صفحه 6 از 10 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 60 , از مجموع 92
Like Tree491تشکر

موضوع: Fujifilm X-T1

كاربر همراه Arash Sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1953

مجدد سلام

ممنون داریوش خان... آقا قبل از هرچیز بگم قصد من زیر سوال بردن DP نبود، حرفم اینه که با ویرایش و پردازش صحیح میشه نتایج خیلی بهتری ازون مقایسه گرفت... و اصلا نمیشه فوجی رو بعنوان یه کراپدار ساده نگاه کرد...

من حداقل به شخصه از خروجی های فوجی خیلی بیشتر از سمپل های ارایه شده میتونم بهره بردای کنم و جدای اون.. با مجموعه لنزها و امکانات اون هم نتیجه بسیار بهتری عایدم شده است!
    جدای این بحث ها دلیل این همه کوچ فول فریم داران به فوجی نباید بی علت باشد (جدای بحث سبکی و یوزر فریندلی بودن!).. دوستانی در مشهد چون آقای فتحی (که نمیدانم عضو این فروم هستند یا نه!) از دی3 اس به دو بدنه فوجی X-T1 ، آقای جهانگیری از دی600 به XE ، خودم از 5دی مارک3 و دی800 به XT و X100s ، آقای احمد زاده (فروشگاه آرام مشهد) از دی800 به XT و توی همین فروم هم که کم نبوده اند....

جدای بحث سنسور ک هنوز فرصت مناسبی برای تست پیدا نکرده ام (انشالله برنامه اش برای فردا هست ) این خروجی لنز 35 هم بسیار شارپ هست! عکس زیر کاملا اسنپ شات، سلف پرتره و ... اف 1.4 خروجی raw بدون شارپ سازی به همراه کراپ های 100%...

در واقعا با دیدن پرزهای رو عینکم یکم شوکه شدم که چرا اصلا قبل از دیدن عکس متوجه این پرزها نشده بودم!!!

A.jpg

B.jpg

C.jpg

پی نوشت: تازه حدود 20% افت کیفیت بعد از آپلود عکس ها وجود دارد و از شارپنس به طرز قابل ملاحظه ای کاسته میشود..
    yaghoobi، Mashhadi Vahid، MZITech و 19 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    6396

فقط یک نکته
    آیا سایت معتبری برای ریویوی لنزهای فوجی و مقایسه خروجی آن با سایر برندها وجود دارد
    داود معانی

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

فتوزون تعدادی از لنزهای فوجی رو تست کرده.نمونه هم میگذاره همیشه.کلا فتو زون یکی از سایتهایی است که خطا و حرف های عجیب تا حالا درش ندیدم:
    Fujifilm XF Lens Tests
    yaghoobi، M.Nouri، Arash Sh و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر آشنا Mehdi Ahmadi آواتار ها
    تشکر کرده
    389

یک نمونه با Xt1 ولنز10-24
    اون لکه های شبیه فلر قطرات آب هستن که متاسفانه هنگام ثبت متوجه اونها نشدم_DSF46761.jpg
    yaghoobi، Navid7h، lamagra و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه LightBox آواتار ها
    تشکر کرده
    1414

Cool

سلام.

بعد از مدتها داشتم رد میشدم که اتفاقی دیدم این تاپیک داره به روز میشه. چون یه مدتیه که این دوربین رو دارم گفتم که شاید بد نباشه من هم از تجربه خودم با این دوربین بگم. شاید به کار دوستانی که در دو راهی آمدن به سمت این گروه از دوربینها هستند بیاد.

حدود هفت ماهی میشه که خریدمش. نزدیک دو سال بود که خیلی جدی به خرید یه Mirrorless فکر میکردم. دیگه مدتها بود که وزن و اندازه دوربین DSLR خسته ام کرده بود. به سختی حاضر میشدم که دوربینم رو به عنوان بک وسیله همیشگی همراه داشته باشم. به جز اوقات سفر که اونجا هم همراه داشتن یه دوربین و دو سه تا لنز و سه پایه و .... تبدیل به کابوسی برای من و از اون مهمتر همراهان شده بود. پس نیاز به یه راه چاره بود. Mirrorless ها گزینه خوبی به نظر می اومدند. تحقیق بینشون به سمت سری X فوجی سوقم داد و وقتی که کمپانی فوجی X-T1 رو معرفی کرد دیگه اطمینان پیدا کردم که دوربین آینده ام رو پیدا کردم. مهمترین دلیلم برای خریدش وزن و اندازه کوچیکش در مقایسه با دوربینهای DSLR ام بود. شک نداشتم که از نظر کیفیت عکس با فول فریمها و سرعت فوکوس با همه DSLR ها فاصله داره و البته این تفاوت برای من اونقدر اهمیت نداشت که جنبه های مثبتش رو مخدوش کنه.

