صفحه 61 از 72 نخستنخست ... 11 51 57 58 59 60 61 62 63 64 65 71 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 601 تا 610 , از مجموع 718
Like Tree842تشکر

موضوع: Canon EOS 500D / Rebel T1i / Kiss X3

كاربر همراه A.Mazaheri آواتار ها
    تشکر کرده
    549

پیش فرض پاسخ : Canon EOS 500D

نقل قول نوشته اصلی توسط anatema نمایش پست ها
    روش آقای erfan228 قابل انجام است ، اما مشکل اینه که این روش برای مکان های نسبتا تاریک جواب میده و برای مکان هایی با نور متوسط اصلا فلاش زده نمیشود و مشکل کماکان باقی میماند
    یک سوال مهم برای من پیش آمده که اتوفوکوس دقیق مربوط به لنز میشود یا بدنه؟
    یعنی این مشکلات عدم فوکوس دقیق با تعویض لنز کیت به مثلا 15-85 برطرف میشود؟
    back focus و front focus هم میتونه از لنز باشه و هم بدنه.
    تنها راهش اینه که یه لنز امانی پیدا کنید و تست کنید که مشکل از کدام است.

كاربر آشنا overhes آواتار ها
    تشکر کرده
    299

500D پیش نمایش عمق میدان داره ؟؟؟؟

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

نقل قول نوشته اصلی توسط overhes نمایش پست ها
    500D پیش نمایش عمق میدان داره ؟؟؟؟
    بله داره.

بالای جایی که نوشته 500d یک دکمه کوچک وجود دارد.
    overhes و Mehdi Rojaie تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر جديد sajjadrad آواتار ها
    تشکر کرده
    8

Exclamation پاسخ : Canon EOS 500D

سلام علیکم جمعیا:biggrin:

یک سوال فنی و یه سوال آماتوری داشتم...

فنی: میخواستم بدونم سیستم فیلمبرداری EOS 500d به چه صورته..منظورم بررسی فنی و سخت افزاریه
    آماتوری: فیلمبرداری با EOS 500D به خود دوربین که ضربه ای وارد نمیکنه؟
    A Frame and A Camera..What do you need for enjoying?

sajJjad & maHtab PhotoGallery : www.lifegallery.ir

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    4

فیلمبرداری با EOS 500D به خود دوربین که ضربه ای وارد نمیکنه
    والا اين سوال و توي اين تاپيك پرسيدم، جواب منفي بود!

ولي كيفيت فيلمبرداري اين دوربين، وحشتناك خوبه! آدم و ياد فيلم هاي ارجينال هاليوود مي ندازه!

تنها مشكللش فوكوس هنگام فيلمبرداري هست كه تقريبا در تمام دوربين ها هم وجود داره! هم فوكوس كردنش اذيت مي كنه، هم اون قدر صداش بلنده، كه كاملا روي فيلم تاثير مي ذاره...

كاربر جديد kazhvan آواتار ها
    تشکر کرده
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط sajjadrad نمایش پست ها
    سلام علیکم جمعیا:biggrin:

یک سوال فنی و یه سوال آماتوری داشتم...

فنی: میخواستم بدونم سیستم فیلمبرداری EOS 500d به چه صورته..منظورم بررسی فنی و سخت افزاریه
    آماتوری: فیلمبرداری با EOS 500D به خود دوربین که ضربه ای وارد نمیکنه؟

-----------------------------------------------------
    برای فیلمبرداری بهتره از کارت حافظه با سرعت کلاس 6 یا بالاتر و ظرفیتهای 16 گیگ به بالا استفاده کنید .
    -----------------------------
    1080 * 1920 - Full HD - کیفیت فیلمبرداری با وضوح کاملا بالا با سرعت 20 فریم در ثانیه
    1280 * 720 - HD - کیفیت فیلمبرداری با وضوح بالا با سرعت 30 فریم در ثانیه
    640 * 480 - کیفیت فیلمبرداری استاندارد با نسبت 4:3 - با سرعت 30 فریم در ثانیه
    -----------------------------
    با کارت حافظه 16 گیگ
    رزولوشن 1080 * 1920 - 49 دقیقه با حجم 330 مگابایت در دقیقه فیلمبرداری کنی
    رزولوشن 720 * 1280 - ا ساعت و 13 دقیقه با حجم 222 مگابایت در دقیقه
    رزولوشن 480 * 640 - ا ساعت و 39 دقیقه با حجم 165 مگابایت در دقیقه
    ----------------------------
    با نرم افزار همراه دوربین میشه از فیلم ، عکس گرفت که درحالت 1080*1920 کیفیتش 2 مگاپیکسله و در حالتهای بعدی به ترتیب 1 و 3/ مگاپیکسله .
    از هر سه حالت اتوفوکوس میتونین استفاده کنین به علاوه فوکوس دستی اما فوکوس پیوسته سوژه متحرک امکان پذیر نیست .

