صفحه 66 از 72 نخستنخست ... 16 56 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 651 تا 660 , از مجموع 718
Like Tree842تشکر

موضوع: Canon EOS 500D / Rebel T1i / Kiss X3

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6463

نقل قول نوشته اصلی توسط masoudrejae نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من میخوام 500d بخرم ولی یکی از دوستام که 450d داره میگه لنز دوربین های کانون tamron است که اصلا شارپ نیست و تصویر ای که میندازه فلو داره اونم مجبور شه بود لنزش را بفروشه
    و یک لنز کانون بخره
    میخوام ببینم 500 d هم لنز اش tamron آست یا نه و
    اینکه لنز 15-85 وقتی میخری روشه یا لنز دیگری باهاشه
    قیمت الان چنده تقریبا
    لنز کیت دوربینهای سریxxxD,xxxxDکانن 55-18 می باشد
    ولی لنز 85-15 که فرمودید بسیار بهتراز لنز کیت است که قیمتش بسیار بیشتر از 55-18 می باشد(محدوده قیمتی این لنز از 780 تا حدودایه 850 حالا یه کم بالا پایین-ولی لنز خوبیه)
    سبز باشبد.....
    رضا اقبالی www.instagram.com/reza.eqbali

كاربر همراه siavash_f آواتار ها
    تشکر کرده
    634

نقل قول نوشته اصلی توسط bahri-d نمایش پست ها
    تو فروشگاههای کشورهای دیگه دیدم لنز سیگما یا تامرون رو با دوربین کنون میفروشن ولی خودشون این کارو میکنن و کارتن دوربین جدا از کارتن لنز هست . طوریکه خیلی وقتها تو یه پاکت میدن یا با یک روبان به همدیگه میبندن
    من تو دبی هم اینچنین ندیدم
    لنز کیت این دوربین ها 18-55 IS هستش و لا غیر بجز اینکه زمان خرید درخواست لنز دیگه ای بجای لنز کیت بدید که در اون صورت لنز کیت رو از جعبه برداشته ولنز جدید رو در جعبه جدا بهتون میدن
    موفق باشید/
    N_qaraei تشکر می‌کند.
    /سیاوش فتحی
    نشانه ی راستین هوش ، خلاقیت است نه معلومات (آلبرت انیشتین)
    لیست تجهیزات

كاربر فعال masoudrejae آواتار ها
    تشکر کرده
    2404

دوربین را نو خریده بود و آک ولی لنزی که روش بود tamron بود
    که مجبور شده بود یک لنز کانون مجددا براش بخره
    حالا سوال من اینه که این کار را فروشنده ها میکنن؟
    الان کسانی که 500d خریدن لنزشون چیه؟

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

همانطور که دوستان گفتند لنز کیت این دوربین 18-55 است. به هر حال لنز دیگری هم که باشد (فرضاً 18-200) Canon است نه مارک دیگر. به قول جناب فتحی مگر به خواست مشتری
    لنز دیگری جایگزین شود.

دربارۀ سؤال اولتون
    فروشنده‌ها به جز یک درصدشان برای گردش چرخ اقتصاد مملکت همه کاری می‌کنند! هفت دانگ حواس جمع باید بود موقع خرید.
    آن یک درصد هم از آشنایان هستند و رندوم شما را غافلگیر می‌کنند.
    .

كاربر فعال bahri-d آواتار ها
    تشکر کرده
    263

اتفاقا همین دوربین آنالوگ EOS300 دارمو از مونیخ خریدم(فروشگاه WWW.SATURN.DE) . اونموقع میخواستم EOS500 که ارزونتر بود ولی با لنز سیگما 28-80 بخرم ولی به پیشنهاد فروشنده اینی که لنز کیت کنون 28-90 تو کارتنش داشت گرفتم . اون یکی یه بادی بود و یه لنز سیگما که کارتوناشون جدا بود ولی فروشگاه بصورت پک کرده بود (فقط با یه روبان) و میفروخت.اون موقع من بدون لوازم 800 مارک خریدم .اونیکی قیمتش 500 مارک بود.(اون موقع هر مارک تقریبا 0.6 یورو بود )

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6463

میتونید روی جعبه دوربین در هنگام خرید نگاه کنید
    چونکه لنزی که همراه دوربین است را روی کارتون دوربین چاپ شده است
    masoudrejae تشکر می‌کند.
    رضا اقبالی www.instagram.com/reza.eqbali

كاربر همراه siavash_f آواتار ها
    تشکر کرده
    634

نقل قول نوشته اصلی توسط bahri-d نمایش پست ها
    اتفاقا همین دوربین آنالوگ EOS300 دارمو از مونیخ خریدم(فروشگاه WWW.SATURN.DE) . اونموقع میخواستم EOS500 که ارزونتر بود ولی با لنز سیگما 28-80 بخرم ولی به پیشنهاد فروشنده اینی که لنز کیت کنون 28-90 تو کارتنش داشت گرفتم . اون یکی یه بادی بود و یه لنز سیگما که کارتوناشون جدا بود ولی فروشگاه بصورت پک کرده بود (فقط با یه روبان) و میفروخت.اون موقع من بدون لوازم 800 مارک خریدم .اونیکی قیمتش 500 مارک بود.(اون موقع هر مارک تقریبا 0.6 یورو بود )
    پس با این تفاسیر لنز باز هم داخل جعبه پلمپ نبوده و در کنارش بوده که ما تو ایران به صورت درخواستی دریافت میکنیم به جای لنز کیت
    N_qaraei تشکر می‌کند.
    /سیاوش فتحی
    نشانه ی راستین هوش ، خلاقیت است نه معلومات (آلبرت انیشتین)
    لیست تجهیزات

