صفحه 4 از 10 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 92
Like Tree491تشکر

موضوع: Fujifilm X-T1

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

1- من از دوربین x-e1 با همین سنسورر استفاده میکنم و تا بحال دو بار این مشکلو بیشتر ندیدم. که اصلا مهم هم نبود!
    2- بنظر من شارپنس تصاویر نسبت به بدنه های کراپ شارپتر هم هستند. در ضمن بفرض شارپ بودن در ایزوی بالای 400 انقدر باید نویز ریداکشن بکنید که اصولا جزئیاتی نمیماند که شارپ باشد! از این نظر هم برتری با نویز کم این دوربین است.
    3- همچین لنزی ساخته نشده!
    Dariush Chegini و MohammadRanjbar تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    121

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    1- من از دوربین x-e1 با همین سنسورر استفاده میکنم و تا بحال دو بار این مشکلو بیشتر ندیدم. که اصلا مهم هم نبود!
    2- بنظر من شارپنس تصاویر نسبت به بدنه های کراپ شارپتر هم هستند. در ضمن بفرض شارپ بودن در ایزوی بالای 400 انقدر باید نویز ریداکشن بکنید که اصولا جزئیاتی نمیماند که شارپ باشد! از این نظر هم برتری با نویز کم این دوربین است.
    3- همچین لنزی ساخته نشده!
    با سلام و تشکر از جوابتون

از اونجاییکه تا حالا هزینه سنگین و خاصی روی بدنه و لنز انجام نداده ام میخوام با دید باز راه خودمو انتخاب کنم که 90 درصد دلم با فوجی ست۔ البته پاناسونیک gh3 یا gh4 هم عالی هستن ولی خیلی کمیابن و گیر نمیان و مانند الیمپیوس با سنسور میکرو سه چهارم عمق میدان کمی بهت میدن۔ سونی هم که نایاب شده۔ جدای از این مسایل سرعت فوکوس بالای فوجی x-t1 با تصاویر بدون نویز در ایزوهای بالا (در حال رقابت با فول فریم) به همراه بدنه نوستالژیک و کنترل های کاملا مکانیکی که 90 درصد کاربر رو از گشتن در منوهای مختلف دیجیتال نجات میده، خلاصه اینا عواملی شده که من بدنبال دوستی با فوجی باشم! توی لینک زیر میتونید لیست کامل لنز های فوجی رو ببینید حتی لنزهای آینده رو!

X Mount Lens Roadmap | Fujifilm Global

با اینحال نمیدونم واقعأ با دو مشکلی که مطرح کردم میتونم کنار بیام یا نه۔ مخصوصأ برای ثبت جزییات طبیعت۔ شما فرمودین یکی دو مورد بیشتر ندیدین۔
    1- آیا منظورتون اینه که در عکاسی های بعدی تون از چمنزار این مشکل رو ندیدین یا نه کلأ کادربندی طوری بوده که مثلأ بافت خاصی در عکستون نبوده؟
    2- آیا تا بحال عکسهای طبیعتی که گرفتین چاپ زدین؟ تا چه ابعادی خوب پرینت میشه؟
    اگه زحمتی نیست براتون یه کراپ صد در صد از چمن بذارین تا بیشتر متوجه موضوع بشم۔

شرمنده بازم زیاد شد

بازم ممنون بابت وقتی که میذارید
    یا حق
    vahidshah تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    1982

چند وقت پیش قصد مقایسه دوربین x-e1 را با کنون 6دی داشتم! همان زمانی بود که بحث زیادی در مورد مقایسه یکی از دوستان در مورد دی5 مارک سه و 800دی در جریان بود و بعضی از دوستان بکل مخالف مقایسه بودند و میگفتند که دو دوربین در یک کلاس نیستند!!! بعضی هم مخالف تستهای غیر استودیویی بودند و انرا بی ارزش میدانستند. اینجاست که ارزش تستهایی از این دست برای کسانی که دوربین را به عنوان یک ابزار (و نه لنز و سنسور بصورت جداگانه) برای خلق تصویر میبینند و دنبال خروجی بهتر از ترکیب بدنه و لنز هستند با ارزش میکند. چون بهر حال بیشتر کاربران به ترکیبهای محدودی دسترسی خواهند داشت و عمدتا ترکیب با لنز کیت خواهد بود و بهمین علت هر ترکیبی قابل مقایسه است.

