صفحه 74 از 83 نخستنخست ... 24 64 70 71 72 73 74 75 76 77 78 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 731 تا 740 , از مجموع 830
Like Tree1428تشکر

موضوع: Fujifilm FinePix HS20EXR

كاربر فعال ehsan+ آواتار ها
    تشکر کرده
    1367

در مورد نویزی بودن این دوربین زیاد گفته شده.اما با کمی نویز گیری میشه به نتایج خوبی رسید.
    عکس زیر با فرمت خام تو ایزو1600 و کراپ100درصد گرفته شده و با نویزگیری آماتوری(در کمتر از 3 دقیقه)به نتایج زیر رسیدم

DSCF5633.jpgDSCF5633_1.JPG

هدف از گذاشتن این عکسها هم تاکید بر گرفتن عکس raw هست و هم اینکه زیاد نگران نویزی بودن دوربین نباشید چون تو چاپهای کوچک نویز عکسها خیلی دردسر ساز نیست
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    D.Daneshmand و hkhaghani تشکر می‌کنند.
    در مملکتی که امضا حتما باید خط خطی باشه و یا اشکال هندسی داشته باشه و نمیشه اسم و فامیلت رو با دست خط خودت به عنوان امضا بنویسی ،نمی دونم چه امضایی بذارم پس انگشت میزنم

تشکر کرده
    1367

عکس بدون کراپ با فرمتjpeg (کراپهای قبلی با فرمت خام بدون نویز گیری بود) با ایزو 1600
    DSCF5633-2.jpg

این هم کراپ 100 درصد فایل jpeg دوربین بدون نویزگیری

DSCF5633-3.jpg
    D.Daneshmand و کوروش تشکر می‌کنند.
    در مملکتی که امضا حتما باید خط خطی باشه و یا اشکال هندسی داشته باشه و نمیشه اسم و فامیلت رو با دست خط خودت به عنوان امضا بنویسی ،نمی دونم چه امضایی بذارم پس انگشت میزنم

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

hs20 دوربین بدی نیست . در واقع نسبت به هزینه ای که براش پرداخته میشه و لنزش و امکانات اش ( که سعی شده به دوربینهای SLR ) نزدیک باشه و فرمت RAW و زوم و فوکوس دستی ، به نظرم دوربین خوبی است .
    من با خیلی از دوربینهای نیمه حرفه ای کار کردم ولی تقریبا این دوربین از همه ( به خاطر کل مواردی که گفتم ) بهتره .
    حالا شاید مثلن سنسور یک دوربین دیگر کمی کم نویز تر باشه و یا اون یکی بیشتر . ولی با توجه به جمیع امکانات و شرایط این دوربین انتخاب مناسبی است برای کسانی که میخوان یک دوربین مناسب شبه حرفه ای با قیمت مناسب تهیه کنند.
    البته در ایزوهای بالا ( همانطور که جناب احسان هم تصویرهاش رو گذاشتند ) نویزی تره از دوربین های دیگر.
    اما با تمهیداتی میشه عکسهای بسیار خوبی در ایزوهای پایین تر گرفت . مود EXR هم مود مناسب و کار راه بندازی است .
    اما بزرگترین مزیت این دوربین ، مود M بسیار کارآمدی است که تقریبا میشه همه چیز رو به صورت دستی تنظیم کرد . با نورخوانی مناسب و کمی صرف وقت ، عکسهای بسیار خوبی رو در کراپ های پنجاه تا هفتاد درصدش میشه به دست آورد .
    یک مزیت دیگر این دوربین برنامه همراه این دوربینه که یک برنامه کمرا راع بسیار قوی است به نام Silky pix که تقریبا شما رو از فتوشاپ ، بی نیاز میکنه . ( البته فقط در تنظیمات اولیه چون نور و گاما و رنگ و دیتیل و نه لایه سازی و ...)
    kouhsar، ali_ab، ehsan+ و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال morteza khademy آواتار ها
    تشکر کرده
    7060

دوستان برای اسفاده به عنوان دوربین دوم در کنار slr خرید کدوم منطقی تره؟ اچ اس 20 یا 30؟
    پشت این پنجره جز هیچ بزرگ ، هیچ نیست!

canon Eos 6D +canon ef 17-40 f4 L+ canon ef 50 f1.8 stm+canon ef 100mm f2.8 L macro+ avanar 135 f2.8+ zenitar 50mm f2

تشکر کرده
    12880

اگر از من می پرسید X S-1 .
    برای کسانی که با دوربین های SLR کار کرده اند کمی کیفیت این دوربینهای نامبرده پایینه .
    اما برای کسانی که میخوان شروع به عکاسی کنن برعکس . بسیار هم خوبه . چون به تدریج با امکانات و تنظیمات آشنا میشن.