كاربر همراه djmehdi_67 آواتار ها
    تشکر کرده
    1433

سلام به همه دوستان
    بالاخره بعد از ماه ها پیگیری و تحقیق مستمر و ... بگذریم تصمیم گرفتم این دوربین رو بخرم
    البته میخواستم با هزینه کمتر دست تو بردارم که خوب مخم رو زدن گفتن صفر بگیر و فعلا یه کم کم دارم ولی ایشالا به زودی میگیرم
    اول بگم که کاربر حرفه ایه سری لایک کنن هستم و میخوام پا به دنیای اس ال آر ها بزارم
    فقط دو تا سوال اساسی دارم که تو هیج جا خیلی دقیق بررسی نشده بود و میتونه تو انتخابم تاثیر بزاره فقط دوستان اگه کامل و مبسوط شرح بدهند بسیار سپاسگزار میشم
    سوال اول : لنز کیت 18-55 آیا مود ماکرو گرافی داره یا نه؟(به همان بزرگنامایی 1:1 ؟؟؟)و اگه داره حداقل فاصله فوکوس چه قدره؟
    سوال دوم و حیاتی تر : در مورد سیستم لایو ویو . آیا این مود مانند همان دوربین های اس ال آر لایک کار میکند؟از نظر کیفیت و نمایش اطلاعات عکس در ال سی دی و ... آیا محدودیت خاصی برای استفاده از این فیچر وجود دارد؟آیا در تمام مودهای دستی و اتوماتیک و دیفالت میشه ازش استفاده کرد؟چون شنیدم تو مودهای از پیش تعریف شده ی خودش بالا نمیاد.صحت داره؟و همچنین شنیدم فوکوس و وایت بالانس و عکاسی پیاپی و این چیزا در این حال محدوده
    شنیدم اول باید تنظیم کنی شرایط عکس برداری رو و بعد تصویر رو در لایو ویو ببینی یا نه از اول میشه آورد رو ال سی دی و بعد تنظیم کرد در حال کار؟
    و در کل چه تفاوتی با سیستم لایک ها دارن؟(چون با لایک ها زیاد کار کردم اگه مقایسه بشه بهتر درک میکنم)
    لطفا با رسم شکل توضیح دهید (0.25)
    ممنون

كاربر همراه djmehdi_67 آواتار ها
    تشکر کرده
    1433

عجب تاپیک پر رونقی به به
    کف پام خاک مرده داره؟هرجا میریم سکوت میشه ...
    عجب ...
    ویرایش توسط djmehdi_67 : Tuesday 30 November 2010 در ساعت 00:05