به هر جهت دوربین رو خریدم و تا الان با رضایت کامل ازش استفاده کردم. اون روزهایی که خریدمش سر یه پروژه تلویزیونی عکاسی میکردم و کار به نیمه رسیده بود. تا اون موقع رو با فول فریم عکس گرفته بودم و از اون روز به بعد با فوجی رفتم سر کار. در انتهای پروژه عکسها رو تحویل دادم و هنوز زنده ام. توی عکاسی پرتره هم که کار روزمره ام به حساب میاد همیشه به عنوان یکی از دوربینها حاضره و باهاش عکاسی میکنم و از همه مهمتر به عنوان دوربین شخصی همه جا همراهمه. درست مثل قدیما.

اندازه کوچک و وزن کمش ظاهر Retro فوق العادش و کیفیت خروجی عکسهاش و چندین مورد دیگه که الان فرصت گفتنش نیست رو خیلی دوست دارم. اگر دنبال این چیزها هستید به این سمت بیاید.

اگر اهل مقایسه کردن دایمی دوربینها با هم و سر زدن به سایتهایی مثل DXO و این قبیل ماجراها هستید. طرف این مدل دوربینها نیایید. چرا؟

سرعت فوکوسش تو هم رده های خودش خوبه. بهترین نیست. اولیمپیوس OMD - EM1 از این بهتره. ولی در مقایسه با پایینترین رده DSLR ها هم جا میمونه. دقیقه اما کند. نه اینکه بگم خیلی خیلی کند. ولی مقایسه کردنش با هر DSLR ای باعث میشه سر خورده بشید. D800 و 5D که جای خود دارند. البته تجربه فوکوس دستی باهاش همونطور که جناب احمدی گفتند چیز دیگریست. منظورم اینه که عالیه. خصوصا برای اونهایی که از زمان فیلم و دوربینهای Manual تجربه دارند.

مقایسه کردن کیفیت خروجیش با فول فریمها قیاس مع الفارقه. داریم در مورد یه سنسور سایز کراپ حرف میزنیم. سنسورهای کراپ هیچوقت به فول فریمها نخواهند رسید. همونطور که فول فریمها به مدیوم فرمتها نمیرسند. یادم میاد در زمان معرفی D800 همه جا و از جمله فروم ما صحبت از مقایسه و نابودی نهایی مدیوم فرمتها به دست فول فریمهای مثل D800 بود. به نظر شما این اتفاق افتاد؟
    قله ای که توسط سنسور بزرگتر فتح شده برای کوچکترها قابل دستیابی نیست. میتوانند تا نزدیکش بروند ولی دستشون به اون نمیرسه. پیشرفت تکنولوژی هم کاری در این مورد از دستش بر نمیاد. تکنولوژی در همه موارد به پیش میره و نه فقط در مورد سنسورهای کوچک.

نظر من رو بخواهید میگم جا برای پیشرفت در سرعت فوکوس برای Mirrorless ها وجود داره. هنوز کند هستند ولی به مراتب از قبل بهترند و در ادامه بهتر خواهند شد. ولی در مورد مقایسه سایز سنسورها اوضاع انقدر خوب نیست. رقیب DSLR ها در این زمینه Mirrorless های فول فریم هستند. که این خود داستان جذاب دیگریست. ولی به طور کلی همونطور که Mirrorless ها در حال برداشتن اولین قدمها هستند به شخصه DSLR ها رو با این ترکیب فعلی در پایان راه میبینم. اونها نیاز به یک خانه تکانی اساسی دارند.

بحث کمی کلی شد. ولی گفتم شاید به درد بخوره.

پی نوشت:

1-همه ما میدونیم که وقتی از کیفیت عکس حرف میزنیم داریم وارد چه بحث بی پایانی میشیم. منظور من تو این نوشته از کیفیت همون آش در هم جوشی از داینامیک رنج و Noise Performance و هزار پارامتر علمی دیگست که در نهایت باعث میشه این آشه مزه خاص و منحصر به فردی بگیره.

