صفحه 14 از 48 نخستنخست ... 4 10 11 12 13 14 15 16 17 18 24 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 131 تا 140 , از مجموع 471
Like Tree190تشکر

موضوع: Canon EOS 400D / Rebel XTi / Kiss X

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

پیش فرض پاسخ: مشکل با 400d

سلام

جناب منتظری حرفاتون جالب بود ولی این نکته رو هم در نظر بگیرین که من پیرمردم بابا الان چند ساله که 300 وی رو دارم ولی به این قضیه عادت نکردم چون دوست دارم این کار رو با یک دست انجام بدم و شستم رو رو دکمه نگه می دارم و با سبابه حلقه رو می چرخونم ولی گاهی فشار شست کم میاد و دوباره سرعت شاتر جابجا می شه. حالا نگید خوب با دو دست این کار رو بکن چون اونجوری مجبور می شم دست چپمو بذارم رو LCD و ...

اصلن من نمی دونم چه اشکالی داره که مثل دوربین های فیلمی قدیم دو تا حلقه ی کاملن جدا برای این کار می ذاشتن و بقیه ی تنظیماتو باmenu ها انجام می دادند.تکنولوژی چیز خوبیه ولی نباید جلوی سرعت کار ها رو بگیره.

مثل سازمان تامین اجتماعی می مونه که قدیما در عرض 3 دقیقه دفترچه ی کهنه رو می گرفتن و دفترچه ی جدید رو با دست می نوشتند و می دادند ولی از زمانی که سیستمشون کامپیوتری شده حدود یک هفته این فرآیند طول می کشه.( اینم در پاسخ نون سنگگ و باقی قضایا بود ;) )

كاربر همراه
    تشکر کرده
    547

فرهاد خان

بنظر من شما دو راه داريد ( باتوجه به مبلغي كه در نظر گرفتيد ) :

1- يك نيكون دي 80 با لنز 70-18 يا 135-18 بخريد و ازش لذت ببريد و مطمئن باشيد دوربين و لنز خوبي هست

2- يك 30 دي با لنزكيت خودش بگيريد و در برنامه بعدي يك لنز خوب

راستش نميدونم رابطه شما با برادرتون چطوريه ولي تو استفاده شراكتي هميشه اخرش يك مسئله اي پيش مياد

amirsooki
    Guest

هم ظاهرن یک حلقه ی تنظیم بیشتر نداره و برای تنظیم دیاف باید یکی رو بگیری و یکی رو بچرخونی که منو کلافه می کنه ولی D80 این مشکلو نداره.
    سلام.
    من کاملا با نظر آقای نادر خان موافقم.
    اما در مورد حرف شما. این مورد فقط در مد M هست ، در مدهای دیگه موردی وجود نداره .
    در مد M هم که شما با یک دست میتوانید این کار روبکنید ، چون دکمه ها به هم نزدیکند.
    اما باز هم به حرف نادر عزیز گوش کنید.
    لنزای L رو هم کش برید با هم بریم یه بوقم من بزنم .
    موفق باشید.

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

راستش را بخواهید من هم دقیقا همین مشکل را با 300v دارم. من با انگشت های بزرگم باید یک دکمه خیلی کوچک را فشار بدم (آزار دهنده هست)!! می خواهم بفروشم برم 30v بگیرم (فقط به همین علت!!)
    من هم با پیشنهاد دوم نادر جان موافقم.
    30D بگیری اصلا پشیمان نمی شوی!!
    ویرایش توسط Daruosha : Monday 22 January 2007 در ساعت 21:20

تشکر کرده
    13937

سلام

خوب اگه بخوام از لنزهاي برادرم بگذرم كه همون D80 رو مي گيرم با لنز 18-135 كه هم قيمت 30D با لنز 18-55 ئه چون ممكنه حالا حالا نتونم لنز بهتري بخرم ولي 18-135 تا حد زيادي احتياجاتمو برآورده مي كنه.

يه چيز ديگه اي هم از حرف امير خان يادم افتاد من بيشتر مشكلم براي تعوض سرعت و دياف موقع عكاسي با فلاشه چون فلاشم (يونومات SB-60) اتوماتيك (TTL) نيست ولي اگه فلاش TTL بگيرم اون مشكل كمتر نمود داره و براي بقيه ي حالت ها هم مي شه از Shutter Priority يا Aperture Priority استفاده كرد.

حقيقتش من و برادرم هر دو متاهليم و گاهي يكماه به يكماه هم همديگر رو نمي بينم پس مطمئن باشين من زياد روي اون لنزا حساب نمي كنم.