كاربر همراه Farhad71 آواتار ها
    تشکر کرده
    1850

نقل قول نوشته اصلی توسط djmehdi_67 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    بالاخره بعد از ماه ها پیگیری و تحقیق مستمر و ... بگذریم تصمیم گرفتم این دوربین رو بخرم
    البته میخواستم با هزینه کمتر دست تو بردارم که خوب مخم رو زدن گفتن صفر بگیر و فعلا یه کم کم دارم ولی ایشالا به زودی میگیرم
    اول بگم که کاربر حرفه ایه سری لایک کنن هستم و میخوام پا به دنیای اس ال آر ها بزارم
    فقط دو تا سوال اساسی دارم که تو هیج جا خیلی دقیق بررسی نشده بود و میتونه تو انتخابم تاثیر بزاره فقط دوستان اگه کامل و مبسوط شرح بدهند بسیار سپاسگزار میشم
    سوال اول : لنز کیت 18-55 آیا مود ماکرو گرافی داره یا نه؟(به همان بزرگنامایی 1:1 ؟؟؟)و اگه داره حداقل فاصله فوکوس چه قدره؟
    سوال دوم و حیاتی تر : در مورد سیستم لایو ویو . آیا این مود مانند همان دوربین های اس ال آر لایک کار میکند؟از نظر کیفیت و نمایش اطلاعات عکس در ال سی دی و ... آیا محدودیت خاصی برای استفاده از این فیچر وجود دارد؟آیا در تمام مودهای دستی و اتوماتیک و دیفالت میشه ازش استفاده کرد؟چون شنیدم تو مودهای از پیش تعریف شده ی خودش بالا نمیاد.صحت داره؟و همچنین شنیدم فوکوس و وایت بالانس و عکاسی پیاپی و این چیزا در این حال محدوده
    شنیدم اول باید تنظیم کنی شرایط عکس برداری رو و بعد تصویر رو در لایو ویو ببینی یا نه از اول میشه آورد رو ال سی دی و بعد تنظیم کرد در حال کار؟
    و در کل چه تفاوتی با سیستم لایک ها دارن؟(چون با لایک ها زیاد کار کردم اگه مقایسه بشه بهتر درک میکنم)
    لطفا با رسم شکل توضیح دهید (0.25)
    ممنون
    سلام آقا مهدی
    البته شاید با یه کم تحقیق بیشتر و مطالعه توی تاپیک ها ( و حتی همین تاپیک ) زودتر هم به نتیجه میرسیدید . شاید هم میتونستید با دانلود منوال آن ( 6 مگ ) قبل از خرید از تمام فیچر های آن مطلع شوید و خوب شاید هم وقتش رو نداشتید .با تمام این حرفها یوزر منوالش رو دانلود کردم و سوالاتون رو از روی اون و تجربیات ناقصم جواب میدم ( ممکنه بدنه ی خودم فرق داشته باشه )
    جواب اول : مود ماکرو گرافی نداره .حداکثر بزرگنماییش در فاصله تقریبی 25 سانتی از سنسور ( که حد اقل فوکوسش هم هست ) 0.34 هست . شما برای ماکرو گرافی ( اونطوریکه در لایک هست ) باید یک لنز با مشخصه انحصاری و پسوند MACRO تهیه کنید .
    جواب دوم : بله بمانند لایک کارکرده و در LCD حالت تنظیمی شما و آنچه تقریبا قرار است ثبت شود را شبیه سازی میکند . اطلاعات عکس هم توسط دکمه Disp حالت مختلفی دارد از اطلاعات کامل گرفته تا تصویر خالی .
    متاسفانه لایو ویو فقط در مود های M و P و Tvو Av و A-dep فعال میگردد و در مود های اتومات و از پیش تعریف شده ( سن ها ) به آن دسترسی نخواهید داشت .
    فوکوس در لایو ویو ( که بر خلاف حالت ویزور توسط دکمه * هست ) در سریع ترین حالتش هم بپای فوکوس ویزور نمیرسه ( حالت Quick ) چون آینه باید سر جاش برگرده و سیستم از طریق مدار فوکوسی که فکرکنم روی فوکوسینگ اسکرین هست فوکوس کنه و بعد از تایید فوکوس دوباره آینه بره بالا که تازه در همین مدت هم لایو تون قطع میشه ! توی حالت نرمال ( Live ) هم که از طریق " کنتراست دتکشن " عمل میکنه بقدری کند هست که به همین دلایل از خیر عکاسی پیاپی باید گذشت با این تفاصیل مد عکاسی پیوسته در لایو کار میکنه . در ضمن شما لایک رو گذاشتین کنار که دیگه از این به بعد برای حداکثر کارایی DSLR تون از ویزور استفاده کنید مگر در موارد خاص . وایت بالانس رو میتونید همونطوریکه بدون لایو کارمیکنید تنظیم کنید و محدودیت خاصی نداره .
    در مورد تنظیمات هم متونید قبل از لایو تنظیم کنید و هم بعد از ورود به حالت لایو فرقی نمیکنه .در حالت لایو برای تنضیمات وایت بالانس و نوع عکاسی ( تک یا پیوسته ) و رزولوشن عکس و استایل عکاسی با فشردن دکمه SET و دکمه های جهت بالاو پایین روی هرکدوم از گزینه ها در تصویر رفته و تغییرشون بدین .( شاید توضیحش یه کم سخت باشه ولی یک بار که دوربین رو دستتون بگیرید و خودتون عملا تنظیم کنید دیگه براتون راحت تر میشه )
    یه سوال هم کردین که " در کل چه تفاوتی با لایک ها دارن ؟ " که برای این مورد میشه کتاب هم نوشت ! چون این سوالتون بقدری کلی هست که شاید از اون برداشت بشه شما تحقیقات اولیه علمی رو هنوز انجام ندادین و فعلا چشم بسته بخاطر تعاریف و توصیف ها و شنیده هاتون قصد خرید DSLR دارین .یکبار از یکی از دوستان فروم که مثل شما لایک کار میکردند و برای اولین تجربشون دوربینی مثل 500D خریده بودند در اوایل استفاده شون جملاتی در حد پشیمانی در خرید شنیدم . خوب تا بیایید و از دنیای لایک ( با کلی امکانات در یک کامپکت ) قدم به دنیای DSLR بگذارید و بخود بفبولانید که برای هر امکان خاصی بخاطر کیفیت خاص آن در این مقوله مجبور به پرداخت هزینه ای جدا هستید , زمان خواهد برد و ممکن است اوایل کمی سر خورده نیز بشوید .
    توصیه میکنم مقالات سایت و همچنین تاپیک ها ی مرتبط با علایقتون رو با دقت مطالعه کنید و با اطلاعات کامل و چشمانی باز نسبت به انتخاب هاتون تصمیم بگیرید .

موفق باشید
    shabab، Navid7h، R.Asgari و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد برنجی

صفحه 66 از 72 نخستنخست ... 16 56 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... آخرینآخرین