صفحه 15 از 43 نخستنخست ... 5 11 12 13 14 15 16 17 18 19 25 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 141 تا 150 , از مجموع 430
Like Tree1013تشکر

موضوع: Nikon D60

كاربر همراه avang777 آواتار ها
    تشکر کرده
    380

پیش فرض پاسخ: Nikon D60

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    سلام

البته براي من هم يكجور ديگر سوال شده بود كه در عكسهاي صفحه 12 چطور همچين چيزي ممكنه:

يعني هر دو در يك ايزو، يك ديافراگم و در يك صحنه؛ عكسشان براي روشنايي مشابه بايد سرعت شاتر يكي 2 برابر ديگري باشد؟؟!!!
    احتمالا عكاس طرفدار مارك كنون بوده ؟؟!! اشتباها سرعت شاتر نيكون رو بالا برده!
    امير عباس ولي
    samsung GX-10

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    سلام

البته براي من هم يكجور ديگر سوال شده بود كه در عكسهاي صفحه 12 چطور همچين چيزي ممكنه:

يعني هر دو در يك ايزو، يك ديافراگم و در يك صحنه؛ عكسشان براي روشنايي مشابه بايد سرعت شاتر يكي 2 برابر ديگري باشد؟؟!!!
    بدون شرح

[IMG]http://www.*******.info/files/292d0vvx5fkf3zbv1jiv.jpg[/IMG]

.
    [IMG]http://www.*******.info/files/ld4kgymom1s01r8ra081.jpg[/IMG]

جهت اطلاع رسانی:cool:
    Keivani، Mashhadi Vahid، farhad44 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Tooraj آواتار ها
    تشکر کرده
    1459

دوستان

من فکر میکنم اگه بشه با سرعت بالا همون عکس رو گرفت این یک برتری به حساب میاد. اشتباه میکنم؟

چون غروب یا شب اگه بخواید از یک پیاده رو که مردم در حال حرکت هستن عکس بگیرید سرعت خیلی مهمه.

----------------------------------
    راستی این آلبوم ها رو نگاه کنید، همه با دوربین D80 گرفته شدن و همه از شهر وین اتریش.

اولین چیزی که نظرم رو جلب کرد کیفیت عکسها و دومین چیز شاد بودن مردم بود.

http://www.pbase.com/bertone61/candid

http://www.pbase.com/bertone61/people

http://www.pbase.com/bertone61/shooters

http://www.pbase.com/bertone61/mobile_mania

شاد باشید.
    تورج فارسی

كاربر همراه usef آواتار ها
    تشکر کرده
    4817

نقل قول نوشته اصلی توسط avang777 نمایش پست ها
    منظور من زمان عكسبرداري در عكسهاي نمونه دو دوربين در ايزوي 1600 بود كه براي كنون يك/صدو بيست و پنجم ثانيه و براي نيكون يك/ دويستم ثانيه (پست شماره 112 آقاي امير توكلي). بنابراين زمان براي كنون تقريبا دو برابر بوده كه باعث نويز كمتر مي‌شود.لطفا اگر اشتباه گفته‌ام تصحيح بفرماييد !!