حالا بشينم بازم بين اين سه گزينه فكر كنم !!

يكي از مديران محترم زحمت بكشن اين چند تا پست آخر اين تاپيكو بفرستند تو تاپيك بر سر دوراهي !

amirsooki
    Guest

نظرتون نسبت به 20d چیه ؟
    من قیمت دقیقشو الان نمیدونم.

تشکر کرده
    13937

سلام

امير خان راستش شايد بهم بخندين شايدم بعضيا تكفيرم كنند :) ولي من اهل رفتن سراغ مدل هاي Dicontinued نيستم چون خيلي اهل تند و تند عوض كردن ابزار نيستم ، ترجيح مي دم يه چيزي بخرم كه اگه مي خوام n سال داشته باشمش لااقل اولش به قول فرنگيا brand new باشه. فكر هم نمي كنم الان 20D تو بازار باشه اگرم آكبندش باشه خيلي ارزونتر از 30D نمي دن احتمالن.

راستي خوب شد گفتيد. يه چيزي يادم اومد. كسي مي دونه چرا بيشترين آگهي فروش دوربين دست دوم مربوط به Canon 20D است ؟ آيا فقط به خاطر ارتقا است يا چيز ديگري هست ؟
    ویرایش توسط farhad44 : Monday 22 January 2007 در ساعت 22:57 دلیل: اضافه كردن پاراگراف دوم !

كاربر فعال Doncorleone آواتار ها
    تشکر کرده
    325

البته با این سرعت تکنولوژی، هرچیزی که بخرین یه مدت دیگه از مد میفته، اما مهم اینه که این دوربین های حالای ما، برای کارهائی که ما میکنیم واقعا بسه و اونقدر قابلیت داره که حالا حالا ها هم نتونیم از همه ی قابلیت هاش استفاده کنیم... جناب فرهاد خان شما هم انقدر میگین من پیرمردم، متولد 44 که پیر نیست، فکر کنم 40 سالگی اول جوونی باشه، همچین گفتین من نمیتونم یه دگمه رو نگه دارم گفتم 120 به بالا هستین ;) ولی به هر حال هر دوربینی میگیرین از همین الان مبارکتون باشه، اما کلا زیاد خوب نیست شما که کنون داری بری نیکون بگیری، همین فلاشی هم که دارین اون موقع به دردتون نمیخوره.. اما هر انتخابی کنین مطمئناٌ بهترینه..
    محمد منتظری

كاربر همراه rtoraby آواتار ها
    تشکر کرده
    590

پیش فرض Canon EOS 400D

با سلام به همه دوستان.
    من اخيرا يك دوربين كانون EOS 400D هديه گرفته ام.
    در عكاسي نه تنها حرفه اي نيستم بلكه كاملا تازه وارد مي باشم. لطفا مرا در مورد اين دوربين و راه و روش استفاده از آن راهنمايي كنيد. البته چون خوره كتاب خواندن هم هستم اگه در مورد عكاسي ديجيتال كتابي مي شناسيد لطفا معرفي نماييد.
    از قسمت غير اتوماتيك كه استفاده مي كنم عكس ها فاجعه از آب در مي آيند.
    :confused:
    البته نمي دانم دوربينم تا چه حد خوبه و نكات مثبت و منفيش چيه؟
    ویرایش توسط rtoraby : Saturday 3 March 2007 در ساعت 14:37

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

پیش فرض پاسخ: Canon EOS 400D

نقل قول نوشته اصلی توسط rtoraby نمایش پست ها
    با سلام به همه دوستان.
    من اخيرا يك دوربين كانون EOS 400D هديه گرفته ام.
    در عكاسي نه تنها حرفه اي نيستم بلكه كاملا تازه وارد مي باشم. لطفا مرا در مورد اين دوربين و راه و روش استفاده از آن راهنمايي كنيد. البته چون خوره كتاب خواندن هم هستم اگه در مورد عكاسي ديجيتال كتابي مي شناسيد لطفا معرفي نماييد.
    از قسمت غير اتوماتيك كه استفاده مي كنم عكس ها فاجعه از آب در مي آيند.
    :confused:
    البته نمي دانم دوربينم تا چه حد خوبه و نكات مثبت و منفيش چيه؟
    چه کادوی شیرینی!!
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=1130
    به مقالات سایت هم سربزن. بسیار مفید و آموزنده هستند.

صفحه 14 از 48 نخستنخست ... 4 10 11 12 13 14 15 16 17 18 24 ... آخرینآخرین