صفحه 6 از 8 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 60 , از مجموع 73
Like Tree210تشکر

موضوع: Fujifilm X-T10

كاربر همراه
    تشکر کرده
    148

فکر میکنم اصولا ماهیت ایجاد فروم تبادل اطلاعات بین اعضا هست..اگر قرار باشه کسی صد در صد اطلاعات رو از طریق مطالعه و وب گردی جاهای دیگه پیدا کنه پس این وسط فروم عکاسی چکارست...و اگر هم قرار باشه که همه اعضا از نظر اطلاعات عکاسی در یک سطح باشن که حرفی برای گفتن باقی نمیمونه...بهر حال همین اختلاف پتانسیل معلومات هست که باعث میشه سایت از نظر علمی غنی تر بشه...
    zarfam و abanegan تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

با سلام و خسته نباشید.
    این اولین پیام من در این فروم هست
    من به تازگی دوربین X-t10 رو با لنز کیت 16-50 تهیه کردم و این اولین دوربین من هست. در مورد کار باهاش یه مقدار احساس کردم این manual همراهش گیج کننده ست و خوب توضیح نداده اما در هر صورت کار راه انداز هست.
    یه مجموعه کتابی تو آمازون پیدا کردم که نکاتی در مورد دوربین های فوجی نوشته... هرچی گشتم برای X-t10 رو نتونستم دانلود کنم اما برای X-t1 (بابای X-t10) رو پیدا کردم. چون خیلی از نکاتش کلی هست و شباهتهای بین این دوربین ها زیاده این کتاب رو مفید دیدم و از بین دوستان اگه کسی میخواد به من ایمیل بده تا براش ارسال کنم.
    موفق باشید.

mohammad_e@hotmail.com
    ssobhdel، amir.komeily و behnamb تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

سلام مجدد.
    دوستان عزیزی که از این دوربین استفاده می کنند. میخوام بدونم که نظرشون در مورد باتری چیه؟ من به نظرم خیلی زود خالی میکنه باتری. چه راهکارهایی واسه اینکه مصرف باتری کمتر بشه هست؟
    آیا تراز الکترونیکی و هیستو گرام در جا (زنده) روی تصویر مصرف باتری رو زیاد میکنه؟
    و سوال دیگه اینکه یک حالت power saving داره این دوربین. با روشن کردن این حالت چه مزیت هایی رو ازدست می دیم؟

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_e نمایش پست ها
    سلام مجدد.
    دوستان عزیزی که از این دوربین استفاده می کنند. میخوام بدونم که نظرشون در مورد باتری چیه؟ من به نظرم خیلی زود خالی میکنه باتری. چه راهکارهایی واسه اینکه مصرف باتری کمتر بشه هست؟
    آیا تراز الکترونیکی و هیستو گرام در جا (زنده) روی تصویر مصرف باتری رو زیاد میکنه؟
    و سوال دیگه اینکه یک حالت power saving داره این دوربین. با روشن کردن این حالت چه مزیت هایی رو ازدست می دیم؟
    متاسفانه تعداد عکسی که با باتری این دوربین می‌تونید بگیرید، خیلی زیاد نیست. بین ۱۵۰ تا ۲۰۰
    اما با تمهیداتی می‌تونید عمر باتری رو افزایش بدید. مانند کم‌کردن زمان Power Management . همینطور با استفاده از Power Saving
    و حالت دیگر خریداری باتری یدک‌است.
    yaghoobi، M.Nouri، behnamb و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه KHAKSAR آواتار ها
    تشکر کرده
    7261

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_e نمایش پست ها
    سلام مجدد.
    سلام.
    Battery.jpg
    تعدادی که شرکت سازنده اعلام کرده 350 عدد هست. (در صورتیکه باطری شما اورجینال باشه)
    yaghoobi، behnamb و mohammad_e تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

ولی خداییش از 150 تا بیشتر نمیشه روش حساب کرد... مگر مثل تایم لپس که دیگه کاری با دوربین نداشته باشی. من الان به فکر باتری زاپاس هستم.
    behnamb تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    148

xt-20 انگار اردیبهشت وارد میشه..بنظرتون xt-10 رو بگیرم یا منتظر xt20 بمونم؟

كاربر همراه saber.pix آواتار ها
    تشکر کرده
    736

نقل قول نوشته اصلی توسط behnamb نمایش پست ها
    xt-20 انگار اردیبهشت وارد میشه..بنظرتون xt-10 رو بگیرم یا منتظر xt20 بمونم؟
    منتظر بدنه جدید باشی بهتره چون بهت امکانات بهتری خواهد داد.
    behnamb تشکر می‌کند.
    Canon EOS 5D Mark IV+Canon EF 24-70mm f/2.8L II +Metz mecablitz 64 AF-1