با دکمه ISO میشه از قفل نوردهی استفاده کرد و برای لغوش از دکمه ای که نماد ذره بین مثبت رو داره استفاده کنین .
    میزان حساسیت، سرعت شاتر و میزان دیافراگم اتوماتیک تنظیم میشه .
    عملکردهای قابل تنظیم : اتوفوکوس، جلوه های تصویر، تراز سفیدی، رزولوشن فیلمبرداری و کیفیت ضبط عکس .
    با نگه داشتن دکمه Av+- و چرخاندن دکمه ( شکل دکمه رو از کجا بیارم، منظور همون دکمه ی چرخان کنار دکمه ی ایزو ) میتونین جبران نوردهی رو تنظیم کنید.
    در صورت عکسبرداری هنگام فیلمبرداری، فیلم گرفته شده دارای تصویر ثابت یک ثانیه ای خواهد بود . عکس گرفته شده در کارت حافظه ذخیره شده و پس از ظاهر شدن تصویر زنده فیلمبرداری ادامه خواهد یافت.
    با یک باطری کاملا شارژ در دمای 23 درجه تقریبا یک ساعت و در صفر درجه تقریبا یکساعت و 10 دقیقه میشه فیلمبرداری کرد .
    صدا بصورت Mono با میکروفون داخلی ضبط میشه و به همین خاطر تمام صداهای دربین هم روی فیلمتون شنیده میشه . نمیشه از میکروفون خارجی استفاده کرد .
    میتونین از دستگاه کنترل راه دور RC-1/RC-5 برای شروع و خاتمه فیلمبرداری استفاده کنین .
    در حالت 1080 * 1920 سرعت فریم فیلمبرداری کندتره ، بنابراین ممکنه نمایش سوژه های متحرک بطور یکنواخت نباشه .
    نهایتا تا 4 گیگ بطور مستمر میتونه فیلمبرداری کنه و بعدش متوقف میشه و دوباره باید دکمه ظبط رو بزنین .
    -----------------------------------

و اما توصیه های ایمنی
    هیچ وقت دوربین رو به سمت خورشید نگیرین .
    در صورت فیلمبرداری طولانی مدت، مشاهده مستقیم تحت نور مستقیم خورشید و استفاده از همه ی عملکردهای دوربین ، ممکنه دمای داخل دوربین بالا بره که با علامت دماسنجی که توی تصویر ظاهر میشه، هشدار میده که دما بالا رفته و این باعث افت کیفیت فیلم میشه و بهتره دوربین رو خاموش کنین تا سرد بشه و اگه این کارو نکنین، خودش به زور خاموش میشه.
    بهر حال زیاد از گزینه فیلمبرداری دوربین استفاده نکنین .
    ( منبع : کتابچه فارسی دوربین 500D ) اسم ناشر دفترچه رو نمیتونم بنویسم چون دفعه ی قبل که نوشتم، کلا پیغامم حذف شد . البته شاید به این خاطر بود که آدرس صفحه ی خرید کتاب رو ضمیمه کرده بودم . به هر حال اگه کسی خواست، پیغام خصوصی بفرسته .
    ------------------------
    فیلمبرداری با سرعت 24 فریم در ثانیه ( شبهه سینمایی ) یکی از سرعتهای خیلی خوبه که این دوربین نداره و در مدل 550D قرار گرفته .
    البته امکان داره توی یکی از آپگریدهای شرکت کانن، این ویژگی اضافه بشه . همونطور که برای دوربین EOS 5D mk II با یه میان افزار قابليت فيلمبرداري تمام HD با سرعت هاي 24 ، 25 و 29.97 فريم در ثانيه جهت استفاده ي PAL و NTSC اضافه شد .
    --------------------------------------------------------------------------------------------
    راستی کسی میان افزار جدیدی که از طرف شرکت کانن برای 500D معرفی شده، روی دوربینش نصب کرده ؟
    میگن توی این میان افزار امکان عکسبرداري در حالت live view بهتر شده و مشکلاتي که در زبان، انگليسي و ... که توی منو دوربين وجود داشته برطرف شده .
    اگه کسی خواست، بگه تا آدرس صفحه دانلودش رو بزارم .
    --
    barca007، amirmisagh، R.Asgari و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد sajjadrad آواتار ها
    تشکر کرده
    8

تنها مشكللش فوكوس هنگام فيلمبرداري هست كه تقريبا در تمام دوربين ها هم وجود داره! هم فوكوس كردنش اذيت مي كنه، هم اون قدر صداش بلنده، كه كاملا روي فيلم تاثير مي ذاره...
    خب آره...البته فوکوس اتوماتیک با اون سرعتی که شما میخواین نیاز به پردازنده خیلی قویتری داره..برای کار کردن بهتر بنظرم از فوکوس دستی استفاده کنید..

