صفحه 155 از 166 نخستنخست ... 55 105 145 151 152 153 154 155 156 157 158 159 165 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,541 تا 1,550 , از مجموع 1656
Like Tree4242تشکر

موضوع: Nikon D7000

كاربر فعال masoudrejae آواتار ها
    تشکر کرده
    2404

این AF TUNE
    اگه دیفالت را +1 بگذاری یعنی به همه لنز هایی که وصل کنی +1 برای فوکوس اضافه میکند؟
    برای یکی از لنز ها که بک فوکوس یا فرانت فوکوس داره بخوام باید SAVE VALUE را انتخاب کنم و تغییر +1 را بدهم؟

من دوربین را گذاشتم رو پایه 45 درجه فلوچارت را هم گذاشتم جلوش و با کنترل رو عدد صفر عکس گرفتم احساس کردم کمی فوکوس باید تغییر کند ازمون و خطا +1 را وارد کردم رو صفر فوکوس دقیق بود

حالا این روش من درسته یا باید با لایو ویو و... این کار را انجام داد؟
    خوشبختم؛ تو با منی، لبخندتو از من نگیر
    عشق من؛ تا با همیم دلشورۀ رفتن نگیر

كاربر جديد
    تشکر کرده
    792

درود بر شما

دقيقا همونطور که خودتون اشاره فرمودين اگر
    Default Value رو تنظيم کنيد در اين حالت هر لنزي که روي دوربين نصب کنيد بطور اتوماتيک اين مقدار در مورد فوکوس با اون لنز اعمال ميشه. وقتي فوکوس بادي دقت مد نظر شما رو نداشته باشه اين روش بهتريه. مزيت اون تنظيم براي لنزهايي است که الان بهشون دسترسي نداريم و بعنوان مثال در يک گردهمايي از دوست قرض ميگيريم و ....
    Save Value براي اون لنز خاص تنظيم کنيد. وقتي است که فقط با بعضي لنزها مشکل داريد و يا مقادير تنظيم براي لنزها متفاوت درمياد. بايد لنز به دوربين وصل بشه و تنظيم شه و نميشه بدون دسترسي به يک لنز مقدارش رو تنظيم کرد. البته براي چند نسخه از يک لنز هم ميشه متفاوت تنظيم کرد و صد البته محدوديت 20 لنزي هم داره.
    در مورد معني اعداد هم
    اعداد + يعني فوکوس از دوربين دور بشه. براي وقتي است که دوربين فرانت فوکوس هست و در واقع بين شما و سوژه فوکوس ميکنه
    اعداد - يعني فوکوس به دوربين نزديک بشه. براي وقتي است که دوربين بک فوکوس هست و پشت سوژه فوکوس ميکنه (مشکلي که سرور عزيز جناب سياقي در پستشون بهش اشاره ميکنند)

فقط با اجازه شما دو نکته رو اشاره کنم
    اون روش چارت مايل ميتونه شديدا گمراه کننده باشه. سنسور فوکوس دوربين D7000 نه از نظر اندازه و نه از نظر شکل با اون مربع هاي درون ويزور تطابق نداره (در مورد همه DSLR ها صدق ميکنه ولي چون در مورد اين دوربين تست کردم نام بردم). براي امتحان روي يک صفحه کاغذ سفيد يک خط افقي مشکي بکشيد. روي قسمت سفيد امتحان کنيد نبايد بتونه فوکوس کنه. حالا از چهار سمت به اين خط نزديک بشيد (براي چپ و راست 90 درجه بچرخونيد کاغذ رو) خواهيد ديد که سايز سنسور فوکوس بسيار بزرگتر از اون مربع هست. شکلش هم که ميدونيد مرکزيه حالت + داره. حتي مي تونه وسط اون مربع نباشه و اگر هم نباشه هيچ ايرادي محسوب نمي شه. در مورد دوربين خودم دقيقا در مرکز بود اما بسيار بزرگتر. اين باعث ميشه در آزمايشات متوالي روي نقاط متفاوتي رو فوکوس کنيد و به همين دليل گمراه کننده است چون حتي يک ميکرومتر اختلاف در نقطه فوکوس به اختلاف معني دار (از نظر آماري) در نحوه فوکوس روي سوژه تبديل ميشه.

