صفحه 1 از 735 1 2 3 4 5 11 51 101 501 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

پیش فرض سوالات عمومي عكاسي

سلام

به نظرم وجود چنين تاپيكي در فوروم لازم است.

بعضي وقتها سوالاتي داريم كه نه ارزش باز كردن تاپيك جديدي دارد و نه در مبحث و تاپيك ديگري قابل عنوان كردن است.

اميدوارم با وجود اين تاپيك كمتر مجبور به حك و اصلاح تاپيك هاي تخصصي باشيم.

با تشكر
    ویرایش توسط farhad44 : Sunday 15 June 2008 در ساعت 00:22
    nmroshan، Simaei، infinity و 11 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه msk888 آواتار ها
    تشکر کرده
    37

پیش فرض پاسخ: شايعات يا واقعيات

سلام
    نمیدونم پرسیدن این سوال در اینجا درسته یا نه اما نزدیکترین موضوع به سوالم اینجا بود:

تا چه حد میشه به این Sample ها از لنز و دوربین اعتماد کرد؟ فکر می کنید تا چه حد اصلاعاتشون درسته؟ میشه به عنوان مرجعی مطمئن برای رویو بهشون اتکا کرد؟

مخصوصا در این سایتکه خیلی هم کامله (نظر شخصی):

کد:
    http://pixel-peeper.com
    ممنون
    ویرایش توسط farhad44 : Sunday 15 June 2008 در ساعت 00:33 دلیل: قرار دادن لينك در تگ كد
    Sobinian تشکر می‌کند.
    Canon EOS 30D

كاربر جديد
    تشکر کرده
    9

پیش فرض عكس با كيفيت پايين

سلام
    من يك دوربين Powershot A710IS دارم كه الان حدود يك سال و خورده ايي ميشه ازش استفاده ميكنم . يه مدتيه كه احساس ميكنم كيفيت عكس هاي آن به طرز قابل ملاحظه اي پايين اومده . ميشه دوستان دو نمونه از اين عكس ها رو كه در بالاترين كيفيت و رزوليشن انداخته شده رو مورد بررسي قرار بدهند و مشكل رو به من بگن از كجاست .

کد:
    http://i25.*******.com/2hwza6r.jpg"]http://i25.*******.com/2hwza6r.jpg
    اين هم يك عكس ديگه

کد:
    http://i28.*******.com/1zcju8.jpg"]http://i28.*******.com/1zcju8.jpg
    ویرایش توسط farhad44 : Sunday 15 June 2008 در ساعت 00:25 دلیل: قرار دادن لينكها در تگ كد

كاربر ويژه farsad آواتار ها
    تشکر کرده
    7124

پیش فرض پاسخ: عكس با كيفيت پايين

با سلام
    من که از لحاظ کیفیت هیچ مشکلی در عکسها نمی‌بینم. لطفا منظورتون رو از کم بودن کیفیت واضح تر بیان کنید. ولی چیزی که توی هر دو تا عکس میشه گفت اینه که فوکوس با دقت انجام نگرفته. (ممکنه منظورتون این باشه) که من فکر می‌کنم باید دقت بیشتری در فوکوس داشته باشید. در عکس گل فوکوس بر روی لبه‌های بیرونی گلبرگه که چون ماکرو گرفته شده و وسط گل با کناره‌ها اختلاف سطح داره ، وسط گل محو شده . در عکس دیگر هم فوکوس بر روی کفش و قسمت جلوی زمین می‌باشد نه بر روی چهره .
    لطفا دوربین رو با سوژه‌های مختلف و در شرایط مختلف تست کنید تا مطمئن بشید که در فکوس کردن بر روی سوژه تعیین شده مشکلی نداره.
    امیدوارم که دوربینتون مشکلی نداشته باشه.
    omid1979 و toti تشکر می‌کنند.
    فرساد غفاریان
    farsad.me
    فوتوبلاگ: TrappedLight.net

كاربر جديد
    تشکر کرده
    9

سلام
    ممنون از پاسخ .
    من تصاوير رو توي مود Auto مي اندازم و فكوس به صورت اتوماتيك است. منظور من از كيفيت بيشتر نويز روي عكس و شفاف نبودن تصاوير است . (‌ نميدونم شايد خودم حساس شدم )‌ ولي تصاويري كه ديدم (‌توي اينترنت و با دوربينهاي مشابه نظير S2IS و S3IS) داراي شفافيت بيشتري هستند و در ضمن وقتي با نرم افزاري مانند Image Viewer خود ويندوز روي عكس 4 بار زوم ميكنم تصوير مات ميشه در حاليكه با دوربين ديگري مانند Sony و يا همين S3 از مات شدن تصوير به اين شدت خبري نيست .
    چطور ميشه يك تست از دوربين گرفت ‌؟

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

پیش فرض پاسخ: شايعات يا واقعيات

نقل قول نوشته اصلی توسط msk888 نمایش پست ها
    سلام
    نمیدونم پرسیدن این سوال در اینجا درسته یا نه اما نزدیکترین موضوع به سوالم اینجا بود:

تا چه حد میشه به این Sample ها از لنز و دوربین اعتماد کرد؟ فکر می کنید تا چه حد اصلاعاتشون درسته؟ میشه به عنوان مرجعی مطمئن برای رویو بهشون اتکا کرد؟

مخصوصا در این سایتکه خیلی هم کامله (نظر شخصی):

