صفحه 28 از 48 نخستنخست ... 18 24 25 26 27 28 29 30 31 32 38 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 271 تا 280 , از مجموع 471
Like Tree190تشکر

موضوع: Canon EOS 400D / Rebel XTi / Kiss X

كاربر همراه Deniro آواتار ها
    تشکر کرده
    434

پیش فرض پاسخ: مشكل رنگ در Canon EOS 400D

منظور شما اینه که باید هر عکسی که گرفته شده با نرم افزار ویرایش کرد؟
    آیا حالت پیش فرض ثابتي میشه واسه تنظیمات دوربین در نظر گرفت که نیازي به ویرایش نباشه؟
    با تشکر از کاوه عزیز که به نوعی آچار فرانسه همه تاپیکهای فروم هست .

اما راجع به سوال اول شما جواب بله است . اصلا پروسس جز جدایی ناپذیر عکاسی با Slr هستش .

ولی چیزی که هست اوایل که آدم دوربینو میگیره هنوز توی جو کامپکت قرار داره و فکر میکنه دوربین همه عکسهارو زرد یا کم رنگ میگیره ( مشکلی که اوایل خود من در عکاسی با فلاش باهاش روبرو بودم و هی قر میزدم که چرا همه عکسهام زردند )

ولی بعد از یک مدت که با برنامه های مختلف از جمله Zoom Brows و فتوشاپ کار کنید میبینید که یکی از لذت بخشترین کارهای عکاسی باز کردن با ساچوریشن و شارپنس و کنتراست و ... است .
    اونوقت اگر یاد بگیرید با خودتون میگید عجب حرفهایی زدم همونطور که خود من زدم .

اما راجع به سوال دو و پیش فرض
    کاری که من پیشنهاد میدم سعی میکنم به ساده ترین صورت واست توضیح بدم

من خودم اکثرا روی مود AV عکس میگیرم شمام فعلا همین کارو بکن
    بعد اگر میبینی کمی تاریکن یا به قول معروف Over Expouse هستند چند تا استپ میزان اون کلید که روش نوشته AV+- رو بیار بالا تر ...

چه جوری یک راهش اینکه دستت رو روش نگه داری بعد با اون ماس ماسمکه که پشت شاتره و میچرخه عقب جلوش کنی ....
    ایزو رو توی نور روز و آفتابی بذار روی 100
    توی اتاق اگر نور متوسطه بذار روی 200
    اگر هم کمتره 400 و 800 و 1600

ولی بازم یک نکته
    همه مودها رو امتحان کن عکس بگیر ضرر نمیکنی . اگر دکمه شاتر خراب شد من پولشو میدم

وای که چقذه توضیح دادم ...
    Kaveh Ghobadi تشکر می‌کند.
    محمد فخار

Canon EOS 400D
    Canon EF 70-300mm F4-5.6 IS USM l Canon EF 50mm f1.8 II l Canon EF-s 18-55 F/3.5 5.6
    Sigma 17-70mm F2.8-4.5 DC MACRO l Flash Sigma EF-500 DG SUPER l Sony Cybershot P73 l Tripod SLIK Pro 400DX
    LowePro Off Trail 1 l Hamma Backpack

كاربر همراه
    تشکر کرده
    842

جناب فخار عزیز، برخوردم به این صحبت جنابعالی
    ولی چیزی که هست اوایل که آدم دوربینو میگیره هنوز توی جو کامپکت قرار داره و فکر میکنه دوربین همه عکسهارو زرد یا کم رنگ میگیره ( مشکلی که اوایل خود من در عکاسی با فلاش باهاش روبرو بودم و هی قر میزدم که چرا همه عکسهام زردند )

ولی بعد از یک مدت که با برنامه های مختلف از جمله Zoom Brows و فتوشاپ کار کنید میبینید که یکی از لذت بخشترین کارهای عکاسی باز کردن با ساچوریشن و شارپنس و کنتراست و ... است .
    اونوقت اگر یاد بگیرید با خودتون میگید عجب حرفهایی زدم همونطور که خود من زدم .
    گفتم چقدر خوب که کسی در مورد پروسس ساده کمی توضیح داد. فتوشاپ که هنوز کار نکردم اما برخی عکسها رو که با همون zoom browse خواستم ساچوریشن و شارپنس و کنتراست رو تغییر بدم، هیچوقت به نتیجه مطلوب نرسیدم. عکسها همیشه بدتر میشد بجای بهتر.
    البته یادگیری فتوشاپ در برنامه ام هست (البته بعد از ارتقا کامپیوتر) . . .