بهرحال، نتیجه ای که میخواستم از آن تست بگیرم این بود که برتری برای محیطهای کنترل نشده با فوجیست! دلیلش هم دینامیک رنج عالی، وجود لنز کیت عالی، نویز قابل قبول و اندازه مناسب است.

در مورد سوال شما باید عرض کنم مدتی است دیدم در عکاسی کمی تغییر کرده. قبلا خیلی دنبال دیتیل بالا، نویز کم و .. بودم. الان مدیست که نه نویز ایزوهای بالا اذیت میکند (گاهی دوست داشتی هم شده اند) و نه شارپی لنز به همان اهمیت قبل است. به همین دلیل روی این بدنه اکثر مواقع دوربین روی دینامیک رنج 400% تنظیم شده که حداقل ایزوی این مد 800 است. در این ایزو هم این مشکل کمتر دیده میشود. این مشکل بیشتر در ایزوی پایین وقتی شارپنس را خیلی بالا ببرید دیده میشود. ولی موردی نیست که نگرانش باشید. دوربین برای خانم من است و معمولا با آن عکاسی نمیکنم بهمین دلیل متاسفانه نمونه ای ندارم که برایتان بفرستم.

عکسهایم را چاپ هم نمیکنم و متاسفانه نمیتوانم نظری در این مورد بدهم.

بنظر من شما نگران این دو مورد نباشید. تنها مورد نگرانی خرید لنز است. در مورد قیمتها و فراوانی لنزهای این سری در ایران اطلاعی ندارم ولی اگر امکان خرید از خارج ندارید حتما بررسی کنید.
    yaghoobi، Christ Melikian، Nima Sadigh و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi196 نمایش پست ها
    با سلام و تشکر از جوابتون

از اونجاییکه تا حالا هزینه سنگین و خاصی روی بدنه و لنز انجام نداده ام میخوام با دید باز راه خودمو انتخاب کنم که 90 درصد دلم با فوجی ست۔ البته پاناسونیک gh3 یا gh4 هم عالی هستن ولی خیلی کمیابن و گیر نمیان و مانند الیمپیوس با سنسور میکرو سه چهارم عمق میدان کمی بهت میدن۔ سونی هم که نایاب شده۔ جدای از این مسایل سرعت فوکوس بالای فوجی x-t1 با تصاویر بدون نویز در ایزوهای بالا (در حال رقابت با فول فریم) به همراه بدنه نوستالژیک و کنترل های کاملا مکانیکی که 90 درصد کاربر رو از گشتن در منوهای مختلف دیجیتال نجات میده، خلاصه اینا عواملی شده که من بدنبال دوستی با فوجی باشم! توی لینک زیر میتونید لیست کامل لنز های فوجی رو ببینید حتی لنزهای آینده رو!

X Mount Lens Roadmap | Fujifilm Global

با اینحال نمیدونم واقعأ با دو مشکلی که مطرح کردم میتونم کنار بیام یا نه۔ مخصوصأ برای ثبت جزییات طبیعت۔ شما فرمودین یکی دو مورد بیشتر ندیدین۔
    1- آیا منظورتون اینه که در عکاسی های بعدی تون از چمنزار این مشکل رو ندیدین یا نه کلأ کادربندی طوری بوده که مثلأ بافت خاصی در عکستون نبوده؟
    2- آیا تا بحال عکسهای طبیعتی که گرفتین چاپ زدین؟ تا چه ابعادی خوب پرینت میشه؟
    اگه زحمتی نیست براتون یه کراپ صد در صد از چمن بذارین تا بیشتر متوجه موضوع بشم۔