کد:
    http://pixel-peeper.com
    ممنون
    من البته درست متوجه سوالتون نشدم ولي به شخصه براي دانستن كيفيت خروجي يك دوربين يا لنز هيچوقت به نمونه عكسهاي اونا خيلي نگاه نمي كنم. هر عكسي تحت شرايط بسيار خاصي گرفته مي شه كه شايد تكرارش براي شخص دوم امكان پذير نباشه. خيلي از سايتها هم جنبه ي تبليغاتي دارند و عكس ها يا اگزيف اونا رو دستكاري مي كنند تا براي محصولشون تبليغ كنند يا چيزي رو كه بيشتر براشون سود داره بيشتر بفروشند.
    msk888، Super Oli، nekooee و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر ويژه farsad آواتار ها
    تشکر کرده
    7124

نقل قول نوشته اصلی توسط omid1979 نمایش پست ها
    سلام
    ممنون از پاسخ .
    من تصاوير رو توي مود Auto مي اندازم و فكوس به صورت اتوماتيك است. منظور من از كيفيت بيشتر نويز روي عكس و شفاف نبودن تصاوير است . (‌ نميدونم شايد خودم حساس شدم )‌ ولي تصاويري كه ديدم (‌توي اينترنت و با دوربينهاي مشابه نظير S2IS و S3IS) داراي شفافيت بيشتري هستند و در ضمن وقتي با نرم افزاري مانند Image Viewer خود ويندوز روي عكس 4 بار زوم ميكنم تصوير مات ميشه در حاليكه با دوربين ديگري مانند Sony و يا همين S3 از مات شدن تصوير به اين شدت خبري نيست .
    چطور ميشه يك تست از دوربين گرفت ‌؟
    در مورد فوکوس تمامی دوربین های دیجتال (که تا حالا من دیدم!) قبل از گرفتن عکس هنگامی که بر روی جسمی فوکوس می‌کنند نقاط فوکوس شده را در یک یا چند کادر رنگی نشان می‌دهند. چند عکس از اشیاء مختلف بگیرید و روی نقاطی که دوربین مشخص میکنه دقت کنید. بعد عکسها رو داخل کامپیوتر بررسی کنید ببینید که آیا دقیقا همان نقاط فوکوس هست یا نه.

در مورد نویز هم شما چون در حالت اتوماتیک عکاسی میکنید iso دوربین بر روی Auto هست که در شرایط نوری کم چون میزان ایزو به صورت خودکار بالا می‌رود در عکسها نویز ایجاد میشود. اگر در محیط‌هایی که نور کافی ندارد و از سوژه‌های ثابت و بر روی پایه عکاسی می کنید ، به شما توصیه میکنم که دوربین رو در حالت p قرار بدهید و از داخل منوی اون ایزو رو رو کمترین عدد قرار بدهید. تا نویز به حداقل ممکن برسد.
    یا اینکه با ایزوهای مختلف در شرایط نوری مختلف اونقدر عکاسی کنید که بتونید تشخیص بدهید که برای چه نوری و چه سوژه‌ای کدوم ایزو مناسبتر هست. و بعد نسبت به شرایط مختلف خودتون مقدار ایزو رو تعیین کنید.

در مورد این هم که می‌گویید هنگام زوم عکس کیفیت پایینی دارد ممکن است میزان فشرده سازی عکس روی دوربین رو اشتباها بر روی بیشتر حد ممکن اون قرار دادین. در منوی دوربین انتخابی قرار داره برای فشرده سازی که به صورت سه لبه در حالت‌های مختلف (یکی صاف، یکی کمی پله پله ، و دیگری کاملا پله پله) وجود داره . جهت انتخاب کمترین میزان فشرده سازی نوع صاف اون رو انتخاب کنید.
    nekooee و hama66662 تشکر می‌کنند.
    فرساد غفاریان
    farsad.me
    فوتوبلاگ: TrappedLight.net

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

Unhappy s9600 بدون گارانتی

سلام من یک s9600 fuji با قیمت 440 تومان پیدا کردم اما نه گارانتی نه پشتیبانی داره به نظر شما من این دوربین و با این شرایط بخرم نخرم یه دوربین دیگه بخرم لطفا راهنماییم کنید البته مشهد نمایندگی نداره تهران و نمیدونم

كاربر جديد امیر خدامی آواتار ها
    تشکر کرده
    6

پیش فرض پاسخ: s9600 بدون گارانتی

به نظر من دوربین بدون گارانتی نخر
    تجربه یکی از دوستانم درمورد خرید یه دوربین بی گارانتی تلخ بود
    در مورد خریدن فوجی نمیدونم ولی تو این قیمت میتونی یه H50 با گارانتی معتبر بخری یا یک G9 البته با یک مقدار هزینه بیشتر.........
    Queen تشکر می‌کند.
    SONY DSC H50

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

پیش فرض پاسخ: s9600 بدون گارانتی

کلا فوجی در ایران نمایندگی معتبر ( بخصوص برای دوربین ) ندارد.

کاغذ هایی هم که عرضه می شوند ( توسط یکی دو شرکت ) اکثرا ریمارک و یا بصورت قاچاق هستند .

فوجی 9600 دوربین خوبی بود ( یکی دو سال پیش ) اما حالا انتخاب های بهتری وجود دارد.

در فروم جستجو کنید و در مورد این دوربین ها بیشتر تحقیق کنید.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

صفحه 1 از 735 1 2 3 4 5 11 51 101 501 ... آخرینآخرین