صفحه 5 از 43 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 15 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 50 , از مجموع 430
Like Tree1013تشکر

موضوع: Nikon D60

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

پیش فرض پاسخ: Nikon D60

سلام

بابك جان از توضیحات كاملت ممنون. جالب اینجاست كه معترضین اكثرا طرفداران نیكن بودند نه برند های دیگر ولی چون از این جمله ات اینجوری برداشت كردم كه روی صحبتت با من بوده :

بله عشق آدم رو كور ميكنه اما براي خوب ديدن فقط چشم لازم نيست بلكه بايد خوب هم تفكر كرد.
    ازت دعوت می كنم این جمله ی منو كه ازش اینجوری استنباط می شه كه هنوز اظهار نظر خیلی زوده و باید صبر كرد رو دوباره بخونی :

خوب حالا سوال خیلی مهم : پس اصلا برای چی این دوربینو بیرون داده اند ؟ مطمئنم بعدا روشن خواهد شد
    ضمنا مگه نبینمت :biggrin:
    babakdin543 تشکر می‌کند.
    فرهاد حسيني

ME
    ME آنلاین نیست
    كاربر فعال ME آواتار ها
    تشکر کرده
    4114

محمد جان داستان D60 دقيقا تكرار داستان D50 و D40 شده بدون توجه به خروجي
    الان كمی فرق داره چون اول اینكه اون موقع نیكون توی این رده بخصوص رده قیمتی دوربینی نداشت و مهمتر اینكه رقبا خیلی كمتر بودن ---اگر اشتباه نكنم 10-12 دوربین توی این رده وجود داره

محمد جان براي يك دوربين اولي در مقايسه بين D60 و 450D چي مهمه ؟؟؟
    پارامتر ها رو بزار كنار هم با قيمت ها مقايسه كن تفاوت كيفيت لنزهاي كيت رو نميخواد در نظر بگيري
    قيمت كيتD60 نيكون با لنز كيت 749 دلاره تازه اين قيمت اروپاشه
    قيمت كيت450D كنون 899 دلاره
    اختلاف 150 دلار تو اين رده كم نيست بخدا
    آره دقیقا توی این رده پول گنده ایه

مشتري فهيم ميدونه دو مگا پيكسل زياد مهم نيست مشتري فهيم ميدونه كه spot metering قابليت جديدي نيست
    مشتري فهيم ميدونه واسه كارهاي معمولي و عكاسي هاي غير حرفهاي 3 نقطه فوكوس با 9 نقطه فرقي در عملكرد نداره، مشتري فهيم ميدونه كه امكان استفاده از كارت SD در دوربينهاي SLR مورد جديدي نيست، مشتري........

محمد جانم مشتري وقتي پارامتر هاي اين دو دوربين رو با هم ميسنجه ميفهمه كه تفاوت اين دوربنها فقط تو پارامترهاي زيره
    دو مگا پيكسل بيشتر
    Live View
    3" LCD
    14-bit A/D converter
    از نظر من این تفاوتهایی رو گفتی در واقع مشخصات یك دوربین در یك كلاس بالاتره یعنی در مقایسه شما كه فقط با دوربینه كنون 450 با این نكاتی كه تعریف كردی اینطور بنظر میاد كه این 450 تو یك رده بالاتره ظاهرا و
    اینجاست كه 150 دلار حالا می ارزه

حس خوبی روی این تاكید روی مشتری فهیمت ندارم ......
    جالبه كه در این بحث یك جورایی یاد بحث اختلافات 40دی و 300دی میفتم كه
    اونجا هم یكسری اختلافاتی بود تو دوربینها كه مشتریهای فهیم دركش میكردند تازه با 700 - 800 چوب اختلاف در بازار آمریكا و حدود 1000000 چوب در ایران ............ببخشید نمی خوام اون بحث قدیمی شده رو دیگه تازه كنم .......:::big grin:::...........چون نمی خوام بن بشم

محمد سنسور این دوربین هم عوض شده این سنسور سنسور دوربین D40x نيست يه سنسور جديديه با عملكردي متفاوت و نتايج متفاوت
    محمد جان منظورت از امكانات روز چيه؟ airflow system رو قبلا كجا شنيدي؟ stop-motion recording mode چي؟ تنها چيزي كه تو D60 جاش خاليه Live view ديگه چيزي از امكانات روز كم نداره
    خوب پس سنسور بازنگری شده
    راستی این سیستمه airflow چی هست دقیقا ؟

