صفحه 8 از 40 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 18 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 71 تا 80 , از مجموع 394
Like Tree833تشکر

موضوع: Nikon D3100

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

ببخشید میخواستم بدونم d3100 کدوم از این براکتینگ ها رو نداره؟
    براکتینگ خودکار نورسنجی-اشباع رنگ -تراز سفیدی-شارپنس-کنتراست-فوکوس خودکار
    بعد اینکه میشه اشباع رنگ رو به صورت دستی تنظیم کرد؟
    ایا قابلیت نمایش هیستوگرام قبل از عکسبرداری وجود داره؟
    ایا قابلیت فوکوس در burst mode وجود داره؟
    اگه تلفظ burst رو بنویسید ممنون میشم(فو نوتیک)
    ممنون

كاربر همراه Asri آواتار ها
    تشکر کرده
    5552

[QUOTE=afroozeh;195943]ببخشید میخواستم بدونم d3100 کدوم از این براکتینگ ها رو نداره؟

براکتینگ نورسنجی ندارد . الباقی را نمیدانم
    در live view هیستوگرام live ندارد .
    You can take the boy out of Suffolk, but you can't take Suffolk out of the boy

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

ممنون

هنوز جوابمو نگرفتم من......
    راستی یه سایت هست که پرفروشترین دوربین ها رو زده اما d3100 در رده های خیلی پایین وجود داره
    به نظرتون علتش چیه؟

كاربر فعال AmirS آواتار ها
    تشکر کرده
    1291

نقل قول نوشته اصلی توسط afroozeh نمایش پست ها
    ممنون

هنوز جوابمو نگرفتم من......
    راستی یه سایت هست که پرفروشترین دوربین ها رو زده اما d3100 در رده های خیلی پایین وجود داره
    به نظرتون علتش چیه؟
    تلفظ رو که فبلا گفتن، هیستوگرام لایو رو هم که دوستان گفتن نداره، طبیعتا مثل هر دوربینی (بجز اونایی که واقعا point&shoot هستند و هیچ تنظیمی ندارن) امکان تنظیم اشباع و تراز سفیدی و شارپنس و کنتراس و کاهش نویز اعمالی به فایل jpg وجود داره، ضمن اینکه اگه فرمت خام بگیرید که اصلا این بحث ها مطرح نیست.
    براکتینگ هم که قبلا گفتن، برای نورسنجی نداره، فکر می کنم با این اوصاف بقیه رو هم قطعا نداره (چون بقیه، به دلایل بالا، اهمیتی ندارن و وقتی اصل کاری رو نذاشتن، بفیه رو هم نذاشتن دیگه!؟)
    (قبلا یه بار دفترچه‌ش رو هم مرور کردم و اصلا چیزی درباره براکتینگ توش نخوندم)
    Anoosh-Em تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

نقل قول نوشته اصلی توسط afroozeh نمایش پست ها

1- ببخشید میخواستم بدونم d3100 کدوم از این براکتینگ ها رو نداره؟

2-بعد اینکه میشه اشباع رنگ رو به صورت دستی تنظیم کرد؟

3-ایا قابلیت نمایش هیستوگرام قبل از عکسبرداری وجود داره؟

4-راستی یه سایت هست که پرفروشترین دوربین ها رو زده اما d3100 در رده های خیلی پایین وجود داره
    به نظرتون علتش چیه؟

درود

1- d3100 براکتینگ نداره - اگر براکتینگ میداشت میتوانستید بپرسید براکتینگ آن شامل چه مواردی هست ( اما تا حالا براکتینگ اشباع رنگ ، و کنتراست ، و فوکاس خودکار ! نشنیده بودم )

2- برای اشباع رنگ و موارد دیگر در دوربین های نیکون باید به قیمت Picture Control بروید شکل زیر :

که یا از مود های موجوده Standard Neutral Vivid ...... یکی را انتخاب میکنید یا نه وارد هر کدام که خواستید میشوید و آیتم های درون آن مثل کنتراست شارپنس اشباع رنگ.... را طبق دلخواه تنظیم میکنید .لازم به ذکر هست این تغییرات هم در عکاسی لحاظ میگردد هم در فیلم برداری.

اما اساسا برای عکاسی این کارها لازم نیست وقتی قرار است با فرمت خام عکاسی کنید نمیدانم چرا این چیز ها را پرسیده اید.

