صفحه 20 از 32 نخستنخست ... 10 16 17 18 19 20 21 22 23 24 30 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 191 تا 200 , از مجموع 315
Like Tree733تشکر

موضوع: Nikon D3200

كاربر همراه hosein60 آواتار ها
    تشکر کرده
    948

نقل قول نوشته اصلی توسط saman-r نمایش پست ها
    امید عزیزم وقت شما بخیر

نه اصلا از حرف شما حتی ذره ای ناراحت نیستم.
    درباره گفتمان تخصصی هم با شما موافقم.

سخن کوتاه شده من این است:
    این دوربین با توجه به قیمت 700 دلاری خودش بی رقیب است و مثل مانندی ندارد.
    بنده پیش از خرید این دوربین، با دوربین های دیگری کار کرده ام.
    اما این قیمت و این کیفیت فوق العاده است.

البته اینکه میگویم فوق العاده است نباید حمل بر این شود که بهترین دوربین به فرض نیکون است. گویا دوستان این برداشت را از حرف من داشته اند

مثلا یکی از دوستان برای اینکه به من به اصطلاح تیکه بندازد d4s که نزدیک 6500 دلار است را با 3200 مقایسه کرد.
    یکی دیگر از دوستان جوری صحبت کردند انگار من تا دیروز دوربین ندیده بودم.

اما خدمت این دوستان باید عرض کنم من از 13 سالگی با زنیت 122 کار میکردم.
    قدیمی ها میدانند زنیت 122 چیست و کارایی ان چطور است. این دوربین را اکر دست خیلی از دوستان تیکه انداز بدهید حتی بلد نیستند ان را تنظیم کنند.
    البته با دوربین های دیجیتالی زیادی هم کار کرده ام.
    غرض این نیست که عکاسی ام را به رخ دیگران بکشم و ادعایی هم ندارم. منظور و غرض بنده این است که از زمان نوجوانی با دوربین سر و کار داشته ام و اگر نظرم را مطرح میکنم به خاطر احساساتی نیست که از خرید 3200 دارم. بلکه به خاطر بی رقیب بودن این دوربین در سطح خودش است.

البته خیلی از هنرمندان و از زمره این دست هنرمندان برخی از عکاس ها به ویژه روی دوربین و برند دوربینشان میتوان به نوعی گفت تعصب دارند.
    گاهی هم دیوار شیشه ای خود ساخته ای دور خودشان ساخته اند که مثلا دوربین انها بی رقیب است اما وقتی کسی اظهار نظری خلاف نظر انها مطرح میکند به شدت اعتراض میکنند. اعتراض انها ممکن است به صورت به اصطلاح تیکه انداختن باشد. که این مساله بیش از اینکه حرفه ای بودن انها را ثابت کند بیهودگی حرف انها را اثبات میکند.
    خوب است که اگر اعتراضی صورت میگیرد منطقی باشد نه از روی احساسات و تعصب
    اما انصافا 3200 با توجه به قیمت و کیفیتش هیچ رقیبی ندارد.
    اگر نظرتان مخالف این است خوشحال میشوم رقیب این دوربین را معرفی کنید که در این قیمت با 3200 کوس برابری بزند. و از شما هم بسیار سپاسگذار خواهم شد...
    بنده هم به نیکون عزیز ارادت دارم .

اما اخرین خرید بنده 1 سال پیش بین نیکون D5200 که یک پله بالاتر از D3200 قرار میگیره و 650D کنون بعد از کلی تحقیق 650D بود، ( در اون زمان هم D5200 هم D3200 رو برای دوستان خریده بودم و تست کرده بودم ) اما بدنه واقعا خوش دست تر و سرعت عمل بهتر کنون خیلی مهمتر از اون 6 مگاپیکسل بود، و اون ته رنگ زردی که در این سری از دوربین های نیکون بعضا دیده شده .
    هنوزم بین این 3 مدل انتخاب بنده همین 650D هست، اما D5300 رو بالاتر از 650D میدونم و برای یکی از دوستان 2ماه پیش اون مدل رو پیشنهاد دادم و براشون تهیه کردم .

