صفحه 31 از 40 نخستنخست ... 21 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 301 تا 310 , از مجموع 394
Like Tree833تشکر

موضوع: Nikon D3100

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

نقل قول نوشته اصلی توسط see_not_see نمایش پست ها
    من از 2 گیگ کلاس 4 توشیبا استفاده میکنم تا حالا مشکلی هم نداشتم
    دوستان موضوع اصلی رو انگار فراموش کردید!؟یه بنده خدایی مشکل داشت،هرکسی در وسع خودش اگر بخواد باید بهش کمک کنه...
    چیزی هم که از دست ما بر میومد،مستند و مستدل عرض شد
    من نمیدونم چه اصراری وجود داره که فتوحات خودتون رو بفرمایید و گیر بدید به پست بنده!؟قبل از شما هم جناب خادمی از تجربیاتشون فرمایش کرده بودن!الان این حرکت شما یعنی دیگه من حرف نزنم و مهندسان نیکون هم برن سماق بمکن با این دفترچه راهنماشون چون شما با کلاس 4 هم فیلم میگیرد در حد دوربین RED ؟
    عرض شد که مهندسین بعد از این در کارخانه درپیت نیکون اینطوری گفتن!دیگه هرکی هر کاری دوست داره بکنه...انشالله که خوشش باشه...
    به خدا

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2467

پیش فرض مموری

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad.abaee نمایش پست ها
    دوستان موضوع اصلی رو انگار فراموش کردید!؟یه بنده خدایی مشکل داشت،هرکسی در وسع خودش اگر بخواد باید بهش کمک کنه...
    چیزی هم که از دست ما بر میومد،مستند و مستدل عرض شد
    من نمیدونم چه اصراری وجود داره که فتوحات خودتون رو بفرمایید و گیر بدید به پست بنده!؟قبل از شما هم جناب خادمی از تجربیاتشون فرمایش کرده بودن!الان این حرکت شما یعنی دیگه من حرف نزنم و مهندسان نیکون هم برن سماق بمکن با این دفترچه راهنماشون چون شما با کلاس 4 هم فیلم میگیرد در حد دوربین RED ؟
    عرض شد که مهندسین بعد از این در کارخانه درپیت نیکون اینطوری گفتن!دیگه هرکی هر کاری دوست داره بکنه...انشالله که خوشش باشه...
    به خدا

با سلام
    والا قصد جسارت نداشتم.فقط امکان استفاده از این مموری را اعلام کردم.چون خودم قبل استفاده نگران بودم که توی فیلم برداری جواب نده.
    شما دلخور نشید از نظرای دوستان
    Anoosh-Em و morteza khademy تشکر می‌کنند.
    علی قربان زاده
    NIKON D3100
    Lens 18-105

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

درود

همانطور که جناب آبایی توضیح دادن توسط سازنده دوربین حداقل مموری کارت کلاس 6 توصیه شده
    اما این به اون معنی نیست که کلاس 6 هایی که در ایران یافت میشه میتونه بخوبی کار بکنه
    بستگی داره چه برندی باشه و چقدر تقلبی باشه ! برای همین برای فیلم برداری با دوربین هایی مثل D3100 و d5100 و D7000 اگر
    قرار باشه تنظیمات رو 1920 در فلان باشه ( فول HD ) مموری کمتر از کلاس 10 توصیه نمیشه از مارکهایی ارزان مثل ترسند و سیلیکون پاور و پاتریوت و کینگ مکس ....
    اما اگر سن دیسک و دلکین باشه و اصلی کلاس 6 هم میتونه جواب بده از اونجایی که این دو مارک آخر خیلی گرونن بهتر
    اونه که از مارکهایی ارزون اگر استفاده میشه زیر کلاس 10 استفاده نشه اگر دنبال دردسر نمیخواهیم باشیم.