فیلمبرداری با سرعت 24 فریم در ثانیه ( شبهه سینمایی ) یکی از سرعتهای خیلی خوبه که این دوربین نداره و در مدل 550D قرار گرفته .
    البته امکان داره توی یکی از آپگریدهای شرکت کانن، این ویژگی اضافه بشه . همونطور که برای دوربین EOS 5D mk II با یه میان افزار قابليت فيلمبرداري تمام HD با سرعت هاي 24 ، 25 و 29.97 فريم در ثانيه جهت استفاده ي PAL و NTSC اضافه شد .
    با تشکر از توضیحات مفیدتون...بنظر من این مشکل 24 فریم باید نرم افزاری باشه..آیا امکان داره که میان برنامه ای براش طراحی بشه؟

بهر حال زیاد از گزینه فیلمبرداری دوربین استفاده نکنین .
    خب همین واسم خیلی مهمه که فیلم برداری به دوربین آسیبی نزنه...اینکه به سمت خورشید یا فیلم برداری مداوم رو میدونم که ضرر داره اما میخوام بدونم در کل فیلم برداری با دوربین مشکلی از نظر سخت افزاری ایجاد نمیکنه؟
    بعد اینکه اگه توجه کنید وقتی وارد قسمت فیلم برداری میشید دوربین یه صدایی میخوره...میخوام بدونم علاوه بر باز شدن دیافراگم چه اتفاقاتی مییوفته و اینکه آیا از همون سنسور عکاسی برای فیلم برداری استفاده میکنه؟درکل سیستم فیلمبرداریش چطوره؟
    برای فیلمبرداری بهتره از کارت حافظه با سرعت کلاس 6 یا بالاتر و ظرفیتهای 16 گیگ به بالا استفاده کنید .
    اینجا گفتید 16 گیگ شنیده بودم که رم بالای 4 گیگ باعث هنگ کردن دوربین میشه

راستی کسی میان افزار جدیدی که از طرف شرکت کانن برای 500D معرفی شده، روی دوربینش نصب کرده ؟
    میگن توی این میان افزار امکان عکسبرداري در حالت live view بهتر شده و مشکلاتي که در زبان، انگليسي و ... که توی منو دوربين وجود داشته برطرف شده .
    اگه کسی خواست، بگه تا آدرس صفحه دانلودش رو بزارم .
    اگه میشه لینک یا صفحشو بذارید..ممنون
    با تشکر...
    A Frame and A Camera..What do you need for enjoying?

sajJjad & maHtab PhotoGallery : www.lifegallery.ir

تشکر کرده
    14

بنظر من این مشکل 24 فریم باید نرم افزاری باشه..آیا امکان داره که میان برنامه ای براش طراحی بشه؟
    خب تا قبل از این که همه میگفتن نمیشه و خب وقتی برای مدل EOS 5D mk II این قابلیت با میان افزار اضافه شد ، پس امکانش زیاده که بزودی واسه 500D هم این کار رو بکنن . البته شاید مشخصات سخت افزاری 500D این قابلیت رو نداشته باشه که این بحثش جداست . اگه 24p به این دوربین اضافه بشه، میشه یه رغیب جدی واسه دوربین های فیلمبرداری 3 میلیونی به بالا چون این دوربین قابلیت تعویض لنز داره و میشه باهاش کلیپهای محشری ساخت که شباهت زیادی به فیلمهای سینمایی دارن . ( متاسفانه مشکل صدای Mono و ضبط شدن سر و صدای دوربین باعث میشه که زیاد به کار ساخت فیلم کوتاه و مستند نیاد ) فوکوس خودکار سرعتش کمه و بهتره از فوکوس دستی استفاده کنین چون هم سرعت فوکوس بیشتر میشه و هم صدای اضافی دوربین رو ندارین . کانن میان افزار جدید برای EOS-1D Mark IV و EOS Rebel T2i/550Dارائه کرده که میتونن در حالت فیلمبرداری میکروفن مخفی نصب کنن . ( این مخفی بودنش مشکوکه )

در کل فیلم برداری با دوربین مشکلی از نظر سخت افزاری ایجاد نمیکنه؟
    چون این دوربین جدیده و تقریبا یک سال و نیم از سنش میگذره، زمان میبره تا مشخص بشه سیستم فیلمبرداری روی سخت افزار دوربین تاثیر منفی میزاره یا نه . به جز گرم شدن دوربین اونم به خاطر زمان طولانی فیلمبرداری که این زمان زیاد در مورد عکاسی کم پیش میاد، فکر نمیکنم مورد دیگه ای باشه که مشکل ایجاد کنه .