3- خیر هیستوگرام زنده اسم یکی از عملکرد های دوربینهای کنون هست.
    شما وقتی متوانید هیستوگرام را ببنید که عکس را گرفته باشید و آنوقت میتوانید هیستوگرام آن را بررسی کنید.

4- خوب اگر بنا باشد آمار که نشان دهنده فروش یک دوربین باشد سالانه بررسی میشود نه چند هفته بعد از معرفی شدن آن ! فکر مکنید D7000 و D3100 از زمان معرفی شدنش تا کنون که چیزی هم از آن نگذشته ماکسیما چند عدد می توانست فروخته شده باشد؟!

پی نوشت : با جناب امیر خط رو خط شدم

موفق باشید

انوش
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Saturday 8 January 2011 در ساعت 22:25
    ashkan 78، hmirzaei، Hassan.K و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه payman_sh آواتار ها
    تشکر کرده
    2997

پیش فرض Nikon releases firmware update for D3100

D3100 firmware: A/B:1.01
    A magenta tint was present at the bottom of still images captured at high sensitivities after shooting in live view mode or recording movies for an extended length of time. The occurrence of this magenta tint has been reduced.
    When images captured with continuous shooting in live view mode were played back, in some very rare cases, some of the images were not properly displayed. This issue has been resolved.
    When shooting in live view mode with AF-area mode set to Subject-tracking AF, in some very rare cases, the focus point slipped off the subject with autofocusing after the intended tracking subject had been selected. This issue has been resolved.
    When images edited using camera retouch functions were played back in calendar playback mode, they were assigned to dates based not on the date of capture, but rather the date on which they were edited. This issue has been resolved.
    When white balance for RAW images created using the camera’s image overlay function was fine tuned with Capture NX 2 or ViewNX 2, the images acquired a magenta cast. This issue has been resolved.
    A portion of the error message displayed when live view mode could not be initiated because the camera’s internal temperature was too high has been revised.
    When Noise reduction in the shooting menu is set to On, operation is as follows.
    Processing to reduce noise is performed at all ISO sensitivity settings. Noise reduction is especially effective with shooting at high ISO sensitivities.
    Processing to reduce noise is performed immediately after shooting in any of the situations noted below. While processing to reduce noise is performed, "Job nr" blinks in the viewfinder display. Shooting is not possible until "Job nr" is no longer displayed. The time required for noise reduction processing is roughly equal to the shutter speed used to capture the image.
    Shooting at shutter speeds slower than approximately 8 seconds
    Shooting at high ISO sensitivities when the internal temperature of the camera is high
    The Help information displayed for the Noise reduction item in the shooting menu has also been revised in accordance with these modifications.
    لینک دانلود
    کد:
    http://support.nikonusa.com/app/answers/detail/a_id/17128/session/L2F2LzEvdGltZS8xMjk1OTc3MjIzL3NpZC94OVEyY1praw%3D%3D
    Anoosh-Em تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    2997

خب توی این 1 روزی که دوربین دستمه و بالای 100 تا شات گرفتم مهمترین مشکل مشهود گیجی فوکوس دوربین هستش که گه گاه نمیتونه به درستی فوکوس کنه (البته نیکون این مورد رو توی firmware جدید به گفته خودش حل کرده) و مشکل دیگه ای که من دیدم توی عکاسی از فضای خیلی تاریک بعضی اوقات به پیغام Subject is too dark بسنده میکنه و اجازه شات زدن اصلاً نمیده که با ارتقای firmware امیدوارم این مشکل هم حل بشه
    از ایرادات گفتم یکم هم تعریف کنم
    دوربین فوق العاده خوش دست هستش و آرگونومی خوبی داره (جایزه طراحی iF هم گرفته) و برای من که اولین DSLR ام بود منوی راهنماش واقعاً جالب و کاربردیه نکته جالب دیگه اینکه با سرعت شاتر 1/2 ثانیه هم من تونستم روی دست عکس های شارپی باهاش بگیرم! (یا دست من زیادی بی رگه یا لرزشگیرش خوبه!)
    کد PHP:
    We are pleased to inform that D3100 and COOLPIX S1100pj won the award at iF Product Design Award 2010.
    The 
    iF Design Awards are internationally recognized, and are awarded not only based on outward designbut also on functionalityenvironmental consciousness shownease of use, and innovation among other comprehensive judging criterionAn awards ceremony will be formally held during the CeBIT Show in HanoverGermany on March 12011 to publicly announce the winners and present the awards.
    About the iF Design Awards
    The 
    iF Design Awards are sponsored and selected by Germany’s Hanover Industrial Design Association, and are well known in the design industrywith a long history stretching back to its establishment in 1953, and was created to publically recognize advanced designs.
    The 2010 iF Design Awards include 16 categoriesaccepting 2,756 entries from 43 countries around the worldof which 993 have been selected for awards
    The award-winning products will be on display at the Hanover Exhibition Center in Germany.

