صفحه 29 از 64 نخستنخست ... 19 25 26 27 28 29 30 31 32 33 39 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 281 تا 290 , از مجموع 638
Like Tree1691تشکر

موضوع: Nikon D300

ME
    ME آنلاین نیست
    كاربر فعال ME آواتار ها
    تشکر کرده
    4114

پیش فرض پاسخ: Nikon D300

کد:
    http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1039&message=25906617
    نادر، amirsooki و farhad44 تشکر می‌کنند.
    محمد امدادی

كاربر همراه Jesmi آواتار ها
    تشکر کرده
    1713

نقل قول نوشته اصلی توسط نادر نمایش پست ها
    نكته ای كه من واقعا كمبود اون رو احساس كردم عدم وجود نقطه فكوس دركناره های كادر و تجمع این نقاط در مركز كادر بود

همونطور كه دیدید تمام تصاویری كه بوسیله این نقاط شناسایی شدند دارای فكوس درستی هستند ولی به محض اینكه سوژه در كناره های كادرقرار میگرفت ( حالا به هر دلیل مثلا سرعت زیاد و عدم توانایی در كادر بندی درست )
    مشكل عدم فكوس صحیح بوجود میامد مثل این عكسها

حالا من از این تعجب میكنم كه چرا نیكون 51 نقطه رو وسط كادر قرار داده ؟

بهتر نبود فرضا 31 عدد رو وسط قرار میداد و 20 نقطه رو در كناره های كادر یعنی هر طرف 5 عدد ؟

من فکر میکنم علتش اینه که کناره های کادر به علت تحدب عدسی های لنز هیج گاه به طور دقیق ( طوری که وسط کادر فکوس میشود ) فکوس نمیشه و مقدار خیلی خیلی کمی فلو هست.. به همین خاطره که در تمام دوربین ها نفاط فکوس رو در میانه های کادر میبینید نه در کناره ها...
    بنا براین حتی اگه 102 تا نقطه هم داشته باشیم هیج گاه به کنازه ها نمیرسه...
    نادر تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    547

نقل قول نوشته اصلی توسط hjesmi نمایش پست ها
    من فکر میکنم علتش اینه که کناره های کادر به علت تحدب عدسی های لنز هیج گاه به طور دقیق ( طوری که وسط کادر فکوس میشود ) فکوس نمیشه و مقدار خیلی خیلی کمی فلو هست.. به همین خاطره که در تمام دوربین ها نفاط فکوس رو در میانه های کادر میبینید نه در کناره ها...
    بنا براین حتی اگه 102 تا نقطه هم داشته باشیم هیج گاه به کنازه ها نمیرسه...
    البته فكرنمیكنم این دلیل درستی باشه چون برای فكوس احتیاج به نورهست و از كناره های لنز هم به قدر كفایت نور عبور میكنه

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

متوجه عرض بنده نشدید.
    گفتم دقت و اطمینان فوکوس در D70 ؛ D200 ؛ D2x با یکدیگر متفاوت است.
    به همان نسبت نیز، دقت و اطمینان در فوکوس 400D ؛ 30D ؛ 1D با یکدیگر متفاوت است.

و این چیزی نیست که با یک آزمایش قابل رد کردن باشد.
    Arash، Amir Mohebi، roovigital و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر همراه
    تشکر کرده
    547

جناب روشن متوجه هستم ولی در این فیلم چه چیز جدیدی دیده میشه جز تعداد زیاد این نقاط ؟

در ضمن من تمام اینها رو گفتم كه این سوال رو مطرح كنم كه چرا هم در كنون هم درنیكون تجمع این نقاط در وسط كادر است ؟ البته در دی 300 این چیدمان خیلی بهتر شده

نمیدونم شاید من فقط احساس میكنم اگر به نحوی كل كادر رو پوشش میدادند بهتر بود .
    ویرایش توسط نادر : Friday 7 December 2007 در ساعت 23:55

