صفحه 38 از 125 نخستنخست ... 28 34 35 36 37 38 39 40 41 42 48 88 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 371 تا 380 , از مجموع 1250
Like Tree2420تشکر

موضوع: Nikon D7100

كاربر همراه rezafh آواتار ها
    تشکر کرده
    3513

نقل قول نوشته اصلی توسط Shafy نمایش پست ها
    امروز هوا برفی شد، من و داداشم خواستیم 7100 رو تو هوای سرد آزمایش کنم.
    اویل خوب بود، ولی چیزی که واسم عجیب بود، بخار زدن عدسی لنز از داخل بود!!!
    من دوربین آلفا رو در دمای -19 درجه باهاش عکاسی کردم، در حدی سرد بود که صفحه نمایشش آروم روش و خاموش می شد، مثل تلویزیون قدیمیا! ولی تا حالا نشده بود لنزش بخار بزنه!!! اونم از داخل!!!
    اینکه شیشه در اثر سرد شدن ناگهانی بخار بزنه چیز عجیبی نیست
    احتمالا شما قبل از اون لنز رو در هوایی عوض کردید که رطوبت هوا زیاد بوده

یکی از توصیه های عکاسی در زمستان این هست که دوربین و لنز رو در یک دستمال بپیچید و برای مدتی در دمای جایی که قرار هست عکاسی کنید قرار بدید تا کم کم سرد بشه و بعد شروع به عکاسی کنید تا این مشکل هم پیش نیاد

موفق باشید
    Shafy، aro1355، lamagra و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Nikon D5000 | 18-200mm VR II | 50mm F1.8G | SB-900

كاربر همراه Shafy آواتار ها
    تشکر کرده
    414

بله درسته، علت بخار زدن اختلاف دمای جسم و هوا هست که در لحظه باعث نشستن رطوبت می شه!

البته من لنز رو تعویض نکردم، لنز روی دوربین بوده، و عدسی داخلی لنز که در حالت واید از جلوی لنز دیده می شه بخاز زد، یعنی رطوبت به داخل لنز نفوذ کرد!
    rezafh تشکر می‌کند.
    شفیع فیروزبخش
    Nikon D7100 - SONY ALPHA 100
    گالری
    (می میرم، تا ایران بماند) «بایندر»

كاربر آشنا mohammad aghili آواتار ها
    تشکر کرده
    43

منم امروز تو هوای -5 (زیر بارش برف) رفتم عکاسی کردم
    منتها به این قضیه بخار برنخوردم

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

همان طور که دوست خوبمان rezafh فرمودن این مورد کاملا طبیعی است و باید قبل هوا به هوا کردن دوربین ، دوربین و لنزها آرام آرام هم دمای محیط بشن و بهترین کار اینه که دوربین را با کیف ۱۵ دقیقه در هوای سرد بیرون قرار دهید سپس دوربین را از کیف خارج کنید البته بستگی به نوع کیف و محفظه دوربین هم دارد گاهی این زمان طولانی تر هم میشود.
    Asri، a.g g.a، Dariush Chegini و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

vahidshah
    Guest

من وقتی تو محیط بیرون مخصوصا جاهای برفی که عکاسی میکنم و وایت بالانس دیفالت هست بعدا حس میکنم وایت بالانس یکمی زیادی گرمه/حتی از عکس های ی که تو گالری گذاشتم هم استاید به کمی سرد کردن توصیه کردن
    البته به مقدار کم مثلا 5100 رئ وقتی میکنم 5000 بنظرم متعادل تر میاد
    !( ایا دوستان هم همچین چیزی متوجه شدن که تو محیط برفی یکم گرم ثبت میکنه یا بیشتر بنظر من میاد؟چون تو پردازش فایل خام خم تازه کارم ممکنه ایراد از پردازش و تراز های خودم باشه
    2(باتوجه به تنظیمات گسترده ای که واسه اپشن ها تو این بدنه هست ایا حالتی هم هست که به حالت اتو بگیم مثلا100 تا سرد تر ثبت کن؟البته تو یه متن نقد 7100 خوندم 2حالت اتو هست که یکی معمولی و یکی گرم تر که من رو معمولی این نتیجه هاروگرفتم

