صفحه 156 از 166 نخستنخست ... 56 106 146 152 153 154 155 156 157 158 159 160 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,551 تا 1,560 , از مجموع 1656
Like Tree4242تشکر

موضوع: Nikon D7000

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1919

نقل قول نوشته اصلی توسط شهاب سیّافی نمایش پست ها
    دیروز یه فرصتی پیش اومد تا بیشتر سر مشکل دوربین تمرکز کنم! متوجه شدم دوربین تو حالت تک نقطه ای و فاصله بیشتر از 2 3 متر بازهم بک فوکوس داره. اما زمانی که نقاط فوکوس رو رو اتومات 39 نقطه ای میزارم مشکل حل میشه. دیروز نزدیک 200 تا عکس از سوژه ثابت و متحرک گرفتم و رو حالت 39 نقطه شاید 10 20 تا عکس مشکل فوکوس داشت که فکر کنم عادی باشه. اما تک نقطه هر چی بگیرم خرابه! چه کنم؟ دوباره ببرم پیش آقای قاسمی؟؟
    دوربین منم این مشکلو داره. ولی به تجربه متوجه شدم که هروقت fine tunning دوربیم روشن باشه در فوکوس خطا میده ولی هروقت خاموش باشه خطا نمیده. بنابراین توصیه میشه اگر fine tunning دوربینتون On هست برای لنز مورد استفاده تنظیمش کنید یا این که اصلا اف کنید. امتحان کنید اگر درست شد نتیجه را اطلاع بدید.
    شهاب سیّافی تشکر می‌کند.

كاربر آشنا M.Rasouli آواتار ها
    تشکر کرده
    290

حدود 3-4 روز است که وقتی دوربین رو خاموش میکنم اسکرین بالای دوربین با 2-3 ثانیه تاخیر خاموش می شود و متوجه شده ام وقتی در حالت خاموش مموری رو از دوربین خارج می کنم هنوز عدد مموری رو روی اسکرین بالایی میزنه و باید دوربین رو روشن و خاموش کرد با این و جود باز هم علامت کوچک مموری1 بالاش میزنه و [Err] میزنه!
    زمانی هم که دربین رو روشن می کنم (بدون مموری) ، خاطای Memory is locked. Memory "write" proted رو میده و دوتا بوق می زنه و نمی شده در حالت دمو عکس گرفت.
    در صورتی که قبلا این طوری نبود و زمانی که مموری داخل دوربین نبود به حالت دمو عکس می گرفت.
    در مورد عکاسی با مموری مورد خاصی رو متوجه نشدم که مشکلی باشه ...

آیا برای دوربین مشکلی خاصی پیش آمده است؟

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

درود بر شما

اگر در منوی دوربین بخش تمیز کردن سنسور رو تنظیم کرده باشید ، حالتی که موقع خاموش کردن و روشن کردن دوربین ، این کار را انجام دهد، هم دوربین دیر تر آماده بکار میشود
    هم کمی دیر تر خاموش میگردد. و دیگر اگر در حین عکاسی بوده باشید چند عکس گرفته باشید و بخواهید بلافاصله دوربین را خاموش کنید خوب هنوز عکسها در بافر دوربین هستند و هنوز آنرا در مموری تخلیه نکرده است در نتیجه وقتی خاموش کنید بعد از اتمام کارش خاموش میگردد.

اگر به هیچ کدام از اینها هم مرتبط نیست ، بد نیست دوربین رو ریست فاکتوری کنید ( با نگه داشتن دو تا از دکمه ها به صورت همزمان ، دکمه هایی که کنار اونها یک نقطه سبز رنگ وجود دارد)

و اما زمانی دوربین خاموش است روی صفحه نمایش بالایی تعداد عکسی که میشود در فضای خالی موجود در مموری گرفت را نمایش میدهد همچنان حتی اگر مموری را خارج کنید به چنین علامتی تغییر میکند -E- ،که این Err نیست ! مخفف Empty است. و اگر هم بخواهید در حالت دمو بدون مموری عکس بگیرید این رو باید از داخل منو تنظیم بفرمایید:

CUSTOM Setting Menu - f controls- f8 Slot Empty Relesae Lock

و مطمئنا تنظیمات آن عوض شده که دیگر عکس نمیگیرد (با ریست کردن دوربین بخشی از تنظیمات به حالت دیفالت کارخانه ای برمیگردد)

