نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: ارزيابي شما از دوربين S3 IS در كلاس SLR-Like چيست؟

رأی دهندگان
104. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید
  • از هر لحاظ راضي هستم (عالي)

32 30.77%
  • نسبت به موارد مشابه و ماركهاي ديگر بهتر است (خوب)

54 51.92%
  • ماركهاي مشابه را ترجيح مي دهم (راضي نيستم)

18 17.31%
صفحه 11 از 42 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 21 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 101 تا 110 , از مجموع 415
Like Tree103تشکر

موضوع: همه چيز درباره دوربين Canon S3 IS

كاربر آشنا hooshmand shokoohi آواتار ها
    تشکر کرده
    88

پیش فرض پاسخ: آدرس درایورها و راهنمای S3 Is جهت دانلود

نقل قول نوشته اصلی توسط smaiwd نمایش پست ها
    همه دوستانی که درخواست درایورها یا راهنمای (Drivers and Manual) دوربین S3 IS رو دارن در آدرس زیر از سایت Canon می تونن دانلود کنند، دقت کنید راهنما با فرمت PDF و انگلیسی می باشند.

http://www.usa.canon.com/consumer/co...&modelid=13077
    متشکرم

كاربر همراه
    تشکر کرده
    112

پیش فرض پاسخ: همه چيز درباره دوربين Canon S3 IS

دوستان،
    کسی میداند آیا می شود این دوربین را در آتلیه بکار برد. یعنی راهی برای استفاده از فلاش های آتلیه ای و سینک با آنها وجود دارد؟

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط ostadahmad نمایش پست ها
    دوستان،
    کسی میداند آیا می شود این دوربین را در آتلیه بکار برد. یعنی راهی برای استفاده از فلاش های آتلیه ای و سینک با آنها وجود دارد؟
    سلام!
    شاید S3 IS دوربین خوبی باشد ولی نه در حد استفاده تو آتلیه!!! چون حداقل چیزی که باید داشته باشه کفشک فلاش اکسترنال+فرمت RAW+نویز کم+قابلیت اتصال کابل سینکرونایز+.... که هیچکدومو نداره!!
    البته فلاش HF-DC1 که من از دوستان راجع بهش پرسیدم و کسی جواب نداد!! به محض دریافت نور مستقیم یا منعکس شده یک فلاش دیگر ,آن هم فلاش میزند! شاید کار شما را راه بیاندازد!
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

جلال عزيز، ميشود، بسيار خوب هم ميشود، به شرطي كه بتوان preflash را يك جوري توي منوها خاموش كرد، البته اگر دوربين شما براي فلاش ttl پري فلاش نكند، و Red Eye خاموش باشد، احتمالاً قضيه حل است.
    اگر شرايط فوق برقرار بود، دوربين را روي مد منوال بگذاريد (يكي از معود ترين استفاده ها براي اين مد بيچاره و مهجور) احتمالاً - اگر اين دوربين نيز مثل شبه اس ال آر هاي قبلي باشد - با هر سرعتي سينك ميكند، سرعت را روي 250 يا 500 بگذاريد اما براي ديافراگم احتمالاً با ديافراگم هاي بسته (بالا تر ازهشت 8) جواب ميدهد، امتحان كنيد.
    كنترل شما بر نور دهي در استوديو (با هر دوربيني كه باشد) تنها با ديافراگم است، يعني به زبان ساده، نور عكسهاي شما تنها با باز و بسته كردن ديافراگم كم و زياد ميشود.
    فلاش را در اين حالت فعال كرده اگر نميخواهيد فلاش دذوربين در نوردهي سهم خاصي داشته باشد (كه اين جوري بهتر هم هست) يك اسلايد يا نگاتيو سوخته روي آن قرار دهيد، با اين كار تنها مادون قرمز كه براي تريگر كردن فلاش هاي استوديو كافي است عبور داده ميشود.
    تنها مشكل اين نوع دوربين ها فوكوس آن هاست كه احتمالاً كمي سخت به دست بيايد، يعني اتو فوكوس ممكن است كمي گيج شود.
    مشكل بعدي اين دوربين ها اين است كه نمايش زنده آن ها در ال سي دي برحسب ديافراگم تنظيم شده فعلي است، پس با تنظيمات فوق، قاعدتاً ال سي دي چزي نشان نخواهد داد. مينولتاي محترم تنظيمي داشت كه ميتوانستي پيش نمايش ال سي دي را مستقل از تنظيمات دوربين ببيني. سوني هم نسخه ناقص آن را داشت. كانون نميدانم دارد يا نه؟
    اگر تجربه كنيد، خواهيد ديد كه با كمي تجربه و دقت، ميتوانيد عكسهايي بگيريد كه خودتان حيرت كنيد. كار در استوديو كمترين وابستگي را به نوع تجهيزات دارد.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

