صفحه 93 از 125 نخستنخست ... 43 83 89 90 91 92 93 94 95 96 97 103 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 921 تا 930 , از مجموع 1250
Like Tree2420تشکر

موضوع: Nikon D7100

كاربر فعال Mahdi.A.Tabar آواتار ها
    تشکر کرده
    5057

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_zallaghi نمایش پست ها
    دوربین به این خوبی، یه چیزایی کم و کسر داره آدم دق میکنه
    نه خبری از نمودار نورسنج در مانیتور دوم هست، نه خبری از هیستوگرام در لایو ویو، نه قابلیت تغییر دیافراگم در لایو ویو و نه شبیه ساز نورسنجی....
    چهار گزینه ای که بسیار برام مهم بود

نشانگر ظرفیت مموری وقتی که دوربین خاموشه، غیر فعال هم میشه ؟

و اینکه چرا وقتی دکمه I رو فشار میدم و میخوام تنظیمات رو روی مانیتور بزرگ ببینم به محض فشار دادن دکمه شاتر، مانیتور خاموش میشه ؟

برای اینکه بسرعت آماده عکاسی بشه. تو کنون هم همینطوره. به محض فشردن شاتر تو هر حالتی باشی لایو ویو خاموش میشه.

اما در مورد این نواقصی که ازش گله دارید، یادمه تو یکی از ریویوهایی که درباره سنسور دوربین ها خوندم، آخرش نوشته بود که یادتون باشه شما یک بادی میخرید نه یک سنسور!
    فکر کنم این کمبودهایی که نام بردید دلیل خوبی برای اثبات این حرف باشه!( گرچه خودم عاشق سنسورهای نیکون هستم )
    Amin.Zallaghi، ben163s، S8M5M و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پس از سالها عکاسی دریافتم هنرمند واقعی خداست. چرا که او خلق میکند و ما ثبت!
    آری اوج هنر ما، ثبت هنر اوست! www.tabarpix.ir

كاربر فعال peacekeeper آواتار ها
    تشکر کرده
    1716

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_zallaghi نمایش پست ها
    دوربین به این خوبی، یه چیزایی کم و کسر داره آدم دق میکنه
    نه خبری از نمودار نورسنج در مانیتور دوم هست، نه خبری از هیستوگرام در لایو ویو، نه قابلیت تغییر دیافراگم در لایو ویو و نه شبیه ساز نورسنجی....
    چهار گزینه ای که بسیار برام مهم بود

نشانگر ظرفیت مموری وقتی که دوربین خاموشه، غیر فعال هم میشه ؟

و اینکه چرا وقتی دکمه I رو فشار میدم و میخوام تنظیمات رو روی مانیتور بزرگ ببینم به محض فشار دادن دکمه شاتر، مانیتور خاموش میشه ؟
    در مورد این مسائل توی همین تاپیک هم به تفصیل بحث شده است. اگه قبل از خرید یه تحقیق جزئی می کردید این مشکل پیش نمی اومد.
    مهمترین مزیت DSLR ها ویزر اپتیک اونهاست وقتی شما بیشتر از لایو ویو استفاده می کنید میرورلس(از فوجی و سونی گرفته تا انتخاب ارزانی مانند eos m) برای شما انتخاب مناسبتری خواهد بود.

نشانگر ظرفیت کارت هم میزان انرژی ناچیزی مصرف می کنه ولی در عوض جلوی مشکلات ناشی از نبود کارت حافظه رو می گیره.

در این رده شما نیازی به مانیتور پشتی برای مشاهده و اعمال تنظیمات ندارید.
    nautilus_214، M.Nouri، amir.komeily و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "If Your pictures aren't good enough, you're not close enough"
    ROBERT CAPA
    محمدعلی جعفرزاده

كاربر آشنا ben163s آواتار ها
    تشکر کرده
    5869

سلام دوستان
    چند سوال دارم
    يك... به چه روشهايي مي شود فوكوس در بينهايت انجام داد، خواهشا تمام روشهايي كه موجود هستند رو تشريح كنيد ممنون ميشم
    دو... به چه روشي مي شود روي بيش از يك نقطه فوكوس كرد؟
    سه... در عكسهاي پرتره دسته جمعي چطور ميشود با اپرچر باز عكس گرفت و يا روي صورت چند نفر فوكوس كرد(مانند سوال دوم)

كاربر آشنا sam32 آواتار ها
    تشکر کرده
    203

دوست عزیز شما نمیتونید در آن واحد در یک تصویر چند نقطه فکوس با فاصله متفاوت از سنسور داشته باشید چون محل فکوس شما یک صفحه فرضیه کاملا موازی با سنسور و عمق این صفحه هم بستگی به دیافراگم شما و فوکال و ابعاد سنسور داره و نمیتونید خارج از این صفحه نقطه فکوس دیگه ایی داشته باشید
    برای سوال دو و سه شما میتونید چند عکس از منظره ثابت بگیرید با نقاط فکوس متفاوت و اونها رو در فتوشاپ ترکیب کنید یا عمق میدان رو بیشتر کنید
    و صد البته بهتر بود این سوال رو در بخشهایی مثل سوالات عکاسی مطرح میکردید این بخش فقط مربوط به بدنه نیکون دی 7100
    ویرایش توسط sam32 : Wednesday 9 September 2015 در ساعت 17:32
    nautilus_214، ben163s و siampour تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    5869