شرمنده بازم زیاد شد

بازم ممنون بابت وقتی که میذارید
    یا حق
    مشكلي كه اشاره كرديد در سنسورهاي جديد دوربينهاي فوجي و نيز استفاده از مبدلهاي فايل خام جديد ادوبي، موجب نگراني نخواهد بود
    فايلهاي خام اين دوربينها در وب موجود است، دانلود كنيد و خودتان پروسس كنيد
    اما براي اينكه ميخواهيد به عنوان تك سيستم از فوجي استفاده كنيد، حتما به فكر تهيه لنزهاي خاص آن باشيد
    yaghoobi، kindlinessangel، Navid7h و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

تشکر کرده
    1982

این نمونه فایل خامو دانلود کنید! هم رفتار نویزی، هم دینامیک رنج و هم مشکلی که گفتیدو میتونید بررسی کنید.
    این شرایط که سایه های تیره درختان و اسمان ابری ظهر را داریم یکی از سختترین شرایط برای محدوده دینامیک رنج دوربینهاست. در این شرایط فول فریم 6دی کنون جز آبرو ریزی کاری نکرد! اگر فرصت کردم فایاهای برکتینگ -2 تا+2 کنون را اپلود میکنم که هنوز هم در -2 اسمان اور شده
    http://www.innovativemedia.com.au/Do...s/DSCF0219.zip
    nmroshan، کوروش و MohammadRanjbar تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    83

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi196 نمایش پست ها
    با سلام به همه دوستان و اساتید۔

امسال دوباره هوس خرید دوربین کردم۔ البته از بیست سال پیش عکاسی فامیل دست خودم بود اونم با یه زنیت 122 ( یادش بخیر)
    کارم عکاسی نیست ولی به ثبت واقعیات زندگی و مخصوصأ طبیعت و حیوانات خیلی علاقه مندم۔ از طرفی میدونم اگه dslr بگیرم حمل و نقلش برام خسته کننده ست! به همین علت به سمت میرورلس ها متمایل شدم۔ به همین علت پارسال یه eos m خریدم که بخاطر نداشتن چشمی و سرعت فوکوس پایین فروختمش۔ بعد از شش ماه با دیدن فوجی ایکس تی وان و ظاهر آنالوگ مانندش، چنان شیفته ش شدم که هر روز بیشتر دارم درباره ش تحقیق میکنم۔ با اینکه میدونم کنن و نایکان (کانن و نیکون) از لحاظ فراوانی خدمات حرف اول را میزنن ولی باز هم دلم با این دوربینه۔ (البته بنده با وزن و حجم بالای این دو مارک هم تا حدودی مشکل دارم!)

بعد از کلی تحقیق و بررسی به موارد زیر رسیدم:

1- کیفیت فیلمش در مقایسه با دیگر دوربینها اصلا خوب نیست۔ (درست مانند الیمپیوس)۔ با اینکه دوست میداشتم دوربین آینده م کیفیت فیلمشم خوب باشه ولی دیدم این دوربین اونقد مزیت داره که میتونم بیخیال فیلمش بشم فوقش یه هندی کم سونی به اندازه یه کف دست میگیرم برا فیلمبرداری۔

اما دو مشکل بعدی که خیلی نگرانم کرده :

1- بعضی از کاربران خارجی از مشکل سنسور x-trans در ثبت جزییات اجسام بافت دار ناراضی بودن۔ بطور مثال نوشتن که در عکاسی از طبیعت زمین پوشیده از سبزه و چمن را با جزٸیات خوب و دقیق ثبت نمیکنه و بافت چمنزار یکدست و با جزییات کم ثبت میشه۔ آیا این مورد حقیقت داره؟ اگه داره چقد میتونه در کیفیت عکس تأثیر داشته باشه؟

2- در کراپ صد در صد تصاویر raw و jpeg نسبت به رقبا صاف تر بوده ولی کاملأ بدون نویز هستن۔ آیا این صافتر بودن برای کاربری بنده که شخصی بوده ولی همه جوره عکسی دوست دارم بگیرم از عکاسی خیابانی و پرتره تا ماکرو و مخصوصأ طبیعت و حیات وحش میتونه مشکل ساز بشه؟