دوربین s3 is کانن. زوا 12x اوپتیکال داره. و فوکوس دستی.
    میخواستم بدونم این ها رو فقط توی مانیتور دروبین میشه دید. یا با چشمی دوربین هم قایل مشاهده هستند.
    به خصوص مورد دوم یعنی فوکوس دستی رو توی چشمی هم میشه نگاه کرد یا فقط در مانیتور ؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    112

جناب محبی،
    مثل همیشه ، یاد می دهید که با کمترین وسیله هم می توان نتایج خوبی بدست آورد....فقط کمی ذوق و فکر می خواهد. این طرز فکر شما همیشه برایم تحسین برانگیز و مایه امید و حرکت بوده است.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط md_civil2005 نمایش پست ها
    دوربین s3 is کانن. زوا 12x اوپتیکال داره. و فوکوس دستی.
    میخواستم بدونم این ها رو فقط توی مانیتور دروبین میشه دید. یا با چشمی دوربین هم قایل مشاهده هستند.
    به خصوص مورد دوم یعنی فوکوس دستی رو توی چشمی هم میشه نگاه کرد یا فقط در مانیتور ؟
    نه تنها در چشمی و مانیتور میتونید این تنظیمات رو ببینید بلکه میتونید دوربین رو به کامپیوتر وصل کرده و تمام تنظیمات رو با بالاترین کیفیت تو صفحه بزرگ کامپیوتر ببینید
    هنگام استفاده از فوکوس دستی هم مرکز صفحه یعنی جایی که فریم اوتوفوکوس قرار داره بزرگتر میشه تا تنظیم رو بهتر انجام بدید که البته میتونید تو منوها این حالت رو فعال یا غیر فعال کنید

تشکر کرده
    8302

سلام
    چه عجب بالاخره خانم دلباز دوباره در این تاپیک پست زدند
    نقل قول نوشته اصلی توسط Delbaz.tk نمایش پست ها
    تو اگر میدانستی . که چه زخمی دارد . که چه دردی دارد . خنجر از دست عزیزان خوردن . از من خسته نمی پرسیدی . آه ای مرد چرا تنهایی
    وحيد قديري راد

كاربر همراه smaiwd آواتار ها
    تشکر کرده
    18

Question چند پرسش در مورد Canon S3 IS

از دوستانی که از S3 IS استفاده می کنند خواهشمند است در مورد سوالات زیر پاسخ دهند:

-- بنویسید که در اکثریت استفاده شما از این دوربین آیا از مدهای Automatic استفاده می کنید یا خیر؟ من در این زمینه طبق استفاده جواب منفی گرفتم و میشه گفت اکثریت تنظیمان من در مُد Manual می باشد! که نمی دونم کار درستی می کنم یا خیر؟!