ولی با توجه به پست شما انگار تمام کسانی که دوربینهای دیگه رو خریداری کردن کاملا متظرر شدن

كاربر همراه
    تشکر کرده
    294

اشتباه شما و دوستان همینجاست
    دقیقا من هم دنبال این بودم که این حرف را مستقیم ار شما بشنوم. اینکه میفرمایید:

ولی با توجه به پست شما انگار تمام کسانی که دوربینهای دیگه رو خریداری کردن کاملا متظرر شدن....

نه تنها شما بلکه چندین تن از دیگر دوستان این برداشت را از حرف من کرده بودند.
    حالا من از کیفیت این دوربین گفته بودم نمیدانم چطوز شما و چند نفر دیگر نتیجه گرفتید که منظور من این است که تمام کسانی که دوربین های دیگری خریده اند متضرر شده اند؟؟؟

مگر خوب بودن یک دوربین به معنای بد بودن بقیه اس؟ و اینکه میگویم نسبت به هم سطح خود برتر است اگر کسی تعصب راا کنار بگذارد میبیند که این حرف کاملا درست است اما این هم نباید حمل بر این شود که دیگر دوربین های هم سطح 3200 بد هستند. نه در میان رقبا دوربین های خوب دیگری هم بدون هیچ شکی وجود دارند.

دوست بسیار گرامی
    بنده به شخصه اگر درامدم بیشتر بود دوست داشتم دوربین دی 810 را بخرم. اما به لحاظ مالی امکان این کار برایم نبود. به همین خاطر 3200 را انتخاب کردم که در قیمت خودش رقیب ندارد. حقیقت این است که بنده به شخصه توان مالی ندارم که چندین میلیون دوربین و چندین میلیون دیگر لنز خریداری کنم برای همین مثل بسیاری دیگر از دوستان دنبال کیفیت خوب و قیمت ارزان تر میگردم. حالا اکر شما توان مالی را دارید خوشبحالتان. مبارکتان باشد. به امید خدا همیشه به خوبی و خوشی استفاده کنید.

البته دوربین 5200 هم که فرمودید دوربین خوبی است. میتوان گفت کمی از 3200 بالاتر است اما این را نیز باید یاداور شد که اختلاف چند صد هزار تومانی میان ااین دو دوربین یعنی 5200 و 3200 است.
    من اتفاقا پیش ازینکه 3200 و 5200 را انتخاب کنم دوست داشتم 5200 را خریداری کنم. اما وقتی انها را تست کردم دیدم که کیفیت این دو تقریبا برابر است. یعنی به عبارتی اصلا چیز محسوسی که نشان دهنده برتری خاص و برجسته ای باشد میان هیچکدام نسبت به دیگری نیست.
    به همین خاطر 3200 را که ان زمان نزدیک چهارصد پانصد هزار تومان ارزان تر بود خریداری کردم. و الان هم اصلا پشیمان نیستم. برعکس خیلی هم خوشحالم. چون با کمترین هزینه بهترین دوربین ممکن را به لحاظ کیفیت و کارایی تهیه کرده ام.

امیدوارم باز از حرف بنده برداشت اشتباه نکنید یا اینکه فکر کنید من میگویم کسانی که غیر از 3200 دارند ضرر کرده اند!

نه!
    دوربین های خوب دیگری هستند. چه در مارک نیکون چه کنان چه سونی و المپیوس و .... خیلی از اینها از 3200 هم قوی ترند.
    اما کیفیت و قیمت 3200 یک استثنا است. که احتمالا نیکون برای قبضه کردن بخش بزرگی از بازار دی اس ال ار های ارزان قیمت تولید کرده و موفق هم شده.
    برای نمونه هیچکسی اگر بی تعصب بررسی کند 700 دی کنان را که نزدیک ششصد هفتصد هزار تومان گران تر از 3200 نیکون است انتخاب نمیکند.

