صفحه 21 از 26 نخستنخست ... 11 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 201 تا 210 , از مجموع 255
Like Tree480تشکر

موضوع: Nikon D5200

كاربر آشنا farshidbaharloo آواتار ها
    تشکر کرده
    96

عمر شاتر D5200 بیش از 100000 شات براورد شده و قادر به شناسیی 35 چهره به طور همزمان است ........

ٍ[/QUOTE]

شناسایی 35 چهره کاملا تایید می شود . یک عکس دست جمعی انداختم با 37 نفر و این مورد که شما فرمودید کاملا تایید می شود. یک قبولی عالی برای این دوربین نیکون
    ata_m3، Mojtaba.T و Sorrwman تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا farshidbaharloo آواتار ها
    تشکر کرده
    96

با اجازه اساتید محترم

لینک دانلود نقد و بررسی کامل دوربین D5200 این هیولای کوچک را که آقای امیر صدیق زاده زحمت ترجمه اش را از سایت dpreview کشیده اند در لینک زیر قرار دادم.

دکمه تشکر فراموش نشود

d5200r
    M.Nouri، ata_m3، mostafa.yey و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد amingraf آواتار ها
    تشکر کرده
    7

سلام دوستان . من هم d5200 دارم . راستش چند تا مشکل دارم:
    0-فیلمبرداری 60i .
    1- دیافراگم توی منوال ستینگِ فیلمبرداری غیر قابل تغییر . (هرچند دوست ندارم با فیلمبرداری ، به سنسور فشار بیارم)
    2- سرعت شاتر هم کمتر از 1/30 نمی آد . (مگر اینکه منوال ستینگِ فیلمبرداری رو خاموش کنم)
    3- عکس ها توی کراپ 100در100 ، هنوز کاملا شارپ نیستند . (به اصول عکاسی تسلط دارم. البته لنزم 18-55 . نمی دونم با لنز پرایم sigma .art .35 mm . f:1.4 تغییری میکنه یا نه)
    4-با این توضیحات ، فرمت raw هم مقداری سافت هست . (نمی دونم با شارپ کردن عکس ، قبل از عکاسی ، توی دوربین چقدر موافقید)
    5-در lcd تقریبا سفته .
    6- صدای شاتر نسبت به d5100 بیشتره
    7-نمی دونم چه اصراریه ، موقع لایو ویو ، هنگام عکاسی ، آینه باز بره پایین و بیاد بالا . یه جورایی وقفه داره اینکار . (البته می شد شرکت معظم، روی این مورد کار کنه به نظرم)
    8- وقتی دوربین خاموش هم باشه ، باز هم از باتری کم میشه .(یه بار اتفاقی ، دوربین خاموش بود . از ویزور نگاه می کردم . همون موقع باتری رو هم در آودم . دیدم ویزور تاریک شد)
    خوبیای این دوربین رو همه جا خوندیم و شنیدیم . نیاز به گفتن نداره .
    (اگه تکراریه ، حذف کنید)
    Mojtaba.T تشکر می‌کند.

كاربر همراه Mojtaba.T آواتار ها
    تشکر کرده
    502

نقل قول نوشته اصلی توسط amingraf نمایش پست ها
    0-فیلمبرداری 60i .
    1- دیافراگم توی منوال ستینگِ فیلمبرداری غیر قابل تغییر . (هرچند دوست ندارم با فیلمبرداری ، به سنسور فشار بیارم)
    2- سرعت شاتر هم کمتر از 1/30 نمی آد . (مگر اینکه منوال ستینگِ فیلمبرداری رو خاموش کنم)
    3- عکس ها توی کراپ 100در100 ، هنوز کاملا شارپ نیستند . (به اصول عکاسی تسلط دارم. البته لنزم 18-55 . نمی دونم با لنز پرایم sigma .art .35 mm . f:1.4 تغییری میکنه یا نه)
    4-با این توضیحات ، فرمت raw هم مقداری سافت هست . (نمی دونم با شارپ کردن عکس ، قبل از عکاسی ، توی دوربین چقدر موافقید)
    5-در lcd تقریبا سفته .
    7-نمی دونم چه اصراریه ، موقع لایو ویو ، هنگام عکاسی ، آینه باز بره پایین و بیاد بالا . یه جورایی وقفه داره اینکار . (البته می شد شرکت معظم، روی این مورد کار کنه به نظرم)
    8- وقتی دوربین خاموش هم باشه ، باز هم از باتری کم میشه .(یه بار اتفاقی ، دوربین خاموش بود . از ویزور نگاه می کردم . همون موقع باتری رو هم در آودم . دیدم ویزور تاریک شد)
    (اگه تکراریه ، حذف کنید)
    سلام