ممنون
    من متوجه این موضوع نشدم یعنی شما معتقدید هر چه مدت نوردهی بیشتر باشد نویز کمتر میشود!؟
    تصور من عکس این مطلبی است که شما فرمودید در صورت امکان بیشتر توضیح بفرمایید
    با تشکر
    Kavan تشکر می‌کند.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط avang777 نمایش پست ها
    با سلام خدمت جناب فرهاد عزيز
    منظور من زمان عكسبرداري در عكسهاي نمونه دو دوربين در ايزوي 1600 بود كه براي كنون يك/صدو بيست و پنجم ثانيه و براي نيكون يك/ دويستم ثانيه (پست شماره 112 آقاي امير توكلي). بنابراين زمان براي كنون تقريبا دو برابر بوده كه باعث نويز كمتر مي‌شود.لطفا اگر اشتباه گفته‌ام تصحيح بفرماييد !!
    البته ميدانم كه اين حرفها توضيح واضحات است براي اساتيد محترم اما چون ديدم كسي به اين مورد اشاره نكرده به نظرم رسيد كه گفتن آن بهتر از نگفتن باشد.
    ممنون
    من فکر میکنم اگه بشه با سرعت بالا همون عکس رو گرفت این یک برتری به حساب میاد. اشتباه میکنم؟
    من متوجه این موضوع نشدم یعنی شما معتقدید هر چه مدت نوردهی بیشتر باشد نویز کمتر میشود!؟
    تصور من عکس این مطلبی است که شما فرمودید در صورت امکان بیشتر توضیح بفرمایید
    بدون شرح
    بابا خواهش مي كنم اصول عكاسي رو زير سوال نبريد.

اول اينكه اگر دو دوربين در تمام شرايط يكسان نوري و ديافراگم و فاصله ي كانوني مشابه با دو سرعت شاتر متفاوت صحنه اي رو به شكل مشابه ثبت كنند، دليل بر برتري هيچ يك نيست بلكه نورسنج يكي از اين دو كاليبره نيست و ايراد دارد.

دوم اينكه تصور جناب ولي در مورد نويز بيشتر در سرعت كمتر اساسا اشتباه است.اگر چنين چيزي وجود داشته باشد هم برعكس است.

سوم اينكه با توجه به اگزيفي كه افشين خان گذاشته اند نه تنها فواصل كانوني متفاوت است بلكه نمونه ي كنني +0.7 هم نور اضافه ديده است.تازه dpi ها چرا متقاوت است ؟ !! جناب ولي فكر كنم قضيه طرفداري برعكس بوده !!!!
    A_Maddah، Keivani، Mashhadi Vahid و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

مشكل اين است كه احتمالاً اين دو عكس براي مقايسه با هم گرفته نشده‌اند. مسئله فاصله كانوني را كه فرهاد عزيز فرمودند.
    در مورد مقايسه اين دو، عكس D60 به وضوح حدود يك استاپ نسبت به عكس كنون آندراكسپوز است (كه باعث نويز نسبتاً بيشتر، مخصوصاً در سايه مي‌شود)

البته اين به هيچ وجه به معني نويز كمتر D60‌ نسبت به 400d ‌نيست!

فقط به ما ميگويد تروخدا يا دست از سر نويز برداريد، يا مقايسه درست انجام دهيد!
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    FarhadBahramii، A_Maddah، Keivani و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر بسیار فعال Amir Tavakoli آواتار ها
    تشکر کرده
    7229

سلام جناب آقای محبی عزیز
    کاملا حق با شماست. این دو عکس برای مقایسه با هم گرفته نشده و شرایط متفاوت هست.
    در اینترنت بدنبال عکسهایی از D60 میگشتم که در ایزوی 1600 گرفته شده باشه که دیدم در سایت ایمیج ریسورس وجود داره. پس اونو دانلود کردم و در کنار عکس گرفته شده با 400d در ایزو 1600 گذاشتم.
    میشه گفت صحنه مشترک و ایزو 1600 و f8 از نقاط مشترک این دو تصویر هست که تا حدی تفاوت نویزها رو نشون میده. بهیچ عنوان قصد مقایسه نداشتم و فقط میخواستم تا حدی تفاوتها رو نشون بدم.
    خلاصه ببخشید اگه کارم اصولی نبود
    Amir Mohebi تشکر می‌کند.