2-به طور کلی قیاس کردن هر چیزی یا شخصی یا پدیده ای با موارد دیگه کار بیهوده ایست. همیشه باعث سو تفاهم و کلی دردسر دیگه میشه. میدونم که ذهن ما آدمهای عصر دیجیتال یاد گرفته که همه چیز رو با هم قیاس کنه و با حسابگری نمره صفر یا یک بهشون بده. ولی در نهایت ما رو از حرکت در مسیرمون منحرف میکنه. شاید بهتر باشه خیلی از مواقع مثل نیاکان غار نشینمون کاملا بدوی با این موارد برخورد کنیم
    حالا اینکه کجا ها بدوی برخورد کنیم و کجا حسابگرانه از اون پرسشهایی که من براش جوابی ندارم.
    Persian، yaghoobi، K_NMT و 34 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش سلطانی

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    40

سلام

چطور میشه نقطه فوکوس دلخواه رو، زمانیکه از ویزور نگاه میکنیم، با استفاده از یکی از دایال‌‌ها، شیفت بدیم (نه محدود کردن و توسعه نقاط ) .

من هنوز این دوربین رو تهیه نکردم، ولی با خواندن منوال متوجه شدم که برای انجام این‌کار ساده، باید از کلیدهای ۴ جهته استفاده کرد. اگر اینطور باشه که واقعا در شرایطی که تمرکز روی سوژه است، پیدا کردن دکمه Fn6 و سپس شیفت نقطه فوکوس با کلید ۴ جهته، کار سختی به نظر میاد.

دوستانی که این دوربین‌ رو دارند در این شرایط چطور عمل میکنند؟!

كاربر آشنا challenger آواتار ها
    تشکر کرده
    392

نقل قول نوشته اصلی توسط chavoshi نمایش پست ها
    سلام

چطور میشه نقطه فوکوس دلخواه رو، زمانیکه از ویزور نگاه میکنیم، با استفاده از یکی از دایال‌‌ها، شیفت بدیم (نه محدود کردن و توسعه نقاط ) .

من هنوز این دوربین رو تهیه نکردم، ولی با خواندن منوال متوجه شدم که برای انجام این‌کار ساده، باید از کلیدهای ۴ جهته استفاده کرد. اگر اینطور باشه که واقعا در شرایطی که تمرکز روی سوژه است، پیدا کردن دکمه Fn6 و سپس شیفت نقطه فوکوس با کلید ۴ جهته، کار سختی به نظر میاد.

دوستانی که این دوربین‌ رو دارند در این شرایط چطور عمل میکنند؟!
    سلام . بطور پیش فرض دکمه down از کلید های چهار جهته . برای رفتن مستقیم به تنظیمات نقاط فکوس انتخاب شده . البته می تونید تغییر ش هم بدهید .
    اما تغییر نقطه فکوس به هیج عنوان در این دوربین کار سخت یا نیازمند تمرکزی نیست .
    Chavoshi تشکر می‌کند.
    علیرضا ابراهیمی
    ایستاگرام من.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    40

شاید توقع من از این دوربین، با یکی دو جین دکمه و دایال، بالاست. ولی دی اس ال آر لایک تر! مینمود اگه میشد با دایال پشتی، نقطه فوکوس را شیفت داد. دکمه های ۴طرفه بیشتر برای لایو ویو کاربردی است تا عکاسی از طریق ویزور. بهرحال این دوربین اونقدر حسن داره که این ایراد دیده نشه.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    40

سلام،

ورژن ۳.۰۰ Firmware این دوربین همین چند روز گذشته منتشر شده است. با توجه به بند ۷ تغییرات، در تنظیمات گزینه‌ای اضافه شده که میتوان با فعال نمودن آن، مستقیما و بدون کلید فانکشن، نقاط فوکوس را شیفت داد.

اما نکته فوق العاده جالب‌تر این‌که، در تنظیمات گزینه‌ی انتخاب شاتر الکترونیکی اضافه شده که میشه با فعال کردن آن، سرعت شاتر رو تا ۱/۳۲۰۰۰ افزایش داد.

این یعنی با لنزهای دیاف باز میتوان در نور زیاد، به عمق میدان کوتاه دست یافت. من با لنز ۲۳ مم اف ۱.۴ تست کردم، تجربه‌ی جدیدی است، واقعا یکی از بهترین آپدیت هایی است که تا به حال دیده ام.

nmroshan، yaghoobi، Omid Araki و 12 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Arash Sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1953

آپدیت جدید بینظیر است... امکان انتخاب شاتر با سرعت بالا!!!!!!!
    امکانات شخصی سازی منوی دسترسی سریع...
    .
    .
    .
    از همه جالبتر برای من اضافه شدن تم رنگی (روی عکس) Clasic Chrome هست که به گفته خودشان و البته تایید من نمایانگر سالها تجربه منحصر بفرد فوجی در امر تهیه فیلم های عکاسی میباشد!
    فقط ای کاش امکان سینک با شاتر الکترونیک سرعت بالا و فلاش را هم یکجوری ایجاد میکردند!
    yaghoobi، M.Meghdari، Chavoshi و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 6 از 10 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 آخرینآخرین