كاربر همراه alir. آواتار ها
    تشکر کرده
    627

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidshah نمایش پست ها
    من وقتی تو محیط بیرون مخصوصا جاهای برفی که عکاسی میکنم و وایت بالانس دیفالت هست بعدا حس میکنم وایت بالانس یکمی زیادی گرمه/حتی از عکس های ی که تو گالری گذاشتم هم استاید به کمی سرد کردن توصیه کردن
    البته به مقدار کم مثلا 5100 رئ وقتی میکنم 5000 بنظرم متعادل تر میاد
    !( ایا دوستان هم همچین چیزی متوجه شدن که تو محیط برفی یکم گرم ثبت میکنه یا بیشتر بنظر من میاد؟چون تو پردازش فایل خام خم تازه کارم ممکنه ایراد از پردازش و تراز های خودم باشه
    2(باتوجه به تنظیمات گسترده ای که واسه اپشن ها تو این بدنه هست ایا حالتی هم هست که به حالت اتو بگیم مثلا100 تا سرد تر ثبت کن؟البته تو یه متن نقد 7100 خوندم 2حالت اتو هست که یکی معمولی و یکی گرم تر که من رو معمولی این نتیجه هاروگرفتم
    این بدنه دو حالت اتوماتیک داره
    برای همین منظوری که شما میخواهید
    حالتهای پیش فرض این دو مد هم قابل تغییر است.
    vahidshah تشکر می‌کند.

vahidshah
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط alir. نمایش پست ها
    این بدنه دو حالت اتوماتیک داره
    برای همین منظوری که شما میخواهید
    حالتهای پیش فرض این دو مد هم قابل تغییر است.
    ممنون از پاسخ
    ایا از کاربران دی 7100 درباره وایت بالانس این دوربین نظری داره که مثلا یکم گرم تر یا سرد تر میشه تو نور بیرون و برفی؟

كاربر همراه A.Fatemi آواتار ها
    تشکر کرده
    418

نقل قول نوشته اصلی توسط Shafy نمایش پست ها
    بله درسته، علت بخار زدن اختلاف دمای جسم و هوا هست که در لحظه باعث نشستن رطوبت می شه!

البته من لنز رو تعویض نکردم، لنز روی دوربین بوده، و عدسی داخلی لنز که در حالت واید از جلوی لنز دیده می شه بخاز زد، یعنی رطوبت به داخل لنز نفوذ کرد!
    رطوبت به داخل لنز نفوذ نکرده! بلکه کار هوا بوده. هوا همیشه دارای رطوبت است که میزان آن را با رطوبت نسبی می سنجند. مسئله اینست که هوای سرد میزان کمتری از رطوبت را نسبت به هوای گرم در خود نگهداری میکند. بنا براین اگر دوربین را از محیط گرمی که دارای رطوبت نسبی زیاد باشد یه محیطی سرد ببریم میزان رطوبت اضافی هوا بصورت میعان بر روی سردترین محل (که در این مورد المان جلویی لنز است) می نشیند. طبیعی است که اگر دوربین را به محل گرم (جلوی بخاری) ببریم دوباره رطوبت جذب هوای داخل لنز می شود.
    Shafy، کوروش و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.

كاربر فعال mohammad.baruji آواتار ها
    تشکر کرده
    2206

سلام دوستان
    آقا وحید همونطور که دوستان گرامی گفتن این یه امر طبیعی هستش و دوربین و یا لنز شما هیچ مشکلی ندارند
    اما توصیه ی اکید من به شما و دیگر دوستان اینه که حتما به روش صحیح دوربین رو از محیط گرم به سرد و یا بلعکس ببرین
    چون جدا از آسیب رسیدن به بادی در مرور زمان به لنز هم آسیب میرسونه....جدا از آسیب های احتمالی، اپتیک های لنز هم کثیف میشن و اگر دوباره دوربین رو با همون بخار که روی اپتیکش هست ببرین یه جای خیلی گرم اثرات بخار روی اپتیک های لنز باقی میمونه و این خیلی آزار دهنده میتونه باشه
    مراقب باشین

موفق و پایدار باشید

كاربر همراه MEHRDAD.D آواتار ها
    تشکر کرده
    3379

جالبه که همچین چیزی برای این دوربین ذکر شده !

Nikon Integrated Dust Reduction System that includes Image Sensor Cleaning function

After repeated testing, Nikon developed comprehensive dust reduction measures, that meet the stringent demands of serious photographers. The system vibrates the optical filter with four different resonant frequencies to shake off the dust. It can be switched on automatically when the camera is turned on and off or manually controlled from the menu. Additionally, Nikon takes further, multidimensional measures; it operates certain body parts prior to assembly to prevent dust dispersion after mounting, and enables the user to reduce or delete any spots with optional software.

D.Daneshmand تشکر می‌کند.

صفحه 38 از 125 نخستنخست ... 28 34 35 36 37 38 39 40 41 42 48 88 ... آخرینآخرین