اما به نظرم الان بهترین دوربین بک آپ X10 فوجی است . عکسهای بسیار با کیفیتی داره . هر چند مقداری گرونه . اما به نظرم هم به خاطر کیفیت ساخت الیاژی بسیار قوی ، ساخت ژاپن بودن ، و کیفیت بالای عکس ، بهترین گزینه است .
    morteza khademy، D.Daneshmand و hkhaghani تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    1367

نقل قول نوشته اصلی توسط morteza khademy نمایش پست ها
    دوستان برای اسفاده به عنوان دوربین دوم در کنار slr خرید کدوم منطقی تره؟ اچ اس 20 یا 30؟
    من از بین این 2 تا اچ اس 20 رو بیشتر میپسندم به خاطر:
    1)باطری قلمی (نگران خالی شدن باطری و یا کمیاب شدن اون در صورت خرابی نیستید)
    2)ارزانتر بودن و همچنین دست دوم هم براحتی پیدا میشه.

هر چند اچ اس30 سبکتر هست و زوم دیجیتال برای فیلمبرداری داره اما برای من ملاک نیستند.هنوز نمونه عکس معتبری برای مقایسه این 2 دوربین ندیدم.

xs1 دوربین بهتری به نظر میاد و سایت dxo عملکرد نویزی اون رو 40درصد بهتر از g12 اعلام کرده اما قیمتش حدود 2 برابر اچ اس20 هست اگه برات میصرفه مسلما بهتره.
    Moty، morteza khademy، D.Daneshmand و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4244

درود
    توضیحی کوتاه برای دوستانی که قصد خرید Slr Like رو دارند که شامل علاقمندان به عکاسی و همچنین کسانی که هنوز آشنایی کامل با عکاسی ندارند!

روز اولی که بنده این دوربین رو گرفتم غیر از حالت Auto چیز دیگری از این دوربین نمیدانستم!
    فقط دکمه ی شاتر --- صدای فوکوس و عکس!
    از سال پیش تا کنون به عکاسی علاقه ی شدیدی پیدا کردم!
    3 ماه اخیر رو فقط صرف عکس و عکاسی و مقاله ها کردم!
    هزاران ویدئو و مقاله را مطالعه کردم و بیشتر با دوربین کار میکنم!
    حتی استدیو کوچکی ابداع کردم مواردی مشابه رفلکتور ، نور پردازی عجیب و غریب و ایجاد وایت بالانس با طلق از کار های عجیب غریب خودم هست که هر وقت وارد اتاق میشوم خنده ام میگیرد!
    خلاصه این دوربین بنده رو توی جاده انداخت و الان دیگه فقط برای اینکه صحنه ای رو از دست ندهم از Auto استفاده میکنم و دوستی خوبی با مود M پیدا کرده ام!
    اکثر تکنیک هارو روی این دوربین پیاده میکنم و به خصوص HDR که تفکر بنده این بود که حتما باید روی خود دوربین باشه واقعا اولین عکسم در این مورد با اینکه چیزی نداشت لذت بخش بود!

جدا از موارد احساسی بنده که حوصله شما رو سر میبره توجه شما رو جلب میکنم به احساسات بنده در مورد مشخصات خود دوربین!

-به تازگی یک فلاش قدیمی Yashika رو دارم با استفاده از External Flash در منو استفاده میکنم و جالبه بدونید که این فلاش حتی روی SLR ها هم کار نمیکنه!
    -بدنه حس روان بودن و قدرت رو به شما میده همچنین اعتماد به نفس در استفاده از یک دوربین مناسب!
    -مگاپیکسل به اندازه ای هست که اگر دوستان شما از شما بپرسند : عموجان این دوربینت چند مگاپیکسل هست با افتخار پاسخ بدید 16!
    -فوکوس خودکار خوب عمل میکنه و وقتی شما در شرایط نوری مناسب قرار داشته باشید همچنین فاصله کانونی تحت پوشش به راحتی میتونید با فاصله 1 ثانیه به سرعت فوکوس کنید!
    -فوکوس با استفاده از رینگ آن حس خوبی رو به شما خواهد داد همچنین که کمک دست شماست در مواقعی که حتی فوکوس اتوماتیک جوابگو نیست!
    -هود لنز دوربین رو قرار بدید و شاهد زیبایی خاصی که در دوربین ایجاد خواهد شد باشید!
    -منوی جالبی در اختیار شماست که کنترل خیلی خوبی رو در اختیار شما قرار میده همه چیز در اطراف دوربین دیده میشه!(منتهی افاقه نکنید در زمانی که دکمه ای کار نمیکنه مود رو عوض کنید)
    -فلاش حالت جهنده ندارد و عمر بیشتری رو میتونید در کنار دوربین با خوشحالی سپری نمایید!
    -صفحه نمایش بسیار با کیفیت هم به شما کمک میکنه که وقتی عکسی میگیرید به خود اعتماد کنید و وقتی به سر سیستم میروید به خود ناسزا بگویید!(صرفا شوخی و توضیحات پایینتر هست)

و حالا نکات منفی که شاید جالب باشه!

-در مورد صفحه نمایش که خدمتتون عرض کردم باید بگم در واقع به این منظوره که این دوربین یک قسمتش دست شما روی شاتر هست و دست دیگر روی برنامه فتوشاپ که همونطور احسان عزیز ذکر کردند حتی ممکنه شما با کیفیت بد روبرو بشید ، نگران نباشید فتوشاپ خودتون رو تقویت کنید و با دستی باز به عکس های بی کیفیت حمله ور شوید و بی کیفیت بودن رو از ذهنتون بیرون کنید!

-به به چه عالی صفحه نمایش متحرک زیبا و طراحی متفاوت!ولی دقت کنید ممکنه یک اشتباه جز مرگ این ظاهر جدید چیزی در بر نداشته باشد!کمی دست شما برای عکس گرفتن از بالا بستس ولی از پایین ایرادی نیست!(شاید اگر مانند مدل های SX کنون طراحی میشد بهتر بود!)

-بنده به فیلمبرداری علاقه داشتم؟به خاطر ندارم!روی فیلمبرداری خیلی حساب باز نکنید مورد اول اینه که تکنیک های زوم های زیبا دیگه نمیتونید با زوم دستی ایجاد کنید به اون اندازه نرم نیست!و اینکه امیدوارم خیلی به فیلمبرداری علاقه نداشته باشید که فوکوس هم آزارتون خواهد داد!

و در آخر یک نکته ی مثبت:دقت کردید؟بنده چرا نکته دیگه ای از بدی های دوربین بخاطر ندارم؟دلیل این هست که وقتی دوربین رو با دنیای عکاسی و ویرایش ترکیب کنید این دوربین دست شمارو برای همه چیز باز گزاشته از دید دیگه ای بهش نگاه کنید!
    کیفیت عکس پایین هست؟فتوشاپ رو باز کنید کمی ویرایش آماتور انجام بدید و تمام ، عکس زیبای شما در اختیار شماست!

کلا سخت نگیرید این دوربین برای همین ساخته شده!بقولی کمی بیشتر سختی میکشید و ورزیده تر میشوید در ویرایش!
    و اینکه این دوربین شدیدا شمارو هدایت میکنه به SLR بنده اولین DSLR عمرم را هفته پیش در دست گرفتم و دیگه شب و روز ندارم اکثر دوستان این حال رو متوجه هستند!
    کلا اگر فکر میکنید که به عکاسی علاقه ی خاصی دارید ، دوست دارید به شما به دید یک عکاس هم نگاه شود و بودجتون هم برای SLR کافی نیست چرا منتظرید فردا وقت هست
    این دست آن دست نکنید خریداری کنید خیلی خودتون رو درگیر نکنید!

ببخشید که سرتون رو درد آوردم امیدوارم به هر صورت موفق باشید!
    شب شما خوش!
    kouhsar، ali_ab، milad_iut و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    7060

ممنونم از پاسخ های تمام دوستان. راستش تو امضام مشخصه که من تجهیزات چی دارم. و با توجه به گرون شدت خیلی شدید لنز میخوام اینو بخرم که فقط از 24 میلی متر و 700 میلیمترش استفاده کنم. برای عکس های ماکرو لنز دارم و رنج متوسط رو هم با 18-105 میگیرم.
    حالا به نظرتون برای این منظور همین جواب میده یا hs 30 رو بگیرم؟ یا شایدم نظرتون hs10 باشه که ارزون تر هم هست

canon Eos 6D +canon ef 17-40 f4 L+ canon ef 50 f1.8 stm+canon ef 100mm f2.8 L macro+ avanar 135 f2.8+ zenitar 50mm f2

تشکر کرده
    12880

برای استفاده از بالاترین فاصله کانونی باید بگم که طبق تجربه من ، کیفیت تصویر افت زیادتری داره و تقریبا تصویر سافت میشه .
    پیشنهاد میکنم قبل از هر کاری حتما نمونه عکسهای این دوربینها رو نگاه کنید .
    در انتهای بازه یعنی از حدود 500 به بعد ، من که خیلی نتونستم استفاده کنم . هم اینکه سرعت فوکوس خیلی پایین میاد و هم حتما سه پایه لازم خواهید داشت . لرزش گیر این لنزها خوبه ولی خیلی هم نمیشه بهشون تکیه کرد .
    D.Daneshmand تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    7060

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    برای استفاده از بالاترین فاصله کانونی باید بگم که طبق تجربه من ، کیفیت تصویر افت زیادتری داره و تقریبا تصویر سافت میشه .
    پیشنهاد میکنم قبل از هر کاری حتما نمونه عکسهای این دوربینها رو نگاه کنید .
    در انتهای بازه یعنی از حدود 500 به بعد ، من که خیلی نتونستم استفاده کنم . هم اینکه سرعت فوکوس خیلی پایین میاد و هم حتما سه پایه لازم خواهید داشت . لرزش گیر این لنزها خوبه ولی خیلی هم نمیشه بهشون تکیه کرد .
    قطعا من با 3پایه استفاده میکنم. خیلی گشتم ولی نمونه عکس پرنده ندیدم. اگه تا 600 هم شارپ باشه خوبه

صفحه 74 از 83 نخستنخست ... 24 64 70 71 72 73 74 75 76 77 78 ... آخرینآخرین