3- با توجه به فوکوس فوق العاده این دوربین آیا میتوان برای عکاسی از پرندگان ازش استفاده کرد؟ چون فوجی در حال تولید یه لنز تله فوتو با رنج خوب برای این دوربینه۔

ببخشید که زیاد شد!
    بیصبرانه منتظرم
    سلام
    اتفاقا منم به دوربینهای بدون آینه علاقه مندم. ولی به غیر از سوالهایی که شما پرسیدین به این نکته هم باید دقت کرد:

دوربین 70D+Lense kit 18-135=1350$ و Fujifilm X-T1+Lense 18-135=1900$ براساس سایت آمازون که اختلاف قیمت اونها میشه 550$ که با فرض دلار 3200 میشه 1760.
    اما بازار ایران: از یک سایت فروش: 70D+Lense Kit 18-135=4000000 toman و از یکی از فروشنده های مجتمع پایتخت: Fujifilm X-T1 Body=4200000 toman و لنز 18-135 رو گفت تا یک ماهه دیگه میرسه با قیمت حدودا 3200000 تومن. جمع اینا میشه 7400000 تومن که اختلافش با 70D میشه 3200000 تومن. یعنی اگه کسی بخواد فوجی بخره داره حدود 1440000 تومن پول اضافی میده.
    سوال من از اساتید فروم اینه که آیا این دوربین فوجی ارزش این پول اضافه را داره؟ حالا بگذریم از اینکه تجهیزات جانبی دوربین گرونه و احتمالا فروش دست دومش مشکله، میگذاریم کمه لنزهای با کیفیتش.

ممنون.
    Nima Sadigh، Hossein Arabi و MohammadRanjbar تشکر می‌کنند.

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    این نمونه فایل خامو دانلود کنید! هم رفتار نویزی، هم دینامیک رنج و هم مشکلی که گفتیدو میتونید بررسی کنید.
    این شرایط که سایه های تیره درختان و اسمان ابری ظهر را داریم یکی از سختترین شرایط برای محدوده دینامیک رنج دوربینهاست. در این شرایط فول فریم 6دی کنون جز آبرو ریزی کاری نکرد! اگر فرصت کردم فایاهای برکتینگ -2 تا+2 کنون را اپلود میکنم که هنوز هم در -2 اسمان اور شده
    www.innovativemedia.com.au/Documents/DSCF0219.zip

من هم با آقای دانش‌پایه موافقم. در تجربیاتی که با دوربین فوجی داشتم، به این نتیجه رسیدم که از لحاظ بسیاری از معیارهای کیفیت تصویر مانند نویز و Dynamic Range، دوربینهای فوجی بخصوص نسل‌های جدیدشان، براحتی با دوربینهای فول فریم رقابت می‌کنند.
    در آدرسهای زیر می‌توانید فایلهای خام این دوربین را دریافت کنید:
    Fujifilm X-T1 Review
    http://www.photographyblog.com/previ...m_x_t1_photos/
    yaghoobi، m.daneshpayeh، M.Meghdari و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    121

با سلام به اساتید گرام
    راستش با همه خوبی های XT1 و احساس خاصی که بهش دارم، وقتی شرایط مملکت خودمون رو در نظر میگیرم میبینم خرید برندهایی که ساپورت ضعیفی دارن ریسک بزرگیه اونم با این قیمت بالا۔ معلوم نیست لنز و لوازم جانبی براش گیر بیاد یا نه۔ یا اگه بنا به هر دلیلی خواستی ارتقا بدی آیا مشتری داره یا نه؟
    تازه من دوربینو برای عکاسی از پرندگانم میخوامش با توجه به اینکه هنوز لنز تله فوتو با رنج 300 تا 400 براش ساخته نشده کارم لنگ میشه۔ ( حالا کی ساخته بشه و کی بیاد ایران و کی از قیمت نوبرانه دربیاد، الله اعلم!)
    خلاصه با یه حساب سرانگشتی دیدم خرید کنن یا نیکون به لحاظ ساپورت بسیار عالی و تنوع لنز و وسایل جانبی بیشمار به صرفه تره (البته باید با حجم و وزنشون کنار بیام!) ۔
    فعلأ نظرم رو کنن 70D + 15-85 mm برای شروع هستش۔ بخاطر کیفیت عکس و فیلم و سیستم جدید فوکوس و امکانات جانبی دیگه ش۔ انشالله تا سال دیگه هم یه لنز تله خوب از سری L کنن میگیرم۔

بازم ممنون که با این حوصله جواب دادین
    واقعأ همه تون بزرگوارید۔
    یا حق

كاربر همراه kindlinessangel آواتار ها
    تشکر کرده
    509

نقل قول نوشته اصلی توسط nima_7878 نمایش پست ها
    سلام
    اتفاقا منم به دوربینهای بدون آینه علاقه مندم. ولی به غیر از سوالهایی که شما پرسیدین به این نکته هم باید دقت کرد:

دوربین 70D+Lense kit 18-135=1350$ و Fujifilm X-T1+Lense 18-135=1900$ براساس سایت آمازون که اختلاف قیمت اونها میشه 550$ که با فرض دلار 3200 میشه 1760.
    اما بازار ایران: از یک سایت فروش: 70D+Lense Kit 18-135=4000000 toman و از یکی از فروشنده های مجتمع پایتخت: Fujifilm X-T1 Body=4200000 toman و لنز 18-135 رو گفت تا یک ماهه دیگه میرسه با قیمت حدودا 3200000 تومن. جمع اینا میشه 7400000 تومن که اختلافش با 70D میشه 3200000 تومن. یعنی اگه کسی بخواد فوجی بخره داره حدود 1440000 تومن پول اضافی میده.
    سوال من از اساتید فروم اینه که آیا این دوربین فوجی ارزش این پول اضافه را داره؟ حالا بگذریم از اینکه تجهیزات جانبی دوربین گرونه و احتمالا فروش دست دومش مشکله، میگذاریم کمه لنزهای با کیفیتش.

ممنون.
    اگر از داخل ایران بخواهید تهیه کنید به نظر من نداره.
    به خاطراینکه این تنها چیزی نیست که شما باید تهیه کنید و به مرور زمان احتیاج به لوازم جانبی دیگری نیز پیدا میکنید که هم نایاب هستند هم بسیار گران و این دلیلی بود که من رو از خرید این دوربین در داخل منصرف کرد.
    تازه بدنه نه چندان کوچک دوربین و لنز ها رو هم حساب کنید که فاکتور انتخاب به خاطر اندازه رو هم تا حدودی تحت تاثیر قرار میده.
    تمامی این عوامل باعث میشه با وجود اینکه این دوربین بسیار دوربین خوبی هست برای امثال من که عادت به حساب کتاب کردن مخارج خودشون دارند در ایران گزینه دست نیافتنی بشه.
    تازه اگر به میرورلس ها علاقه مند هستید می تونید روی دوربین sony a7 هم فکر کنید که خوب فول فریم هست و تقریبا هم قیمت( البته کاربرد هاشون اصلا یکسان نیست ).
    اما اگر به عنوان دوربین دوم میخواهید با یه لنز زوم مثل 18-55 که من بسیار نقد های خوبی ازش دیدم و دسترسی به بازار خارج از ایران دارید حتما بهش فکر کنید بسیار دوست داشتنی است.

كاربر آشنا challenger آواتار ها
    تشکر کرده
    392

Review مفصل جناب منصورف در خصوص این دوربین . خالی از لطف نیست . ‍‍‍‍‍‍ نمونه تصاویر خوبی هم برای مشاهده گذاشتن ایشون .

yaghoobi، Amir Tavakoli، Navid7h و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا ابراهیمی
    ایستاگرام من.

صفحه 4 از 10 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 ... آخرینآخرین