صفحه 40 از 125 نخستنخست ... 30 36 37 38 39 40 41 42 43 44 50 90 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 391 تا 400 , از مجموع 1250
Like Tree2420تشکر

موضوع: Nikon D7100

كاربر همراه hosseinhmj آواتار ها
    تشکر کرده
    4122

نقل قول نوشته اصلی توسط Shafy نمایش پست ها
    دست رو دلم نذار که خونه!
    داداش، يه توضيحى هم ميدادى! دروبينو تازه گرفتى؟ چطور شد که اينطور شد؟
    واسه من از روز اول کثيف بود، من نمى دونم شرکت نيکون سنسوراشو کجا مونتاژ مى کنه! فکر کنم تو همين ناصر خسروى خودمون مونتاژ کنن!
    دوربين فوق العاده ست، ولى اين سهل انگارى در مونتاژ حاله آدمو مى گيره!
    مگر دستم به ايده آل نرسه!
    عزیزان اینکه ایراد نیست هر سنسوری گردو غبار می گیره و تنها مشکل 7100 اینه که از روز اول سیستم کاهش گرد و غبارش خاموشه و روشن شدنشو بر عهده کاربر گذاشته واسه همین به خاطر خاصیت مغناطیسی سنسور باعث میشه که گرد و غبار محیط کم کم روی سطح سنسور جمع شده و با هر بار روشن و خاموش شدن این لکه ها در یک جا کنار هم ایجاد این نقاط رو باعث شوند ، راه حل اول : روشن کردن سیستم حذف گرد و غبار برای همیشه و حالت دوم با یک بوار تمیز که مطمئن باشید داخلش گرد و غبار وجود نداره در حالی که دوربین رو در حالت قفل آینه برای تمیز کردن سنسور قرار داده اید بدنه رو طوری بگیرید که سنسور به طرف زمین و ال سی دی به طرف بالا باشد سپس داخل آن را با بوار باد گیری کنید فقط احتیاط که بوار با سنسور و قطعات داخلی بدنه برخورد نکند ، روش سوم هم که ابداع خود من هست و فقط برای بدنه های فاقد لو پس فیلتر کاربرد دارد ، چرا که باعث خش و کدر شدن لو پس فیلتر خواهد شد ،می باشد به این صورت که گرد و غبارهای خیلی عمیق را توسط یک اسکناس که کاملا لوله شده از قسمت سر کمی فشار داده تا حالت تخت پیدا کند ( حتما باید اسکناس نوی نو باشد ) سپس به آرامی اسکناس را بر روی قسمت لکه ها بکشید تا کاملا تمیز شوند ، توصیه می کنم این کار خیلی حساس است اگر ترس دارید انجام ندهید ...
    ویرایش توسط hosseinhmj : Wednesday 26 February 2014 در ساعت 21:01

كاربر همراه Shafy آواتار ها
    تشکر کرده
    414

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinhmj نمایش پست ها
    عزیزان اینکه ایراد نیست هر سنسوری گردو غبار می گیره و تنها مشکل 7100 اینه که از روز اول سیستم کاهش گرد و غبارش خاموشه و روشن شدنشو بر عهده کاربر گذاشته واسه همین به خاطر خاصیت مغناطیسی سنسور باعث میشه که گرد و غبار محیط کم کم روی سطح سنسور جمع شده و با هر بار روشن و خاموش شدن این لکه ها در یک جا کنار هم ایجاد این نقاط رو باعث شوند ، راه حل اول : روشن کردن سیستم حذف گرد و غبار برای همیشه و حالت دوم با یک بوار تمیز که مطمئن باشید داخلش گرد و غبار وجود نداره در حالی که دوربین رو در حالت قفل آینه برای تمیز کردن سنسور قرار داده اید بدنه رو طوری بگیرید که سنسور به طرف زمین و ال سی دی به طرف بالا باشد سپس داخل آن را با بوار باد گیری کنید فقط احتیاط که بوار با سنسور و قطعات داخلی بدنه برخورد نکند ، روش سوم هم که ابداع خود من هست و فقط برای بدنه های فاقد لو پس فیلتر کاربرد دارد ، چرا که باعث خش و کدر شدن لو پس فیلتر خواهد شد ،می باشد به این صورت که گرد و غبارهای خیلی عمیق را توسط یک اسکناس که کاملا لوله شده از قسمت سر کمی فشار داده تا حالت تخت پیدا کند ( حتما باید اسکناس نوی نو باشد ) سپس به آرامی اسکناس را بر روی قسمت لکه ها بکشید تا کاملا تمیز شوند ، توصیه می کنم این کار خیلی حساس است اگر ترس دارید انجام ندهید ...
    بله برادر
    تا حدودى درسته، بنده و خيلى بچه هاى ديگه از اون اول سيستم تميز کننده سنسورو روشن کرديم، ولى اون سيستم فقط تا حدوده کمى توانايى تميز کردن داره، خيلى قدرت نداره، اگه داشت الان اين لکه در اين تصوير ديده نمى شد.
    چرا از اسکناس استفاده کنيم!؟ يعنى کاغذى زبر ترو خشن تر از کاغذه اسکناس پيدا نکردين که باهاش سنسورو خط خطى کنين!؟ از اسکناس در زمان قديم براى تميز کردن قطعات حساس الکترونيک استفاده مى کردن اون هم به دليل اينکه کاغذ اسکناس با کيفيت ترين ونوع کاغذ و بدون گرد هاى سلولوزى هست، ولى کاغذه خشن و زبرى داره! به نظرم براى تميز کردن سنسور گزينه مناسبى نيست!
    Majix تشکر می‌کند.
    شفیع فیروزبخش
    Nikon D7100 - SONY ALPHA 100
    گالری
    (می میرم، تا ایران بماند) «بایندر»

