صفحه 12 از 14 نخستنخست ... 2 8 9 10 11 12 13 14 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 111 تا 120 , از مجموع 136
Like Tree44تشکر

موضوع: Fuji S9000 / S9500 / S9600

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

Question پاسخ: یه سوال در مورد Fuji Finepix s9600

نقل قول نوشته اصلی توسط Hasan نمایش پست ها
    .......
    .
    .
    من مدتي قبل كنون اس فايو را 365 هزار تومان قيمت گرفته ام و شخصا اين دوربين را براي كسانيكه قصد خريد اس ال آر لايك را دارند و خيلي قصد ندارند خود را درگير انواع تنظيمات دستي نمايند، مناسب مي دانم.
    :)
    سلام حسن آقای گل

پس بالاخره هر چی مخ زدیم, نتونستیم قانعت كنیم كه D40 بگیری و رفتی S5 IS گرفتی.... :confused: :::big grin:::

حالا نسبت به دوربین قبلیت ( آ630 اگه اشتباه نكنم) چطوره كیفیتش, كمبودی نداره؟؟
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر آشنا Hasan آواتار ها
    تشکر کرده
    16

پیش فرض پاسخ: یه سوال در مورد Fuji Finepix s9600

سلام وحيدجان
    خسته نباشي مثل هميشه فعال و پرانرژي هستيد
    راستش شايد داستان دوربين خريدن من خالي از لطف نباشد نخير من اس فايو نخريدم ولي با هر دوربيني كه دوست داشتم بخرم مدتي عكاسي كردم. يعني اين شانس را داشتم كه دوربين‌هاي مدنظرم را اطرافيانم داشتند. چند ماه قبل یه سر رفتم نورنگار برای خرید D40 اما D40x داشتند شرایط قسطی شان هم ظاهرا كنسل شده بود خود فروشندگان آنجا هم اصلا D40x را توصيه نمي كردند. بعد از مدتي فكر خريد Nikon D80 به سرم افتاد توانستم چند ساعتي از دوستي امانت گرفته چندين شات عكس بگيرم. راستش عكسها باز هم راضي كننده نبودند حتي عكسهايي كه صاحب دوربين گرفته بود نيز دلچسب نبود خلاصه بعد از كلي سعي و خطا الان مي دانم دنبال چه هستم آنچيزي كه من در عكسها جستجو مي كنم بايد از لنز انتظار داشته باشم نه بدنه! اين مطلب بارها در اين سايت گفته شده ولي شنيدن كي بود مانند به اين تجربه رسيدن! در نورنگار عكسهاي آقاي قديري را با دوربين Canon 350D و البته لنز فكر كنم 17-70 Sigma ديدم خيلي خوشم آمد و واقعا تاثير لنز (البته هنرمندي عكاس جاي خود دارد) بسيار با اهميت تر است. خلاصه خريد دوربين را به آخر امسال موكول كردم چون الان بسيار درگيرم و ترسم از اين است كه همه كارهايم را بگزارم بروم دنبال عكاسي! هر چه باشد شما خيلي خوب اين حس و حال را درك مي كنيد؟:cool:
    اما دوربين اس فايو را برادرم به توصيه من خريده است و من چندين بار با آن عكاسي كرده ام. به نظر من بسيار عالي است. حالت خودكار آن كه براي اكثر افراد معمولي بزرگترين نعمت است هيچ ايرادي ندارد. فيلمبرداري ايش هم كه واقعا بي نقص است مخصوصا كيفيت ضبط صداي آن كه اكثر دوربينها ضعف دارند. من فكر كنم نداشتن رينگ فوكوس هم ضايعه اي نباشد چون در فوكوس بي نقص و سريع عمل مي كند. قابليت رم اس دي هم كه واقعا نعمتي است. يك رم توشيبا كلاس 6 خيلي كارراه انداز است. من باتري قلمي را هم خيلي مي پسندم. چون تفنگم هرگز بي گلوله نمي ماند. شارپنس تصوير هم معركه است و راست كار عشق شارپنس ها !! ست. ماكرو عالي هم دارد. ضعف اين دوربين به نظر من نداشتن وايد كوتاه است و البته بدنه كوچك. نداشتن فرمت رآ هم بعد از ديدن عكس هاي رآ دوربين فوجي 9600 به نظرم عيب نباشد شايد كنون فكر كرده اگر قرار است يك مود بي مصرف بگذارد همان بهتر كه نگذارد!
    البته منوهاي ساده اين دوربين هم يك مزيت است. اما مقايسه اين دوربين با Canon A640 كه قبلا داشته ام با كمي تساهل و تسامح! مي توان گفت تفاوت هاي قابل ملاحظه اي در خروجي اين دو دوربين وجود ندارد تفاوت بيشتر در امكانات است. راستش هر دو دوربين عين هم در وايت بالانس در ايندور به زردي مي زنند و من فكر كنم كنون همه را سر كار گذاشته و در واقع در دوربين هاي رده كامپكت خود از يك موتور با اتاق هاي گوناگون استفاده كرده (چيزي تو مايه هاي پيكان - آر دي - روآ و غيره)
    اما نكته اي دارم درباره فوجي: راستش من در پست قبلي خيلي با ملاحظه نوشتم يعني تست فوجي آنقدر برايم نااميد كننده بود كه نگو! من مدتها قبل يك المپيوس 2/3 مگاپيكسلي داشتم كه عكسهايي به مراتب دلچسب تر مي گرفت! دوستاني كه بجز اين فكر مي كنند نمي دانم شخصا اين دوربين را تست كرده اند يا نه ؟ بياييد نوشته ها و اينكه سنسور فلان سايزي دارد را كنار بگزاريم يك چند شات عكس بگيريد و در كامپيوتر ملاحظه كنيد. ببينيد واقعا چيزي كه به شما تحويل مي دهد چه نكته مثبتي دارد كه در دوربين هاي رده 200 هزارتوماني ديگر وجود ندارد؟ البته ظاهر اين دوربين اينقدر اغواكننده است كه آدم هي به خود مي گويد يك همچين دوربيني بايد عكسهاي خيلي بهتري بگيرد ولي حيف فقط يك اسباب بازي رو دستش مي ماند.
    فرمت رآ اين دوربين هيچ رقم راه نمي آيد يعني بنده در لايت روم هر بلايي سرم آوردم كمي از غبارآلودگي و سافتنس تصوير كم كنم و اندكي تصوير با ساچوريشن بالاتر و جزئيات دقيق تر در بياورم موفق نشدم. اصلا فكر كنم لنز اين دوربين سافت طراحي شده است. خصوصا در عكاسي ماكرو اين مسئله كاملا محرز است. ضمنا به محض اينكه اولين آلارم ديس شارژ شدن باطري نمايان شد شات بعدي دوربين خاموش مي‌شود!!
    با عرض پوزش از دوستان كه مطلب طولاني شد راستش از اين نوشته ها تلقي طرفداري از يك برند يا شبيه اينها نفرماييد براي مثل مني كه فقط مصرف كننده‌ام هدف خريد كالايي است كه بيشترين تطابق را با نيازهايم داشته باشد.
    با تشكر:)
    Delbaz و Mashhadi Vahid تشکر می‌کنند.
    یک ذره کار درست یک خروار معرفت میخواد!

تشکر کرده
    16

کد HTML:
    حداقل اینكه بسیاری از عزیزان ، دوستان ، عكاسان ، چه در اینجا و چه در آنسوی آب هااااااا نظر بر این دارند كه Canon S3S از بسیاری جهات و شاید بهتر باشد بگویم از همه نظر بر آپدیت نا موفق خود S5IS برتری دارد.
    با سلام خدمت دوست عزيز
    راستش من قصدم معرفي اس فايو كنون نبود از آنجائيكه اخيرا اين دوربين دستم بود و تست كردم فقط جهت مقايسه با فوجي عرض كردم به قول شما ممكن است اس تري بهتر هم جواب بدهد. ولي جناب قبادي براي من خيلي سخت است به خود بقبولانم كه ال سي دي بزرگتر مگاپيكسل بالاتر و پردازشگر جديدتر، سن و سال جوانتر و غيره سبب مزيت اين مدل نباشد به هر حال افرادي كه با هر دو دوربين كار كرده اند مي توانند به خوبي قضاوت كنند
    ضمن اينكه تنزل قيمت اين مدل و تقريبا يكسان شدن با اس تري را نيز نبايد از نظر دور داشته باشيم

کد:
    و اما در مورد Fuji Finepix s9600 ایرادات شما را واضح نمی بینم.اگر منظور شارپنس تصویر است كه تست ها كاملا با نظر شما مخالف است.
    اگر منظور جنس بدنه است كه پلاستیكی بودن اش اكشالی ندارد و تازه حسن هم هست.خوش دستی این مدل را هم نادیده نگیریم
    مطمئنا نگاه شما به موضوع بسيار فني و علمي است اما باور بفرماييد آدم وقتي خودش يك دوربين را در دست مي گيرد و با انواع و اقسام تنظيمات و حتي در نورهاي كنترل شده و در دفعات متعدد عكاسي مي‌كند و خيلي هم نظر خوبي نسبت به آن دارد اما به جواب دلخواه نمي رسد ديگر سخت است به تست ها و فيچرهايي كه خلاف آن را مي گويند اتكا كند

من خودم وقتي قصد خريد دوربين اس ال آر لايك را داشتم و خيلي در اين فروم چرخ زدم به ناگاه فوجي به من القا شد با اينكه هرگز اين برند را در نظر نداشتم اما نظراتي مانند سلطان شب و سنسورهاي چندضلعي و همه و همه اين مدل را در ذهنم برجسته ساخت. با تست هايي كه خودم گرفتم و تجربه اي كه داشتم اصلا با ذهنيتم جور درنيامد. و خيلي خوشحال شدم كه اين مدل را نخريدم! اين مطالب را هم فقط جهت كساني مثل خودم نوشتم كه اگر اين ذهنيت در آنها شكل گرفت تجربه مرا در نظر داشته و مراقب باشند.
    متاسفانه مديريت دانش و تجربه در كشورمان خيلي بهايي ندارد اما خوشبختانه مديران محترم اين سايت با راه اندازي اين فروم موقر و متين و گردآوري دانش به همراه تجربه به اين مهم دست يافته اند. و احساس مي‌كنم Knowledge Management به معني علمي خود در رده عكاسي در اينجا شكل گرفته باشد.
    بنابراين مطلب بنده را از زاويه تجربه نگريسته تا انشاالله با دانش امثال شما توام گرديده و قابل استفاده گردد.
    با تشكر
    ویرایش توسط Hasan : Thursday 29 November 2007 در ساعت 05:59 دلیل: مشكل هميشگي بنده در ساماندهي نقل قول
    Kaveh Ghobadi تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    16

مي شه يه نفر لطف كنه بهم بگه چي كار كنم نقل قول هام اسكرول دار نشه و مثل مال آقاي قبادي در بيايد

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

مي شه يه نفر لطف كنه بهم بگه چي كار كنم نقل قول هام اسكرول دار نشه و مثل مال آقاي قبادي در بيايد
    به جای اینكه در تگ كد قرار بدید در ورپ كد (مثل ایكون دیالوگ هست) قرار بدید
    راستی با نظر حسن آقا راجع به 9600 موافقم
    این دوربین فقط روی كاغذ با دی 40ایكس!!!!!!:::big grin::: برابری میكند
    در عمل :(:(

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض مشکلی برای دوربن فاینپیکس9500 ؟؟؟؟

سلام
    دوربینی كه در اختیار دارم (فاینپیكس 9500 )میباشد
    و مشكلی برایم پیش آمده که نیاز به راهنمایی دوستان دارم ........؟؟؟؟؟
    در حالت دستی چرخدنده تغییر آیکنهای متغیر ، نوردهی و فلش و .... فعال نمی باشد.
    منتظر راهنمایی دوستان میباشم.
    ممنون

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

پیش فرض پاسخ: قابلیتهای دوربین نیمه حرفه ای fujifilm s9600

با سلام به همه دوستان
    من به تازگی این دوربین و خریدم ولی اکثر عکسام نویز داره، این از آماتور بودن منه یا دوربینش اینجوریه؟
    اگه لازم شد بفرمایید تا یکی از آپلود کنم.
    تو روخدا کمکم کنید.دارم دق می کنم.
    ممنون

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

من به تازگی این دوربین و خریدم ولی اکثر عکسام نویز داره، این از آماتور بودن منه یا دوربینش اینجوریه؟
    اگه لازم شد بفرمایید تا یکی از آپلود کنم
    آپلود كنید كه خیلی بهتره.
    سنسور این دوربین كوچیكه و نویز در ایزو های بالا كاملا طبیعی و قابل انتظاره.
    سعی كنید به جای دق كردن اصولا ایزو رو پایین بیارید.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط DELL نمایش پست ها
    آپلود كنید كه خیلی بهتره.
    سنسور این دوربین كوچیكه و نویز در ایزو های بالا كاملا طبیعی و قابل انتظاره.
    سعی كنید به جای دق كردن اصولا ایزو رو پایین بیارید.

ولی من با ایزو کم هم همین مشکل و دارم.تو عکسی که آپلود کردم خود قسمت صفحه گرامافون ببینید اونجا نویز داره.
    http://amirbahram.persiangig.ir/image/DSCF0032-1.jpg

كاربر آشنا Rafikhah آواتار ها
    تشکر کرده
    100

نقل قول نوشته اصلی توسط amirbahram نمایش پست ها
    ولی من با ایزو کم هم همین مشکل و دارم.تو عکسی که آپلود کردم خود قسمت صفحه گرامافون ببینید اونجا نویز داره.
    http://amirbahram.persiangig.ir/image/DSCF0032-1.jpg
    پسر خوب iso 400 همچین كم كم هم نیست توی این نور كم همچین نویزی طبیعیه زیاد خودتو ناراحت نكن:biggrin:
    DELL و amirbahram تشکر می‌کنند.

صفحه 12 از 14 نخستنخست ... 2 8 9 10 11 12 13 14 آخرینآخرین