اما عکاسی واقعا به دو شاخه: 1- عکاسی با مموری 2- عکاسی بدون مموری تقسیم نمیشود مزاح کردم البته

پاینده باشید
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Saturday 5 April 2014 در ساعت 09:55
    M.Rasouli، shahbazi، viva_utopia و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

اگر به هیچ کدام از اینها هم مرتبط نیست ، بد نیست دوربین رو ریست فاکتوری کنید ( با نگه داشتن دو تا از دکمه ها به صورت همزمان ، دکمه هایی که کنار اونها یک نقطه سبز رنگ وجود دارد)
    بنده هم اضافه میکنم : بصورت مقطعی چنین مشکلی برای خود من بوجود آمده و دست کم در 4 دوربین D7000 و یکی دو دوربین D90 این موضوع را دیدم اما در هیچ یک این مشکل پابرجا نبوده و بعد از یکی دو مرتبه خاموش و روشن کردن مشکل برطرف شده
    بخصوص در هوای سرد این اتفاق بدتر میشود ، خاطرم هست زمانی که D90 داشتم در دمای منفی صفر درجه صفحه بالایی دوربین 30 ثانیه ای طول میکشید تا خاموش شود!!
    پیشنهاد من هم ریست کردن دوربین است همچنین این موضوع را با یک رم جدید هم تست کنید.
    Anoosh-Em و M.Rasouli تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا M.Rasouli آواتار ها
    تشکر کرده
    290

با سلام و تشکر از دوست عزیز ، انوش:
    بنده این کار را کرده است و (ریست فکتوری) مموری را نیر هم با دوربین و همی با خود کامپیوتر فرمت کرده ام.
    ولی چه دلیلی دارد که زمانی که مموری را از دربین در حالت خاموش بیرون می کشم هنوز فضار خالی درون مموری را روی ال سی دی نمایش دهد (در صورتی که قبلا بلا فاصله علامت [-E-] را بر روی نمایش گر نمایش میدهد و کلامت کوچک مموری نا پدید میشد.) وباید دوربین را خاموش و روشن کرد تا صفحه عوض شود و تازه بجای آن علامت [Err] نمایش می هد. (در حالت بدون مموری).
    ضمنا من باتری را برای 1ساعتی از دوربین بیرون کشیدم ، گفتم شاید درست شود که نشد :(

كاربر همراه
    تشکر کرده
    459

دوستان سلام.یه سوال:من اگر دوعدد مموری Sandisk 64GB Extreme Pro SDHC رو روی D7000 بندازم کار میکنه؟یعنی جواب میده؟ضمنا امکان استفاده از کارتهای SanDisk 32GB Ultra microSDHC Memory Card Class 10 UHS-I بوسیله خشابشون ، در این بدنه وجود داره؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    22

با سلام خدمت اساتید
    میخواستم بپرسم آیا در ویزور D7000 خطوط راهنمای ترکیب بندی قابل نمایش هست یا خیر؟
    ممنون

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

گزینه d2 را در حالت on قرار بدهید ...
    خطوط راهنما در ویزور ظاهر خواهند شد ...
    mojtaba.ken تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط mojtaba.ken نمایش پست ها
    با سلام خدمت اساتید
    میخواستم بپرسم آیا در ویزور D7000 خطوط راهنمای ترکیب بندی قابل نمایش هست یا خیر؟
    ممنون

دوست عزیز با چند بار فشار دادن دکمه info هم Grid Lines قابل نمایش خواهند بود.

