صفحه 19 از 37 نخستنخست ... 9 15 16 17 18 19 20 21 22 23 29 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 181 تا 190 , از مجموع 366
Like Tree1559تشکر

موضوع: Canon EOS 5D Mark IV

كاربر فعال nejadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1978

نقل قول نوشته اصلی توسط vtn54 نمایش پست ها
    نتایج تست دینامیک رنج این دوربین و مقایسه آن با سایر رقیبان توسط سایت Dpreview منتشر شد:

https://www.dpreview.com/news/322975...to-the-5d-line

نتایج حتی از 1DXMK2 هم کمی بهتر است و تفاوت ناچیزی با سونی a7R II دارد. تفاوت با نیکون D810 همچنان وجود دارد ولی تنها در پوشهای بالای 4-5 استاپ تفاوت قابل توجه می‌شود.

خب خدا رو شكر بخير گذشت
    Fereidoon، Canon!، Mehrdad-PL و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Alias_239 آواتار ها
    تشکر کرده
    1864

نقل قول نوشته اصلی توسط Javid-Aj نمایش پست ها
    سلام.
    یک سوال آماتورگونه.
    نظر دوستان راجب این دوربین + اکستنشن تیوب + لنز سامیانگ 8mm فیش آی سینمایی و فیلمبرداری 4K چطوره؟ چون فکر میکنم که کراپ 1.7 در 4K و زاویه باز و کیفیت بالای لنز سامیانگ بشه تصاویر زیبایی رو ثبت کرد.
    اگه این ترکیب درست نیست و جواب نمیده لطفا راهنمایی کنید
    شما در مورد یک دوربین ارزان قیمت و کوچک صحبت نمی کنید.شما در مورد دوربین 3500 دلاری صحبت می کنید.تمام نماهای واید را می خواهید با لنز سامیانگ بگیرید.اگر برای کار به نمایی بسته تر ولی واید مثلاً 35 میلی متر نیاز داشتید چطور؟این که به هر شکلی از یک دوربین تصویر خوب بگریم به دوربین های ارزان ولی با نکات مثبت مربوط می شود.به دلیل قیمت بالا این دوربین چیزی نیست که شما بخواهید به هر شکلی با آن در حالت تصویر برداری کار کنید.

قبلاً هم گفتم خیلی از حرفه ای ها از دوربین هایی با کیفیت پایین مانند Go pro استفاده می کنند که با وجود کوله باری از معایب مزیت هایی از قبیل اندازه کوچک و قیمت پایین دارد.ولی این دوربین همراه با چند لنز دوربینی بزرگ و گران قیمت است که به نظر بنده 4k این دوربین نه برای حرفه ای ها کاربرد دارد نه برای آماتور ها (به دلیل قیمت بالا).
    قبل از این هم عرض کرده بودم که با 500 دلار بیشتر شما دوربین فیلم برداری ای می توانید تهیه کنید که امکانات تماماً حرفه ای دارد.

خوب این تست ها نشان می دهد که این وسیله در عکاسی بسیار کاراست و همان بحث بازار مطرح است که کانون نمی خواهد دوربین های عکاسی و تصویر برداری با هم یکی شوند.وگرنه حداقل می توانست کدک های مناسب تری برای فیلم برداری این دوربین به کار گیرد.

شاید اسم من را نتوان حرفه ای گذاشت ولی به عنوان کسی که فیلم برداری می کند و دستمزد می گیرد نظرم این است که 5d m IV دوربینی خوب در عکاسی است ولی برای فیلم برداری نه به کار حرفه ای ها می آید و نه به کار آماتور ها.
    kiavash تشکر می‌کند.
    حسینی

كاربر همراه Amirhoseingh آواتار ها
    تشکر کرده
    268

نقل قول نوشته اصلی توسط nejadi نمایش پست ها
    خب خدا رو شكر بخير گذشت
    راستش ديروز با مارك ٣ يكي از دوستان براي اولين بار كار كردم كلا دفعه اولم بود غير از ٦دي دوربين كنون ديگه اي دستم ميگرفتم .، واقعا نظرم عوض شد نسبت به كنون هميشه از كنون فرار ميكردم البته نميدونم چرا (ممكنه به خاطر دوربين كنوني باشه كه تو بچگيم داشتيم خودمو ميزدم به در و ديوار بهم نميدادن عكس بگيرم)
    اما با توجه به اين كه اين بدنه و كيفيتش از قبلي بهتره واقعا كار باهاش لذتبخش بايد باشه و عكاس رو ترغيب كنه

