صفحه 120 از 125 نخستنخست ... 20 70 110 116 117 118 119 120 121 122 123 124 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,191 تا 1,200 , از مجموع 1250
Like Tree2420تشکر

موضوع: Nikon D7100

كاربر جديد
    تشکر کرده
    57

ممنون

https://ibb.co/mUhO6F
    این یه نمونه است. تو این عکس در حالت AFS روی اتوماتیک بود فکوس و بعد از اینکه توی ویزور فکوس رو دیدم روی یه سری نقاط در وسط تصویر فکوس انجام شد اما بعد در عکس نهایی خروجی به شکلیه که فکوس روی نزدیکترین قسمت به دوربین انجام شده. متاسفانه توی حالت سینگل پوینت هم این اتفاق هست. ممنون میشم کمک کنید
    ویرایش توسط gomnam23 : Saturday 25 March 2017 در ساعت 22:53

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    35

نقل قول نوشته اصلی توسط gomnam23 نمایش پست ها
    ممنون

https://ibb.co/mUhO6F
    این یه نمونه است. تو این عکس در حالت AFS روی اتوماتیک بود فکوس و بعد از اینکه توی ویزور فکوس رو دیدم روی یه سری نقاط در وسط تصویر فکوس انجام شد اما بعد در عکس نهایی خروجی به شکلیه که فکوس روی نزدیکترین قسمت به دوربین انجام شده. متاسفانه توی حالت سینگل پوینت هم این اتفاق هست. ممنون میشم کمک کنید
    از چه لنزی استفاده میکنید ؟ و اینکه ایا مد های دیگه فوکوس هم همین مشکل رو دارن ؟

كاربر همراه mostafa_1366 آواتار ها
    تشکر کرده
    2646

دوست عزیز شما با فوکال 18mm عکس گرفتین فاصله تون هم از سوژه و پس زمینه زیاده پس کاملا طبیعیه که تمام اجزای کادر فوکوس باشن. عکس شما از نظر من مشکلی نداره شما بهتره کمی بیشتر در مورد رابطه بین فاصله کانونی- فکوس و عمق میدان مطالعه کنید. برای اطمینان کامل فایل اصلی رو هم جایی آپبود کنید تا بیشتر بررسی بشه.

ویرایش: الان که محاسبه کردم بر فرض اینکه شما روی اون روستا فوکوس کردیه باشین فکوس بینهایت میشه و با این فاصله کانونی و دیافراگمی که دارین هر چیزی که در فاصله 4.5 متری از دوربین قرار داره داخل محدوده فکوس قرار میگیره.

123.jpg
    ویرایش توسط mostafa_1366 : Sunday 26 March 2017 در ساعت 08:39
    gomnam23، M.Nouri و کوروش تشکر می‌کنند.
    nikon D5200+18-55+50/1.8 G+ 18-105

كاربر جديد
    تشکر کرده
    57

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa_1366 نمایش پست ها
    دوست عزیز شما با فوکال 18mm عکس گرفتین فاصله تون هم از سوژه و پس زمینه زیاده پس کاملا طبیعیه که تمام اجزای کادر فوکوس باشن. عکس شما از نظر من مشکلی نداره شما بهتره کمی بیشتر در مورد رابطه بین فاصله کانونی- فکوس و عمق میدان مطالعه کنید. برای اطمینان کامل فایل اصلی رو هم جایی آپبود کنید تا بیشتر بررسی بشه.

ویرایش: الان که محاسبه کردم بر فرض اینکه شما روی اون روستا فوکوس کردیه باشین فکوس بینهایت میشه و با این فاصله کانونی و دیافراگمی که دارین هر چیزی که در فاصله 4.5 متری از دوربین قرار داره داخل محدوده فکوس قرار میگیره.
    ممنون از پاسخ دهی خوبتون دوست عزیز. من این نمونه رو میذارم که با f 10 گرفته شده و مثل سایر تصاویر مشکل فوکوس داره. در مورد اون میزانی که با محاسبه فرمودید من نتونستم فرمولی پیدا کنم، اگر لطف کنید بگید رابطه رو ممنون میشم.
    سایز اصلی:
    http://s9.picofile.com/file/8290395550/DSC_1007.JPG

