صفحه 5 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 50 , از مجموع 53
Like Tree36تشکر

موضوع: نقطۀ ضعف و قوت دوربین شما در چیست؟

كاربر همراه Farshad Afshari آواتار ها
    تشکر کرده
    1080

پیش فرض پاسخ: نقطۀ ضعف و قوت دوربین شما در چیست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط odesa نمایش پست ها
    دقیقا این نکته به نظرم از نقاط منفی و معایب 1000D است .این دوربین اصلا خوش دست نیست و این مورد زمانی بیشتر به چشم میاد که دوربینهایی مثل 40D یا 30D رو آدم به دست بگیره .
    البته حق با شماست(به نظر من) ولی این خوش دست بودن یا نبودن سلیقه ای است و به نظر من هم جز معایب این دوربین است که سبک و کوچک و خیلی آسیب پذیره
    ولی من کلا فکر کنم این تاپیک مشکل داره!چرا؟ چون هر کس عقل خود را به کمال داند و کودک خود را به جمال ولی جدا از شوخی وقتی که من نوعی فقط یک دوربین رو مد نظر بگیرم ممکن است که معایبش رو بتونم ببینم ولی محاسنش رو نه چرا که به احتمال زیاد این موضوعی که من به چشم حسن بهش نگاه می کنم ممکنه که در دوربین دیگری به شکل قوی تر وجود داشته باشه پس چندان روی حسن بودن اون ویژگی در این دوربین نباید تکیه کرد
    نمی دونم که منظورمو رسوندم یا نه :)
    rezafh و saeid1354 تشکر می‌کنند.
    فرشاد افشاری

گالری من
    لنز بعدی انشا ا...Canon EF-S 10-22mm USM

كاربر همراه rezafh آواتار ها
    تشکر کرده
    3513

سلام
    در مورد خوشدستی و اورگونومی باید بگم که درسته سلیقه حرف اول رو میزنه
    اما وقتی یک دوربین مثل دی 90 ذاتا" خوشدسته دیگه نمیشه گفت که مشکلی داریم باهاش :biggrin:
    و یا دوربینهای سری XXXD و 1000D (کانن) که من اصلا نمیتونم درست و حسابی توی دستم بگیرم و انگشتهای دستم رو خسته میکنه ! ، نمیشه گفت هیچوقت مشکلی باهاشون نداریم

اما در مورد این تاپیک باید بگم اگر اینهمه رویو های معتبر و سایتها و افراد سرشناسی که دوربینها رو بررسی میکنند و نتایجش رو اعلام میکنند ، نبودند ، و یا ما به سادگی بهشون دسترسی نداشتیم ، و یا حتی اگر تاپیکهای مجزا برای هر دوربین وجود نداشت (توی فروم خودمون) و توی اون تاپیکها همه ی مسایل مربوط به دوربین مورد نظر ، مطرح نشده بود شاید وجود چنین تاپیکی لازم بود !
    البته شایدم اشتباه میکنم ( به هر حال نظر شخصیه )

ممنون :)
    mreza1001، Farshad Afshari و AslanAslan تشکر می‌کنند.
    Nikon D5000 | 18-200mm VR II | 50mm F1.8G | SB-900

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

چون دوستان برند های مختلف رو ذکر کردن بنده هم می گم به نظر من هم این تاپیک رو بفرستن یه پله بالاتر.فقط به نظرم باید اس ال آر و لایک ها و کامپکت ها جدا بشه بعد ها ...