كاربر همراه expose آواتار ها
    تشکر کرده
    294

با عرض سلام خدمت همه.
    قبل از هر چیز، از دوستان خوبی که محبت کردند و پیام تبریک گزاشتند بسیار متشکرم.
    راستش من با اصرار آقای قدیری هفته پیش یک دستگاه Nikon D300 از شانگهای چین خریداری کردم. و بعد باقی ماجرا که خوب با شلوغ کاری مسعود همه کم بیش مطلع گردیدید. ( تست و یک ریویو از جناب قدیری ).
    لذا پس از نظراتی که آقای قدیری فرمودند، با توجه به اینکه هنوز فرصتی برای عکاسی قابل قبول جهت تست دوربین دست نداده، صحیح ندانستم که به نقد یا تعریف این محصول بپردازم و تنها به خواندم نظرات حرفه ای دوستان در طول این مدت اکتفا نمودم.
    لذا پیرو اطاعت امر دوستان خوبم که درخواست ارسال نمونه عکس نمودند، نمونه عکسی را که در فرودگاه آنهم به عدلت طولانی بودن زمان ترانزیت، فرصت شد بگیرم در زیر Upload کردم.
    مشخصات :
    Lense : Nikon DX 17-55 f2.8
    Converted Via Adobe Photoshop CS3 from the Original TIFF File
    هیچ نویز ریداکشنی با فتوشاپ انجام نشده
    نویز ریداکتشن دستگاه روشن و در حالت نرمال بوده
    ISO 3200
    F2.8
    A: 23mm
    S: 1/160s
    کاهش حجم اعمال شده 90٪ با ACDsee

البته چون عکس کوچک شده میزان نویز قابل رویت نیست.
    در اولین فرصت فایل اصلی کانورت شده را جهت بررسی بهتر upload خواهم کرد. چون حجم فایل اصلی 11 مگابایت است و اینترنت منزل دایل آپ از نوع زغالی.

upload شد
    به پست شماره 299 مراجعه فرمائید.
    ویرایش توسط expose : Saturday 8 December 2007 در ساعت 13:25
    Arash، Amir Mohebi، rezakh و 12 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پویان احمدی اصل

!My Gears
    فوتوبلاگ

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

نادر خان
    چون اصرار دارید رک و پوست کنده بگم:
    تستهای شما هیچ نشان مثبتی برای فوکوس دوربینهای کانن نیست.(اگر نیکون هم بود نبود!)

کافیه به ساعت عکاسی و دیافراگمی که در آن عکاسی کردید نگاهی بیندازید .
    اصولا با موبایل هم میشه از این موتورها عکس فوکوس گرفت(البته یقینا موبایل از دماغ عکاس تا افق رو فوکوس می‌گیره!)

نکته دوم؟
    آقای روشن گفتند....
    مجددا تکرار می‌کنم:
    شما گمان می‌کنید تفاوت سیستم فوکوس ۴۰۰ دی با 1دی های کانن ؟ فقط در تعداد نقاط اون هست؟
    اگر اینگونه فکر می‌کنید؟ اشتباه می‌کنید.
    اگر اینگونه فکر نمی‌کنید؟ بحث رو خاتمه بدید.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

D80
    D80 آنلاین نیست
    كاربر همراه D80 آواتار ها
    تشکر کرده
    732

کد:
    http://www.flickr.com/photo_zoom.gne?id=2054272772&size=o
    عکس فول سایز مربوط به D300
    iso : 800
    rezakh تشکر می‌کند.
    كامبيز مصلح
    NIKON D80 " siqma17-70mm" AF nikkor28-80mm "tamron 70-300mm "HOYA filter UV "Lowepro Offtrail II "flash SB600 " ND filter "analog tele converter2x "

كاربر همراه
    تشکر کرده
    547

اقای ارش عاشوری نیا

بنده هیچ اصراری ندارم كه شخص شما در بحث شركت كنید چون همیشه كارتون اینه كه با بچگانه ترین لحن صحبت كردن در یك بحث رای صادر كنید ( یك نگاهی به تفاوت ادبیات پاسخ خودتون و دكتر روشن بیاندازید)

دوم اینكه برای خاتمه بحث احتیاجی به دستور جناب عالی ندارم چون كسی رو مجبور به شركت در بحث نكردم و بحث هم با تاپیك نا مربوط نیست پس اگر كسی در اون شركت نكرد خود بخود خاتمه پیدا میكنه

سوما من در پست اول اشاره كردم كه دقت وسرعت فكوس بدنه های مختلف با هم متفاوته. دیگه هیچ چیز ندونیم اینا رو میدونیم. از این به بعد اگر خواستید پاسخ بدید پستها رو درست بخونید لطفا

چهارما اینها تست نیست بلكه در یك شرایط واقعی عكاسی ایرادی رو مشاهده كردم و خواستم الان كه فرستش پیش امده با كسانیكه علاقمند هستند مطرح كنم( شاید به همین دلیل یا دلایل مشابه در دی 300 تعداد نقاط فكوس اینقدر زیاد شده اخه میدونید در دنیای متمدن برای نظر مصرف كننده ارزش قائل هستند و روش فكر میكنند و نمیگن با موبایل هم میشه عكس گرفت )

اگر خواستید میتونید تمام این پستها رو پاك كنید
    Mastermehdi تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

نادرخان
    ابتدا: ممنون از تذکرتون به ادبیات بنده.