نقل قول نوشته اصلی توسط sam32 نمایش پست ها
    دوست عزیز شما نمیتونید در آن واحد در یک تصویر چند نقطه فکوس با فاصله متفاوت از سنسور داشته باشید چون محل فکوس شما یک صفحه فرضیه کاملا موازی با سنسور و عمق این صفحه هم بستگی به دیافراگم شما و فوکال و ابعاد سنسور داره و نمیتونید خارج از این صفحه نقطه فکوس دیگه ایی داشته باشید
    برای سوال دو و سه شما میتونید چند عکس از منظره ثابت بگیرید با نقاط فکوس متفاوت و اونها رو در فتوشاپ ترکیب کنید یا عمق میدان رو بیشتر کنید
    و صد البته بهتر بود این سوال رو در بخشهایی مثل سوالات عکاسی مطرح میکردید این بخش فقط مربوط به بدنه نیکون دی 7100
    دوست عزیز
    سوال اولم درباره چگونه تنظیم کردن توی همین لنزه...که هنوز بی جواب موند،البته رینگ فوکوس رو میدونم ولی دوست داشتم کامل بدونم اگه روش دیگه ای هم داره
    در مورد دو سوال بعدی، من فکر میکردم واقعا روشی چیزی داره،من بلد نیستم
    پس در پرتره جمعی ناچار به بستن اپرچر هستم،چون ثابت نگه داشتن ده نفر برای ده شات،اصلا جالب نیست
    چون در کامپکت ها تشخیص چهره برای مثلا ده نفر هم داشت،برام سوال بود

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط ben163s نمایش پست ها
    دوست عزیز
    سوال اولم درباره چگونه تنظیم کردن توی همین لنزه...که هنوز بی جواب موند،البته رینگ فوکوس رو میدونم ولی دوست داشتم کامل بدونم اگه روش دیگه ای هم داره
    در مورد دو سوال بعدی، من فکر میکردم واقعا روشی چیزی داره،من بلد نیستم
    پس در پرتره جمعی ناچار به بستن اپرچر هستم،چون ثابت نگه داشتن ده نفر برای ده شات،اصلا جالب نیست
    چون در کامپکت ها تشخیص چهره برای مثلا ده نفر هم داشت،برام سوال بود
    درود
    دوست عزیز در دروبین های با سنسور کوچک مثل دوربین موبایل و دوربین های کامپکت، عمق میدان بسیار بالاس، بهمین دلیل تقریبا تمام اجزای صحنه در فوکوس هستند.
    فوکوس در بینهایت رو برای چه چیزی میخواید ؟ لطفا بگید تا بشه راحت تر راهنمایی کرد.
    برای افزایش عمق میدان میتونید در کنار بستن اپرچر، از فوکال واید نیز استفاده کنید. و نیز دوستان حاضر در عکس رو در یک خط مستقیم به صف کنید.

موفق باشید
    ben163s تشکر می‌کند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

سلام دوستان
    چند سوال دارم
    يك... به چه روشهايي مي شود فوكوس در بينهايت انجام داد، خواهشا تمام روشهايي كه موجود هستند رو تشريح كنيد ممنون ميشم
    دو... به چه روشي مي شود روي بيش از يك نقطه فوكوس كرد؟
    سه... در عكسهاي پرتره دسته جمعي چطور ميشود با اپرچر باز عكس گرفت و يا روي صورت چند نفر فوكوس كرد(مانند سوال دوم)
    سلام
    همانطور که دوستان توضیح دادند امکان اینکه فوکوس هم زمان روی دو سوژه با فواصل مختلف از دوربین صورت بگیرد وجود ندارد ولی می توان با افزایش عمق میدان به وضعیتی رسید که هر دو (یا چند) سوژه با وضوح مناسب ثبت شوند.
    دو راه برای رسیدن به عمق میدان بی نهایت (بیشترین عمق میدان ممکن) وجود دارد:
    -فوکوس روی بی نهایت (فوکوس روی نقطه ای بسیار دور) در این حالت عمق میدان از فاصله هایپر فوکال تا بی نهایت خواهد بود
    -فوکوس روی فاصله هایپرفوکال که عمق میدان از نصف فاصله هایپرفوکال تا بی نهایت خواهد بود.
    برای محاسبه عمق میدان و فاصله هایپرفوکال هم می توانید از نرم افزارهائی که برای گوشی های هوشمند و کامپیوتر وجود دارد استفاده کنید (DoF Calculator) را گوگل کنید. روش محاسبه آن را هم اینجا شرح داده ام

تشکر کرده
    5869

دوستان سلام
    بدون درنظر گرفتن فاكتور قيمت
    بهترين لنز زوم مناسب براي پرتره كه روي اين دوربين بهترني نتيجه را ميدهد كدامست؟

كاربر همراه Shadows آواتار ها
    تشکر کرده
    659

دوستان سلام
    بدون درنظر گرفتن فاكتور قيمت
    بهترين لنز زوم مناسب براي پرتره كه روي اين دوربين بهترني نتيجه را ميدهد كدامست؟
    Nikon AF-S NIKKOR 70-200mm f/2.8G ED VR II Lens
    به نظرم بهترین گزینه است
    البته استفاده تون رو بفرمایید شاید گزینهای دیگری هم باشد
    مثلا در نور مناسب فلش میشود به گزینه هایی فکر کرد که در f8 نتیجه عالی دارند و وایدتر از این لنز باشند
    M.Nouri و ben163s تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    5869

دوستان عزيز و هنردوست خودم
    در مورد كاليبره فوكوس لنز كسي ميتونه توضيح بده؟
    من براي آزمايش كردن يا كنجكاوي باهاش ور رفتم ولي محتاطانه كه بعدا برگردونم سر جاش
    ولي متوجه نشدم چه جوري كار ميكنه
    كسي هست كه بلد باشه؟

صفحه 93 از 125 نخستنخست ... 43 83 89 90 91 92 93 94 95 96 97 103 ... آخرینآخرین