Pentax K20D

والا اولین چیزی که بهش برخوردم دشواری فوکوس در تاریکیه که برای فوکوس از فلاش استفاده میکنه و فلاش نور میده تا فوکوس انجام بشه این مشکل تو K7 حل شده و یک چراغ کمکی فوکوس رو بدنه گذاشتن

تو حالت لایو ویو هم اتوفوکوس نداره که البته برای من زیاد مساله ساز نبوده ولی فکرش رو بکنید تو k7 قابلیت عکاسی پیاپی در حالت لایو ویو . اتو فوکو س در لایو ویو و سیستم تشخیص چهره برای فوکوس داره در لایوویو

یک مورد دیگه اینه که یک دکمه چرخشی داره که دور دکمه شاتر قرار گرفته با این بیلبیلک 3 کار میشه انجام داد یکی اینکه دیافراگم رو میبنده و یک پریویوی اپتیک نشون میده به آدم (حالت فنری داره و تا وقتی نگه داری دیاف بسته است) دوم اینکه اگه بزنیش پریویوی دیجیتال میده بهت (در واقع شاتر میزنه و تصویر ثبتی رو با هیستوگرام 4 بخشه روی LCD نمایش میده ولی رو مموری ضبط نمیکنه مگر اینکه دکمه Fn رو بزنید تا بعد از پرسش و تایید ضبط کنه) سوم اینکه لایو ویو رو فعال میکنه. حالا ایرادش اینه که شما در آن واحد فقط یکی رو میتونی داشته باشی یعنی باید از تو آپشن ها انتخاب کنی که وقتی دکمه رو میزنی کدوم کارو انجام بده. مثلا من دوستدارم پریویوی اپتیک و لایو ویو رو داشته باشم که نمیشه همزمان. این مشکل با تعبیه یک دکمه جدا برای لایو ویو تو K7 حل شده.

ویزورش هم 95% پوشش میده که این از همه عذاب آور تره خصوصا برای من که به ویزور 100% سوپرآ عادت داشتم اما این مشکل هم تو K7 حل شده.

با نویزش تا ایزوی 800 مشکل ندارم ولی سعی میکنم از 800 بالاتر نرم هر چند اونام بدک نیست فقط 6400 دیگه نویزش زیاده مخصوصا تو جایی که نور کمه

نقاط قوت :

آپشن های داخلی دوربین امکانات خیلی خوبی به آدم میده مثلا کنترل دقیق روی شارپنس و نور و سچوریشن و کنتراست علاوه بر 6،5 حالت پیشفرض به صورت دستی هم قابل تنظیمه.

یا قابلیت تبدیل Raw به JPG تو خود دوربین و همین طور حالتی که یک Raw و یک JPG ذخیره میکنه

قابلیت تعویض وایت بالانس و ذخیره عکس با تنظیم دستی و دقیق وایت بالانس که آدمو از شر تنظیمات اصلاحی تو Ps خلاص میکنه

عکاسی پیاپی بدون شاتر زدن 25 فریم در ثانیه که گاهی بسیار جالبه (البته فقط با 2مگا پیکسل)

یک مورد مهم که از کشفش بسیار مشعوف شدم تنظیم دقیق فوکوس . یعنی تو آپشن براش تعریف میکنی که 1/0 (تا 1) از فوکوسی که لنز میکنه جلوتر یا عقبتر فوکوس کن. که برای من خیلی بدرد خورد تمام پرتره ها فوکوس روی مژه میشد و من فکر میکردم لنز شارپ نیست یا کلا ایراد داره اما از وقتی 1/0 بردم جلو دیگه مشکل حل شد.فقط ایرادش اینه که مثل 5دی کنون (اگه اشتباه نکنم) نیست که چندتا پروفایل رو ذخیره کنه برای چند لنز مختلف.یعنی با تعویض لنر معیوب یا مثلا وقتی پرتره نمیگیرید باید فوکوس رو بیارید روی صفر وگرنه ...

من از مد ها ی تقدم شاتر و دیافراگم چندان استفاده نمیکنم. نمیدونم نورسنجیش چطوره اما از نورسنجی نقطه ای زیاد استفاده میکنم و از منطقه ای کم و بیش این نقطه ای خیلی لازمه اگه نباشه نقطه ضعفه

امکان استفاده از لنزهای قدیمی. که برای من خیلی مهمه

دکمه Raw روی بدنه برای تبدیل سریع از jpg به DNG خود این دی ان جی هم خیلی خوبه که همه بازش میکنن.