اما این به این معنی نیست که 700 دی یا ... دوربین های بدی هستند.
    برتری یک دوربین بیانگر بد بودن دیگر دوربین ها نیست.

باید یاد گرفت دنیا را سیاه و سفید نبینیم.
    به ویژه یک عکاس باید خوب بداند در دنیا هزاران رنگ میان سیاه و سفید وجود دارد.
    mostafa.yey تشکر می‌کند.

vahidshah
    Guest

من هم با اس ال ار های دیجیتال قدیمی و 5100 و 3200 که خودم داشتم و کنون 550 و 6500 و 600 کار کردم و الانم از 3200 به 7100 کوچ کردم
    بنظر من هم کیفیت و ارزش 3200 به قیمت پرداختی بسیار عالی هستو بنطر من در مورد کیفیت تصویر از 600 کنون که یکم در کلاس بالات ر از 3200 هست ورقیب اون تو نیبکون سری 5 ... هست بهتربود!!
    درمقایسه به 7100 هم واقعا کیفیت تصاویر تفاوت مهمی ندارن و البته من با دوسنتن اینها فقط بخاطر داشتن ویزور با دید بزرگتر و بدنه با دگمه ها با دسترسی بیشتر و چیز های ظاهری که تو رده های بالا بیشتر ه این کارو کردم.و حتما اگه کسی بزرگتر بودن بدنه یا ال سی دی چرخان براش مهم باشه کنون یا رده 5... نیکون منظقی تره اما ارزش بقیمت 3200 فکر میکنم دربین رقبای حدودا با 30% قیمت بیشتر یا کمتر بهتره
    abehrooz و saman-r تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط saman-r نمایش پست ها
    اشتباه شما و دوستان همینجاست
    دقیقا من هم دنبال این بودم که این حرف را مستقیم ار شما بشنوم. اینکه میفرمایید:

ولی با توجه به پست شما انگار تمام کسانی که دوربینهای دیگه رو خریداری کردن کاملا متظرر شدن....

نه تنها شما بلکه چندین تن از دیگر دوستان این برداشت را از حرف من کرده بودند.
    حالا من از کیفیت این دوربین گفته بودم نمیدانم چطوز شما و چند نفر دیگر نتیجه گرفتید که منظور من این است که تمام کسانی که دوربین های دیگری خریده اند متضرر شده اند؟؟؟

مگر خوب بودن یک دوربین به معنای بد بودن بقیه اس؟ و اینکه میگویم نسبت به هم سطح خود برتر است اگر کسی تعصب راا کنار بگذارد میبیند که این حرف کاملا درست است اما این هم نباید حمل بر این شود که دیگر دوربین های هم سطح 3200 بد هستند. نه در میان رقبا دوربین های خوب دیگری هم بدون هیچ شکی وجود دارند.

دوست بسیار گرامی
    بنده به شخصه اگر درامدم بیشتر بود دوست داشتم دوربین دی 810 را بخرم. اما به لحاظ مالی امکان این کار برایم نبود. به همین خاطر 3200 را انتخاب کردم که در قیمت خودش رقیب ندارد. حقیقت این است که بنده به شخصه توان مالی ندارم که چندین میلیون دوربین و چندین میلیون دیگر لنز خریداری کنم برای همین مثل بسیاری دیگر از دوستان دنبال کیفیت خوب و قیمت ارزان تر میگردم. حالا اکر شما توان مالی را دارید خوشبحالتان. مبارکتان باشد. به امید خدا همیشه به خوبی و خوشی استفاده کنید.