دوم :منظورم از خاتمه بحث اینه که دلیلی نمی‌بینم همه یک حرف بزنیم و باز هم بحث کنیم!

سوم: پست کردن حدود ۳۰ عکس و چند پست مختلف در تاپیک دی ۳۰۰ از دوربین ۳۰ دی کانن همچین مربوط هم نیست.

من اینجور مقایسه کردن رو فقط و فقط مغلطه می‌دونم.
    شما برای چی این همه عکس می‌فرستید؟ ما یا به صحت کلام شما اعتماد داریم؟
    که در این صورت با ارسال ۳ فریم هم مشکل من و شما حل می‌شه!
    یا نداریم؟ که در این صورت اگر ۲۰۰ فریم هم ارسال کنید می‌تونیم بگیم ۲۰۰ فریم دیگه خارج از فوکوس بوده!
    (البته یقینا من چنین تصوری ندارم)

چهارم: گویا شما در شرایط حر‌فه‌ای محدودی عکاسی کردید.حتما تجربه بسیار بسیار ارزشمندی بوده. ولی یقینا واقعیت عکاسی خبری با این یک تجربه شما فاصله بسیار داره.

شما بجای اینکه درک کنید برای چی از موبایل مثال آوردم مجددا سعی در انحراف بحث دارید. و به ادبیات من گیر می‌دید.

شما برای اثبات این موضوع که دوربینتان فوکوس خوبی دارد و لابد همه چیز تمام است،(علت بحث شما چیزی غیر از اینست؟) عکسهایی در سایت قرار می‌دهید که از استادیوم تا میدان آزادی فوکوس است! (البته چند فریم با عمق میدان کوتاه تر هم وجود داشت! یقین بدانید دیدم! در بقیه عکسها هم تاری پس زمینه اثر پانینگ بود و نه عمق میدان)

با چنین تجربه‌ای و چنین نتیجه‌گیری به یقین می‌رسید؟ و تبلیغات نیکون رو ابلهانه می‌دانید وسیستم فوکوسش رو بی فایده فرض می‌کنید؟

گمان می‌کنم متوجه علت مثال من از موبایل شدید. اما برای اینکه ابهامی نباشه توضیح می‌دم!(چون غیر از این نشان دادید.)
    سنسور دوربینهای موبایل بسیار کوچک است و عمق میدان بسیار بزرگی دارد. به همین علت همه چیز در آن فوکوس جلوه می‌نماید. مثل عکسهایی که شما در زیر آفتاب ظهر تابستان و دیافراگم بسته گرفتید!(و همه چیز در آن فوکوس جلوه می‌نماید!)
    یقینا کمپانی‌ها می‌دانند که در دنیای متمدن عکاسان همیشه در ظهر تابستان و با دیافراگم بسته عکاسی نمی‌کنند.
    به همین منظور سیستم فوکوس دوربینشان را تازه و تازه‌تر می‌کنند.
    و چنین است که فوکوسهایی مثل ۱ دی کانن و دی۲ ایکس تولید می‌شود.
    و اینکه من می‌گم فوکوس دی ۳۰۰ خارق‌العاده خواهد بود؟ علت اینه که نیکون اشتباه بزرگی کرده! و سیستم فوکوس دی ۳ که جدیدترین و بهترین دوربینش هست رو روی دی۳۰۰ هم قرار داده.(البته گمان می‌کنم دی‌۳ بر روی لنزهای بدون موتور فوکوس، فوکوس بسیار سریعتری نسبت به d300 داشته باشه.)
    ویرایش توسط Arash : Saturday 8 December 2007 در ساعت 10:57
    EHSAN2 و raffi تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

صفحه 29 از 64 نخستنخست ... 19 25 26 27 28 29 30 31 32 33 39 ... آخرینآخرین