صفحه 157 از 166 نخستنخست ... 57 107 147 153 154 155 156 157 158 159 160 161 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,561 تا 1,570 , از مجموع 1656
Like Tree4242تشکر

موضوع: Nikon D7000

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

دوست گرامی
    بک فوکوس یا فرانت فوکوس ، مشکل خیلی حادی نیست .
    شما میتوانید هم خودتان ان رو با چارت مخصوص و فاین تیون ، اصلاح کنید ، و یا اینکه به نمایندگی ارایه کنید ...
    بعید می‌دانم که این مشکل قابل حل نباشه ...
    طبیعی ست که این مشکل وقتی خودش رو بیشتر نشان می‌دهد که از عمق میدان کم استفاده می‌کنید ...
    برای تشخیص و اصلاح این مشکل ، نیز حتما باید از بازترین دیافراگم استفاده کنید ...
    در مورد نقاط فوکوس هم شما با انتخاب نقاط مرکزی ، نقاط کناری کار نمی‌کنند ...
    ولی تعداد این نقاط و درجات انتخاب آنها و نحوه چینش آنها ، در هر دوربین متفاوت است ...
    در D7000 وقتی 11 نقطه را انتخاب می‌کنید ، پراکندگی این نقاط همچنان در کل محدوده فوکوس است ... این کار فقط سرعت فوکوس کردن را بیشتر می‌کند ...
    ولی برای فوکوس دقیق‌تر ، باید نقطه مرکزی را انتخاب کنید ...
    و این از طریق فشار دادن دکمه اتوفوکوس در کناره بدنه و چرخاندن دایال جلویی ، امکان‌پذیر است
    Digital Lover، kiavash و amir.komeily تشکر می‌کنند.

كاربر همراه شهاب سیّافی آواتار ها
    تشکر کرده
    286

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    دوست گرامی
    بک فوکوس یا فرانت فوکوس ، مشکل خیلی حادی نیست .
    شما میتوانید هم خودتان ان رو با چارت مخصوص و فاین تیون ، اصلاح کنید ، و یا اینکه به نمایندگی ارایه کنید ...
    بعید می‌دانم که این مشکل قابل حل نباشه ...
    طبیعی ست که این مشکل وقتی خودش رو بیشتر نشان می‌دهد که از عمق میدان کم استفاده می‌کنید ...
    برای تشخیص و اصلاح این مشکل ، نیز حتما باید از بازترین دیافراگم استفاده کنید ...
    در مورد نقاط فوکوس هم شما با انتخاب نقاط مرکزی ، نقاط کناری کار نمی‌کنند ...
    ولی تعداد این نقاط و درجات انتخاب آنها و نحوه چینش آنها ، در هر دوربین متفاوت است ...
    در D7000 وقتی 11 نقطه را انتخاب می‌کنید ، پراکندگی این نقاط همچنان در کل محدوده فوکوس است ... این کار فقط سرعت فوکوس کردن را بیشتر می‌کند ...
    ولی برای فوکوس دقیق‌تر ، باید نقطه مرکزی را انتخاب کنید ...
    و این از طریق فشار دادن دکمه اتوفوکوس در کناره بدنه و چرخاندن دایال جلویی ، امکان‌پذیر است
    من همیشه فوکوسم رو نقطه وسطه. اما میخوام بدونم تغییر از 39 به 11 نقطه تاثیری میذاره یا نه. اما امشب بازهم دقت کردم. رو 1.8 خیلی واضح بک فوکوس داره اما رو 2.8 نداره. الان من تو فکر خرید 24-70 ام. اگه رو 2.8 اونم بکفوکوس بده ضدحاله که :( بعد چرا این مشکل فقط تو ویزور هست؟!؟!

خودم رو توی این لینک معرفی کردم
    http://forum.akkasee.com/f23/t275-40.html#post344715

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط شهاب سیّافی نمایش پست ها
    من همیشه فوکوسم رو نقطه وسطه. اما میخوام بدونم تغییر از 39 به 11 نقطه تاثیری میذاره یا نه. اما امشب بازهم دقت کردم. رو 1.8 خیلی واضح بک فوکوس داره اما رو 2.8 نداره. الان من تو فکر خرید 24-70 ام. اگه رو 2.8 اونم بکفوکوس بده ضدحاله که :( بعد چرا این مشکل فقط تو ویزور هست؟!؟!
    اگوریتم های استفاده شده جهت اتوفوکوس متفاوت هستن در ویزور از Phase Detection استفاده شده و در لایوویو از Contrast Detection ، سیستم phase detection معمولا دارای چنین خطاهایی است.
    تنظیم بک فوکوس یا فرانت فوکوس هم کار بسیار آسانی است و به راحتی میتوانید مشکل فوکوس را رفع کنید.

