صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 18 , از مجموع 18
Like Tree95تشکر

موضوع: چرخی در کارخانه ی نیکون

كاربر همراه M.Moghadam آواتار ها
    تشکر کرده
    3146

نقل قول نوشته اصلی توسط mahshid88 نمایش پست ها
    به موضوع از این جهت نگاه کنید که چین در کپی رایت خیلی بی قانون هست

چند نفر در یک زیر زمین یا یک کارگاه کوچک جمع میشن یک دوربین میسازن روی اون آرم نیکون رو میزنن و زیرش مینویسن ساخت چین در شکل هم هیچ تفاوتی با اصل ندارد
    این کار نیکون باعث میشه افراد سود جو زیاد بشن پایین آوردن هزینه ها به این قیمت ارزش نداره
    خوب فرض محال بشه یه همچین کاری کرد!به نظرتون اون موقع نمیتونند روش بزنن ساخت ژاپن یا تایلند و حتما باید بزنند چین؟!
    Mashhadi Vahid، barca007، masoudrejae و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    d5100+18-105 nikon+sb800+190xprob+804rc2

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    104

امیدوارم همین جوری باشه که شما میگید نمیدونم چرا وقتی اسم چین رو میشنوم این شکلی میشم
    Madjidm تشکر می‌کند.

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط mahshid88 نمایش پست ها
    نیکون مقدار زیادی از سرمایه های خودش رو به چین می بره این یک شایعه بود که هفته پیش شنیدم
    حالا با شنیدن یک خبر رسمی ممکن این سوال پیش بیاد که آیا از این به بعد باید زیر دوربین های نیکون بخونیم ( ساخت چین ) برای خیلی ها این ناراحت کننده هست
    دیگه تفاوت اصل و تقلبی رو چطور بفهمیم ؟

البته هنوز برای سری حرفه ای این اتفاق نیافتاده اما ممکن هست با شدید شدن بحران جهانی این اتفاق هم بعید نباشه
    برای خود من خیلی عذاب آور هست که ببینم زیر دوربین نوشته ساخت کشور چین
    باسلام
    در واقع نیکون دوربین های سری ۱ خودش رو توی این کارخانه در شهرwuxi واقع در ۱۳۰کیلومتری شانگهای میسازه واین سومین کارخانه نیکون درچین هست،قبلا یک کارخانه درهانگزو ویکی درگوانگجو(سری کولپیکس)داشته. این هم عکسهای این کارخانه :
    1_nikon_china_factory_1_620x412.jpg

2_nikon_china_staff_620x412.jpg

3_nikon_china_corridor_0_620x926.jpg
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    Rouzbeh Ehsani، کوروش و loner تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    8926

این عکس هم توضیح داره:
    2_nikon_china_staff_620x412.jpg
    The senior management team: (L to R) Mr Toshikazu Kamoshida, Mr Takashi Nobusawa (Vice-President), Mr Hideyuki Akimoto (Manager, Camera Production), Mr Tomoji Kurosawa (President) and, Mr Takashi Matsubara.
    تیم مدیریت ارشد : (L R) آقای Toshikazu Kamoshida آقای تاکاشی Nobusawa (معاون رئیس )، آقای Hideyuki Akimoto (مدیر تولید دوربین)، آقای Tomoji کوروساوا (رئیس ) و آقای تاکاشی Matsubara
    ویرایش توسط kiavash : Wednesday 26 October 2011 در ساعت 23:18
    Saeed Barikani، mohamad az، کوروش و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا mohamad az آواتار ها
    تشکر کرده
    658

به این عکس دقت کنید ،این عکس مدیران ارشد یه مجموعه دوربین سازی هستش دقت کنید مدیران ارشد،نه کارگر کارخونه- همه با وجود اینکه از بالاترین اعضای کارخونه و کاملا شناخته شده در مجموعه نیکون محسوب میشن ولی در عین حال همه یک لباس (مصوب) پوشیدن و همه کارت شناسایی رو بر سینه دارند ،حالا فرض کنید اینجا یه جایی مثل ایران بود و این سمت ها مال من و شما دوستان بود مگه امکان داشت من قبول کنم با این موقعیت این جوری تو کارخونه بچرخم و میگفتم :برو بابا من دیگه رئیسم!! این قانونا چیه برا من و......

فرق شرکتهای موفق با ناموفق تو همین چیزهای به ظاهر کوچیکه -محصولات شرکتی با این قانونهای سفت وسخت حتی اگر در کره ماه هم تولید شود تفاوت کیفی قابل ملاحظه ای با هم نخواهند داشت.

پی نوشت:گر چه خودم هم از این اسم چین بدم میاد.
    ویرایش توسط mohamad az : Thursday 27 October 2011 در ساعت 03:55
    kiavash و obsidiyan تشکر می‌کنند.
    d90+18-105+Manfrotto 190XPROB+804Rc2+BENRO monopod

كاربر فعال reza_Bahman آواتار ها
    تشکر کرده
    3705

الا فرض کنید اینجا یه جایی مثل ایران بود و این سمت ها مال من و شما دوستان بود مگه امکان داشت من قبول کنم با این موقعیت این جوری تو کارخونه بچرخم و میگفتم :برو بابا من دیگه رئیسم!! این قانونا چیه برا من و......
    امکان که داشت ... در کارخانه ایران خودرو هم رئیس و کارگر یک لباس علی الظاهر می پوشند ولی میان ماه من با ماه گردون تفاوت از زمین تا آسمان است. لباس متحدالشکل و توجه به ظواهر را باید تقریبا آخرین حلقه از چیزی که فرهنگ و فرهنگ کار و تلاش نامیده می شود دانست. آنچه باید بیشتر مورد توجه قرار بگیرد لایه یا لایه های زیرین این فرهنگ است که دیده نمی شود یا کمتر دیده می شود و نتیجه این بی توجهی نقدا بلایی است که ما در کشور خود با آن دست بگریبانیم ...
    Persian، Navid7h، hosein1365 و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    عليرضا بهمن آبادي
    Nikon D50
    Nikkor 18-55 f/3.5-5.6G ED + Nikkor 18-200 f/3.5-5.6G IF-ED VR + Sigma 70-300 f/4-5.6 Apo DG
    Speedlight SB800 Case Logic SLRC3

تشکر کرده
    8926
    zarfam، hossein137، loner و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

سلام. با اجازتون من یک فایل میذارم که در کنار چرخ زدن تو کارخانه ی نیکون چرخی هم تو گزارش سالیانه نیکون داشته باشیم!:
    ANNUAL REPORT 2012
    یا حق
    کوروش و etemadian تشکر می‌کنند.

صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2