صفحه 69 از 125 نخستنخست ... 19 59 65 66 67 68 69 70 71 72 73 79 119 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 681 تا 690 , از مجموع 1250
Like Tree2420تشکر

موضوع: Nikon D7100

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    80

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidameri نمایش پست ها
    درود بر شما.
    فارغ از مابقی نکاتی که ذکر کردید از خواندن این جمله شگفت زده شدم و از آنجایی که فرمودید زیاد عکاسی کرده اید شگفتیم بیشتر شد.
    اینکه بتوانید با یک شات ثبت خوبی داشته باشید تنها به هنر،ذوق و سلیقه عکاس بر می گردد.دوربین های عکاسی اعم از برند های مختلف و در رده ها کوناگون تنها ابزاری هستند که عکاس را در ثبت کردن یک تصویر یاری می دهند.و صد البته که تکنولوژی و ابزار در ثبت ها نقش بخصوصی را ایفا می کنند اما اینکه بیاییم آنها را هم تراز و یا حتی بالاتر از هنر عکاس قرار دهیم به نظرم شایسته نیست.
    سلام
    حرف شما رو قبول دارم
    دسته ای از فلیسوف ها هم عکاسی را هنر نمی دانند... به همین دلیل که بیشتر شبیه به یک تکنلوژی و ابزار است، تا هنر!!! بحث مفصلی است.
    چون عکاسی صرفا یک ثبت واقعیت در خارج نیست، که با چشم هم بشود دید. بیشتر عکسها با اینکه از عالم خارج برداشت شده اند، با چشم دیده نمیشوند و فقط و فقط در عکس دیده میشوند... (فقط یک دسته عکس مستند و یا روایی هست که مشابه انچه که چشم از خارج می بیند در عکس هم دیده میشود) پس قسمتی از بار هنر عکاسی را دوربین و امکاناتش تحمل میکنند. و البته چیز های دیگری هم غیر از عکاس و دوربین هم هست که دخیل هستند...
    شاید بشود با این دوربین (با توجه به تنظیمات خوبی که دارد) در نهایت عکس بهتری گرفت، مطابق با آنچه مد نظر هنرمند هست، و با سونی و کنون با فاصه از آنچه مد نظر هست، ولی سریعتر...
    با تجربه ای که بنده دارم، شاید بشود گفت نیکون کاملا حرفه ای تر برای یک هنرمند هست...
    همین

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

با تجربه ای که بنده دارم، شاید بشود گفت نیکون کاملا حرفه ای تر برای یک هنرمند هست...
    جسارت من را ببخشید ، تجربه شما کاملا اشتباه است
    متاسفانه این برداشت اشتباه بسیار رایج است! و البته بسیار خنده دار.

شاید بشود با این دوربین (با توجه به تنظیمات خوبی که دارد) در نهایت عکس بهتری گرفت، مطابق با آنچه مد نظر هنرمند هست، و با سونی و کنون با فاصه از آنچه مد نظر هست، ولی سریعتر...
    چرا این اطلاعات اشتباه را به اشتراک میگذارید!
    lamagra، Kavian.Karimi، محمدحسن و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

دوست عزیز،
    تفاوت یک دوربین SLR یا اصطلاحا حرفه ای در همین آپشن ها و تنظیمات به اصطلاح پیچیده ای ست که شما گفتید.
    وگرنه یک دوربین پوینت اند شوت هم عکس می گیرد، خیلی راحت تر با فشار یک دکمه و برای همین هم درست شده.
    اگر اینجا در برخی تاپیک ها به برخی دوستان دوربین کاپکت پیشنهاد می شود هم به همین دلیل است که برخی از مردم ، فقط می خواهند به سادگی عکس بگیرند و حوصله تنظیمات پیچیده تر دوربین های SLR را ندارند.
    پس هر دوربینی را بهر کاری ساخته اند و برای مخاطبان خاصی.
    شما بهتر بود لنز کیت رو می گرفتید که برای شما و موقعیت شما خیلی بهتر بود نه لنز فیکس. که کار شما را سخت تر هم می کند.
    اما حالا که این دوربین را تهیه کرده اید بهتر است کتاب فارسی D7000 را تهیه کنید که چاپ شده و با بسیاری از منوهای این دوربین مشابه است.
    محمدحسن، rezaAlishahi، tahers96i و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    80