البته دوربین 5200 هم که فرمودید دوربین خوبی است. میتوان گفت کمی از 3200 بالاتر است اما این را نیز باید یاداور شد که اختلاف چند صد هزار تومانی میان ااین دو دوربین یعنی 5200 و 3200 است.
    من اتفاقا پیش ازینکه 3200 و 5200 را انتخاب کنم دوست داشتم 5200 را خریداری کنم. اما وقتی انها را تست کردم دیدم که کیفیت این دو تقریبا برابر است. یعنی به عبارتی اصلا چیز محسوسی که نشان دهنده برتری خاص و برجسته ای باشد میان هیچکدام نسبت به دیگری نیست.
    به همین خاطر 3200 را که ان زمان نزدیک چهارصد پانصد هزار تومان ارزان تر بود خریداری کردم. و الان هم اصلا پشیمان نیستم. برعکس خیلی هم خوشحالم. چون با کمترین هزینه بهترین دوربین ممکن را به لحاظ کیفیت و کارایی تهیه کرده ام.

امیدوارم باز از حرف بنده برداشت اشتباه نکنید یا اینکه فکر کنید من میگویم کسانی که غیر از 3200 دارند ضرر کرده اند!

نه!
    دوربین های خوب دیگری هستند. چه در مارک نیکون چه کنان چه سونی و المپیوس و .... خیلی از اینها از 3200 هم قوی ترند.
    اما کیفیت و قیمت 3200 یک استثنا است. که احتمالا نیکون برای قبضه کردن بخش بزرگی از بازار دی اس ال ار های ارزان قیمت تولید کرده و موفق هم شده.
    برای نمونه هیچکسی اگر بی تعصب بررسی کند 700 دی کنان را که نزدیک ششصد هفتصد هزار تومان گران تر از 3200 نیکون است انتخاب نمیکند.

اما این به این معنی نیست که 700 دی یا ... دوربین های بدی هستند.
    برتری یک دوربین بیانگر بد بودن دیگر دوربین ها نیست.

باید یاد گرفت دنیا را سیاه و سفید نبینیم.
    به ویژه یک عکاس باید خوب بداند در دنیا هزاران رنگ میان سیاه و سفید وجود دارد.
    دوست عزیز
    بنده قصد "تیکه انداختن" به شما را نداشتم و واقعاً می خواستم بدانم با دوربین های دیگر کار کرده اید یا خیر. بخش عمده کاربران این سایت، سابقه زیادی در عکاسی دارند و تعریف های اغراق شده شما از این دوربین Entry-Class و لنز کیت آن باعث تعجب شد. بنده عکاس حرفه ای یا حتی آماتور هم نیستم و در میان دوستان کمترین تجربه و دانش عکاسی را دارم (بعضی از دوستان مدرس عکاسی هستند) و من هیچ ادعائی در زمینه عکاسی نمی توانم داشته باشم، با دوربین زنیت متاسفانه کار نکرده ام ولی ولی از 14-15 سالگی در سال 1360 تا سال 1379 (که دوربینها خراب شدند!) با دوربین Canon A1 و Yashica G عکس می گرفته ام و چند دوربین کامپکت و یک DSLR هم داشته ام و با حدود 6-7 مدل DSLR دیگر هم از برندهای کانن و نیکون هم کم و بیش عکاسی کرده ام (ِD3200،D90،D700،ِD600 و 7Dو 50D و 6D و 60D و 5D MK III). تعاریف شما از خصوصیات این دوربین و سرآمد بودن آن نسبت به دوربین های رده بالاتر نیکون و تعاریفی مانند این که فرموده بودید "فکر میکنم نیکون این رو از دور خارج کنه چون با وجود این دوربین های گرون قیمتش کمتر فروش میره" هر کسی را که مانند من اندکی به عکاسی آشناست متعجب می کند.
    ارادتمند
    Mehrdad-PL، lamagra، iman mehr و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال AmirS آواتار ها
    تشکر کرده
    1291

