صفحه 60 از 74 نخستنخست ... 10 50 56 57 58 59 60 61 62 63 64 70 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 591 تا 600 , از مجموع 736
Like Tree1309تشکر

موضوع: Nikon D5100

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    من پیشنهاد می کنم که همیشه در حالت فوکوس اتوماتیک عکاسی کنین.
    دوست عزیزم، من با این قسمت صحبت شما مخالفم. اگه همه با همین دید عکس بگیرن جز اینکه یک عمر، فرصت گرفتن عکسهای شارپتر و با فوکوس دقیقتر ( به شرط تمرین زیاد و درست فوکوس کردن ) از دستشون بره چیز دیگه ای نصیبشون نمیشه.
    اونچه که من از اساتید اینجا یاد گرفتم، اینه::: همیشه فوکوس دستی درست، خیلی بهتر از فوکوس اتوماتیک عمل میکنه. ( اگه زمان اجازه بده )
    اگه اشتباه هست، با آغوش باز منتظر تذکرات شما و دوستان هستم.
    amir_dre، sami62، fariborz.nz و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد mohammadzarei آواتار ها
    تشکر کرده
    120

سلام
    وقتی در تنظیمات دوربین تمیز کزدن سنسور رو انجام میدم حتی اگه گوشم رو به دوربین به چسبونم هیچ صدا و لرزشی حس نمیشه. مکانیسم تمیز کردن سنسور چه طوره و ایا این رفتار دوربین درسته؟
    sami62 تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط amir.komeily نمایش پست ها
    دوست عزیزم، من با این قسمت صحبت شما مخالفم. اگه همه با همین دید عکس بگیرن جز اینکه یک عمر، فرصت گرفتن عکسهای شارپتر و با فوکوس دقیقتر ( به شرط تمرین زیاد و درست فوکوس کردن ) از دستشون بره چیز دیگه ای نصیبشون نمیشه.
    اونچه که من از اساتید اینجا یاد گرفتم، اینه::: همیشه فوکوس دستی درست، خیلی بهتر از فوکوس اتوماتیک عمل میکنه. ( اگه زمان اجازه بده )
    اگه اشتباه هست، با آغوش باز منتظر تذکرات شما و دوستان هستم.
    جناب کمیلی عزیز بنده هم با این صحبت شما موافقم. منتها به خاطر داشته باشین که این دوستمون تازه دوربین خریده اند و جدیدا وارد دنیای عکاسی با دوربین dslr شده اند. طبیعیه که اگه من به ایشون بگم در حالت فوکوس دستی فوکوس کنین شاید ایشون اول کار نتونند به طور دقیق فوکوس کنند و عکسهاشون تار و out of focus بشه و با دیدن نتایج و عکسها دل آزرده بشند و این ممکنه خاطره بدی از دوربین و عکاسی در ذهن ایشون ایجاد کنه که باعث بشه از عکاسی زده بشند. ایشون بعد از مدتی کار با دوربین مطمئنم که از فوکوس دستی هم خوششون خواهد امد ولی نه ابتدای کار و گرنه من هم با این حرف شما و سایر اساتید محترم مبنی بر اینکه فوکوس دستی درست تر (البته نه در همه مواقع مثل صحنه های ورزشی و حیات وحش) موافقم.
    sami62 و amir.komeily تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadzarei نمایش پست ها
    سلام
    وقتی در تنظیمات دوربین تمیز کزدن سنسور رو انجام میدم حتی اگه گوشم رو به دوربین به چسبونم هیچ صدا و لرزشی حس نمیشه. مکانیسم تمیز کردن سنسور چه طوره و ایا این رفتار دوربین درسته؟
    دوست عزیز این عمل به وسیله امواج الکترو مغناطیسی انجام میشه و موقع تمیز کردن هیچ صدایی به گوش نمی رسه و این رفتار دوربین کاملا طبیعیه.
    sami62 و Hassan.K تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط sami62 نمایش پست ها
    با تشکر از شما
    در قسمت AF چند نوع فوکوس مختلف داره: AF-A , AF-S , AF-C
    تفاوت اینها در چیست؟

در قسمت AF-Area Mode تنطیمات زیر رو داره:
    Single-point AF
    Dynamic-area AF
    3D-tracking
    Auto-area AF
    سه تای اول نقطه فوکوس رو شخصا میشه انتخاب کرد ولی فرقشون رو نمیدونم و چهارمی در کل 11 نقطه فوکوس رو پیدا میکنه

فکر میکنم این دو قسمت یه جورایی بهم وابسته هستن.

فایل پیوست 51804
    ببینید دوست عزیز سه مورد اول AF-S=Auto Focus-Single، فوکوس تک نقطه ای هست و شما فقط با یک سنسور از صفحه فوکوس عمل فوکوس رو انجام میدین.
    AF-A=Auto Focus-Automatic، که اینو قبلا عرض کردم و همون فوکوس اتوماتیک هستش و دوربین خودش به تشخیص خودش که سوژه در کجای تصویر قرار می گیره عمل فوکوس رو انجام می ده. AF-C=Auto Focus-Continuous برای مواقعی هست که شما از یک شی در حال حرکت با سرعت نسبتا بالا مثل حرکات ورزشی، دویدن حیوانات، مسابقات اتومبیل رانی و ... عکاسی کنید این سه مورد برای مواقعی هست که live view خاموش هست و شما از view finder برای کادر بندی استفاده می کنید.