كاربر همراه I.Givili آواتار ها
    تشکر کرده
    1572

نقل قول نوشته اصلی توسط nejadi نمایش پست ها
    خب خدا رو شكر بخير گذشت
    منم میگم خدارو شکر اما از یه زاویه دیگه ، چون با این اوصاف یکی از بحث های حجیم (و گاها بدون نتیجه ) این تاپیک شاید بسته بشه و بتوان با چشم بازتری بررسی ها رو ببینیم .
    شخصا خیلی منتظر نتایج عجیب غریب و رویایی نبودم از بابت داینامیک رنج - اما با تمام این تفاسیر با فاکتور گرفتن D810 داینامیک رنج سنسور 5D iv دیگه فاصله ای محسوسی با رقبا نداره و شاید در جاهایی ، حتی شونه به شونه باشه
    هنوز هم مثل پست قبلیم فکر میکنم کانن خیلی منطقی آپدیتش رو انجام داده ، هر چیزی به اندازه نیاز کاربران کاننی و کاستی هایی که احساس میکردند تا حد مورد قبولی بر طرف شده شده است .
    حد اقل شخصا اولین بار هست حس میکنم شاید بادی کراپ خودم رو به این فول فریم آپدیت کنم (بعد از ثابت شدن قیمت )
    vahidshah، Amin Zarif، Fereidoon و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "آیدین گیویلی"
    www.idingivili.ir
    Canon 70D + 100mm macro L , 50mm F1.4 , 10-18mm , Speedlite 600ex-rt

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin.Zallaghi نمایش پست ها
    اگر این قابلیت ها در دوربینی در حد 6دی جای بگیره دو مشکل بوجود میاد
    رده 6دی به رده 5دی تبدیل میشه !
    قیمت 6دی میره بالا !
    شش دی کدام یک از قابلیتهای پنج دی مارک سه را نداشت؟
    یا هفتاد/هشتاد دی کدامیک از قابلیتهای هفت دی مارک دو را ندارند؟
    معمولا کنون در سنسور و امکانات مربوط به ان در هیچ کلاسی از دوربینها کم نمیگذارد. همانطور که از نظر خروجی سنسور شش دی بهتر از پنج دی عمل میکرد میتوانیم امیدوار باشیم اپدیت شش دی بهتر از این بدنه باشد.
    amir.komeily تشکر می‌کند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط I.Givili نمایش پست ها
    منم میگم خدارو شکر اما از یه زاویه دیگه ، چون با این اوصاف یکی از بحث های حجیم (و گاها بدون نتیجه ) این تاپیک شاید بسته بشه و بتوان با چشم بازتری بررسی ها رو ببینیم .
    شخصا خیلی منتظر نتایج عجیب غریب و رویایی نبودم از بابت داینامیک رنج - اما با تمام این تفاسیر با فاکتور گرفتن D810 داینامیک رنج سنسور 5D iv دیگه فاصله ای محسوسی با رقبا نداره و شاید در جاهایی ، حتی شونه به شونه باشه
    هنوز هم مثل پست قبلیم فکر میکنم کانن خیلی منطقی آپدیتش رو انجام داده ، هر چیزی به اندازه نیاز کاربران کاننی و کاستی هایی که احساس میکردند تا حد مورد قبولی بر طرف شده شده است .
    حد اقل شخصا اولین بار هست حس میکنم شاید بادی کراپ خودم رو به این فول فریم آپدیت کنم (بعد از ثابت شدن قیمت )
    نقل قول نوشته اصلی توسط Alias_239 نمایش پست ها
    شما در مورد یک دوربین ارزان قیمت و کوچک صحبت نمی کنید.شما در مورد دوربین 3500 دلاری صحبت می کنید.تمام نماهای واید را می خواهید با لنز سامیانگ بگیرید.اگر برای کار به نمایی بسته تر ولی واید مثلاً 35 میلی متر نیاز داشتید چطور؟این که به هر شکلی از یک دوربین تصویر خوب بگریم به دوربین های ارزان ولی با نکات مثبت مربوط می شود.به دلیل قیمت بالا این دوربین چیزی نیست که شما بخواهید به هر شکلی با آن در حالت تصویر برداری کار کنید.

قبلاً هم گفتم خیلی از حرفه ای ها از دوربین هایی با کیفیت پایین مانند Go pro استفاده می کنند که با وجود کوله باری از معایب مزیت هایی از قبیل اندازه کوچک و قیمت پایین دارد.ولی این دوربین همراه با چند لنز دوربینی بزرگ و گران قیمت است که به نظر بنده 4k این دوربین نه برای حرفه ای ها کاربرد دارد نه برای آماتور ها (به دلیل قیمت بالا).
    قبل از این هم عرض کرده بودم که با 500 دلار بیشتر شما دوربین فیلم برداری ای می توانید تهیه کنید که امکانات تماماً حرفه ای دارد.