محمد جان از اينكه با فكر مطلب مينويسي ممنون
    داری مسخره میكنی؟
    بابك كاملا معلومه نویسنده این جمله تویی :::big grin:::
    نمی دونم چرا؟
    babakdin543، Minoosepehr، shahin79 و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد امدادی

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

به نظر من تفاوت مشتریان بالقوه دی300 و 40دی با مشتریان 450دی و دی60 در این است كه مشتریان دی300 و 40دی به طور عمده افرادی هستند كه اطلاعات بیشتری در مورد عكاسی دارند و احتمالا این دوربینها اولین دوربین اس ال ار انها نیست اما مشتریان 450دی و دی60 عمدتا از كامپکت امدگان و اولین خرید اس ال ار هستند و این گروه معمولا اطلاعات عکاسی کمتری دارند و بسیاری از انها به خصوص خریدار کشورهای ثروتمند کسانی هستند که شاید قصد عکاسی به صورت جدی را نداشته باشند و تنها یک اس ال ار میخرند و با کیت لنز ان سر میکنند و عکسهای معمولشان را میگیرند و تا انجا که من در بازار عکاسی و در بین کسانی افرادی که اماتور جدی نیستند میبینم هنوز مگاپیکسل حف اول را میزند و هوز فکر میکنند مگاپیکسل بالاتر یعنی کیفیت بالاتر ایا تبدبل دی40 به دی 40 ایکس معنای دیگری داشت. فکر کنم Live View برایشان مهم باشند چرا که به جای نگاه در سوراخ میتوانند به ال سی دی نگاه کنند سومین هم ال سی دی بزرگتر است که بازهم خریدار غیر جدی ( اسمش را نمیخواهم عامی بگذارم چون به شدت نسبت به این کلمه الرژی دارم) در شرایط مساوی دنبال ال سی دی بزرگتر است.
    تمام اپشنهای اضافه دی40 با ارزشند اما خیلی از خریداران خیلی تجسمی نسبت به ان ندارند.
    بحث من بحث بازاریابی و فروش بیشتر است والا خریداری که اطلاعات و علاقه کافی داشته باشند میداند که چه چیزی برایش مهم است و چه چیزی نیست. من فکر میکنم کنون روی نکاتی دست گذاشته که به گرفتن سهم بازار بیشتر کمک خواهد کرد.
    این را در انتها اضافه كنم منظورم این نیست كه اپدیتهای انجام شده روی این دو دوربین بی ارزشند و یا ارزش کدام بیشتر است اما حرکت کنون را از این جهت هوشمندانه میدام که بر نکاتی دست گذاشته که برای خیلی از خریداران ارزش بیشتری دارد و و در این خصوصیات برای این دسته از خریداران در مقایسه 450دی و دی60 برتری با 450 است.
    ویرایش توسط Persian : Saturday 2 February 2008 در ساعت 19:26
    Amir Mohebi، ME، infinity و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

اگر بخواهیم طور دیگری به قضیه نگاه كنیم، شاید نباید به D60 به عنوان آپگرید D40 نگاه كرد. فكر نمی كنم هیچ D40xای دوربینشو با D60 آپگرید كنه. در صورتیكه مثلا خیلی ها D200 رو با D300 عوض می كنند.
    الان بازار با حضور رو به رشد سونی همینطور پنتاكس و المپیوس با گذشته فرق كرده. كمپانی ها دارند میرند به سمت تنوع محصول. فروش محصولاتی در رده D40,D60,D80 خیلی بیشتر از دوربینهایی در رده D300 و یا D3 هست. و به قول علیرضا مشتریان عام هم در این رده قرار دارند. بنابراین باید در این رده انتخابهای بیشتری وجود داشته باشه. ولو با تغییرات جزئی مثل دو مگا پیكسل بیشتر . به هر حال یه جوری باید سر مشتری رو گیج آورد و كوبید به دیوار دیگه. :biggrin:
    Amir Mohebi، ME، Persian و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