كاربر همراه شهاب سیّافی آواتار ها
    تشکر کرده
    286

نقل قول نوشته اصلی توسط fariborz.nz نمایش پست ها
    درود بر شما جناب سياقي

عمق ميدان به فاصله کانوني موثر آپرچر و فاصله سوژه بستگي داره بنابراين با ثابت نگه داشتن بقيه فاکتورها با دورشدن شما از سوژه عمق ميدان زياد ميشه. مثلا با لنز 50 و عدد اف 1.8 در فاصله 1 متري عمق ميدان 27 ميلي متر هست و با حفظ شرايط در فاصله 2 متري 110 ميلي متر و در فاصله 3 متري 250 ميلي متر هست. نيکون دقت بالايي رو براي سيستم اتوفوکوس در نظر گرفته که با لنز 50 1.4 و در فاصله 1 متري است که ميشه 21 ميلي متر و اين روشي است که جناب قاسمي اعمال فرمودند. در روشی دیگر براي تنظيم از 50 برابر فاصله کانوني لنز استفاده ميشه (مثلا 2.5 متر براي لنز 50) که البته تولرانس بالاتري داره ولی شاید مشکلاتي که شما در حال تجربه اون هستيد رو نداشته باشه و میتونيد خودتون با چارت فوکوس و براساس اين روش fine tune کنيد.

به نظر من اينکه دوربينتون روی سوژه 1 متري کريتيکال فوکوس ميده اما در 2 و 3 متري خطا داره خيلي بعيده به دليل مشکل سيستم اتوفوکوس باشه. آيا ممکنه 2 يا 3 عکس در اين فواصل و در شرايط يکسان رو اگر صلاح ميدونيد ارسال بفرماييد ؟ فايل nef يا jpeg دست نخورده (که حاوي اطلاعات نقطه فوکوس باشه) کافي است. jpeg در مود normal از همه راحت تر خواهد بود.

و يک سوال. من افتخار راهنمايي گرفتن از شما در پيغام خصوصي رو داشتم و ميدونم فردي دقيق هستيد و شايد علاقمند به اينکه دوربينتون AF Fine Tune روي 0 و off باشه. آيا خودتون امتحان کرديد با fine tune و کمي جلو و عقب بردن نقطه فوکوس وضعيت چه تغييري ميکنه ؟
    سلام به شما دوست عزیز. اتفاقا امروز بعد مدتها اومدم تو این قسمت که راجع به ادامه مشکلم با دوربین بگم که دیدم شما پست گذاشتین. بابت تاخیر در جواب شرمنده. راستش من چند وقتیه که بیشتر حساس شدم سر این موضوع فوکوس و دقت کردم که دوربین بیشتر تو دیاف های باز لنز خطا میده. چه برای 18-105 و چه برای 50 میلیمتریم. کلا دیاف رو که ببندم مشکل تقریبا حله. حالا نمیدونم این بخاطر زیاد شدن عمق میدانه که خطا رو میپوشونه یا کلا خطا از بین میره. اما در کل لایو ویو حتی تو دیاف 1.8 برای لنز 50 ام کاملا شارپ و فوق العاده عکس میگیره. البته دوستی توی همین پست های بعد پست من نوشته بودن که نقطه فوکوس این دوربینا خیلی دقیقه و با میلیمتری جابجا میشه! پس عملا چشم و دماغ رو نمیشه تو ویزور و بدون 3 پایه از هم نفکیک کرد دیگه! من اینطوری برداشت میکنم. اگه این باشه که عملا ویزور بلااستفاده میشه.
    حالا این وسط چندتا سوال پیش اومده. اول اینکه این fine tune رو چک کردم و خاموشه. دوم منوی a5 focus point wrap-around رو که به چشمم خورد نمیدونم چیه! انگلیسیشم خوندم متنش حالیم شد اما نمیدونم کاربردش چیه؟! سوال سوم هم منوی a6 که تعداد نقاط فوکوس رو مشخص میکنه. من قبل این دی90 داشتم که 11 نقطه ای بود. واقعا بی نقص فوکوس میکرد با اینکه 100 هزارتا کارکرد داشت. حالا سوال اینه. اگه من فوکوس رو روی 11 نقطه ای بذارم دوربین برای فوکوس به عنوان مثال نقطه وسط، از اون چند نقطه دورش که خاموشن برایند میگیره یا اون نقطه ها کلا از دور خارج میشن؟! نمیدونم منظورم رو تونستم برسونم یا نه. الانم تو فکر خرید لنزم. میخوام 24-70 بخرم! میترسم بخرم و این دوربین همچنان ضدحال بزنه. شاید از هر 100 نفری که دوربین رو دست بگیرن 99 نفر نفهمن اصلا همچین خطایی داره ها! اما دیگه من مچشو گرفتم و روز بروز هم حساس تر میشم سرش

خودم رو توی این لینک معرفی کردم
    http://forum.akkasee.com/f23/t275-40.html#post344715