صفحه 60 از 72 نخستنخست ... 10 50 56 57 58 59 60 61 62 63 64 70 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 591 تا 600 , از مجموع 718
Like Tree842تشکر

موضوع: Canon EOS 500D / Rebel T1i / Kiss X3

كاربر جديد DSLR آواتار ها
    تشکر کرده
    34

پیش فرض پاسخ : Canon EOS 500D

سلام
    سوالم اين بود كه من وقتي بدون فلاش سرخود دروبين عكاسي مي كنم،عكس ها زياد شارپ در نمياد حتي با سرعت بالا،ولي وقتي از فلش استفاده مي كنم ،درسته عكس تخت و معمولي ميشه،ولي با همان لنز قبلي(كيت) عكس ها بسيار واضح و شارپ هستند.حالا مشكل از كجاست؟من،دوربين يا لنز؟

ممنون
    علي زماني
    گالريـــ

(eos kiss X3 + kit(is

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط DSLR نمایش پست ها
    سلام
    سوالم اين بود كه من وقتي بدون فلاش سرخود دروبين عكاسي مي كنم،عكس ها زياد شارپ در نمياد حتي با سرعت بالا،ولي وقتي از فلش استفاده مي كنم ،درسته عكس تخت و معمولي ميشه،ولي با همان لنز قبلي(كيت) عكس ها بسيار واضح و شارپ هستند.حالا مشكل از كجاست؟من،دوربين يا لنز؟

ممنون

من هم همین مشکل رو دارم دوربین من Canon EOS 500 با لنز 28-135 هست که از روز اول باهاش این مشکل رو داشتم و الان بعد از یک سال مشکلم چند برابر شده
    اگر با فلاش عکس بندازم مشکل کمتری دارم و اکثرا همه چیز خوبه اما 90 درصد عکسهایی که می گیرم حتی در بهترین شرایط نوری و سرعت شاتر بالا خراب می شن.
    خرابی هم بیشتر مربوط به فوکوس اشتباه محو بودن عکسها است. البته زیاد بودن نور در خیلی از عکسها هم ناراحت کننده است. همه حالتهای ممکن رو هم امتحان کردم از مدل فوکوس گرفته تا زیاد کردن شارپنس و استفاده از لرزشگیر و ...
    به نظر شما مشکل از لنز هست یا دوربین و یا از عدم هماهنگی لنز و دوربین؟

كاربر همراه mohamad.k آواتار ها
    تشکر کرده
    593

با سلام
    من هم همین مشکل رو دارم دوربین من Canon EOS 500 با لنز 55-18 روی خود دوربین هست از اساتید محترم خواهشمندم که در این مورد من و دوستانی را که مانند من با این مشکل دست به گریبان هستن راهنمایی کنند و به قول دوستمان بفهمیم مشکل كجاست؟من،دوربين يا لنز؟

با تشکر محمد کریمی :confused:

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

نقل قول نوشته اصلی توسط kayvan_dh نمایش پست ها
    به نظر شما مشکل از لنز هست یا دوربین و یا از عدم هماهنگی لنز و دوربین؟
    لنز

برای اطمینان لنز را روی یک بادی دیگر تست کنید و همینطور لنزی دیگر را روی بدنه خود.
    .

كاربر همراه amir.g آواتار ها
    تشکر کرده
    757

سلام .دوربین شما و دیگر دوستان احتمالا مشکلی نداره . همینطورلنز هاشون . این اتفاق به احتمال زیاد در شرایط نوری بد و ضعیف اتفاق میوفته .
    فراموش نکنید در نور ضعیف احتمال خطای فوکوس خودکار بیشتر میشه و این طبیعیه. اما وقتی از فلاش استفاده میکنید در این حالت دوربین برای فوکوس دقیق از فلاشهای ریز یا همون pre flash استفاده میکنه که خوب معلومه فوکوس بهتر میشه. ضمنا وقتی نقطه فوکوس روی یک منطقه کم کنتراست باشه هم حتی در شرایط نوری خوب این قصه ممکنه تکرار بشه.
    البته این نکته خیلی مهمه که در چه مدی عکاسی میکنید. مثلا اگر در مد P هستید و از فلاش استفاده میکنید دوربین ایزو رو در محدوده 400 نگه میداره که بد نیست اما بی فلاش و مثلا در مد TV دوربین از بازترین دیافراگم استفاده میکنه و باقیش رو میره سراغ ایزو که حتی تا 3200 یا 6400 بالا میبرش.و بازو یادتون نره هر چی ایزو کمتر باشه تصویر شارپتر میشه.

سعی کنید تنظیمات و مدهای مختلف رو تست کنید.
    موفق باشید.
    hrmf تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    4

سلام دوستان عزيز

منم با D500 اين مشكل و داشتم و الآن ديگه تقريبا اين مشكل و حل كردم!