دوستانی که این دوربین رو دارند
    چیز هایی که من گفتم کدومش اشتباه بوده؟
    سرعت فکوس؟ فکوس لایو ویو؟ باتری؟ قیژ قیژ لنز سری D؟
    تازه من گفتم شاید قسمتی از اینها به خاطر لنزی هست که من گرفتم؟ نمی دونم

قدرت تنظیمات بالا و پیچیده بودن هم که نکته ی منفی نیست اخه! چه رسد به کوبیدن

راحت این چیزا رو بگید تا کسایی که میخوان تصمیم بگیرند بدونن.

بنده خودم رو تیکه پاره کردم که کسانی که این دوربین رو دارن، بگن
    فضای عملی کار با این دوربین رو بگن

ولی انگار از نیکون خجالت میکشن بگن

من خودم با این دوربین حال میکنم، ازشم راضیم، مشکلی هم با تنظیماتش ندارم

ولی چیزی هست که هست

كاربر همراه rezaAlishahi آواتار ها
    تشکر کرده
    439

نقل قول نوشته اصلی توسط محمدحسن نمایش پست ها
    سلام به دوستان
    گول خوردم...
    بنده هم نیکونی شدم!
    D7100+ 50mm f1.8D

بگم خدا چیکاتون بکنه!!!
    در برخورد اولم با دوربین، رفتم کما، داغونِ داغون!!! میخواستم لهش کنم!!
    چقدر این دوربین پیچیده عمل میکنه!!
    من زیاد عکاسی کردم، به دوربین و اجزاش هم آشنا هستم، ولی این دوربین تا فیها خالدونش قابل تنظیم هست، که یکم پیچیدش کرده...

خدایی لایو ویوش فکوس نداره... افتضاحه، شاید در حد کامپکت نشه روش حساب باز کرد... من که زد حال خوردم
    توی ویوفایندر هم سرعت فکوس معمولیه... یعنی من با لنز کیت دوربین a6000 سونی که بدون آینه ست مقایسه کردم، عملا یکی بود... شگفت زدم نکرد
    حالا شاید هم بحث فکوس که گفتم بخاطر لنزی هست که من گرفتم... نمیدونم!

در برداشت اول، به نظر میاد برای عکس خوب گرفتن باید وقت بزاری، و مثل سونی و کنون نیست که با یه کلیک یه شات خوب بزنی...

باتری دوربین خیلی هم جالب نیست، تقریبا چهارصد شات در حالات مختلف +20 دقیقه فیلمبرداری، من بیشتر از این توقع داشتم.

لنز سری D هم بد قیژ قیژ میکنه... (زیاد باهاش کار کنی بوی صفحه کلاجش هم در میاد، شوخی...)

فیلمبرداریش رو درست تست نکردم، ولی به نظرم بیشتر از اونی هست که توقع داشتم. هجم بالایی میگیره،

البته در کل من راضیم، و یه مقدار کلافه...

دوستان من یه رم با سرعت 40 سن دیسک دارم. ولی احساس میکنم کم میاره، تو فیلمبرداری و باز نمایش عکس کند عمل میکنه و با لگ، طبیعیه؟؟
    رم سرعت بالا تری نیاز هست؟؟؟؟

ممنون از دوستان
    دوست عزیز می توانید دقیقا مشخص کنید که قبلا به چه مدل دوربین هایی کار کرده اید؟؟ مبنای کار در تمام اس ال ار های نیکون و کنون تقریبا مشابه هم هست.
    کار کردن با این دوربین ها به سادگی کار کردن با دوربین موبایل نیست ولی معمولا بعد از یک هفته کار و مطالعه، بسیاری از مفاهیم ساده می شود. در ضمن نسبت به بسیاری از دوربین های کامپکت، بسیاری از قابلیت ها به صورت دکمه در دسترس می باشد که شما را از مراجعه به منوها نجات داده و سرعت عمل را بالا می برد. بنابراین از تعداد بالای دکمه ها نترسید، به زودی این مسئله برای شما مزیت خواهد شد و کار کردن با دوربین های کامپکت و کمتر حرفه ای تر آزاردهنده.

در مورد فوکوس در مد لایو ویو هنگام عکاسی یه کم بیشتر مطالعه و تحقیق کنید.