بگذارید من حرف دوستان رو از یک نگاه دیگه بیان کنم، تعجب دوستان در این‌ه که شما فقط به کیفیت عکس خروجی و مگاپیکسل اون توجه کردید و مسائلی رو که برای خیلی از دوستان اهمیت بسیار زیادی داره و در واقع عامل اصلی بالا تر بودن کلاس (و به طبع قیمت) دوربین های دیگه محسوب میشه اصلا در نظر نگرفتید… عواملی نظیر:سرعت عکاسی پی در پی، جنس پوسته و شاسی بدنه و محل انصال لنز، تعداد کنترل های سخت افزاری و موقعیت اونا در روی بدنه، عایق بندی از نظر ذرات ریز و رطوبت، نوع و تعداد کارت حافظه، تعداد نقاط فکوس و نوع اونا، تعداد فریم در فیلم برداری، سیستم فکوس در لایو ویو، تعداد پله های اصلاح نور (compensation) و همینطور فاصله بین پله های پارامتر های نور (شاتر، اپرجر، iso) و امکان تغییر اون، قابلیت های موجود در کنترل فلاش داخلی و خارجی، داشتن وای‌فای و جی پی اس (یا امکان اتصال به اونا بصورت خارجی)، امکان براکتینگ، انواع اون (شاتر، دیافراگم، فلاش، وایت بالانس و…) و تعداد و فاصله بین پله ها، انواع وایت بالانس و قابلیت های اصلاحی موجود در اون و خیلی چیز های دیگه که دوستان بهتر از من میدونن.مثلا اون زمان که من میخواستم دوربینم رو بخرم، D3000 و D5000 و D7000 در بازار موجود بود و هرسه هم از یک سنسور و تکنولوژی پردازشی بهره می بردند و من میتونستم هر کدوم رو که میخوام با لنز مثلا 18-105 بخرم و در نهایت کیفیت تصویر اگر کاملا یکسان نبود، اونقدر نزدیک می‌بود که قابل تشخیص نباشه، ولی به موارد بالا، تصمیم گرفتم اختلاف پیش از ۸۰۰ هزار تومانی اون زمان رو بپذیرم و بین دو بدنه هفتصد و خورده ای هزار تومانی D3000 و یک میلیون و پانصد و خورده ای هزار تومانی D7000 دومی رو انتخاب کردم!
    •••
    و صد البته اینها هیچکدوم دلیل بر بد بودن D3200 نیست… خیلی از افراد یا به تبع نوع مصرف، نیازی به قابلیت های دوربین های کلاس بالاتر ندارند و یا با وزن و ابعاد اونا مشکل دارند و یا بودجه کافی ندارند و به هر دلیل تصمیم می گیرند که دوربین کلاس پایین رو انتخاب کنند؛ اما اینکه شما می فرمایید که به صرف کیفیت نزدیک به دوربین های گرون قیمت، این دوربین بازار اونا رو کساد کرده! واقعا حق بدید که باعث تعجب بشه…

كاربر آشنا majid babaian آواتار ها
    تشکر کرده
    33

دقیقا همینطوره

موافقم

نسبت به قیمت عالیه
    کیفیت خروجی سنسور و ارگونومی و رابط کاربری دوربین و ........

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

کمی اصلاح فرمودید اما همچنان قسمت هایی از آن میلنگد!
    اگر میفرمایید این دوربین نسبت به قیمتش بسیار با کیفیت و عالی است درست میفرمایید اما بقیه موارد خیر...
    و فراموش نکنید در این فروم خیلی از دوستان با چندین و چند بدنه مختلف کار کردن و این موارد را در یک مدرسه کوچک عکاسی ذکر نکرده اید
    فروم مجموعه ای از افراد با تجربه در زمینه عکاسی و تجهیزات عکاسی است که در کنار هم فروم را اینگونه نگه داشتن تا افراد تازه وارد و کم تجربه از مطالب بهره ببرن اما همانطور که عرض کردم نظراتی که احساس پشت آنها باشد کمکی نخواهد کرد
    درضمن من سالهاست کاربر برند نیکون هستم.
    iman mehr، Dariush Chegini، abehrooz و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    294

گرم شدن بدنه نیکون d 3200 و استفاده از کاور....

با عرض سلام خدمت دوستان

پرسشی هست که مثل همیشه میان بجه های فروم مطرح میکنم و سپاسگذارم اکر پاسخ بدهید.