بعد اینکه اگه توجه کنید وقتی وارد قسمت فیلم برداری میشید دوربین یه صدایی میخوره...میخوام بدونم علاوه بر باز شدن دیافراگم چه اتفاقاتی مییوفته
    صدای آینه ی دوربینه .

و اینکه آیا از همون سنسور عکاسی برای فیلم برداری استفاده میکنه؟درکل سیستم فیلمبرداریش چطوره؟
    این دیگه تخصصی شد و شاید بهتره یکی از دوستان جواب اینو بده که ما هم یاد بگیریم .
    اما نظر آماتوری من :‌ بله از همون سنسور استفاده میکنه چون فقط یک سنسور در دوربین بکار رفته
    ويديوها در ابعاد 1080*1920 پيکسل ضبط و بوسيله ي H.264 codec در فرمت MOV ذخيره سازي ميشن. ماکزيمم حجم ضبط هر کليپ 4 گیگ .

اینجا گفتید 16 گیگ شنیده بودم که رم بالای 4 گیگ باعث هنگ کردن دوربین میشه
    نه حرف من نه حرف شما . همون 8 گیگ کافیه . ( شوخی ) ;)
    خب من موردی رو برای هنگ کردن این دوربین توی ظرفیت های بالای رم که برای فیلمبرداری توصیه شده، نشنیدم . حداقل 16 گیگ رو مطمئنم مشکلی نداره. اگه دوستان به موردی برخوردن، عنوان بکنن

اما همون طور که گفتم حتما از کلاس 6 به بالا استفاده کنین . چون توی ظرفیت های پایین بافر سریع پر میشه و فیلمبرداری رو قطع میکنه البته کلاس ها، توی برندهای مختلف، سرعت های مختلفی هم دارن . این کارت حافظه های جدید هم که دیگه حرف ندارن .
    (شرکت SD نماد استانداردی را برای کارت های حافظه ی سریع SDXC و SDHC معرفی کرده است تا مشتریان راحت تر بتوانند کارت حافظه ی مورد نظرشان را تشخیص بدهند. مشخصه ی UHS-I جدید، نشان می دهد که این کارت قادر است با سرعت بیشتر از 104 MB/s داده ها را انتقال دهد و 4 برابر محدوده ی سرعت 25MB/s فعلی است. نمادClass 1 اضافه شده در این کارت ها فیلم برداری با سرعت واقعی ویدئو HD را تضمین می کند. این نمادبا لوگوهای موجود Class 2, 4, 6 , 10 که حداقل سرعت ثبت شدن را نشان می دهد، متفاوت است. این نماد در محصولات جدید و موجود، در کنار لوگو قرار می گیرد)

----------------------------
    barca007، siavash_f و sajjadrad تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    14

اینم نسخه ي جديد ميان افزار دوربين Kiss X3 / Rebel T1i / EOS 500D از شرکت کانن .

در اين نسخه از ميان افزار امکان عکسبرداري در حالت live view بهبود يافته ، و نيز مشکلاتي که در زبان هاي عربي ، انگليسي و سوئدي در منوي دوربين وجود داشته برطرف شده .

مسئولیتش پای خودتون . من که هنوز جرات نکردم اینو نصب کنم . ولی اگه دسترسی به تنظیمات AF-assist و جبران نوردهی فلاش، رو آسون تر کرده باشه، عالی میشه .

http://web.canon.jp/imaging/eosd/fir.../firmware.html

اگه نصب کردین و مشکلی نبود، به ما هم بگین .
    amirmisagh و Mehdi Rojaie تشکر می‌کنند.

كاربر جديد ehsan_photograp آواتار ها
    تشکر کرده
    0

سلام دوستان من یه سوال داشتم نمیدونم مطرح کردنش اینجا درسته یا نه؟
    من یه 500d و یه لنز 70-300 sigma با مشخصات 1:4-5.6-DL دارم وقتی که لنز رو به دوربین وصل میکنم فقط میتونم یه بار باهاش عکس بگیرم بعد از هر بار عکس گرفتن این ارور رو میده
    error 01:communication between the camera and lens is faultly.clean lens contacts
    و دوربین کار نمی کنه و مجبورم دوربینو خاموش و روشن کنم بعد که روشن میشه باز میتونم یه عکس بگیرم اما دوباره این ارور رو میده .
    من هر چی محل اتصال لنز و دوربین تمیز کردم فایده ای نداشت.
    اگر میشه لطف کنید منو راهنمایی کنید راستی این مشکل رو با 50d هم داشت.

صفحه 61 از 72 نخستنخست ... 11 51 57 58 59 60 61 62 63 64 65 71 ... آخرینآخرین