دوست خوبم بابت تجریبات و نکاتی که گفتی خیلی ممنونم، واقعا مفید هستند.

من این دوربین رو ندارم اما چند تا سوال و نکته به ذهنم رسیده که با اجازه مطرح می کنم؟

یکی در مورد شارپ بودن عکس ها که این مطلب خودش به عوامل متعددی بستگی داره.

اما یک مسئله در مورد رزولوشن و توانایی خود لنز هست.
    من در یکی از این بررسی ها در مورد دی 5200 می خوندم که این سنسور 24 مگاپیکسلی خیلی از لنزهای معمولی رو به چالش میکشه یعنی اون لنز شاید کشش این رزولوشن و ایجاد تفکیک پیکسل رو تا حد 24 مگ نداره.

یکی هم اون فیلتر low pass هست که روی سنسور D5200 هست اما روی سنسور D5300 و D7100 نیست.
    کار این فیلتر جلوگیری از نشست گرد و غبار روی سنسور هست بنوعی اما نیکون میگه من این فیلتر رو برداشتم تا به شارپنس ماکسیمم برسم (اما به قیمت ریسک گرد و غبار بیشتر روی سنسور).

نکتۀ دیگه راجع به ویزور و باتری
    سوالم اینه ویزوری که اپتیکال هست نباید با برداشتن باتری تاریک بشه و فکر کنم باید مثل دوربین های آنالوگ قدیم باشه چون اپتیکاله دیگه کاری به باتری نداره و تصویر خروجی لنز رو مستقیم نشون میده... چجوری ویزور با برداشتن باتری تاریک میشه؟

در مورد اشکالات فیلمبرداری هم کاملا درسته دقیقا توی ریویوها خونده بودم...
    صداش شاترش هم با هم رده هاش مقایسه کردم، خیلی جالب نیست.

ولی در کل دوربین خوبیه منتهی هرکس باید اول نیازهاش رو دقیق برای خودش مشخص کنه و بعد طبق اولویت هاش دوربین رو تهیه کنه.

با تشکر
    مجتبی
    Enjoy My Flutes Sounds
    http://www.noteahang.com/M_T/Works

كاربر جديد amingraf آواتار ها
    تشکر کرده
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط Mojtaba.T نمایش پست ها
    سلام

دوست خوبم بابت تجریبات و نکاتی که گفتی خیلی ممنونم، واقعا مفید هستند.

من این دوربین رو ندارم اما چند تا سوال و نکته به ذهنم رسیده که با اجازه مطرح می کنم؟

یکی در مورد شارپ بودن عکس ها که این مطلب خودش به عوامل متعددی بستگی داره.

اما یک مسئله در مورد رزولوشن و توانایی خود لنز هست.
    من در یکی از این بررسی ها در مورد دی 5200 می خوندم که این سنسور 24 مگاپیکسلی خیلی از لنزهای معمولی رو به چالش میکشه یعنی اون لنز شاید کشش این رزولوشن و ایجاد تفکیک پیکسل رو تا حد 24 مگ نداره.

یکی هم اون فیلتر low pass هست که روی سنسور D5200 هست اما روی سنسور D5300 و D7100 نیست.
    کار این فیلتر جلوگیری از نشست گرد و غبار روی سنسور هست بنوعی اما نیکون میگه من این فیلتر رو برداشتم تا به شارپنس ماکسیمم برسم (اما به قیمت ریسک گرد و غبار بیشتر روی سنسور).

سوالم اینه ویزوری که اپتیکال هست نباید با برداشتن باتری تاریک بشه و فکر کنم باید مثل دوربین های آنالوگ قدیم باشه چون اپتیکاله دیگه کاری به باتری نداره و تصویر خروجی لنز رو مستقیم نشون میده... چجوری ویزور با برداشتن باتری تاریک میشه؟

در مورد اشکالات فیلمبرداری هم کاملا درسته دقیقا توی ریویوها خونده بودم...
    صداش شاترش هم با هم رده هاش مقایسه کردم، خیلی جالب نیست.

ولی در کل دوربین خوبیه منتهی هرکس باید اول نیازهاش رو دقیق برای خودش مشخص کنه و بعد طبق اولویت هاش دوربین رو تهیه کنه.

با تشکر
    مجتبی
    باتشکر.
    کاش این شرکت معظم ، سنسور های جدیدی رو ارائه کنه . مثلا سونی سنسور خمیده طراحی کرده که خیلی از اشکالات سنسورهای تخت رو نداره .... به نظرم بازی بر سر اینکه فیلتر لوپس حذف بشه یا نه دیگه کافیه . باید به فکر طراحی سنسور جدیدی باشن . .... 2- به نظرم دوربین وقتی off هست ، در اصل می ره روی استندبای . اما اینکه چه ارتباطی بین باطری و ویزور هست ، من هم هنوز نمی دونم . دارم تحقیق می کنم . و اینکه این مورد رو توی همه d5200 هایی که دست دوست و آشنا دیدم ، صدق می کنه .
    Mojtaba.T تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط amingraf نمایش پست ها
    0-فیلمبرداری 60i .
    5-در lcd تقریبا سفته .
    (اگه تکراریه ، حذف کنید)
    دوست عزیز با سلام،

این مواردی که شما بر شمرده اید مشکل نیستند بلکه خصوصیات ذاتی دوربین هستند.

موارد 0،1،2 جزو خصوصیات ذاتی دوربین هست و کاری هم نمیشه کرد.

3 و 4: شما از لنز چنان با کیفیتی استفاده نمی کنید که همین امر ارتباط مستقیم با شارپ نشدن عکسها در کراپ 100% در فرمتهای RAW و JPEG دارد. 100 % که لنز پرایم 35 بهتر از 55-18 هست و اصلا شارپنس اونها غیر قابل مقایسه هستند، مخصوصا این که لنز 35 و 50 جزو سری art سیگما هستند و میشه گفت که این سری انقلابی در محصولات سیگما هست و دیگه خبری از اون لنزهای بی کیفیت و معروف به تخم مرغ شانسی نیست.

5. در lcd چون یک جزء متحرک مکانیکی هست طبیعتا بعد از مدتی کارکرد کمی روان تر میشه.
    6و 7. جزو خصوصیات ذاتی دوربین.
    8. این مورد دلیلی بر خالی شدن باتری نیست، در دوبین d7000 هم به همین ترتیب هست. وقتی که شما باتری رو خارج می کنید عملا جریان و ارتباط بین لنز و بدنه دوربین قطع میشه و اون تصویر شفاف ویزور و همچنین اطلاعات موجود در ویزور رو ندارید، بلکه اگه از ویزور نگاه کنید تصویر تاریک و تاری خواهید داشت.
    mostafa_1366 تشکر می‌کند.

كاربر آشنا mohammad-q آواتار ها
    تشکر کرده
    39

دوستان مگه تو مد A ما فقط نباید دیافراگم را تنظیم کنید و بقیه کار هارو دوربین انجام بده ؟ برای من همه چی اوکی هست ولی ایزو رو خودم باید دستی تنظیم کنم .چرا اتوماتیک نمیشه ؟

Forum Moderator Mehdi Rojaie آواتار ها
    تشکر کرده
    12608

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad-q نمایش پست ها
    دوستان مگه تو مد A ما فقط نباید دیافراگم را تنظیم کنید و بقیه کار هارو دوربین انجام بده ؟ برای من همه چی اوکی هست ولی ایزو رو خودم باید دستی تنظیم کنم .چرا اتوماتیک نمیشه ؟
    مد A یعنی اولویت دیافراگم نسبت به سرعت شاتر و باقی ماجرا بعهده عکاسه! تو تنظیمات ایزو معمولاً گزینه auto هم وجود داره!

نقل قول نوشته اصلی توسط Mojtaba.T نمایش پست ها
    سلام

با تشکر
    مجتبی

تا اونجا که یادمه، تاریک شدن ویزور بخاطر بسته شدن دیافراگم لنزه!
    mohammad-q و کوروش تشکر می‌کنند.
    مهدی روجایی

كاربر همراه mostafa_1366 آواتار ها
    تشکر کرده
    2646

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad-q نمایش پست ها
    شما باید اول auto iso رو فعال کنید. این قابلیت در حالت عادی غیر فعاله. برای فعال کردنش MENU --> SHOOTING MENU --> ISO sensivity settings گزینه Auto ISO sensivity control رو از حالت OFF خارج کنید و Maximum sensivity رو روی 1600 تنظیم کنید. که برای عکاسی با دوربین روی دست تو نور داخل خونه کافیه.
    یه وضوعی که خیلی من رو ذیت میکنه اینه که auto iso رو نمیشه از بین لیست ایزو ها تو منوی اصلی انتخاب کرد و وقتی که شما اون رو فعال میکنید برای همیشه auto میشه و دیگه خودتون نمیتونید ایزو رو کنترل کنید. حتی دکمه fn رو هم روی ایزو تنظیم کردم وقتی دستم رو روش نگه میدارم و dial رو میچرخونم ایزوی مورد نظرم رو توی ویزور نشون میده ولی وقتی عکس میگیرم توی اگزیف رو که نگاه میکنم میبینم با همون حساسیت auto عکس گرفته. اگه بخوایم خودمون تنظیم کنیم باید auto iso رو کلا غیر فعال کنیم.

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_911turbo نمایش پست ها

تا اونجا که یادمه، تاریک شدن ویزور بخاطر بسته شدن دیافراگم لنزه!
    اتفاقا این سوال رو خودم هم قببلا مطرح کردم ولی کسی پاسخی براش نداشت.
    خیر الان امتحان کردم ربطی به دیافراگم نداره. تو دوربینهای نیکون فقط وقتی که لنز از روی دوربین باز میشه دیافراگ کامل بسته میشه وقتی دوربین خاموشه یا باتری رو در میاریم هم دیافراگم بازه این یه مسئله مکانیکیه ربطی به مصرف باتری نداره. ولی ویزور قضیش فرق میکنه البته فکر نمیکنم مصرف باتری خاصی داشته باشه.
    Mehdi Rojaie، mohammad-q، Mojtaba.T و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    nikon D5200+18-55+50/1.8 G+ 18-105

Forum Moderator Mehdi Rojaie آواتار ها
    تشکر کرده
    12608

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa_1366 نمایش پست ها
    اتفاقا این سوال رو خودم هم قببلا مطرح کردم ولی کسی پاسخی براش نداشت.
    خیر الان امتحان کردم ربطی به دیافراگم نداره. تو دوربینهای نیکون فقط وقتی که لنز از روی دوربین باز میشه دیافراگ کامل بسته میشه وقتی دوربین خاموشه یا باتری رو در میاریم هم دیافراگم بازه این یه مسئله مکانیکیه ربطی به مصرف باتری نداره. ولی ویزور قضیش فرق میکنه البته فکر نمیکنم مصرف باتری خاصی داشته باشه.

مکانیزم دیافراگم های دیجیتال، الکترومکانیکی هستش. بطوری که در حالت عادی (چه در ویزور و چه در لایو ویو) دیافراگم در بازترین حالت ممکن قرار می گیره (بخاطر ورود بیشتر نور و داشتن تصویر واضحتر) و در زمان شات زدن دیفراگم به عددی که شما تعیین کردین تنظیم میشه و بعد از شات بلافاصله در بازترین حالت خودش قرار می گیره!
    جدا کردن لنز هم باعث میشه همین اتصال الکترونیکی قطع بشه! جز اینکه در دوربین های نیکون اتصال مکانیکی بین بدنه و لنز برقرار باشه! که اینطور نیست!
    مصرفشم خیلی کمتر از اون حدیه که بشه تصور کرد!
    ata_m3، کوروش و salman1 تشکر می‌کنند.
    مهدی روجایی

صفحه 21 از 26 نخستنخست ... 11 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... آخرینآخرین