-- در یک روز آفتابی در حال عکاسی هستید، اما شدت روشنایی خورشید به حدی است که تصویر LCD دیده نمیشه و در نتیجه نورسنجی به خوبی انجام نمیشه، من در چنین شرایطی برای نورسنجی بهتر از Histogram استفاده کردم اما نتیجه خوبی نگرفتم و اکثر عکسها کم نور و مرده از کار در اومده بود. غیر از استفاده از ViewFinder پیشنهاد شما در این مورد چیست؟
    M O H S E N
    Canon PowerShot S3 IS
    Canon SELPHY printer CP510

تشکر کرده
    8302

سلام به همه!
    نقل قول نوشته اصلی توسط smaiwd نمایش پست ها
    از دوستانی که از S3 IS استفاده می کنند خواهشمند است در مورد سوالات زیر پاسخ دهند:

-- بنویسید که در اکثریت استفاده شما از این دوربین آیا از مدهای Automatic استفاده می کنید یا خیر؟ من در این زمینه طبق استفاده جواب منفی گرفتم و میشه گفت اکثریت تنظیمان من در مُد Manual می باشد! که نمی دونم کار درستی می کنم یا خیر؟!

-- در یک روز آفتابی در حال عکاسی هستید، اما شدت روشنایی خورشید به حدی است که تصویر LCD دیده نمیشه و در نتیجه نورسنجی به خوبی انجام نمیشه، من در چنین شرایطی برای نورسنجی بهتر از Histogram استفاده کردم اما نتیجه خوبی نگرفتم و اکثر عکسها کم نور و مرده از کار در اومده بود. غیر از استفاده از ViewFinder پیشنهاد شما در این مورد چیست؟
    1-من اغلب از مد P استفاده میکنم و به ندرت از Tv یا A, و خیلی به ندرتتر از M, مگر در شرایط خاص( شاید هم چون هنوز احساس تسلط کافی بر دوربین در این مد ندارم!)
    2- با مد نورسنجی Spot و استفاده از قفل نورسنجی AEL و بالا بردن کنتراست یا استفاده از حالت Vivid و در صورت لزوم کاهش نور ورودی فکر نکنم مشکلی پیش بیایید.

نقل قول نوشته اصلی توسط sshiiva نمایش پست ها
    خب چشم بسته غیب گفتین ؟ منم میدونم مشکلم ندونستن عکاسی هست . در مود منوآل هم اصلن به نظر من خوب نیست و واقعن عکس ها باهاش افتضاح میشه . من اینجا ننووشتم که ازم ایراد بگیرین و بهم یادآوری کنین برم کلاس . گفتم اگه میتوونین بهم یاد بدین چطوری عکس بگیرم . چیزهایی هم که تا حالا نوشتین اینجا به درد من نخورده . دفترچه راهنما هم مزخرفی بیش نیست و من هیچی ازش نفهمیدم در ضمن انگلیسیم هم اصلن خوب نیست !!!
    چه خشونتی!! :confused:
    من که هر چه پستهای قبلی رو نگاه کردم نفهمیدم این الفاظ!!!!!!!! نثار چه کسی شد!!
    خواندن کامل دفترچه راهنما قبل از کار کردن با دوربین , همانا حکم گرفتن وضو دارد برای خواندن نماز !!( قال الدیپرویو! :biggrin: )
    بنده که تا بحال 4-3 مرتبه آن را خوانده ام, هنوز نمی توانم ادعا کنم که به آن مسلط شده ام!!!!!! و هر دفعه که آن را میخوانم , به نکات جدیدی بر میخورم که قبلا یا ندیده بودم و یا درک نکرده بودم!!
    درثانی برای خواندن آن لازم نیست مدرک TOEFL یا IELTS داشت, با یک انگلیسی دست و پا شکسته( مثل من) و استفاده از دیکشنری و البته کمی وقت و حوصله میشود از مطالبش استفاده کرد:
    " یا مکن با فیلبانان دوستی یا بساز خانه ای اندر خورد فیل" !!!
    .
    .
    در ضمن فکر میکنم شما در اولین پستتون فرموده بودید در خارج از کشور بسر میبرید!! میشود بپرسم زبان رایج در آن کشور چیست؟!!!! 8)
    وحيد قديري راد

صفحه 11 از 42 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 21 ... آخرینآخرین