For 
    more information please see the iF Design Awards home page at
    http
    ://www.ifdesign.de/awards_product_index_e 
    Ali Saeedi تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

نقل قول نوشته اصلی توسط payman_sh نمایش پست ها
    1- مهمترین مشکل مشهود گیجی فوکوس دوربین هستش که گه گاه نمیتونه به درستی فوکوس کنه (البته نیکون این مورد رو توی firmware جدید به گفته خودش حل کرده)

2- مشکل دیگه ای که من دیدم توی عکاسی از فضای خیلی تاریک بعضی اوقات به پیغام Subject is too dark بسنده میکنه و اجازه شات زدن اصلاً نمیده که با ارتقای firmware امیدوارم این مشکل هم حل بشه

درود

در مورد اول مشکلتان اگر جزئیاتش مشخص میبود معلوم میشه کجای کارتان اشتباه است.
    اما در مورد دوم ، این پیغام Subject is too dark را موقعی میبینید که دوربین رو حالت auto باشد و محدودیتهایی هم در داخل تنظیمات دوربین اعمال شده باشد که مثلا از فلان سرعت کمتر نشود و یا از فلان ایزو بیشتر نشود خوب مسلما دیافراگم هم که از حد خاصی بازتر نمیشود پس عملا عکاسی در نور کم غیر ممکن میشود.

نورسنجی و تنظیمات آن را کار کنید تا از این مشکلات پیدا نکنید.
    بهتر است کمی با دوربینتان اشنا شوید و مدیریت تنظیمات آنرا در دست بگیرید و با همه مودهای P ، A ، S ، M کار کنید و در نهایت بدانید هر کدام در چه مواقعی بهتر جواب میدهند و بجا از آنها استفاده کنید نه اینکه همهیشه Auto باشد. حتما هم با فرمت Raw عکاسی کنید و کار ویرایش روی فایلهای خام را هم یاد بگیرید

موفق باشید

انوش
    Mohamad_Ali، Saeid Arzani، ashimashi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    2997

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

در مورد اول مشکلتان اگر جزئیاتش مشخص میبود معلوم میشه کجای کارتان اشتباه است.
    اما در مورد دوم ، این پیغام Subject is too dark را موقعی میبینید که دوربین رو حالت auto باشد و محدودیتهایی هم در داخل تنظیمات دوربین اعمال شده باشد که مثلا از فلان سرعت کمتر نشود و یا از فلان ایزو بیشتر نشود خوب مسلما دیافراگم هم که از حد خاصی بازتر نمیشود پس عملا عکاسی در نور کم غیر ممکن میشود.

نورسنجی و تنظیمات آن را کار کنید تا از این مشکلات پیدا نکنید.
    بهتر است کمی با دوربینتان اشنا شوید و مدیریت تنظیمات آنرا در دست بگیرید و با همه مودهای P ، A ، S ، M کار کنید و در نهایت بدانید هر کدام در چه مواقعی بهتر جواب میدهند و بجا از آنها استفاده کنید نه اینکه همهیشه Auto باشد. حتما هم با فرمت Raw عکاسی کنید و کار ویرایش روی فایلهای خام را هم یاد بگیرید

موفق باشید

انوش
    مشکل وقتی پیش میاد که مثلاً روی دیوار کاملاً سفید اتاقم میخوام فوکوس کنم و دوربین اصلاً نمیتونه فوکوس کنه
    مورد دوم حق با شماست من براش محدودیت گذاشتم
    Nikon D3100 +Nikkor 18-55

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط payman_sh نمایش پست ها
    مشکل وقتی پیش میاد که مثلاً روی دیوار کاملاً سفید اتاقم میخوام فوکوس کنم و دوربین اصلاً نمیتونه فوکوس کنه
    مورد دوم حق با شماست من براش محدودیت گذاشتم
    تا اونجا که من اطلاع دارم تمام دوربین ها در مواجهه با چنین صحنه ای از فوکوس درست عاجزند ...
    A_Maddah، LightBox، Anoosh-Em و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

صفحه 8 از 40 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 18 ... آخرینآخرین