مشكل اينجاست كه دوربين ما معمولا در نور كم با فوكوس مشكل داره!

حالا بهترين كار اينه كه فلاش دوربين و از داخل منو در حالت Disable قرار دهيم و اون و غير فعال كنيم ولي در موقع عكاسي دكمه ي فلاش رو فشار بديم تا اون سرش بياد بيرون...

حالا موقع عكاسي و فوكوس كردن، فلاش دوربين چند تا شليك مي كنه فقط براي اينكه دوربين فوكوس موفقي رو داشته باشه، ولي هنگام عكس گرفتن، فلاش نمي زنه...

اميدوارم تونسته باشم منظورم و منتقل كنم...
    farhad44، Amir Abdolpanah و anatema تشکر می‌کنند.

كاربر جديد anatema آواتار ها
    تشکر کرده
    14

با سلام خدمت دوستان عزیز
    خیلی جالبه ، منم این مشکل رو با 500d دارم ، حالا میبینم خیلی از دوستان هم دست به گریبان با این مشکل هستند
    در حالت Full Size و 100% عکس ها در حد و اندازه ایی که باید باشند نیستند بارها خودمو سرزنش کردم که چرا همون موقع یه d90 نخریدم
    امیدوارم راه حل دوست عزیز erfan228 مشکل را حل کنه
    500D + 18-55 IS

كاربر همراه amirmisagh آواتار ها
    تشکر کرده
    659

نقل قول نوشته اصلی توسط kayvan_dh نمایش پست ها
    البته زیاد بودن نور در خیلی از عکسها هم ناراحت کننده است.
    این برمیگرده به نورسنجی شما.
    همونطور که آقای amir.g گفتن فوکوس در ایزوهای بالا متفاوت میشه با ایزوهای پایین و شرایط نوری مناسب.
    سوال من اینجاست که کابرانی که این مشکل رو مطرح کردن چند در صد تصویر رو زوم میکنن .

یک شیئ رو در فاصله نزدیک دوربین (مثلاً 30 سانت ) قرار بدید ، از اتوفوکوس استفاده کنید و در شرایط نوری کم و مناسب این کار رو تکرار کنید. از iso 100 تا 3200 که به همین ترتیب سرعتها هم تغییر میکند.
    اونی که با شرایط نوری مناسب گرفته شده و عکس آخر که با ایزوی بالا گرفته شده رو اینجا بذارید تا ببینیم قضیه چیه. بدون فلش عکس بگیرید.
    یادم رفت بگم که دوربین حتماً روی سه پایه باشه تا اثر لرزش دست وجود نداشته باشه
    ویرایش توسط amirmisagh : Tuesday 24 August 2010 در ساعت 09:40
    امیر نادری

كاربر جديد anatema آواتار ها
    تشکر کرده
    14

روش آقای erfan228 قابل انجام است ، اما مشکل اینه که این روش برای مکان های نسبتا تاریک جواب میده و برای مکان هایی با نور متوسط اصلا فلاش زده نمیشود و مشکل کماکان باقی میماند
    یک سوال مهم برای من پیش آمده که اتوفوکوس دقیق مربوط به لنز میشود یا بدنه؟
    یعنی این مشکلات عدم فوکوس دقیق با تعویض لنز کیت به مثلا 15-85 برطرف میشود؟
    500D + 18-55 IS

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط amirmisagh نمایش پست ها
    این برمیگرده به نورسنجی شما.
    همونطور که آقای amir.g گفتن فوکوس در ایزوهای بالا متفاوت میشه با ایزوهای پایین و شرایط نوری مناسب.
    سوال من اینجاست که کابرانی که این مشکل رو مطرح کردن چند در صد تصویر رو زوم میکنن .

یک شیئ رو در فاصله نزدیک دوربین (مثلاً 30 سانت ) قرار بدید ، از اتوفوکوس استفاده کنید و در شرایط نوری کم و مناسب این کار رو تکرار کنید. از iso 100 تا 3200 که به همین ترتیب سرعتها هم تغییر میکند.
    اونی که با شرایط نوری مناسب گرفته شده و عکس آخر که با ایزوی بالا گرفته شده رو اینجا بذارید تا ببینیم قضیه چیه. بدون فلش عکس بگیرید.
    یادم رفت بگم که دوربین حتماً روی سه پایه باشه تا اثر لرزش دست وجود نداشته باشه

نور سنجی که دست عکاس نیست به هر حال بر اساس نتیجه ای که نورسنج دوربین بر می گردونه باید تنطیمات انجام بشه.
    کاری که گفتین رو انجام می دم و عکس ها رو آپلود می کنم.

صفحه 60 از 72 نخستنخست ... 10 50 56 57 58 59 60 61 62 63 64 70 ... آخرینآخرین