برای آزمایش سرعت فوکوس همانطور که خودتان هم حدس زده اید، لنز مناسبی برای مقایسه انتخاب نکرده اید.

حجم فایل های فیلم برداری یک موضوع استاندارد می باشد و بر حسب انتخاب نوع فایل ویدیویی، اندازه های مختلف دارد.

باتری دوربین بعد از چند بار تخلیه و شارژ به حالت نرمال خود می رسد و در صورت اصیل بودن باطری به شما حدود ۹۰۰ شات را می دهد. البته کار کردن در مد لایو ویو و روشن بودن پس نمایش تصویر و ... این میزان را کاهش می دهد.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    903

دوست عزیز
    همونطور که دوستان هم اشاره کردن:
    مشکلتون با فوکوس به احتمال قوی بخاطر لنزه چون این دوربین یکی از پیشرفته ترین سیستم های فوکوس و داره
    کارایی باتری هم بعد از چند بار شارژ شدن مشخص میشه البته عملکرد بدی هم نداشته.
    در مورد با یه کلیک شات خوب زدن هم بیشتر از این حرفتون شگفت زده شدم چون تقریبا همه دوربینای در این سطح از این بابت در یه حد و اندازه هستن.
    در مورد پیچیدگی تنطیمات هم تو یه هفته همه تنطیمات بدستتون میاد از مزایایی که این پیچیدگی دکمه ها روی دوربین داره شما رو از از مراجعه پیاپی به منوی دوربین راحت میکنه و همه دستورات کاربردی براحتی با ترکیب چند دکمه انجام میشه که این خودش یه مزیته.
    و این مساله هم شایان ذکر که من هم کانن و هم نیکون داشتم تفاوت فاحشی در عملکرد فوکوس و سایر موارد ندیدم .
    موفق باشید.
    محمدحسن، rezaAlishahi، doki و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    80

من با سونی NEX C3, NEX 5N, A6000 + کنون SX10 مفصل کار کردم
    A6000 بهترین شون بود که گیفیت عکس و فیلم، سرعت و دقت فکوس، تنظیمات و امکانات، دسترسی ها، تعداد دکمه ها، انداز و وزن دوربین، باتری، همه و همه وقعا عالی بود
    فقط مشکل این بود که سونی مشکل لنز داره و قیمت و کمبود تجهیزات، حداقل تو ایران
    SX10 کنون (سوپر زوم) هم اولین شون بود، من در این حد با کنون آشنایی دارم.

حقیقت اینه من از نیکون و لنزاش خوشم میاد،
    از لنز کیت هم دیگه تنفر پیدا کردم
    ولی یه مقدار این دوربین پیچیده و نا مانوس برای من عمل میکنه
    کنترل نویز این دوربین برام سخته، در حالی که سونی از همون اولش برام راحت بود و بعد با بیشتر کار کردن برام راحت تر هم شد
    هم چنیین مساله رنگ و نور و...
    تو این چند روز که با نیکون کار کردم دیگه دارم به این نتیجه میرسم که با RAW فقط کار کنم
    تازه بازم مسله نوردهی و نویز باقیست

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط محمدحسن نمایش پست ها
    من با سونی NEX C3, NEX 5N, A6000 + کنون SX10 مفصل کار کردم
    A6000 بهترین شون بود که گیفیت عکس و فیلم، سرعت و دقت فکوس، تنظیمات و امکانات، دسترسی ها، تعداد دکمه ها، انداز و وزن دوربین، باتری، همه و همه وقعا عالی بود
    فقط مشکل این بود که سونی مشکل لنز داره و قیمت و کمبود تجهیزات، حداقل تو ایران
    SX10 کنون (سوپر زوم) هم اولین شون بود، من در این حد با کنون آشنایی دارم.