.
    .
    .
    A_Maddah، Mashhadi Vahid، rezafh و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط rezafh نمایش پست ها
    اما در مورد این تاپیک باید بگم اگر اینهمه رویو های معتبر و سایتها و افراد سرشناسی که دوربینها رو بررسی میکنند و نتایجش رو اعلام میکنند ، نبودند ، و یا ما به سادگی بهشون دسترسی نداشتیم ، و یا حتی اگر تاپیکهای مجزا برای هر دوربین وجود نداشت (توی فروم خودمون) و توی اون تاپیکها همه ی مسایل مربوط به دوربین مورد نظر ، مطرح نشده بود شاید وجود چنین تاپیکی لازم بود !

ممنون :)
    سلام

یک سری نکات مثبت و منفی هست که در رویوهای اینترنتی بیان نمی شوند, یعنی یا فرد بررسی کننده آن نکته را اصولا ً قابل به ذکر نمیداند, یا اینکه اصلا ً در آن مدت کوتاه (چند روز یا چند ساعت) به آن برخورد نمی کند که بخواد بیان کند.

ولی یک کاربر عادی که چند ماه یا چند سال از یک دوربین استفاده میکند و سوراخ سنبه های آن را می شناسد, به خوبی میتواند آن نکات را ذکر کند, که هدف این تاپیک هم در واقع فکر میکنم چنین چیزی بوده (یا می تواند باشد).

اما اینکه من بگم از معایب D60 این است که کنترل بیسیم فلاش یا موتور فوکوس ندارد... خب این در واقع عیب آن نیست, یکی از خصوصیات آن بوده که از روز اول هم معلوم بوده و قرار هم نبوده نیکون در این کلاس چنین قابلیتی را روی دوربینش بذارد!

:)
    mreza1001، rezafh، M.Mobin و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

بنده هم با وحید موافقم. وجود این تاپیک خیلی لازمه. مثلا من توهیچ ریویی ندیدم که نوشته باشه قابلیت تنظیم دقیق فوکوس رو این دوربین خودم هست. تازه بعد از چند ماه کار دارم به یک سری مسائلش مسلط می شم ...
    Saadat تشکر می‌کند.
    محمد رضا میلانی

كاربر همراه rezafh آواتار ها
    تشکر کرده
    3513

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    بنده هم با وحید موافقم. وجود این تاپیک خیلی لازمه. مثلا من توهیچ ریویی ندیدم که نوشته باشه قابلیت تنظیم دقیق فوکوس رو این دوربین خودم هست. تازه بعد از چند ماه کار دارم به یک سری مسائلش مسلط می شم ...
    سلام
    البته من که گفتم فقط نظر شخصیه :)
    اما بازم روی نظر هستم :biggrin:
    در موردحرف جناب میلانی هم :

One of the big add-ons of the K20D menu system is a focus adjustment system. This system allows you to adjust lenses with front or back focus individually. However, the K10D had this option available in a hidden menu in its original firmware version, and was removed in subsequent firmware updates.
    منبع :
    کد:
    http://photo.net/equipment/pentax/k20d/review/
    و یک مورد دیگه هم که توی حرفهام بود فکر کنم : فکر میکنید اگر این مطلب شما در تاپیک خود دوربینتون ارائه میشد ، بهتر نبود ؟ :)

به هر حال بازم نظر شخصیه

موفق باشید
    Mashhadi Vahid، mreza1001 و slr تشکر می‌کنند.
    Nikon D5000 | 18-200mm VR II | 50mm F1.8G | SB-900

slr
    slr آنلاین نیست
    كاربر آشنا slr آواتار ها
    تشکر کرده
    63

وحید جان من lz2 هم دارم

نویز عکساش تو ایندور واقعا زیاد و مشمئز کننده اس..ولی بر عکس تو نور روز عکسای خیلی خوش اب و رنگی میندازه.برای استفاده خانوادگی تو زمان خودش دوربین خوبی بود.الانم در برابر رقبا بد نیست به نظرم! بدون در نظر گرفتن فیلمبرداریش و مگاپیکسلش در قبال کیفیت عکس مناسبش در روز روشن.