تشکر کرده
    286

نقل قول نوشته اصلی توسط shahbazi نمایش پست ها
    اگوریتم های استفاده شده جهت اتوفوکوس متفاوت هستن در ویزور از Phase Detection استفاده شده و در لایوویو از Contrast Detection ، سیستم phase detection معمولا دارای چنین خطاهایی است.
    تنظیم بک فوکوس یا فرانت فوکوس هم کار بسیار آسانی است و به راحتی میتوانید مشکل فوکوس را رفع کنید.
    میشه یه لینک بمن بدین ببینم میتونم یا نه؟ بعد این مسکلم گفتم که فقط تو دیافای باز هست

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

میشه یه لینک بمن بدین ببینم میتونم یا نه؟ بعد این مسکلم گفتم که فقط تو دیافای باز هست

خطای فوکوس در دیافراگم های باز بیشتر خودش را نشان میدهد بخصوص در دیافراگمهای بازتر از ۲.۸
    Nikon D7000 back focus fix را در گوگل جستجو کنید.
    kiavash، کوروش و شهاب سیّافی تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1919

گاهی مواقع در هوای مرطوب ممکنه کنتاکنهای دوربین خیس بمونه و این حالت پیش بیاد. دوربین من هم بعد از استفاده در زمستان 2-3 روز همینطور بود و بعد از خشک شدن کامل درست شد.
    نقل قول نوشته اصلی توسط M.Rasouli نمایش پست ها
    حدود 3-4 روز است که وقتی دوربین رو خاموش میکنم اسکرین بالای دوربین با 2-3 ثانیه تاخیر خاموش می شود و متوجه شده ام وقتی در حالت خاموش مموری رو از دوربین خارج می کنم هنوز عدد مموری رو روی اسکرین بالایی میزنه و باید دوربین رو روشن و خاموش کرد با این و جود باز هم علامت کوچک مموری1 بالاش میزنه و [Err] میزنه!
    زمانی هم که دربین رو روشن می کنم (بدون مموری) ، خاطای Memory is locked. Memory "write" proted رو میده و دوتا بوق می زنه و نمی شده در حالت دمو عکس گرفت.
    در صورتی که قبلا این طوری نبود و زمانی که مموری داخل دوربین نبود به حالت دمو عکس می گرفت.
    در مورد عکاسی با مموری مورد خاصی رو متوجه نشدم که مشکلی باشه ...

آیا برای دوربین مشکلی خاصی پیش آمده است؟

تشکر کرده
    286

نقل قول نوشته اصلی توسط shahbazi نمایش پست ها
    خطای فوکوس در دیافراگم های باز بیشتر خودش را نشان میدهد بخصوص در دیافراگمهای بازتر از ۲.۸
    Nikon D7000 back focus fix را در گوگل جستجو کنید.
    سلام دوباره! من رفتم تو این سایتها و یکی رو که از همه معروفتر بود خوندم. با توجه به گفته سایت چارتشو تو همه درصدها پرینت کردم و تو اون درصدی که دوربین من قسمت خاکستری رو نمیتونست فوکوس کنه کار کردم. دوربین رو روی 3 پایه گذاشتم و فاصله فوکوس هم نزدیک مینیمم لنز بود. دیافراگم رو بازترین حالت. در کمال تعجب لنز 50 میلیمتریم بک فوکوس نداشت و فرانت فوکوس داشت! خلاصه اونو درست کردم و رسیدم به لنز 18-105. اما رو این دوربین بک فوکوس داشت. با اینکه fine tuning رو برای لنز 50 انجام دادم و نه تمام لنزها! حالا این طبیعیه که دوتا لنز باهم فرق کنن یا من یجای کار رو اشتباه رفتم؟
    shahbazi تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1968

سلام دوباره! من رفتم تو این سایتها و یکی رو که از همه معروفتر بود خوندم. با توجه به گفته سایت چارتشو تو همه درصدها پرینت کردم و تو اون درصدی که دوربین من قسمت خاکستری رو نمیتونست فوکوس کنه کار کردم. دوربین رو روی 3 پایه گذاشتم و فاصله فوکوس هم نزدیک مینیمم لنز بود. دیافراگم رو بازترین حالت. در کمال تعجب لنز 50 میلیمتریم بک فوکوس نداشت و فرانت فوکوس داشت! خلاصه اونو درست کردم و رسیدم به لنز 18-105. اما رو این دوربین بک فوکوس داشت. با اینکه fine tuning رو برای لنز 50 انجام دادم و نه تمام لنزها! حالا این طبیعیه که دوتا لنز باهم فرق کنن یا من یجای کار رو اشتباه رفتم؟
    اگر منظورتون اینه که در در فاصله کانونی ۵۰ میلیمتر دوتا لنز از یه ادجاست استفاده میکنن که باید بهتون بگم اینطور نیست
    توی قسمت ادجاست اگه دقیق بگم ۱۲ پروفایل لنز میتونه ذخیره بشود، یعنی شما با بستن هر لنز و ادجاستش یکی از این پروفایل ها رو به لنز مورد نظر می دهید و مثلا اگر سه لنز مختلف توی یک فاصله کانونی مشترک باشن هیچ ارتباطی از لحاظ اون ادجاست ها با هم ندارن
    Digital Lover و shahbazi تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    66

سلام شما در fine tune دو حالت دارید یکی حالت Default که برای همه لنزها یکسان عمل میکنه و یکی هم حالت save value هست که شما می توانید برای هر لنز تنظیمات جداگانه ای انجام بدید که فکر میکنم تا ۱۲ لنز مختلف هم می توانید به دوربین معرفی کنید.
    علی مهدی زاده

تشکر کرده
    286

فکر کنم حرفمو بد گفتم و نتونستم منظورمو برسونم! تو حالت خاموش af tune لنز 50 من فرانت فوکوس داشت. اما تو همون حالت لنز 18-105 بک فوکوس داشت. الان واضح گفتم فکر کنم