حقیقت اینه من از نیکون و لنزاش خوشم میاد،
    از لنز کیت هم دیگه تنفر پیدا کردم
    ولی یه مقدار این دوربین پیچیده و نا مانوس برای من عمل میکنه
    کنترل نویز این دوربین برام سخته، در حالی که سونی از همون اولش برام راحت بود و بعد با بیشتر کار کردن برام راحت تر هم شد
    هم چنیین مساله رنگ و نور و...
    تو این چند روز که با نیکون کار کردم دیگه دارم به این نتیجه میرسم که با RAW فقط کار کنم
    تازه بازم مسله نوردهی و نویز باقیست
    دوست گرامی حقیقتش وقتی اولین پستتون رو درباره این دوربین خوندم جا خوردم چرا که خیلی از نظرات شما رو قابل قبول نمی دونم.
    این دوربین در حال حاضر بهترین دوربین کراپدار نیکون هست و ایرادهایی مثل سرعت فوکوس و .. بهش وارد نیست.

ببینید شما تا الان فقط با دوربینهای بدون آینه و کامپکت کار کرده اید. اصولا بین این دوربین ها و دوربین های slr تفاوتهای زیادی وجود دارد از کیفیت تصویر بگیرید تا سرعت فوکوس.

تفاوت در ساختارها و تفاوت در تکنولوژی های دوربین ها اونها رو از هم متمایز میکنه حتی ممکنه دو دوربین نیکون با یک لنز یکسان سرعت فوکوس یکسانی نداشته باشند مثل D7000 و D7100. همچنین در سایر برندها.

پیچیده بودن منوها ( که از نظر من اصلا پیچیده نیست) بر می گرده به سیاستهای اون شرکت که منوهاشو چطور طراحی کنه که بیشتر کاربر پسند باشه حالا بعضی ها با منوهای کنون راحتترند و بعضی ها با منوهای نیکون. خود من یکی از عواملی که باعث شد نیکونی بشم همین کار با منوها بود که به نظرم راحتتر می یومد.

مطمئن باشید بعد از مدتی کار کردن و همچنین خوندن جز به جزء اطلاعات دفترچه و منوها و همچنین تمرین عملی اونها کار کردن با این دوربین براتون مثل آب خودن خواهد بود. اصولا در استفاده از همه چی برای بار اول استفاده از اون به نظر سخت میاد اما بعد از مدتی کار کردن و مطالعه دفترچه راهنما کار آسون میشه و کاربر بهش عادت میکنه.

به قول قدیمی ها: معما چو حل شود، آسان شود.

موفق باشید.
    shahbazi، محمدحسن، tahers96i و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Amirhoseingh آواتار ها
    تشکر کرده
    268

بچه ها سلام
    من دي ٥١٠٠ دارم و بعد از كلي فكر و كش و قوس و حساب و كتاب و...
    تصميم به گرفتن دي٧١٠٠ با لنز ٣٥ مم اف ١.٨ و ٥٠مم دي گرفتم
    ولي اين داداشمون محمد حسين كلا زد منو تركوند
    مخصوصا از اونجايي كه من بين فوجي ايكس اي٢ و سوني a6000 و چندتا دوربين ديگه مونده بودم
    نميدونم الان دوباره هنگ كردم متاسفانه :((

كاربر همراه
    تشکر کرده
    903

نقل قول نوشته اصلی توسط Amirhoseingh نمایش پست ها
    بچه ها سلام
    من دي ٥١٠٠ دارم و بعد از كلي فكر و كش و قوس و حساب و كتاب و...
    تصميم به گرفتن دي٧١٠٠ با لنز ٣٥ مم اف ١.٨ و ٥٠مم دي گرفتم
    ولي اين داداشمون محمد حسين كلا زد منو تركوند
    مخصوصا از اونجايي كه من بين فوجي ايكس اي٢ و سوني a6000 و چندتا دوربين ديگه مونده بودم
    نميدونم الان دوباره هنگ كردم متاسفانه :((
    سلام
    دوست عزیز شما که باd5100کارکردین با کوچ کردن به d7100 اتفاقات خوبی براتون خواهد افتاد و مثل اقا محمد حسن جا نمیخورید اونجور که من متوجه شدم ایشون بیشتر با کامپکت کار کرده بودن و با نیکون و دوربین های dslrنیکون کار نکرده بودن..
    در مورد انتخاب بین چند دوربین هم بهتره تو بخش راهنمایی برای خرید dslr سوالتونا مطرح کنین دوستان بطور کامل راهنماییتون میکنن.
    موفق باشید
    ata_m3، محمدحسن، rezaAlishahi و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 69 از 125 نخستنخست ... 19 59 65 66 67 68 69 70 71 72 73 79 119 ... آخرینآخرین