موفق باشید

انوش
    ali_ghorbanzade و ahmad.abaee تشکر می‌کنند.

spideer
    Guest

سلام
    سایتی سراغ دارین که بشه نمونه فیلم گرفته شده این دوربین رو مشاهده کرد اگه لینکشو بدین ممنون میشم

تشکر کرده
    12234

نقل قول نوشته اصلی توسط spideer نمایش پست ها
    سلام
    سایتی سراغ دارین که بشه نمونه فیلم گرفته شده این دوربین رو مشاهده کرد اگه لینکشو بدین ممنون میشم
    درود

سایت زیر پر از فیلم های HD کاربران D3100 است:

کد:
    http://vimeo.com/search?q=D3100+full+HD
    این هم یکسری سمپل در dpreview :

کد:
    http://www.dpreview.com/reviews/nikond3100/15

موفق باشید

انوش
    Mohamad_Ali تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    63

من حدود دو ماهه D3100 دارم. اما خیلی از عکس هاش راضی نیستم. احساس می کنم شارپنس خوبی ندارند. البته با آماتورم و هنوز به خوبی یاد نگرفتم. با توجه به اینکه عکس هام رو با یه دوربین Canon 600D مقایسه کردم واقعا نامید شدم. میخواستم بدونم بقیه d3100 داران عزیز تونستن از نتیجه ی کارشون راضی باشند. به خصوص اینکه عکس های داخلی این دوربین راضی کننده نیست.
    خوشحال می شوم نظر دوستان رو درباره شارپنس این دوربین بدونم. ممنون

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط محمد صادق نمایش پست ها
    من حدود دو ماهه D3100 دارم. اما خیلی از عکس هاش راضی نیستم. احساس می کنم شارپنس خوبی ندارند. البته با آماتورم و هنوز به خوبی یاد نگرفتم. با توجه به اینکه عکس هام رو با یه دوربین Canon 600D مقایسه کردم واقعا نامید شدم. میخواستم بدونم بقیه d3100 داران عزیز تونستن از نتیجه ی کارشون راضی باشند. به خصوص اینکه عکس های داخلی این دوربین راضی کننده نیست.
    منظورتون از مقایسه با عکس های یک دوربین 600D دقیقا چی هست؟ با اون دوربین هم خودتون عکاسی کردید و عکس های اون دوربین به نظرتون بهتر میاد یا اینکه عکس های شخص دیگه ای که با اون دوربین گرفته شده رو دیدید و فکر می کنید که اون عکس ها بهتر هستند؟
    Anoosh-Em و محمد صادق تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1968

در چه زمینه عکاسی می کنید و از چه لنزهایی استفاده می کنید ؟

تشکر کرده
    12234

درود

1- آیا خروجی خام دوربین رو نتیجه نهایی تصور میکنید؟

2-آیا آگاهید که 50% مابقی عکاسی ، پست پروسسینگ یا ویرایش فایلهای خام Raw در کامپیوتر است و شما در آن تسلط دارید؟

3- آیا وقتی کسی موفق به ثبت عکسی درخور شده شما آنرا به حساب تجهیزات او میگذارید یا به حساب مهارت او؟!

4- آیا معیار درستی اصلا برای شناخت یک عکس خوب دارید؟

این مواردی است که مشخصا شما آنها را نادیده گرفتید و پاسخ های همه این ها هر کدام در تاپیک مخصوص به خود در سایت هست
    و پاسخ در خصوص این موارد از موضوع این تاپیک خارج است اما مقدمتا برای اینکه بدانید اشکالتان از کجاست و چکار باید بکنید عرض کنم:

عکاسی با فرمت Raw انجام میگیرد نه JPG
    امروزه ( در عکاسی دیجیتال ) هیچ عکاسی نیست که خروجی خام دوربین را پایان کار بداند با فراگیری کارهایی که بعد از عکاسی باید روی فایل خامتان در کامپیوتر انجام شود
    خواهید توانست پروسس و ویرایش لازمه را انجام دهید و پتانسیل های بلقوه موجود در عکستان را نمایان کنید و خواهید دید که چگونه همان عکسهای خام میتواند تبدیل به عکسهایی شود که شما از دیگران میبنید و میپسندید

