صفحه 59 از 74 نخستنخست ... 9 49 55 56 57 58 59 60 61 62 63 69 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 581 تا 590 , از مجموع 736
Like Tree1309تشکر

موضوع: Nikon D5100

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط sami62 نمایش پست ها
    ممنون از پاسخ شما

برای عکاسی از ماه و ستاره و کهکشان تنظیمات دوربین چطور باید باشه ، مخصوصا فوکوس رو چطور باید تنظیم کنم؟

بصورت سیاه و سفید میشه با تنظیمات دوربین عکس خوبی گرفت یا بهتره در فوتوشاپ و نرم افزار مشابه این کار رو انجام داد؟

دوربین های کراپدار به دلیل اینکه سنسورشون کوچکتر از فول فریم ها هسا و نویز در iso های بالا بیشتره عموما برای عکاسی از کهکشان و ماه و ستاره ها مناسب نیستند اما با این وجو شما می تونید از اونها هم عکاسی کنین.

یک سه پایه، یک ریموت کنترل (ML-L3) و تنظیمات دوربین که شامل iso حدفاصل 1600 و .3200 تنظیم سرعت شاتر رو bulb. تنظیم دیافراگم روی 2.8 فوکوس باید در یینهایت باشه و یک لنز ultra wide که با بررسی هایی که من انجام دادم لنز 16-11 توکینا (ورژن جدید) یا همونDXII با f/2.8 گزینه مناسبی برای این کار می باشد.
    sami62 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    5142

با تنظیمات دوربین میشه بهترین عکس سیاه و سفید رو گرفت همیشه تنظیمات دوربین رو جوری تنظیم کنین که همون لحظه عکسها رو تو دوربین می بینید نتیجه دلخواهتون به دست بیاد و از عکسها راضی باشید و برای فتو شاپ یا سایر نرم افزارهای مشابه کارهای خیلی کمی رو مثل شارپ کردن تصویر اصلاح اعوجاج یا آبراسیون رنگی اختصاص بدید.

برای سیاه سفید گرفتن عکس یا کلا گرفتن هر نوع عکس در یک تنالیته خاص مثل sephia به منوی picture control و گزینه monochrome مراجعه کنین.
    sami62 تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    120

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    دوربین های کراپدار به دلیل اینکه سنسورشون کوچکتر از فول فریم ها هسا و نویز در iso های بالا بیشتره عموما برای عکاسی از کهکشان و ماه و ستاره ها مناسب نیستند اما با این وجو شما می تونید از اونها هم عکاسی کنین.

یک سه پایه، یک ریموت کنترل (ML-L3) و تنظیمات دوربین که شامل iso حدفاصل 1600 و .3200 تنظیم سرعت شاتر رو bulb. تنظیم دیافراگم روی 2.8 فوکوس باید در یینهایت باشه و یک لنز ultra wide که با بررسی هایی که من انجام دادم لنز 16-11 توکینا (ورژن جدید) یا همونDXII با f/2.8 گزینه مناسبی برای این کار می باشد.
    ممنون
    من لنز 18-55 رو دارم
    برای عکس از ماه دیافراگم باید باز باشه یا بسته؟
    همچنین فوکوس رو چطور رو بینهایت قرار بدم؟ آیا باید با دست بچرخونم ؟

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    120

با تنظیمات دوربین میشه بهترین عکس سیاه و سفید رو گرفت همیشه تنظیمات دوربین رو جوری تنظیم کنین که همون لحظه عکسها رو تو دوربین می بینید نتیجه دلخواهتون به دست بیاد و از عکسها راضی باشید و برای فتو شاپ یا سایر نرم افزارهای مشابه کارهای خیلی کمی رو مثل شارپ کردن تصویر اصلاح اعوجاج یا آبراسیون رنگی اختصاص بدید.

برای سیاه سفید گرفتن عکس یا کلا گرفتن هر نوع عکس در یک تنالیته خاص مثل sephia به منوی picture control و گزینه monochrome مراجعه کنین.
    آیا تنظیمی داره که بذون مراجعه به منو تصویر سیاه سفید بده بیرون؟

تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط sami62 نمایش پست ها
    آیا تنظیمی داره که بذون مراجعه به منو تصویر سیاه سفید بده بیرون؟
    نه حتما باید از منوی فوق اقدام کنید تا سیاه و سفید بگیرید.

برای عکاسی از ماه باید دیافراگم بسته باشه تا عمق میدان زیاد بشه شما با 55-18 روی ماه auto focus کنید و فاصله کانونی رو روی 55 و دیافراگم رو روی 5.6 تنظیم کنید . البته این لنزی نیست که بشه ازش انتظار ریادی داشت و زوم کمتری دارد و زیاد مناسب این کار نیست.
    sami62 تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    120

نه حتما باید از منوی فوق اقدام کنید تا سیاه و سفید بگیرید.