كاربر همراه hosseinhmj آواتار ها
    تشکر کرده
    4122

بله برادر
    تا حدودى درسته، بنده و خيلى بچه هاى ديگه از اون اول سيستم تميز کننده سنسورو روشن کرديم، ولى اون سيستم فقط تا حدوده کمى توانايى تميز کردن داره، خيلى قدرت نداره، اگه داشت الان اين لکه در اين تصوير ديده نمى شد.
    چرا از اسکناس استفاده کنيم!؟ يعنى کاغذى زبر ترو خشن تر از کاغذه اسکناس پيدا نکردين که باهاش سنسورو خط خطى کنين!؟ از اسکناس در زمان قديم براى تميز کردن قطعات حساس الکترونيک استفاده مى کردن اون هم به دليل اينکه کاغذ اسکناس با کيفيت ترين ونوع کاغذ و بدون گرد هاى سلولوزى هست، ولى کاغذه خشن و زبرى داره! به نظرم براى تميز کردن سنسور گزينه مناسبى نيست!
    بله اتفاقا به خاطر عدم وجود ذرات ریز باید از اسکناس استفاده کرد و بنده ذکر کردم که ( در سنسورهای فاقد لو پس های پس فیلتر ) باید استفاده شه چرا که سطح سنسور یه سطح شیشه ای هست همچنین کاغذ پول از الیاف کتان ساخته میشه که بر عکس خشن بودن ظاهریش جنس بسیار نرم و لطیفی داره منتهی چون تحت فشار خیلی زیاد پرس و ساخته میشه خشک و خشن به نظر میرسه ، من سنسور بدنه خودمو با همین روش پاک کردم هیچ مشکلی هم ندارم ، البته گفتم که اگه می ترسید هرگز این کارو انجام ندید ...

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    187

دوستان من به تازگي اين دوربين را گرفتم ولي متوجه شدم عكس‌ها در صفحه نمايش آن تمايل شديدي به رنگ سبز دارند! علت چيست؟

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

نقل قول نوشته اصلی توسط Ghahraie نمایش پست ها
    دوستان من به تازگي اين دوربين را گرفتم ولي متوجه شدم عكس‌ها در صفحه نمايش آن تمايل شديدي به رنگ سبز دارند! علت چيست؟
    نيکون دی 800 هم همينطوره مشکل خاصی نيست
    (البته مشکل که هست اما منحصر به شما نيست)
    Ghahraie تشکر می‌کند.