كاربر جديد khanbaba آواتار ها
    تشکر کرده
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط amirt2006 نمایش پست ها
    از پاسخ دوستانم آقا فرهاد و آقای قبادی عزیز ممنون.
    پس با این حساب فعلا باید از فکر D60 خارج بشم
    و منتظر ورود 450D و افت قیمت 400D بمونم. البته الان 400d هم حسابی افت کرده و به قیمت 650 تومن رسیده (بدون گارانتی آفومار).
    پس فعلا برم از دوربینم معذرت بخوام که میخواستم هوو براش بیارم تا یه وقتی کار دستم نداده

من الان حدود یک ماه دی 60 رو خریدم به نظرم توانایی خوبی داره و رنگ و وضوحش از دی 40 ایکس و 400 دی خیلی بیشتره

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

Question پاسخ: Nikon D60

نقل قول نوشته اصلی توسط khanbaba نمایش پست ها
    من الان حدود یک ماه دی 60 رو خریدم به نظرم توانایی خوبی داره و رنگ و وضوحش از دی 40 ایکس و 400 دی خیلی بیشتره
    سلام

مبارك باشه، شما D40x يا 400D داشتيد؟؟؟ يعني اين حرف رو بر اساس تجربه زديد يا بر اساس ديده ها و شنيده ها؟؟؟
    Amir Tavakoli تشکر می‌کند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر همراه avang777 آواتار ها
    تشکر کرده
    380

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    بابا خواهش مي كنم اصول عكاسي رو زير سوال نبريد.

دوم اينكه تصور جناب ولي در مورد نويز بيشتر در سرعت كمتر اساسا اشتباه است.اگر چنين چيزي وجود داشته باشد هم برعكس است.

سوم اينكه با توجه به اگزيفي كه افشين خان گذاشته اند نه تنها فواصل كانوني متفاوت است بلكه نمونه ي كنني +0.7 هم نور اضافه ديده است.تازه dpi ها چرا متقاوت است ؟ !! جناب ولي فكر كنم قضيه طرفداري برعكس بوده !!!!
    با سلام
    ظاهرا دوستان به درس شيرين رياضي خيلي علاقه‌ نداشته‌اند. زيرا هر چه مخرج يك كسر عدد بزرگتري باشد حاصل آن كوچكتر خواهد بود و اين يعني 200/1 كوچكتر است از 125/1 .يعني سنسور دوربين نيكون در آن عكس كذايي فرصت كمتري براي ثبت نور داشته و بنابراين نويز آن عكس بيشتر شده است.و اگر به جمله بنده در پستهاي قبلي كه ظاهرا حذف شده اند دقت شده بود من هيچ وقت نگفته‌ام كه در سرعت كمتر نويز بيشتر است بلكه دقيقا گفته برعكسي داشته‌ام.
    آن 7/0 + آور اكسپوز هم مزيد بر علت است چون مدت نور دهي را بيشتر مي‌كند.
    علت بوجود آمدن نويز هم اين است كه سنسور دوربينها يك قطعه الكترونيك است كه براي روشن شدن احتياج به يك ولتاژ الكتريكي دارد ( انهم از نوع دي سي ) كه حامل ولتاژ متناوب تصوير هم خواهد بود. در حالت عادي نسبت ولتاژ متناوب توليد شده توسط تصوير ورودي به اين ولتاژ بالا است و نويزي ديده نمي‌ِشود اما در نور كم چون اين ولتاژ متناوب كم خواهد بود براي جبران اين كمبود دوربين سطح ولتاژ مستقيم يا دي سي را بالا مي‌برد. اين امر باعث بوجود آمدن نويز مي‌شود. در نوردهي طولاني تر چون مقدار ولتاژ حامل ثابت و مقدار ولتاژ متناوب يا تصويري بيشتر مي‌شود دوباره نويز كاهش پيدا مي‌كند.اين حالت شبيه نحوه ارسال امواج صدا بر روي امواج راديويي ميباشد.
    دوستاني كه به الكترونيك آشنايي داشته باشند بهتر مي‌توانند توضيح بدهند.
    ببخشيد
    امير عباس ولي
    samsung GX-10

صفحه 15 از 43 نخستنخست ... 5 11 12 13 14 15 16 17 18 19 25 ... آخرینآخرین