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

یکی از بزرگترین مشکلاتی که درونگراها در جمع و حتی عکاسی دارند جلب توجه کردن به هر نحوی است(این مشکل در شهرهای کوچک تر حادتر هم می شود) . من مدت هاست به این نوع شخصیت ها توصیه می کنم سراغ D-slr ها نروند. به شخصه دقیقا به همین خاطر سعی در کوچ به میرورلس ها داشتم و عطای Canon 70D را بخشیدم.
    بین دوربین های کوچکتر ابتدا نظرم روی Olympus pen-f بود که متاسفانه قیمت بسیار بالایی داشت و در ایران نیز موجود نبود. و همینطور ظاهر رنج فایندر Fujifilm X-e2s هم جذاب بود و علی رغم یکسان بودن قیمت با Xt10 یا موجود نبود یا بدنه ی تنها، هم قیمت Xt10 و 55-18 با هم بود.
    بالاخره این دوربین به رنگ سیاه با یک عدد لنز 55-18 ابتیاع شد.
    قطعا شما نسبت به Dslr ها خیلی چیزها را از دست میدهید؛ مانند ویزور اپتیکال، فوکوس بی نقص، گریپ عالی،عمر باتری طولانی و بسته به مدل شاید صفحه نمایش لمسی و امکانات دیگر.
    آیا دلسرد کننده است؟ برای من به شخصه به هیچ وجه. تجربه ی چند روزه ی عکاسی با این دوربین تجربه ی دنیای دیگر و دقیقا رنگ دیگری بود. این بار همه چیز رنگ است. رنگ ها بسیار زنده، دقیق و خوشایندند. به خصوص در پرتره ها، مودهای مونوکروم و سیاه و سفید دوربین هم علی رغم ظاهر غیر حرفه ای که دارند عمیقا دلنشین اند، اگر به عکاسی در حالت RAW عادت دارید توصیه می کنم سراغ فوجی فیلم نروید چون رنگ و وایت بالانسی که خروجی Jpeg این دوربین دارد به ندرت قابل بازیابی با RAW در نرم افزار است و البته ممکن است متقاعد شوید که برای همیشه در حالت JPEG عکس بگیرید. تجربه ی عکاسی با این دوربین بسیار لذت بخش است. وزن سبک، عدم جلب توجه(ظاهرا" تنها رنگ تمام مشکی این خاصیت را دارد)، کیفیت ساخت بسیار بالا، تنظیمات کاملا سخت افزاری به همراه 7 دکمه عملکردی، رینگ دیافراگم لنزهای مورد استفاده، و مهم تر از همه رفتار نویزی فوق العاده که به هیچ وجه قابل مقایسه با 70D نیست.
    مشکل بزرگ دوربین های بدون آینه اتوفوکوس است. هرچند با تجربه ی 70d طبعا" انتظار زیادی از سیستم اتوفوکوس این دوربین نداشتم ولی به هیچ وجه اتوفوکوس کندی ندارد و حتی در نور کم به ندرت مشکلی ایجاد شد.
    در مورد لنز 55-18، هیچ تشابهی با لنزهای کیت دیگر برندها ندارد. کیفیت ساخت عالی، شارپنس فوق العاده، رینگ دیافراگم و بر خلاف انتظارم بوکه ی نسبتا نرم و بسیار دلپذیر این لنز قطعا ناامیدتان نخواهد کرد. تنها نکته ی منفی طراحی درب لنز است که ساخته شده از پلاستیک صیقلی است و بسیار نزدیک به المان جلویی لنز کار شده و باید با احتیاط برداشته و جا زده شود. این لنز یک هود همراه هم دارد.
    نکته ی دیگر اینکه روی این دوربین توصیه نمیشود از لنزهای بزرگتر از 55-18 استفاده کرد چون کاملا حالت غیر متعادل می گیرد. مورد دیگر اینکه اگر دستان بزرگی دارید ممکن است به صورت خیلی جزئی اذیت شوید که البته احساس می کنم با یک کیس نیم بدنه این مشکل هم برطرف می شود.
    به طور خلاصه؛
    آنچه از دست دادم؛
    فوکوس بی نظیر Canon 70D
    صفحه نمایش لمسی و چرخان چند محوره
    قدرت فیلمبرداری 70D
    طیف وسیعی از لنزها و لوازم جانبی
    ویزور اپتیکال
    عمر باطری بسیار خوب
    آنچه به دست آوردم:
    رنگ بی نظیر
    رفتار نویزی بهتر
    کیفیت ساخت بالا
    سبکی و نتیجتا" یک دوربین همیشه همراه
    yaghoobi، FARID، ALI.Barutkub و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    14

چند تا سوال داشتم از دوستان در مورد این دوربین
    2 - تو این مدل، مثل DSLR حالت Auto ندیدم ، یعنی همه چیز دستی مثل حالت M تو DSLR باید تنظیم بشه ؟؟؟
    3 - توی این دوربین مثل DSLR ها مدهای نور دهی مختلف مثل اولویت دیافرام و شاتر را نداریم ؟؟؟؟
    1- برای کسی که تازه به عکاسی علاقه مند شده ، این دوربین مناسب هست نسبت به DSLR ها ؟؟؟؟

صفحه 6 از 8 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 آخرینآخرین