روش لايو ويو که مدتي شديدا در بسياري از وب سايتها توصيه ميشد و من حداقل 2 روش روي صفحه LCD (تلويزيون و moire به عنوان معيار) و با چارتها رو ازش ديدم بر اساس بي نقص بودن فوکوس در لايو ويو و استفاده از اون براي بهبود فوکوس توسط سنسور اتوفوکوس هست. مطالب زيادي به نفع و ضرر اين روش نوشته شد که بسياري هم درست به نظر ميرسيد. اما اساسا چون در اين روش با حداکثر زوم روي ال سي دي دوربين و بر روي تصوير فوکوس ميکنيم (سوژه انتخاب ميشه) اصلا تناظر يک به يک با فوکوس توسط سنسوري فوق العاده کوچک که براي سرعت فوکوس بهينه سازي شده و مشخه هاي ديگري از يک تصوير فوق العاده مينياتوري که روي اون منعکس ميشه رو در نظر ميگيره برقرار نيست. البته روش و برداشت بنده در اين مورد مي تونه کاملا اشتباه باشه.

"در فوکوس بودن" يک کميت بولين نيست که درست و غلط باشه بلکه متغيري پيوسته است با يک تولرانس تبديل به T/F ميشه (جايي خوندم +- 5 ميکرومتر در ميزان گزارش خروجي سنسور اتوفوکوس براي تصوير جسمی در فاصله 1 متري دوربين روي اين سنسور منعکس شده که کمي کمتر از 5% ميشه در نيکون که دقت بسيار بالايي است -در مقايسه با کنون ذکر کرده بود- اما الان رفرانس رو پيدا نميکنم). روش استاندارد سرويس سنترهاي نيکون هم ظاهرا تنظيم دوربين با لنز 50mm 1.4 و روي فوکوس چارت عمودي و افقي (نه مايل) در فاصله 1 متري است که به کرات در سايتها اشاره شده.

نقل قول نوشته اصلی توسط masoudrejae نمایش پست ها
    این AF TUNE
    اگه دیفالت را +1 بگذاری یعنی به همه لنز هایی که وصل کنی +1 برای فوکوس اضافه میکند؟
    برای یکی از لنز ها که بک فوکوس یا فرانت فوکوس داره بخوام باید SAVE VALUE را انتخاب کنم و تغییر +1 را بدهم؟

من دوربین را گذاشتم رو پایه 45 درجه فلوچارت را هم گذاشتم جلوش و با کنترل رو عدد صفر عکس گرفتم احساس کردم کمی فوکوس باید تغییر کند ازمون و خطا +1 را وارد کردم رو صفر فوکوس دقیق بود

حالا این روش من درسته یا باید با لایو ویو و... این کار را انجام داد؟
    ویرایش توسط fariborz.nz : Saturday 28 December 2013 در ساعت 21:34
    masoudrejae، aidin594، ata_m3 و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    792

نقل قول نوشته اصلی توسط شهاب سیّافی نمایش پست ها
    دیروز یه فرصتی پیش اومد تا بیشتر سر مشکل دوربین تمرکز کنم! متوجه شدم دوربین تو حالت تک نقطه ای و فاصله بیشتر از 2 3 متر بازهم بک فوکوس داره. اما زمانی که نقاط فوکوس رو رو اتومات 39 نقطه ای میزارم مشکل حل میشه. دیروز نزدیک 200 تا عکس از سوژه ثابت و متحرک گرفتم و رو حالت 39 نقطه شاید 10 20 تا عکس مشکل فوکوس داشت که فکر کنم عادی باشه. اما تک نقطه هر چی بگیرم خرابه! چه کنم؟ دوباره ببرم پیش آقای قاسمی؟؟
    درود بر شما جناب سياقي

عمق ميدان به فاصله کانوني موثر آپرچر و فاصله سوژه بستگي داره بنابراين با ثابت نگه داشتن بقيه فاکتورها با دورشدن شما از سوژه عمق ميدان زياد ميشه. مثلا با لنز 50 و عدد اف 1.8 در فاصله 1 متري عمق ميدان 27 ميلي متر هست و با حفظ شرايط در فاصله 2 متري 110 ميلي متر و در فاصله 3 متري 250 ميلي متر هست. نيکون دقت بالايي رو براي سيستم اتوفوکوس در نظر گرفته که با لنز 50 1.4 و در فاصله 1 متري است که ميشه 21 ميلي متر و اين روشي است که جناب قاسمي اعمال فرمودند. در روشی دیگر براي تنظيم از 50 برابر فاصله کانوني لنز استفاده ميشه (مثلا 2.5 متر براي لنز 50) که البته تولرانس بالاتري داره ولی شاید مشکلاتي که شما در حال تجربه اون هستيد رو نداشته باشه و میتونيد خودتون با چارت فوکوس و براساس اين روش fine tune کنيد.