كاربر فعال mohammad.baruji آواتار ها
    تشکر کرده
    2206

دوست عزیز این بحث مربوط به این تایپیک نمیشه
    اما این راهنمایی غلط شما منو وادار کرد که اینجا راجبش صحبت کنم
    چیز دیگه ای نبود برای تمیز کردن سنسور؟
    فازمتر،بخار دادن با دهان و سپس با یه دستمال محکم فشار بدیم سنسور رو تا لکه ها پاک شن،یا مثلا یکم شیشه شور بپاشیم روش و بعد پاکش کنیم و....
    شیوه ای که شما گفتین کار بسیار خطرناکی هستش و اکیدا توصیه میکنم که دوستان با استفاده از این روش سنسورشونو پاک نکنن
    شما چجوری متوجه میشین که لکه ها کجا هستن؟
    سنسور دوربین بصورت سروته عکس رو ثبت میکنه و مثلا اگر لکه ای که در عکس مشاهده میشه در نقطه بالا سمت راست باشه،در سنسور در قسمت پایین و سمت چپ قرار داره.
    اگر قرار بود هر کی صبح روز میشه بیاد خودش دوربینش رو دستکاری کنه پس تعمیرکارها برای چی هستن؟
    اونم سنسور که یکی از حساس ترین و آسیب پذیر ترین قطعات دوربین هستش
    لطفا تجارب شخصی غلط خودتونو به کاربران این سایت ارائه ندین.
    جسارت به دوستان و اساتید عزیز نشه،،اما یه سری از کاربران دقیقا از موضوع ها سر در نمیارن و حتا خیلی ها عضو این سایت نیستن اما از نوشته های این سایت استفاده میکنن،شما با این راهنمایی های اشتباهتون باعث میشین که خیلی ها دست به این کار غلط بزنن و بعدا هزاران آه و پشیمانی...
    امیدوارم که از بنده ناراحت نشده باشین و به اشتباه خودتون پی برده باشین
    لبه های اسکناس به حدی تیز هستش که به راحتی میتونین دست انسان رو هم ببرن...سنسور که خیلی ضریفه

موفق و پایدار باشید
    harrypotter2020 تشکر می‌کند.

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

بله اتفاقا به خاطر عدم وجود ذرات ریز باید از اسکناس استفاده کرد و بنده ذکر کردم که ( در سنسورهای فاقد لو پس های پس فیلتر ) باید استفاده شه چرا که سطح سنسور یه سطح شیشه ای هست همچنین کاغذ پول از الیاف کتان ساخته میشه که بر عکس خشن بودن ظاهریش جنس بسیار نرم و لطیفی داره منتهی چون تحت فشار خیلی زیاد پرس و ساخته میشه خشک و خشن به نظر میرسه ، من سنسور بدنه خودمو با همین روش پاک کردم هیچ مشکلی هم ندارم ، البته گفتم که اگه می ترسید هرگز این کارو انجام ندید ...
    کاغذپول ازهرچیزی که ساخته بشه,درحالت نو کاملاخشک وزبروبرنده هست, من که فک میکنم خط وخش ریزروی سنسورمیندازه.
    تمیزکننده های مخصوص هست,باقیمت دردسترس برادرجان , حالا چه حسنی داره ریسک اینجوری!؟
    ata_m3 و MohammadRanjbar تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Shafy آواتار ها
    تشکر کرده
    414

نقل قول نوشته اصلی توسط Ghahraie نمایش پست ها
    رنگ سبز!؟ نه من همچين چيزى نديدم، فقط به نظرم صفحه نمايش D7100 مثل همه صفحه نمايشاى دوربيناى ديگه رنگ هاى غير واقعى نشون ميده، کنتراست رنگ زياده، کيفيت نمايش فوق العاده ست، ولى رنگ هايى که در صفحه نمايش دوربين ديده مى شه با رنگ هاى مانيتور تفاوت داره. البته اين اختلاف رو در همه ى دوربين ها ديدم.
    شفیع فیروزبخش
    Nikon D7100 - SONY ALPHA 100
    گالری
    (می میرم، تا ایران بماند) «بایندر»

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    187

قبول دارم كه كيفيت صفحه نمايش اين دوربين عاليه ولي ته مايه سبز و گاهي زرد خصوصا در فضاي بسته وجود داره. تو دي 90 كه داشتم اين اغراق اصلا وجود نداشت. البته در مانيتور رنگ‌ها كاملا سالم هستند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

فقط به نظرم صفحه نمايش D7100 مثل همه صفحه نمايشاى دوربيناى ديگه رنگ هاى غير واقعى نشون ميده،.....البته اين اختلاف رو در همه ى دوربين ها ديدم.
    همه دوربین ها؟ من حداقل در 60D، 6D، 5D MK III و 7D , 600Dکانن و D600 و ِD5100 و D90 چنین چیزی را ندیده ام.
    Navid7h، Madjidm، kiavash و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 40 از 125 نخستنخست ... 30 36 37 38 39 40 41 42 43 44 50 90 ... آخرینآخرین