اما 4 مورد بعدی برای زمانی هست که از live view برای کادر بندی استفاده می کنید.
    Single Point AF که همون فوکوس تک نقطه ای هست.
    Dynamic Area AF همون Continuous هست که در واقع محیط ثابت نیست و در حال تغییر هست.
    3D-tracking در این حالت فوکوس روی سوژه قفل میشه و با انجام هر حرکت از سوژه، نقاط فوکوس هم روی آن و چسبیده به آن حرکت می کنند.
    Auto Area -AF هم که همون فوکوس اتوماتیک هستش.

حتما اینها رو به صورت عملی با دوربین انجام بدید تا نتیجه کار رو از نزدیک و تفاوت اونها رو مشاهده کنید.
    E.Fattahi، sami62 و Hassan.K تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    120

مقاومت این دوربین و لنزهای 18-55 و 55-300 در برابر باران چطوره؟
    این روزها که بارندگی زیادی آیا میشه زیر بارون دوربین رو برد ؟

كاربر آشنا HAM!D آواتار ها
    تشکر کرده
    62

من مدل 5200 هم داشتم ولی عکسهایی که با 5100 گرفتم واقعا بهتر بود
    kiyan تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط sami62 نمایش پست ها
    مقاومت این دوربین و لنزهای 18-55 و 55-300 در برابر باران چطوره؟
    این روزها که بارندگی زیادی آیا میشه زیر بارون دوربین رو برد ؟
    خدمت شما عرض کنم که نه دوربین و نه لنز55 -18 که فرموده اید، هیچکدام weather sealed نیستند و تا حد ممکن نباید از اونها در زیر باران، برف، تند باد، طوفان و کنار دریا استفاده کرد. اما لنز 300-55 weather sealed هست و مشکلی از بابت استفاده در چنین محیط هایی رو ندارد.

اما برای این کار 2 راه حل پیشنهاد میشه که اولی موقته و دومی دائمی.

1. کل بدنه و لنز رو با هم درون یک کیسه پلاستیکی مثل نایون قرار بدید و دور قسمتهایی از لنز که متحرک نیستند کش بیندازید تا محکم شود و سپس نایلون قسمت جلویی لنز رو ببرید و نایلون قسمت زیرین دوربین رو هم با نوار چسب بچسبوند تا زیاد بد ریخت دیده نشه.

2. می تونید از Camera Case استفاده کنید که در این صورت فقط بدنتون داخل یک پوشش پلاستیکی قرار می گیره و کمی هم حجیم تر میشه اما لنزتون کماکان در معرض خطر قرار داره.
    sami62 تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    19

سلام به همگی یه سوال داشتم تو سایت dpreview اگه اشتباه نکنم نوشته که در دمای 0 تا 40 درجه باهاش کار کنین .یعنی الان که پاییزه و بعد که زمستون هست خوب نیست که از دوربین استفاده کنیم؟

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4244

سلام

یک خبر بسیار خوب برای استفاده کنندگان این دوربین.
    ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــ

احتمالا از Magic Lantern اطلاع دارید.
    گروهی که محدودیت برای دوربین های Canon نمیشناسند و دست از اضافه کردن امکانات مختلف برنمیدارند.
    یا بهتر بخوایم بگیم گروهی که حسرت این امکانات رو برای کاربران برند های دیگه مثل Nikon میزارند.
    شاید از گروه Nikon Hacks هم شنیده باشید که تازگی به Nikon Hacker تغییر نام داده اند
    این گروه حتی به گرد پای Magic Lantern هم نمیرسید
    ظاهرا نیکون در Source Code ها سرسخت تر عمل میکنه و کار رو برای افزودن امکانات روی دوربین های خودش سخت میکنه
    منتهی همین چند روز پیش چیز جالبی توسط یکی از اعضای این گروه دیده شد که مورد خیلی جالبی بنظر رسید.

بالاخره کنترل Manual و پیشنمایش نوردهی در Live View برای D5100 فعال شد.
    حالا میتونید به Live View برید و تغییرات Shutter و ISO رو به طور واضح ببینید.
    این همه اش نیست ، خوبی این مزیت این هست که قابلیت تنظیم Manual هم با این تفسیر برای فیلم برداری هم فعال شده.
    پس حالا میتونید با سرعت شاتر و حساسیت مورد نظر خودتون شروع به ضبط کردن Video کنید.

موارد زیر که از قبل توسط این گروه وجود داشته:

Remove Time Based Video Restrictions
    NEF Compression Off
    NEF Compression Lossless
    Remove NEF Nikon Star Eater, for Astro folks
    Jpeg Compression - Quality (vs. Space)
    Non-brand Battery

که برگزیده های این گروه میشه به موارد زیر اشاره کرد:

-برداشتن مدت زمان محدود فیلم برداری
    -ذخیره سازی فایل Raw بدون فشرده سازی
    -پشتیبانی از باتری هایی با برند های متفرقه

ـــــــــــــــــ
    اطلاعات در مورد تحوه ی نصب Firmware و لینک های مرجع رو توی پست بعدی قرار خواهم داد :)
    Silence، RF_53، M.Meghdari و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 60 از 74 نخستنخست ... 10 50 56 57 58 59 60 61 62 63 64 70 ... آخرینآخرین