تشکر کرده
    6066

4p بازاریابی Place- Price - Product و Promotion هستند یعنی سه تای اول به معنای محصول درست با قیمت مناسب و Place هم به معنای زمان و مکان مناسب است اما میماند Promotion که اهمیتش اگر از سه تای دیگر بیشتر نباشد کمتر نیست. برخی Promotion را تنها به معنای تبلیغات به کار برده اند اما معنای ان وسیعتر این است که علاوه بر تبلیغ در رسانه ها وظیفه ایجاد ارزش ذهنی نیز در این مرحله است یعنی شرکت تلاش میکند یک تصویر ذهنی برتر از محصول خود و از خصوصیات محصول خود که ان را نسبت به رقبا Differentiate یا متمایز کند بسازد یعنی شرکت جدای از انکه تلاش میکند تا بهترین محصول را بسازد میکوشد تا نشان دهند که محصول او بهترین است و ان ویژگیهایی که در محصول اوست اهمیت بیشتری نسبت به خصوصیات محصول رقیب دارد. یعنی برای مثال اگر یک تولید کننده دوربینی با بدنه کوچک ساخته تلاش میکند تا کوچک بودن بدنه را یک ویژگی مهم برای مصرف کننده جلوه دهد و تولید کننده ای که بدنه بزرگتر و ارگونومیکتر ساخته میکوشد تا این ویژگی را با اهمیت نشان دهند و کوچک بودن بدنه را نکته منفی. به هر حال شرکتها تلاش میکنند تا پول را از جیب هر کسی که ممکن است در بیاورند و افراد بیشتری در درون بازار هدف را به خود جلب کنند و در دراز مدت بر بازارهای هدف بزرگتری سرمایه گذاری کنند.

بحث سیندروم مگاپیکسل بیشتر در دوربینهای کامپکت را همگی شاهد هستیم واقعا چه کسی به یک دوربین کامپکت با 12 مگاپیکسل نیاز دارد ولی اصلا مهم نیست. کافی است در یک میهمانی فامیلی از تمام میهمانان سوال کنید که کیفیت عکس یک دوربین 6 مگاپیکسلی بالاتر است یا 12 مگاپیکسلی فکر میکنم بالای 90 درصد میگویند خوب معلوم است 12 پیکسلی البته اگر میهمانی فامیلیتان در جمع خانواده های انجمن عکاسان نباشد.:biggrin:
    شرکتها به دنیال انند که یا محصول را مطابق نیاز مشتری کنند و یا مشتری را مطابق محصول Promotion .
    میزان سواد و اطلاعات عکاسی خریدار هم برای کنون و نیکون مهم نیست بلکه میزان پولشان مهم است.
    دهها گونه تقسیم بندی بازار برای هر محصولی متصور است از تقسیم بندی جغرافیایی تا سنی و تحصیلات و غیره. میشود در بازار عکاسی از یک نگاه خریداران را به دو دسته اشنا با عکاسی و دسته تازه وارد تقسیم بندی کرد نیکون با دی 40 و دی 40 ایکس پول کلانی از جیب گروه تازه وارد در اورد کاری که میزان سهم بازار اس ال ار ان را در ژاپن بالاتر از کنون برد و فکر میکنم کنون با 450دی تلاش برای بازپس گرفتن بخشی از این بازار را دارد.
    ویرایش توسط Persian : Saturday 2 February 2008 در ساعت 22:13
    Amir Mohebi، ME، A_Maddah و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

Exclamation پاسخ: Nikon D60

سلام

D60 داراي سه تغيير عمده نسبت به دوربينهاي همرده خودشه حالا اين تغييرات چقدر مهمه و در عمل چقدر به چشم مياد بايد تا تست هاي دوربين صبر كرد و نتايج رو ديد

..
    .
    .
    3- D60 اولين دوربين SLR كه قابليت stop-motion recording mode رو داره
    بابك جان, یعنی به نظرت stop-motion recording mode (كه از سالها پیش در هندی كمهای سونی وجود داشت) مهمتر از Active D-Lighting (كه از كارایی اونهم چیزی نمیدانم) یا ویرایش و اصلاح فایلهای RAW در خود دوربین است؟؟؟ كه امكان اصلاح وایت بالانس و ...را میدهد؟؟؟