برای عکاسی از ماه باید دیافراگم بسته باشه تا عمق میدان زیاد بشه شما با 55-18 روی ماه auto focus کنید و فاصله کانونی رو روی 55 و دیافراگم رو روی 5.6 تنظیم کنید . البته این لنزی نیست که بشه ازش انتظار ریادی داشت و زوم کمتری دارد و زیاد مناسب این کار نیست.
    ممنون
    در عکس زیر من سعی کردم ماه بصورت هلال در عکس قرار بیافته اما نشد
    برای اینکه هلال ماه در همچین تصاویری واضح بیافته و اون مکان جلو هم در تصویر قرار بگیره باید چه کرد؟
    (نمیدونم چرا نمیتونم عکس قرار بدم)
    http://s-star.persiangig.com/1.jpg

2: فوکوس رو چطور رو بینهایت باید قرار بدم؟

تشکر کرده
    5142

تو این عکس شما فوکوس روی گنبد مسجد هست و ماه خارج از فوکوس قرار داره. در لنز هایی حرفه ای روی لنز پنجره کوچکی قرار داره که بهش می گن Distant Scale Window و کمترین فاصله فوکوس رو نشون میده. در حالت Auto focus اگر نشانگر داخل این پنجره مثلا روی 10متر باشه بیانگر این هست که هر جسمی که فاصله اش از focal plane دوربین 10 متر یا بیشتر باشه تو فوکوس هست. این پنجره در auto focus کارآرایی چندانی نداره و بیشترین کارآیی اون در حالت فوکوس دستی هست که رینگ فوکوس رو اونقدر می چرخونند تا به جای 10 منر علامت بی نهایت ظاهر بشه در این صورت تمام اشیایی که در بی نهایت هستند تو فوکوس خواهند بود. شما همونطور که گفتم یا باید از auto focus استفاده کنی و نقطه فوکوس رو روی ماه قرار بدی که راحت تره یا باید فوکوس دستی کنسد و ماه رو در فوکوس قرار بدید.

تصویر distance scale window:
    sami62 تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    120

اگه ممکنه در مورد Focus Mode و تفاوتهای گزینه های اون توضیح بدید
    و همچنین AF-Area Mode

تشکر کرده
    5142

ما دو نوع فوکوس داریم: فوکوس اتوماتیک یا AF و فوکوس دستی یا MF. در حالت AF خود دوربین عمل فوکوس رو انجام میده ولی در حالت MF بر روی لنز دوربین حلقه پلاستیکی هست که بهش می گن Focus Ring و اگه از ویزور نگاه کنید و اون رو بچرخونید تصویر واضح و تار میشه وقتی که احساس کردید تصویر کاملا واضحه یعنی سوژه تو فوکوس قرار داره و با فشردن دکمه شاتر تصویر ثبت میشه. من پیشنهاد می کنم که همیشه در حالت فوکوس اتوماتیک عکاسی کنین.

در مورد AF Area Mode تا اونجا که می دونم تعداد نقاط فوکوس در 5100، 11 تا هستش که می تونید بعضی از اونها رو به صورت محدود انتخاب کنید مثلا تک نقطه ای و چند نقطه ای. من پیشنهاد می کنم که برای این منظور همیشه از فوکوس اتوماتیک 11 نقطه ای استفاده کنین مگه اینکه بخوایین عکس خاص با فوکوس خاص بگیرین.
    sami62 تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    120

ما دو نوع فوکوس داریم: فوکوس اتوماتیک یا AF و فوکوس دستی یا MF. در حالت AF خود دوربین عمل فوکوس رو انجام میده ولی در حالت MF بر روی لنز دوربین حلقه پلاستیکی هست که بهش می گن Focus Ring و اگه از ویزور نگاه کنید و اون رو بچرخونید تصویر واضح و تار میشه وقتی که احساس کردید تصویر کاملا واضحه یعنی سوژه تو فوکوس قرار داره و با فشردن دکمه شاتر تصویر ثبت میشه. من پیشنهاد می کنم که همیشه در حالت فوکوس اتوماتیک عکاسی کنین.

در مورد AF Area Mode تا اونجا که می دونم تعداد نقاط فوکوس در 5100، 11 تا هستش که می تونید بعضی از اونها رو به صورت محدود انتخاب کنید مثلا تک نقطه ای و چند نقطه ای. من پیشنهاد می کنم که برای این منظور همیشه از فوکوس اتوماتیک 11 نقطه ای استفاده کنین مگه اینکه بخوایین عکس خاص با فوکوس خاص بگیرین.
    با تشکر از شما
    در قسمت AF چند نوع فوکوس مختلف داره: AF-A , AF-S , AF-C
    تفاوت اینها در چیست؟

در قسمت AF-Area Mode تنطیمات زیر رو داره:
    Single-point AF
    Dynamic-area AF
    3D-tracking
    Auto-area AF
    سه تای اول نقطه فوکوس رو شخصا میشه انتخاب کرد ولی فرقشون رو نمیدونم و چهارمی در کل 11 نقطه فوکوس رو پیدا میکنه

فکر میکنم این دو قسمت یه جورایی بهم وابسته هستن.

D5100_EN.jpg

صفحه 59 از 74 نخستنخست ... 9 49 55 56 57 58 59 60 61 62 63 69 ... آخرینآخرین