كاربر همراه Deniro آواتار ها
    تشکر کرده
    434

چه خوب بود مشخصاتتون رو هم زیر امضا میذاشتید .
    در هر صورت
    اتفاقا zoom browser یکی از برنامه های خوب و کارآمده هم برای کانورت و هم برای پروسس . البته در سطح مقدماتی در حالت پیشرفته تر باید از PS و Light Room استفاده کنید .

حالا اینکه شما به نتیجه مطلوب نرسیدید احتمال میدم از کمی تجربه باشه . البته من هم خیلی در این زمینه کاربلد نیستم فقط در حد اینکه بتونم عکسهامو در حد نرمال درست کنم .

چقدر خوب که کسی در مورد پروسس ساده کمی توضیح داد
    در ضمن جناب روشن مقالات و توضیحات زیادی چه در زمینه پروسس ساده و متوسط و پیشرفته دارند که میتونید ازش استفاده کنید .
    در هر حال اگر سوالی بود که من قادر به جوابگویش بودم دریغ نمیکنم .
    محمد فخار

Canon EOS 400D
    Canon EF 70-300mm F4-5.6 IS USM l Canon EF 50mm f1.8 II l Canon EF-s 18-55 F/3.5 5.6
    Sigma 17-70mm F2.8-4.5 DC MACRO l Flash Sigma EF-500 DG SUPER l Sony Cybershot P73 l Tripod SLIK Pro 400DX
    LowePro Off Trail 1 l Hamma Backpack

كاربر جديد
    تشکر کرده
    7

با تشکر از شما دوستان عزیز مخصوصا آقا محمد

من خودم همیشه سرعت شاتر را از حالت نرمال 2 استپ کمتر میکنم تا یه مقدار مشکل نور برطرف شه.

از امروز میرم تو کار فتوشاپ اگه باز نتیجه نگرفتم همینجا اعلام میکنم

كاربر جديد
    تشکر کرده
    19

پیش فرض شارپ نبودن عكس 400d

با سلام خدمت دوستان
    مدتی است با كنون 400 دی با لنز 55-18 كلنجار میرم ولی راضی نیستم قبلا s2is داشتم و عكسای خوبی می گرفتم یعنی با شارپ بالا و فوكوس عالی اما حالا علی رغم هزینه بیشتر اصلا عكسارو نمی پسندم .دوستی می گفت با دوربین قبلی عكسای بهتری نمی گرفتی فقط عكسای شارپ تری می گرفتی و در مورد مقایسه زوم این دو با هم اگه بخوای اون زوم رو داشته باشی باید چیزی حدود 5/1 میلیون پول بدی برا لنز حالا چند تا سوال:
    -چقدر نظرات این دوستمون درسته ؟
    -اگه شارپ بودن خصیصه مهمی برا كیفیت عكس نیست پس چرا تو گالری همین سایت ما اینقدر بهش گیر میدیم؟
    - برای شارپ بیشتر بهتره از تنظیمات خود دوربین استفاده كنیم یا نرمافزارها؟
    اگه زحمت نیست تو این لینك چند تا از عكسارو ببنید (با هر دو دوربین ) كه البته ادیت شده تا كمی بهتر بشه و بعد هم راهنمایی بفرمایید. سپاسگزارم

http://www.aks.akkasee.com/userProfi...os&user_id=478

كاربر بسیار فعال Pooriya_Online آواتار ها
    تشکر کرده
    183

پیش فرض پاسخ: شارپ نبودن عكس 400d

دوستی می گفت با دوربین قبلی عكسای بهتری نمی گرفتی فقط عكسای شارپ تری می گرفتی
    من فقط با این نظر دوست شما موافقم چون عکس بهتری یا بدتری گرفتن (از لحاظ هنری و خلاقیت) ربط مستقیمی به دوربین نداره.
    اما در مورد لنزی که باید حدود 1.5 (یا5.1؟) پول بدید، خیر، الان لنز 70-300 کنون که IS هم داره میتونید بخرید (گمونم حدود 500-550 تومن باشه) که هم شارپ مناسبی داره هم روی دوربین شما 112-480 میشه.
    در مورد شارپی، لنز 18-55 لنز بدی نیست ولی توقع شارپنس بالا نباید ازش داشت، لنز S2is لنز مناسبی بود و درضمن سنسور s2 کوچکتر از 400دی هستش و عمق میدان بالاتر میره و شارپنس بیشتر.
    شما با 400دی میتونید به راحتی با کنترل عمق میدان و فکوس دقیق تصاویر شارپی بیگیرید (البته نه خیلی شارپ).
    شارپ بودن خصوصیت مهمی هستش ولی من به شخصه اول به دید و هنر عکس اهمیت میدم و اگرم کیفیت نچندان خوبی داشته باشه بازم اون عکس رو میپسندم تا عکسی که از لحاظ سمعی و بصری ضعیف باشه ولی شارپ بالایی داشته باشه و رنگ و کانتراست و نور مناسب و...
    شارپ کردن با نرم افزار بهتره، چرا؟ چون اولا شما هم عکس معمولی رو دارید و میتونید پروسسش بکنید و هم اینکه کنترل بیشتری به تنظیمات دارید و دقیقتر و تمیزتر و بهتر میتونید پروسس رو انجام بدید.
    در آخر باید بگم اولا سعی کنید عمق میدان رو به خوبی کنترل کنید، در محیطهای کم نور مراقب لرزش دست باشید و ویزور رو متناسب با چشمتون تنظیم کنید تا تصاویری با فکوس دقیقتر داشته باشید.
    matin53000 تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    19

پیش فرض عكاسی مجالس با 400d

با سلام
    دوستان برای عكاسی از مجالس در شب چه توصیه هایی دارند؟ با فلاش خود دوربین عكسها خیلی خوب در نمی یاد لطفا اگه تجربه خوبی در این زمینه دارید بفرمایید روی چه مدی ؟ نوردهی چگونه؟ از چه فواصلی؟ و اینكه ایا اصلا با فلاش خود دوربین میشه عكاسهای مناسبی گرفت یا نه؟ بهترین لنز برای عكاسی توی این محیطها چه نوع لنزی هست لنز 18-55 خود دوربین چطوره؟
    ممنون میشم اگه راهنمایی كنید

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

پیش فرض پاسخ: عكاسی مجالس با 400d

نقل قول نوشته اصلی توسط matin53000 نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان برای عكاسی از مجالس در شب چه توصیه هایی دارند؟ با فلاش خود دوربین عكسها خیلی خوب در نمی یاد لطفا اگه تجربه خوبی در این زمینه دارید بفرمایید روی چه مدی ؟ نوردهی چگونه؟ از چه فواصلی؟ و اینكه ایا اصلا با فلاش خود دوربین میشه عكاسهای مناسبی گرفت یا نه؟ بهترین لنز برای عكاسی توی این محیطها چه نوع لنزی هست لنز 18-55 خود دوربین چطوره؟
    ممنون میشم اگه راهنمایی كنید
    به این تاپیك مراجعه فرمایید.....

http://www.akkasee.com/forum/t5063.html
    matin53000 تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه Ahmad Reza آواتار ها
    تشکر کرده
    1099

پیش فرض پاسخ: Canon EOS 400D

آهای 400D دارهای عزیز!
    نداشتن Spot metering مشکل بزرگیه؟! اصلا شما با این مسئله مشکلی دارین؟
    ممنون.

كاربر همراه Queen آواتار ها
    تشکر کرده
    346

پیش فرض پاسخ: Firmware جديد EOS 400D منتشر شد

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    شهرام...............

ما در همان تاپیك كذایی كلی برای این دوربین پست زدیم

آنجا فریم ور جدید دوربین را معرفی كردیم ها !

در پست های شماره 7 و 12 در مورد این موضوع بحث شد...

اگر امكان داشت همیشه firmware ها رو در همان تاپیك قرار دهید تا یك دست و یك پارچه شود....

ممنون از اطلاع رسانی....

http://www.akkasee.com/forum/showthr...light=frimware
    ممنونم که یاداوری کردی. حواسم نبود و معذرت میخوام.
    Kaveh Ghobadi تشکر می‌کند.
    Canon 5D-7D| Canon 10-22 |50 f:1.8|100-400|180 f:3.5 L Macro
    Sigma 17-70|70-300|

صفحه 28 از 48 نخستنخست ... 18 24 25 26 27 28 29 30 31 32 38 ... آخرینآخرین