اگر بنا شود شخص مبتدی بدون دانستن این موارد به مود ها آماده درون دوربین اکتفا کند در اوج خوش شانسی نتیجه ای بیشتر از متوسط نخواهد گرفت !
    و تازه برای همان نتیجه متوسط تنظمات درون دوربین تاثیر دارد مثل تنظیم وایت بالانس درست ( تراز سفیدی که متواند باعث گرم بودن یا سرد بودن رنگها باشد )
    یا تنظیمات بخش Picture Control که حالتها آماده ای به نام های Standard , Natrual ,Vivid , portriait , Landscap... و تازه میتوانید وارد هر یک از آنها شده مواردی را نظیر Sharpening , Brightness , Contrast , Saturation ...را تغییر دهید اینها باعث میشوند عکسها یا فیلم با رنگ و لعاب بهتری به نظر برسند !

(همین جا تلگرافی عرض کنم برای نیکون ها بهترین تنظیم مود Standard است منتها فقط در آیتم Sharpening مقدار +6 را انتخاب کنید و در نسل جدید دوربین ها نیکون مثل دوربین شما احتیاج هست Brightness را هم -1 کنید و Contrast را هم +1 کنید.

ضمنا نویز ریداکشن دوربین رو هم خاموش کنید High Iso NR همین طور Active D-lighting هم بهتر است خاموش باشد همین طور Auto Iso رو هم خاموش کنید فضای رنگی یا Color Space را هم روی sRGB قرار دهید....
    )

باقی موارد هم به تنظیمات نور سنجی شما در بکار گیری اندازه سرعت و دیافراگم درست بستگی دارد ، و یا انکه در سرعتهای پایین نمیتوانید روی دست عکاسی کنید لرزش دست باعث خراب شدن عکسها میشود، روی دست از سرعت 1/100 کمتر عکاسی نکنید ، اگر نور کم است از منبع نور مناسب مثلا فلاش استفاده کنید و.... همه اینها هم و خیلی موارد دیگر احتیاج به یادگیری و خواندن مقالات و ممارست دارد که باعث میشود عکس های کسی از عکسهای شما بهتر باشد.

حتی با یک دوربین معمولی میتوان کارهایی کرد که با حرفه ای ترین دوربین ها در دست یک عکاسی ناشی دست نیافتنی است پس ضعف خود را به گردن ابزارتان نگذارید

و در پایان چند نمونه... این عکس را با دوربین D3000 دوستم با لنز کیت آن که لنز 18-55 است گرفتم دوربینی پایین تر از مال شما:

موفق باشید

انوش
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Friday 20 April 2012 در ساعت 14:47
    office، M-Yousefi، Rouzbeh Ehsani و 16 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    63

با سلام و تشکر از توجه دوستان
    من هنوز زمینه خاصی عکاسی نمی کنم چون عرض کردم مبتدی هستم.
    عکس هایی را هم که با عکس های خودم مقایسه کردم از دوربین برادرم است که Canon 600D دارد و هر دو در یک لحظه از یک موضوع و در تنظیمات Auto عکاسی کردیم. نتیجه کار به نفع او می چربید.
    البته حدس می زدم باید تنظیمات دوربین را خیلی دقیق تر مطالعه کنم و حتی فکر می کردم لنزم که 18-55 Nikkor هست باید عوض کنم.
    اما با پاسخ کامل و دقیقی که آقای انوش ارائه دادند باز هم امتحان می کنم و مطابق دستور ایشان عمل می کنم ببینم نتیجه کار چه فرقی می کند. در ضمن من همیشه از فرمت Raw استفاده می کنم ولی پروسس را فقط با سعی و خطا کار کرده ام و حتی با افزایش شارپنس از طریق نرم افزار موجود در CD کیفیت تصاویر پایین می آید.
    از عکس فوق العاده زیبای آقای انوش واقعا حال کردم و مطمئن شدم که عیب از خودم است که با وقت کم ریزه کاری های دوربینم را یاد نگرفته ام.

صفحه 31 از 40 نخستنخست ... 21 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... آخرینآخرین