeh آواتار ها
    تشکر کرده
    4549

البته گفته شده كه عملكرد باترى در دماى ٢٣ درجه سانتيگراد ١٢١٠ شات و در دماى صفر درجه سانتيگراد ١٠٢٠ شات ميباشد.
    كه در حالت لايوويو به ٢٦٠ شات در ٢٣ درجه و ٢٤٠ شات در صفر درجه سانتيگراد كاهش پيدا ميكند.

1dxII.JPG

مشخصات کامل این دوربین با جزییات:

کد:
    http://www.northlight-images.co.uk/cameras/Canon_1Dx_mk2.html

ویرایش توسط M.Rahimizadeh : Tuesday 2 February 2016 در ساعت 15:53
    Reza Safaei، obsidiyan و amir.komeily تشکر می‌کنند.
    محمد رحیمی‌زاده

كاربر همراه Sajjadpix آواتار ها
    تشکر کرده
    257

تبريك به كنوني هاي عزيز به هر حال اين بدنه هم قابليت هاي خاص خودش رو داره
    Mahdi.A.Tabar تشکر می‌کند.
    Nikon D7100 - 11-16 - 50mm
    Instagram

كاربر فعال peacekeeper آواتار ها
    تشکر کرده
    1716

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi.A.Tabar نمایش پست ها
    دوستان خوب رفقای گرامی اساتید محترم
    معرفی این بدنه عالی رو به همه کنونی های عزیز تبریک میگم.

واقعأ سر چه چیزی دارید کل کل میکنید؟! بر سر بدنه عالی یا بدنه عالی پلاس؟!
    چه فرقی میکنه کدومش دستتون باشه. باور کنید اختلاف مزیت های این دو بدنه در دنیای واقعی عکاسی در حد دهم درصده. این همه رد و تأیید برای چیه؟ أنقدر تو جزییات ریز غرق میشیم که یادمون میره از این همه پیشرفت در دنیای عکاسی باید خوشحالی کنیم!
    در سالهای نه چندان دور، یک درصد از این پیشرفتها برای عکاسان یک رویا بود.حالا که خدا رو شکر این تکنولوژی به ما رسیده، نمیدونم چرا دوست داریم با خرده گیری های بی دلیل، لذت داشتن این همه امکانات رو از خودمون بگیریم!!!
    ضمنأ بدنه های پرچمدار هر برند مخصوصأ کنون و نیکون، در حد تاپ عمل میکنند و فرقی نمیکنه تعداد نقاط فوکوس چند تا باشه یا رقم ایزو تا چه حد بالاتر! مهم عملکرد در دنیای واقعی ست که هر دو عملکرد کاملأ خوبی دارند.

به نظر من این بدنه نه تنها تو فیلمبرداری سنگ تموم گذاشته بلکه در عکاسی هم کاملأ پیشرفته ست. البته در بحث داینامیک رنج فعلأ نمیشه نظر داد ولی اگه پیشرفت قابل ملاحظه ایی نکرده باشه واقعأ از این همه لجبازی کنون باید تعجب کرد!
    فقط یک نکته: با همه مزیتهایی که داره، ظرفیت پایین باطری رو به هیچوجه نمیشه توجیه کرد حتی با وجود باطری اضافه و روش های دیگه برای تأمین نیرو. چه ایرادی داره باطری یک بدنه پرچمدار در سال 2016 ظرفیتش بیش از سه هزار تا باشه. اینم از اون لجبازی های کنون بود!

ضمنأ بدنه افسانه ایی همانیست که در دستان شماست.

ارادتمند
    فکر نمی کنم مربوط به ظرفیت باطری باشه. احتمالا مصرف بالای سنسور و پردازنده باعث پایین اومدن تعداد عکسها می شه.
    obsidiyan، amir.komeily و Mahdi.A.Tabar تشکر می‌کنند.
    "If Your pictures aren't good enough, you're not close enough"
    ROBERT CAPA
    محمدعلی جعفرزاده

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

این کل کل اول معرفی هر دوربینو خیلی دوست دارم داستان فقط مختص اینجا هم نیست همه فرومها یه طوفانی به پا شده .

برای اف تاپیک نشدن خدمت دوستان بدونه شرح عرض کنم،
    این بدنه دارای سنسور مترینگ 360k-pixel RGB+IR است و نیکون 5دی دارای سنسور 180K pixel RGB !!!
    msh2200، yaghoobi، Mehrdad-PL و 16 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

من دلم نیومد چنتا مورد دیگه به پست قبلیم اضافه نکنم.

خدمت دوستانی که شاید اطلاع نداشته باشند عرض کنم، این سنسور مترینگ شبیه به ترکینگ صورت در لایو ویو عمل میکنه و از تصویرش برای تشخیص سوژه و ترکینگش استفاده میشه پس ریزولوشن بالاتر تاثیر مستقیم در تشخیص بهتر سوژه و ردیابی اون داره با این ریزولوشن باید چیزی نزدیک 720 در 512 باشه! و با توجه به اینکه اینفرا رد هم ثبت میشه پس باید انتظار ترکینگ خوبی داشته باشیم.

مورد دوم اینکه، این عمل ترکینگ علاوه به ریزولوشن سنسور میترینگ به پردازش جهت تشخیص سوژه و تعقیب نرم افزاری اون هم ارتباط داره! پس یک پردازنده قوی هم برای تکمیلش لازمه که خوب این بدنه دوتاشو داره! و همونطور که میدونید پردازندها باطری خیلی زیادی مصرف میکنند.
    راستی کیا بودن که ترجیح میدادند این بدنه به جای استفاده از دو پردازنده و عملکرد بهتر پردازش در ترکینک سوژه، کدینگ بهتر فیلم، عکاسی پیای سریعتر و ... تعداد شاتهای بیشتری میگرفت!!!
    yaghoobi، Amin Zarif، Mehrdad-PL و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر همراه hosein60 آواتار ها
    تشکر کرده
    948

متاسفانه همیشه عمر باتری دوربینهای نیکون بیشتر ( تا 3 برابر ) دوربینهای کنون بوده و این بارم هم این مشکل باتری ضعیف تر حل نشد
    این که دوستان میگن مشکل خاصی نیست و 2 تا باتری اضافه جایی نمیگیره هم حرف درستی نیست .
    باتری اضافه هم قیمت بالایی داره و وزن و تعداد وسایل همراه رو افزایش میده و در کل دلیلی نداره عمر باتری کم باشه و برای سفر چند روزه مجبور به خرید و حمل باتری اضافه بشیم .
    فکر کنین یک روز عکاسی کردین و شب وسط عکس برداری تایم لپس که تعداد شاتها بسیار بالاست باتری تموم بشه
    بحث بر سر پردازنده قوی و فوکوس عالی هم برای توجیه کردن عمر باتری هم بی معناست چون رقیب تقریبا با همین مشخصات 3 برابر عمر باتری داره .

دوستان بنده هم کاربر کنون هستم و انتخاب بعدیم هم کنون هست، درباره بقیه مشخصات هم فعلا نمیشه نظر داد و باید تا اومدن عکسهای هر 2 رقیب صبر کرد تا عملکرد رو در عمل دید وگرنه داشتن ایزوی بالاتر به معنای قوی تر بودن در ایزو نیست .
    ویرایش توسط hosein60 : Tuesday 2 February 2016 در ساعت 17:22
    msh2200، ashkan 78، MahBaz و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 3 از 12 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 ... آخرینآخرین