منهم میخواهم بدانم

اما مشتریان 450دی و دی60 عمدتا از كامپکت امدگان و اولین خرید اس ال ار هستند و این گروه معمولا اطلاعات عکاسی کمتری دارند.
    Persian، babakdin543 و ashkan 78 تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

بابك جان از توضیحات كاملت ممنون. جالب اینجاست كه معترضین اكثرا طرفداران نیكن بودند نه برند های دیگر ولی چون از این جمله ات اینجوری برداشت كردم كه روی صحبتت با من بوده :
    ضمنا مگه نبینمت :biggrin:
    نه فرهاد جان من روی صحبتم با شخص خاصی نبود بلكه تاكید بر این مطلبه كه اندكی صبر بعد اظهار نظر كه دقیقا تاكید شما هم بوده
    والا من تو زندگیم یه بار عاشق شدم خدا بهم دوقلو داد واسه هفت پشتم بسه امشب قرار براشون یه تولد كوچولو بگیرم دوسالشون شده
    ME، Persian، farhad44 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

تشکر کرده
    6066

کد:
    نقل قول:
    اما مشتریان 450دی و دی60 عمدتا از كامپکت امدگان و اولین خرید اس ال ار هستند 
    و این گروه معمولا اطلاعات عکاسی کمتری دارند.
    وحید جان این اطلاعات كمتر فكر كنم شامل حال تو كه اگر اسم و مشخصات فنی تمام دوربینهای معرفی شده از سال 2001 تا حالا ازت بپرسن میدونی نمیشه.
    Amir Mohebi، Minoosepehr و Mashhadi Vahid تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

نقل قول نوشته اصلی توسط ME نمایش پست ها
    حس خوبی روی این تاكید روی مشتری فهیمت ندارم ......
    جالبه كه در این بحث یك جورایی یاد بحث اختلافات 40دی و 300دی میفتم كه
    اونجا هم یكسری اختلافاتی بود تو دوربینها كه مشتریهای فهیم دركش میكردند تازه با 700 - 800 چوب اختلاف در بازار آمریكا و حدود 1000000 چوب در ایران ............ببخشید نمی خوام اون بحث قدیمی شده رو دیگه تازه كنم .......:::big grin:::...........چون نمی خوام بن بشم

خوب پس سنسور بازنگری شده

داری مسخره میكنی؟
    بابك كاملا معلومه نویسنده این جمله تویی :::big grin:::
    نمی دونم چرا؟
    منظور من از مشتري فهيم شخصيه كه قصد خريد يكي از بدنه هاي D60 يا 450D را دارد و براي خريد بررسي لازمه رو ميكنه بعد انتخاب ميكنه. من نميدونم چرا برات درك درستي ايجاد نكردم شايد بد عنوان كردم بجان دو پسرم منظوري جز اين نداشتم

کد:
    من و تو خوب ميدونيم اين سيستم چيه اما اصلا نميدونيم كارايش چطوره ممكنه يه چيز بدرد نخور تمام عيار باشه ممكنم هم هست نه عالي عمل كنه پس نميشه الان روش به به چه چه كرد يا نه پيف پيف كرد.من تو اون دو پست همش دارم ميگم يكم صبر كنيم دو تا ريويو ببينيم بعد بگيم موفقه يا نه نميدونم شايد D60 آشغالي بيش نباشه

محمد جان مطمئن باش من براي وقتم ارزش قائلم و اگر پست تو رو بدور از تفكر ميدونستم اصلا جواب نميدادم من هم براي خودت و هم براي تفكراتت ارزش قائلم اين سوء تعبيري هم كه برات پيش اومد مشكل فوريوم ها و نوشتارهاست كه احساس رو نميتونيم توش منتقل كنيم :)

کد:
    ...........چون نمی خوام بن بشم
    اگر من و شما قواعد جامعمون رو زير پا بزاريم بن خواهيم شد.
    مطمئن باش اگر من و شما ادب و احترام به ديگران كه شرط زندگي اجتماعيه رو تو اين سايت زير پا بزاريم بن ميشيم
    Persian تشکر می‌کند.
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

چند نمونه عكس از Nikon D60

کد:
    http://www.nikongrapher.com/index.php?option=com_content&task=view&id=41&Itemid=36%22
    Persian و matthew تشکر می‌کنند.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

صفحه 5 از 43 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 15 ... آخرینآخرین