تشکر کرده
    2646

ممنون از پاسخ دهی خوبتون دوست عزیز. من این نمونه رو میذارم که با f 10 گرفته شده و مثل سایر تصاویر مشکل فوکوس داره. در مورد اون میزانی که با محاسبه فرمودید من نتونستم فرمولی پیدا کنم، اگر لطف کنید بگید رابطه رو ممنون میشم.
    سایز اصلی:
    http://s9.picofile.com/file/8290395550/DSC_1007.JPG
    والا من هنوز منظور شما رو از خوب نبودن فوکس متوجه نشدم. اگه منظورتون اینه که تو عکس اولی قسمت خاکی پایین جزئیات بیشتری داره، خوب باید بگم این کاملا طبیعیه چون هرچی سوژه به دوربین نزدیک تر باشه با جزئیات بیشتری ثبت میشه. در تصویر دوم هم که آپلود کردین من مشلی از لحاظ فوکوس نمی بینم. اصولا با این فاصله کانونی و دیافراگم اگه دوربین مشکلی هم از لحاظ فوکوس داشته باشه به هیچ وجه خودش رو نشون نمیده. مشکل اصلی عکس شما به نظر من اینه که بیش از 70 درصد تصویر رو به آسمون اختصاص دادین و این یعنی از دست رفتن قسمت عمده رزولوشن. اگر میخواید کل روستا رو با جزئیات بهتر در کادر داشته باشین من توصیه میکنم از فاصله کانونی بالاتر و به صورت پاناراما عکاسی کنید.
    gomnam23 و behnamb تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Sajjadpix آواتار ها
    تشکر کرده
    257

دوستان تولید های جدید این لنز هنوز مشکل روغن پاشی روی سنسور را داره؟
    Nikon D7100 - 11-16 - 50mm
    Instagram

كاربر همراه Sajjadpix آواتار ها
    تشکر کرده
    257

دوستان لطف میکنید دفترچه راهنمای فارسی رو برای دانلود قرار بدید
    Nikon D7100 - 11-16 - 50mm
    Instagram

كاربر همراه sarlak آواتار ها
    تشکر کرده
    1170

نقل قول نوشته اصلی توسط Sajjadpix نمایش پست ها
    دوستان لطف میکنید دفترچه راهنمای فارسی رو برای دانلود قرار بدید
    فقط نورنگار برای فروش داره و تا حالا فایل pdf من ازش ندیدم

در ضمن دوربین من خودش منو فارسی داره،شما هم چک بفرمایید شاید داشته باشه
    Sajjadpix و TheGodfather تشکر می‌کنند.

كاربر جديد biodread آواتار ها
    تشکر کرده
    80

سلام
    دوستان چرا در حالت M مقدار EV رو میشه تغییر داد ولی هیچ تغییری روی عکس نهایی نمیذاره؟
    در فروم های خارجی هم این سوال شده بود و مردم نمیدونستن چرا قابل تغییره

تشکر کرده
    2646

نقل قول نوشته اصلی توسط biodread نمایش پست ها
    سلام
    دوستان چرا در حالت M مقدار EV رو میشه تغییر داد ولی هیچ تغییری روی عکس نهایی نمیذاره؟
    در فروم های خارجی هم این سوال شده بود و مردم نمیدونستن چرا قابل تغییره
    نوردهی سه پارامتر بیشتر نداره 1- شاتر 2-دیافراگم 3-حساسیت(ایزو) در حالت M شما هر سه متغیر رو خودتون به صورت دستی انتخاب میکنید در واقع نورسنجی به عهده خودتون هست پس دلیلی نداره ev تاثیری در عکس داشته باشه. در یک مورد استثنا در مود M وقتی که ایزو رو در حالت auto قرار داده باشید تغییر در EV روی عکس تاثیر میزاره.
    Mehrdad-PL، M.Nouri، Moty و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.