بنده یک دستگاه نیکون d3200 دارم. این دوربین در حالت هایی که مدت زیادی از ان استفاده میشود داغ میشود. کاهی به اندازه ای داغ میشود که دوربین خود به خود صفحه نمایش را خاموش کرده و به استندبای میرود. این با استندبای عادی دوربین اشتباه گرفته نشود. در استندبای عادی وقتی دوربین حدود سی ثانیه بی کار است به حالت استندبای میرود اما وقتی این داع بودن صورت میگیرد فورا دوربین به حالت استدبای میرود. من همیشه در این مواقع دوربین را خاموش میکنم و در جای خنکی میگذارم. اما برای امتحان چند بار وقتی این اتفاق برای دوربین رخ داد دکمه Lv را زدم و صفحه نمایش دوباره روشن شد. اما به محض گرفتن عکس فورا خاموش شد.
    کرما زیر دوربین در کنار محفظه باطری به شدت احساس میشود.
    البته این را خدمت دوستان عرض کنم که من هم اکنون در منطقه گرمسیری زندگی میکنم. که دمای محیطی ان حتی تا 45 درحه هم بالا میرود. اما پیش امده که در دمای 30 درجه هم این رخداد پیش امده است.

با توجه به کوچگ بودن بدنه 3200 این مساله تا حدودی طبیعی است.
    اما بنده گاهی در جاهای خاصی عکسبرداری میکنم و امکان خط و خش افتادن روی دوربین وجود دارد. گرچه بی نهایت ملاحظه کار هستم و تا الان پیش نیامده اما احتیاط شرط عقل است. به شدت نیاز دارم که از EasyCover استفاده کنم. اما به خاطر گرم شدن دوربین شایسته دیدم با دوستان با تجربه تر مشورتی کنم تا ببینم نظر این عزیزان چیست.

ایا حنس این کاور ها کرما را رد میکند یا استفاده از آن موعضل دیگری برای گرم شدن دوربین ایجاد میشود؟

كاربر همراه mostafa_1366 آواتار ها
    تشکر کرده
    2646

این مقدار گرم شدن به نظر من غیر عادیه. بهتره دوربینتون رو به نمایندگی نشون بدید.
    راستی از لحاظ شارژ دهی مشکلی نداره؟ زود شارژ خالی نمیکنه؟
    Dariush Chegini تشکر می‌کند.
    nikon D5200+18-55+50/1.8 G+ 18-105

كاربر همراه
    تشکر کرده
    294

وقت شما بخیر

والا نمیدونم غیر عادیه یا نه
    اما من متاسفانه تهران نیستم که دوربین رو نمایندگی ببرم
    اطمینان هم نمیکنم که بفرستمش برای نمایندگی. چون به وفور دیدم که قطعات اصلی دوربین رو عوض میکنن و قطعات با کیفیت کم رو جای اونها میزارن.
    البته شاید این مورد واقعا پیش نیاد. منتها من تنها در یک صورت دوربین رو برای تست تحویل نمایندگی میدم که خودم بالای سر سرویسکار مربوطه باشم.
    چون حقیقا اعتمادی ندارم. ضمانت دوربین مربوط به شرکت ایده ال هستش و خدای نکرده نمیخوام چیزی رو به این شرکت نسبت بدم. اما بنده خودم کارم خدمات پس از فروش هست و در اتحادیه صنفی به وفور افرادی رو دیدم که ازین کارها میکنن و حتی رئیس و سرپرست شرکت هم متوجه نمیشن. حتی در شرکت های بزرگ و دقیقی مثل پا.... اینه که اعتمادی ندارم که دوربین رو بفرستم.
    خودمم دسترسی ندارم.
    ایا راه دیگری هست یا شما چیزی درباره گرم کردن این مدل دیدین؟

باطریش والا خوبه
    مشکلی نداره
    منتها عالی نیست.

حدودا یا فیلمبرداری یک ساعته فول اچ دی باطری تموم یا میشه

صفحه 20 از 32 نخستنخست ... 10 16 17 18 19 20 21 22 23 24 30 ... آخرینآخرین