در مورد lcd اش به نظرم بزرگترین نقطه ضعفش lcd اشه که افتضاح در یک کلام..نه کنتراست داره نه زاویه دید خوبی نداره نه ابعاد مناسب نه رزولوشن مناسب و ..
    My cams
    Canon eos 500D +18 55 IS+UV Filter kenko
    Canon ixy25(ixus 85

كاربر همراه Kavian آواتار ها
    تشکر کرده
    80

سلام دوستان
    مدتی است به این مسئله فکر می کنم که چرا درپوش باتری دوربین من (SX10) اینقدر فشار را تحمل می کند! در واقع هر بار که می خواهم باتری ها را جاگذاری و درب را ببندم احساس می کنم الانه که پین ضعیف درب، تحمل نکنه و بشکنه! آیا درپوش باتری دوربین سایر دوستان نیز به این گونه است؟ آیا این یک ضعف اساسی دوربین ها نیست؟ در اکثر دوربین هایی که دیده ام این مشکل وجود داشته .. وقتی سر باتری ها مقداری از محفظه بیرون می زند، درب باید با فشار آنرا به داخل هل داده و سپس بسته شود و با توجه به فشار واردشده به نظر می رسد هر لحظه ممکن است پین درب خرد شود! جای بسی تعجب است که چرا محفظه ها به اینگونه طراحی می شوند؟؟ مگر نمی توان باتری قلمی را به نوعی در محفظه جای داد که سرآن بیرون نزند و درب براحتی بسته شود؟ این که خیلی مسئله ساده ایست!
    متشکرم
    D7200

كاربر فعال aidin594 آواتار ها
    تشکر کرده
    2637

نقل قول نوشته اصلی توسط Kavian نمایش پست ها
    سلام دوستان
    مدتی است به این مسئله فکر می کنم که چرا درپوش باتری دوربین من (SX10) اینقدر فشار را تحمل می کند! در واقع هر بار که می خواهم باتری ها را جاگذاری و درب را ببندم احساس می کنم الانه که پین ضعیف درب، تحمل نکنه و بشکنه! آیا درپوش باتری دوربین سایر دوستان نیز به این گونه است؟ آیا این یک ضعف اساسی دوربین ها نیست؟ در اکثر دوربین هایی که دیده ام این مشکل وجود داشته .. وقتی سر باتری ها مقداری از محفظه بیرون می زند، درب باید با فشار آنرا به داخل هل داده و سپس بسته شود و با توجه به فشار واردشده به نظر می رسد هر لحظه ممکن است پین درب خرد شود! جای بسی تعجب است که چرا محفظه ها به اینگونه طراحی می شوند؟؟ مگر نمی توان باتری قلمی را به نوعی در محفظه جای داد که سرآن بیرون نزند و درب براحتی بسته شود؟ این که خیلی مسئله ساده ایست!
    متشکرم
    نه؛ نميشه.
    چون اگر در حين ثبت عكس روي كارت براي كسري از ثانيه جريان قطع بشه، خودتون ميدونيد چي ميشه.

كاربر همراه Kavian آواتار ها
    تشکر کرده
    80

نقل قول نوشته اصلی توسط aidin594 نمایش پست ها
    نه؛ نميشه.
    چون اگر در حين ثبت عكس روي كارت براي كسري از ثانيه جريان قطع بشه، خودتون ميدونيد چي ميشه.
    دوست عزیز صراحت شما در اظهارنظرتون ستودنی است
    والا من که مقداری از الکترونیک سرم میشه ساختن چنین محفظه ای برایم پیچیده نیست چه رسد به بزرگترین طراحان دنیا به نظرم علت اینکه این کار را نمی کنند، فروش دوربین هایشان است .. بالاخره دوربین هم باید یک روزی خراب شود و شما به فکر خرید دوربین دیگری باشید.
    کارگذاری فنرهای کوچک در سر محفظه که باعث می شود فشار درب گرفته شود یکی از راه هاست ... قطعا هزار راه دیگر وجود دارد.
    متشکرم
    morteza khademy تشکر می‌کند.
    D7200

صفحه 5 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین