صفحه 5 از 10 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 50 , از مجموع 92
Like Tree491تشکر

موضوع: Fujifilm X-T1

كاربر همراه saber.pix آواتار ها
    تشکر کرده
    736

دوستان در مورد لنز های که این دوربین ساپورت میکنه منبعی هست تا مقایسه های لنزهای مختلف روی این بدنه رو بشه دید ؟
    Canon EOS 5D Mark IV+Canon EF 24-70mm f/2.8L II +Metz mecablitz 64 AF-1

كاربر همراه
    تشکر کرده
    542

نقل قول نوشته اصلی توسط saber.pix نمایش پست ها
    دوستان در مورد لنز های که این دوربین ساپورت میکنه منبعی هست تا مقایسه های لنزهای مختلف روی این بدنه رو بشه دید ؟
    Fujifilm XF Lens Tests
    yaghoobi و saber.pix تشکر می‌کنند.
    محمد سعدی

كاربر همراه Arash Sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1953

امروز دوربین به قیمت 3850 خریداری شد... بهمراه لنز 35 اف 1.4 ...

در توضیح کلی دوربین فقط میتونم بگم... سریع هست... خیلی سریع... خیلی خیلی سریع!!! تا بحال همچین فوکوسی رو اون هم در اف 1.4 بجز با 5دی مارک 3 ام روی هیچ دوربین دیگری (ولو دی 800) تجربه نکرده ام! و در توضیح جزییات میتونم بگم دوربینی هست که میتونید خیلی راحت عاشقش بشید ;) جدای بحث های طراحی، چشمی فوقالعاده با کیفیت.... که اصلا حس بدی نسبت بهش ندارم و ازش لذت میبرم (من یکی از مخالفان سرسخت ویزور الکترونیکی بوده ام پس جای تعجب داره برای خودم که چجور دارم با این چشمی ذوق میکنم!!!) ... و در کنار همه خصایص دوست داشتنی اش، صدای شاتر منحصر بفرد و دلنشینی که دارد!

حقیقتش با توجه به قیمت بالای این دوربین و تعدیل بسیار مناسب قیمت نیکون دی750 به فکر نیکون بودم که خوشبختانه دوباره در دام دی اس ال آر نیافتادم! جدای بحث کیفیت تصویر که شخصا بشدت از سیستم فوجی راضی هستم (البته باز اگر تعدادی دوستان دلباخته برندها تشریف نیاورده و درخواست تعریف کیفیت تصویر را بکنند!!!) علت اصلی انتخابم سبکی سیستم و تجربه وحشتناک حمل ونقل بادی و لوازم سنگین بخصوص در سفر بود!
    absoonoo، yaghoobi، Amir Tavakoli و 20 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    66

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash Sh نمایش پست ها
    امروز دوربین به قیمت 3850 خریداری شد... بهمراه لنز 35 اف 1.4 ...

در توضیح کلی دوربین فقط میتونم بگم... سریع هست... خیلی سریع... خیلی خیلی سریع!!! تا بحال همچین فوکوسی رو اون هم در اف 1.4 بجز با 5دی مارک 3 ام روی هیچ دوربین دیگری (ولو دی 800) تجربه نکرده ام! و در توضیح جزییات میتونم بگم دوربینی هست که میتونید خیلی راحت عاشقش بشید ;) جدای بحث های طراحی، چشمی فوقالعاده با کیفیت.... که اصلا حس بدی نسبت بهش ندارم و ازش لذت میبرم (من یکی از مخالفان سرسخت ویزور الکترونیکی بوده ام پس جای تعجب داره برای خودم که چجور دارم با این چشمی ذوق میکنم!!!) ... و در کنار همه خصایص دوست داشتنی اش، صدای شاتر منحصر بفرد و دلنشینی که دارد!

حقیقتش با توجه به قیمت بالای این دوربین و تعدیل بسیار مناسب قیمت نیکون دی750 به فکر نیکون بودم که خوشبختانه دوباره در دام دی اس ال آر نیافتادم! جدای بحث کیفیت تصویر که شخصا بشدت از سیستم فوجی راضی هستم (البته باز اگر تعدادی دوستان دلباخته برندها تشریف نیاورده و درخواست تعریف کیفیت تصویر را بکنند!!!) علت اصلی انتخابم سبکی سیستم و تجربه وحشتناک حمل ونقل بادی و لوازم سنگین بخصوص در سفر بود!
    سلام دوست عزیز
    مبارک باشه و به سلامتی استفاده کنید. من هم در همین دوراهی x-t1 و d750 موندم یه جورایی البته با توجه به داشتن تجهیزات نیکون و وسوسه داشتن فول فریم دارم به سمت d750 میرم ، میخواستم بدونم با توجه به استفاده شما از فول فریم و این دوربین در حال حاظر و مزیتهایی مثل فوکوس ،کیفیت تصویر و لنزها ، عمق میدان و... در فول فریمها واقعا" این دوربین راضی کننده است ؟ البته لنز مد نظر من 23 اف 1/4 بود که کاربرد بیشتری برای من داشت و داره البته

تشکر کرده
    1953

نقل قول نوشته اصلی توسط artan نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    مبارک باشه و به سلامتی استفاده کنید. من هم در همین دوراهی x-t1 و d750 موندم یه جورایی البته با توجه به داشتن تجهیزات نیکون و وسوسه داشتن فول فریم دارم به سمت d750 میرم ، میخواستم بدونم با توجه به استفاده شما از فول فریم و این دوربین در حال حاظر و مزیتهایی مثل فوکوس ،کیفیت تصویر و لنزها ، عمق میدان و... در فول فریمها واقعا" این دوربین راضی کننده است ؟ البته لنز مد نظر من 23 اف 1/4 بود که کاربرد بیشتری برای من داشت و داره البته
    من حقیقتش فول فریم تنها مزیتش برام عمق میدان بازترش بود و سایر قابلیت هاش چندان برتری خاصی نداشتند ... ولی جدای کیفیت تصویر که واقعا و بدون لحظه ای شک میگم برتری با فوجی هست و همینطور لنزهاش، سبکی سیستم و امکان لذت بردن بیشتر موقع عکاسی شهری - طبیعت خیلی برام حائز اهمیت هست. اصلا دوست ندارم دوباره یه کوله 10-12 کیلویی لوازم رو مثل وزنه پای زندانی ها مدواوم با خودم بکشم.. ترجیح میدهم همون کیفیت تصویر ولی بهتر رو با سبکی همراه داشته باشم و اونوقت واقعا لذت میبرم از عکاسی!

بزودی چند نمونه عکس رو با این دوربین قرار میدم تا توضیحاتم گویاتر باشن...
    yaghoobi، lamagra، artan و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

مبارک باشد دوست گرامی ،
    صدالبته من هم با شما موافقم که این دوربین بسیار دوربین خوبی است و مزیت‌های بسیاری دارد بر دوربین‌های حجیم‌تر ، به ویژه در سفر و عکاسی خیابانی ، چه خودم هم به طور جدی دنبال این هستم که یک المپیوس OMD-EM5 بگیرم ، چون واقعن حمل دوربین سنگین ، کار بسیار دشواری است و مزایای یک دوربین با کیفیت و مستحکم قابل حمل ، قابل چشم‌پوشی نیست ...
    در مورد فوکوس سریع این دوربین هم با شما موافقم ، این دوربین یکی از سریع‌ترین فوکوس‌ها را دارد ...
    اما در مورد کیفیت تصویر با شما موافق نیستم ،
    به هر حال یک دوربین فول‌فریم ، چون D750 در این مورد ، به مراتب بهتر است در داینامیک رنج و جزییات بیشتر ، هر چند که این به معنای بد بودن خروجی این دوربین به نسبت قیمت و محسنات آن نیست ، اما اینطور هم نیست که برابری کند در خروجی :
    ( این مورد به هیچ وجه مساله حمایت برندی نیست ، بلکه یک واقعیت است

5.jpg

5.6.jpg

5.5.jpg

با این حال باز هم معتقدم که شما تصمیم درستی گرفته‌اید و برای هدفی که در نظر دارید ، این دوربین یکی از بهترین انتخاب‌هاست ...
    yaghoobi، M.Meghdari، artan و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    1953

تشکر کوروش خان در این بررسی Dpreview به احتمال قریب به یقین لنز فوجی 18-55 که لنز کیت است و خروجی آنچنانی ندارد... در مقابل مثلا 24-120، 24-70 یا هر لنز دیگر نیکون...
    کلا بنظرم بسته به شرایط فرق میکند و شما اگر بتوانید حداکثر توان این دوربین رو بکار بگیرید فکر میکنم میشه خروجی بیشتر از دی750 رو هم گرفت، البته این عقیده شخصی و تجربی است... ببینید (خدا میداند برای این کراپ چه زحمتی کشیدم با این اینترنت :))) ) اینهم یک نمونه از imaging-resource ایزو 200 خروجی سمت راست نیکون دی750 و چپ فوجی ایکس تی 1 و احتمالا در ترکیت با همان 18-55 کیت هست:

Untitled-1.jpg

البته خروجی JPEG هست و اختلاف مگاپیکسل و نیز افت کیفیت هردو در اپلود رو هم مد نظر داشته باشید...
    yaghoobi، lamagra، artan و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا Mehdi Ahmadi آواتار ها
    تشکر کرده
    389

سلام
    من این دوربین رو همزمان با 6D کانن داشتم قبلش هم D7100 نیکون
    البه الان فقط Xt-1 رو دارم . موقعیتهایی پیش اومد که فول فریم کانن و این دوربین کراپدار رو با هم توی یک پروژه استفاده کردم
    به شکل کاملاً واضحی کار کردن باهاش برام لذتبخش تر بود تا جایی که برای همیشه با کانن و نیکون خداحافظی کردم
    دلایل من:
    1- چون به لنز اولترا واید نیاز دارم و باید همیشه همراهم باشه 10-24 فوجی گرفتم. بسیار خوش ساخت،سبک و باکیفیته نسبت به همه رقبا
    2- به خاطر دیالرهای ایزو و سرعت شاتر که به صورت مکانیکی روی دوربینند و حلقه تنظیم دیافراگم روی لنز های فوجی وجود داره،به شدت کارکردن و نورسنجی سریع و راحته
    3-به دلیل نوع اتو فوکوس تقریبا تمامی کادر تحت پوشش نقاط فوکوس هستش
    4- در مود فوکوس دستی به صورت اتوماتیک بزرگنمایی داره که تا کسی باش کار نکنه متوجه بینظیر بودن این مزیت نمیشه چون با دوربینهای دیگه فوکوس دستی زیاد جالب و دقیق نمیشه
    5-در مود عکاسی پیاپی شما ازش جا میمونین. توی این فکرم که اینقدر سرعت به چه کاری میاد
    6-بدنه منیزیومی محکم و قابل اطمینانی داره
    7-من لنزهای 35اف1.4 و 10-24 اف4 و18-55 اف2.8-4 رو دارم که این آخری اگر چه آدمو در وهله اول به یاد لنزهای کیت کانن و نیکون میندازه ولی هیچ ربطی به اونها نداره و با بدنه خوشدست فلزیش کیفیتی داره که صرفنظر از عمق میدان از تمام جهات راضی کننده است
    8-تنها عیبش به نظر من نسبت به دی اس ال آر،باتری ضعیفتره که اون هم با باتری یدکی زاپاس قابل چشمپوشی هستش.
    من که به زودی لنز 56اف1.2 رو هم تهیه خواهم کرد
    yaghoobi، Nima Sadigh، M.Meghdari و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    12880

آرش جان ، تا جایی که من می‌دانم اینطور نیست که شما گفتید ، بلکه تا جایی‌که من خوانده‌ام همه خروجی‌ها در همه بدنه‌ها با لنز پرایم ( و فکر می‌کنم 50 ) ، تست می‌شود ...
    دیگه تست DP رو خواهش می‌کنم زیر سوال نبریم ! چون تا همین‌جا پنبه DXO را که زده‌اند برخی دوستان

این‌یکی رو بزاریم باشه !
    .
    اما با این حال تست JPEG واقعن قابلیت مقایسه نداره ، چون به هر حال شما بعدن هم اگر همان شارپ‌سازی را انجام بدهید ، بالاخره به همان نتیجه نزدیک به JPEG می‌رسیم ...
    مهم سر کیفیت فایل خام است ...
    .
    البته همانطور که گفتم ، من هم به این دوربین‌ها علاقه دارم ، به ویژه این یکی دو مدل فوجی ، و المپیوس ،
    ولی خب ، این دلیل نمی‌شود که برخی مسایل را چشم‌پوشی کنیم ...
    .
    صدالبته برای یوزرفرند بودن یک دوربین و هدفی که مورد استفاده قرار می‌گیرد ، باید دوربین را انتخاب کرد و بنابراین من با شما موافق هستم که نوع کاربرد ما تعیین کننده انتخاب نوع بدنه خواهد بود ...
    اما به هر حال ، در نهایت خروجی هم برای یک عده ممکن است هدف غایی باشد ، و من با مدل‌های مختلف فوجی کار کرده‌ام ، و با اینکه بدنه ، کیفیت ساخت و استحکام آن‌ها را دوست دارم ، ولی یک دلیلی که باعث شد هیچ‌گاه دوربین فوجی انتخاب نهایی من نباشد، در نهایت همین جزییات کم‌تر فوجی بود ، ( البته در مدل‌های پایین‌تر حالت آبرنگی را هم باید اضافه کنیم ) ...
    صدالبته خود فوجی در مدهایی که به صورت پیش‌فرض و روی فایل JPEG قرار داده ، تا حد زیادی می‌کوشد این مهم را بپوشاند ، ولی خب همه می‌دانیم که فایل JPEG همه چیز دوربین نیست ...
    .
    در نهایت اینکه از دوربین خود نهایت لذت را ببرید ، و مهم سراخر عکاسی است و لذت بردن خود کاربر از وسیله خود ....
    مطلبی که بیان کردم ، فقط برای اطلاعات بیشتر کسانی است که بتوانند قدرت انتخاب بیشتری داشته باشند ...
    که بسته به نیاز خود بتوانند انتخابی متناسب با آن داشته باشند
    yaghoobi، nima_7878، LightBox و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    12880

آرش عزيز،
    با اين حال جمله اي جا افتاد و امكان ويرايش پست قبلي را ندارم.
    به هر حال منتظر عكسهاي زيباي شما و انتقال تجربيات شما با اين بدنه ارزشمند هستيم.
    yaghoobi و Arash Sh تشکر می‌کنند.

صفحه 5 از 10 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... آخرینآخرین