خوب این تست ها نشان می دهد که این وسیله در عکاسی بسیار کاراست و همان بحث بازار مطرح است که کانون نمی خواهد دوربین های عکاسی و تصویر برداری با هم یکی شوند.وگرنه حداقل می توانست کدک های مناسب تری برای فیلم برداری این دوربین به کار گیرد.

شاید اسم من را نتوان حرفه ای گذاشت ولی به عنوان کسی که فیلم برداری می کند و دستمزد می گیرد نظرم این است که 5d m IV دوربینی خوب در عکاسی است ولی برای فیلم برداری نه به کار حرفه ای ها می آید و نه به کار آماتور ها.
    خوب ایدین جان البته کل کل همچنان به قوت خود باقی ست این دوربین تازه به حوالی نیکون درسال 2010-11 نزدیک شده است
    ولی از شوخی گذشته دوربین وسوسه برانگیزی شده با توجه به لنزهای خوب وکاربردی تری که کنون این یکی دوساله معرفی یا اپدیت کرده برعکس نیکون! ولی درمورد کاربری حرفه ای درفیلمبرداری (من کاربر حرفه ای نیستم) , فک نمیکنم کارهای کمی هم باشدکه درشکل حرفه ای بااین دوربین قابل انجام باشد. ضمن اینکه حتی هستنددوستانی که درکنار دوربین فیلمبرداری ویا Gopro ازدوربین عکاسی شان هم برای برخی نماهای خاص در فیلمبرداری استفاده میکنندبه هرحال.فلذا کاربری فیلمبرداری کمی ندارد. گرچه درمورد 4k میشه گفت کنون لطف وسخاوت کرده ونیاز شمابه اپدیت دریکی دوسال دیگه یابیشتر رو همین الان رفع کرده.اگر نمیبود نقص بزرگی میشد! وبرای کشورهای پیشرفته تراما همین الان شاید!
    ویرایش توسط kiavash : Thursday 1 September 2016 در ساعت 07:41
    I.Givili، amir.komeily و خزان تشکر می‌کنند.

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646
    ویرایش توسط M.Mobin : Thursday 1 September 2016 در ساعت 10:49
    Amin Zarif، obsidiyan، amir.komeily و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    شش دی کدام یک از قابلیتهای پنج دی مارک سه را نداشت؟
    یا هفتاد/هشتاد دی کدامیک از قابلیتهای هفت دی مارک دو را ندارند؟
    معمولا کنون در سنسور و امکانات مربوط به ان در هیچ کلاسی از دوربینها کم نمیگذارد. همانطور که از نظر خروجی سنسور شش دی بهتر از پنج دی عمل میکرد میتوانیم امیدوار باشیم اپدیت شش دی بهتر از این بدنه باشد.
    همان ویژگی هایی که 6دی را 6دی و 5دی را 5دی میکند !
    و نیز همان ویژگی هایی که 70/80دی را 70/80دی و 7دی مارک دو را 7دی مارک دو میکند !
    لطفا نگید که 6دی همان 5دی ست !! و 70/80دی همان 7دی مارک دو!!
    kiavash و mack1 تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر فعال peacekeeper آواتار ها
    تشکر کرده
    1716

مشکل جزئیات کم در این تست هم مشخصه (علاوه بر تست چارت dp) و تصاویر تار به نظر می آیند که می تواند به خاطر مبدل raw یا حتی dual pixel بودن سنسور باشه.
    به هر حال هنوز برای اظهار نظر خیلی زوده.
    MohammadRanjbar و bartash تشکر می‌کنند.
    "If Your pictures aren't good enough, you're not close enough"
    ROBERT CAPA
    محمدعلی جعفرزاده

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin.Zallaghi نمایش پست ها
    همان ویژگی هایی که 6دی را 6دی و 5دی را 5دی میکند !
    و نیز همان ویژگی هایی که 70/80دی را 70/80دی و 7دی مارک دو را 7دی مارک دو میکند !
    لطفا نگید که 6دی همان 5دی ست !! و 70/80دی همان 7دی مارک دو!!
    خیلی هم خوب،
    آن ویژگیها هیچ کدام در سنسور نیست برادر! بهمین دلیل نگرانی از این جهت وجود ندارد که این ویژگیهای جدید را در بدنهای پایینتر نبینیم.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

صفحه 19 از 37 نخستنخست ... 9 15 16 17 18 19 20 21 22 23 29 ... آخرینآخرین