به نظر من اينکه دوربينتون روی سوژه 1 متري کريتيکال فوکوس ميده اما در 2 و 3 متري خطا داره خيلي بعيده به دليل مشکل سيستم اتوفوکوس باشه. آيا ممکنه 2 يا 3 عکس در اين فواصل و در شرايط يکسان رو اگر صلاح ميدونيد ارسال بفرماييد ؟ فايل nef يا jpeg دست نخورده (که حاوي اطلاعات نقطه فوکوس باشه) کافي است. jpeg در مود normal از همه راحت تر خواهد بود.

و يک سوال. من افتخار راهنمايي گرفتن از شما در پيغام خصوصي رو داشتم و ميدونم فردي دقيق هستيد و شايد علاقمند به اينکه دوربينتون AF Fine Tune روي 0 و off باشه. آيا خودتون امتحان کرديد با fine tune و کمي جلو و عقب بردن نقطه فوکوس وضعيت چه تغييري ميکنه ؟
    ویرایش توسط fariborz.nz : Wednesday 1 January 2014 در ساعت 11:18
    aidin594، iman sabbaghian و شهاب سیّافی تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام. یه سوال داشتم!
    با D7000 چطوری DHR بگیریم؟!!!

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط ashkan17 نمایش پست ها
    سلام. یه سوال داشتم!
    برای ساختن HDR باید سه فریم با نورسنجی مختلف ثبت کنید و عکسها را با کامپیوتر ترکیب کنید در خود دوربین امکان ساخت HDR نیست
    دکمه BKT که کنار دکمه فلاش روی دوربین است را نگه دارید و با دیالهای دوربین تنظیمات را انجام دهید .

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

نقل قول نوشته اصلی توسط ashkan17 نمایش پست ها
    سلام. یه سوال داشتم!
    سلام دوست عزیزم
    ضمن خوش آمدگویی به فروم، با یک مقدار کار کردن با bkt میتونین سه شات با نوردهی مختلف ( سه پله متفاوت ) بگیرین و تو پروسس بعدی، به tone mapping برسین.
    D3S_2883-bracketing-button.jpg
    دیدن این صفحه هم خالی از لطف نیست
    C@non و M.Rasouli تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

بله با BKT میشه ولی فقط با 3پایه!!! رو دست نمیشه 3تا شات گرفت بدون تغیر فضای تصویر!!!

كاربر فعال aidin594 آواتار ها
    تشکر کرده
    2638

پیش فرض Nikon D7000

البته دوربين هايي كه HDR داخلي دارند هم براي ثبت اين نوع تصاوير بايد ثابت باشند.
    اگر عكسهايي كه روي دست گرفته ايد كمي متفاوت از نظر كادر باشند با نرم افزار ميتونيد اونها رو روي هم به صورت اتوماتيك منطبق بكنيد. ( در دوربين هاي داراي HDR اين كار با نرم افزار داخل دوربين انجام مي شود)

كاربر آشنا Logitech آواتار ها
    تشکر کرده
    52

با سلام خدمت مدیریت این بخش
    امکانش هست بفرمایید چرا پستهای بنده حذف میشوند؟ طی هفته گذشته 2 بار سئوالی را در قسسمتهای مختلف فروم مطرح میکنم
    جواب که نمیگیرم هیچ ، راهنمایی هم نمیفرمایید .

با تشکر
    D7000+80-200

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

نقل قول نوشته اصلی توسط Logitech نمایش پست ها
    با سلام خدمت مدیریت این بخش
    امکانش هست بفرمایید چرا پستهای بنده حذف میشوند؟ طی هفته گذشته 2 بار سئوالی را در قسسمتهای مختلف فروم مطرح میکنم
    جواب که نمیگیرم هیچ ، راهنمایی هم نمیفرمایید .

با تشکر
    سلام
    لینک زیر را مطالعه نمایید.اگر ابهامی بود لطفا در تاپیکهای مربوط پیگیری نمایید.
    "راهنمای سریع استفاده از مطالب فروم عکاسی"

Logitech تشکر می‌کند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram