صفحه 47 از 143 نخستنخست ... 37 43 44 45 46 47 48 49 50 51 57 97 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 461 تا 470 , از مجموع 1430
Like Tree2430تشکر

موضوع: Nikon D90

كاربر همراه Christ Melikian آواتار ها
    تشکر کرده
    2646

پیش فرض پاسخ: Nikon D90

جناب دکتر روشن دراین باره مقاله ای کامل در سایت عکاسی در قسمت مدیریت رنگ دارند .
    در این مقاله میتوان دربافت که در چه شرایطی بهتر است از ادوبی ار جی بی و یا اس ار جی بی استفاده کرد .

کد:
    http://www.akkasee.com/articles/12625/
    vbigdeli، artara74 و rezafh تشکر می‌کنند.
    مجله رایگان عکاسی من https://flipboard.com/section/meliki...ne-cuts-bacQkF

كاربر فعال artara74 آواتار ها
    تشکر کرده
    1113

سلام. دنبال يك گريپ خوب براي دوربينم هستم. اما به دليل اينكه بودجه MB-D80 در حد اقتضاي من نيست مي خواستم از مارك هاي مختلف استفاده كنم. و اينكه آيا بقيه مارك ها هم افر رو افزايش مي دهند؟ اگه آدرس يا محدوده بديد كه برم دنبالي بعد امتحانات.
    عليرضا تارا

كاربر همراه rezafh آواتار ها
    تشکر کرده
    3513

در مورد RAW بودن هم بنظر میاد که تفاوت ها بسیار کم باشه،ولی اگر دقیقتر دقت کنید،کمی تفاوت دیده میشود
    ولی RAW فرمت خام عکس هست و وقتی شما یک فضای رنگ رو انتخاب میکنید ، این فضای رنگ برای تبدیل فرمت خام به jpg در دوربین استفاده میشود (یعنی فضای رنگی، تاثیری بر فرمت خام ندارد)

انتخاب فضای رنگی دوربین : اگر خروجی عکس های دوربین‌تان، JPEG است، باید قبل از عکاسی، فضای رنگی را انتخاب کنید تا عکس بر اساس آن در دوربین پردازش شود. اگر دوربین تان امکان انتخاب فضای رنگی ندارد، فضای پیش فرض عکس، sRGB خواهد بود. اما اگر عکس‌های شما با فرمت RAW می‌باشند، نیازی به انتخاب فضای رنگی در دوربین وجود ندارد و موقع پردازش و تبدیل RAW در مبدل‌ها، این امکان وجود دارد که فضای رنگی مورد نظرتان را بر فایل اعمال نمایید. بنابراین حتی می‌توان از یک فایل RAW چندین فایل خروجی با فضاهای رنگی مختلف تهیه کرد.
    در کل مقاله بسیار مفیدی هست و حتما" بخوانیدش
    با تشکر از دکتر روشن عزیز :)
    Christ Melikian، vbigdeli و artara74 تشکر می‌کنند.
    Nikon D5000 | 18-200mm VR II | 50mm F1.8G | SB-900

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

موضوعی که با D90 این اواخر متوجه آن شدم در مقایسه با مثلا کانن sx10 عکسها از جزییات کمتری برخوردارند!خصوصا در مورد عکسهای پرتره(از صورت) و گلها این اختلاف کاملا محسوس می باشد.
    آیا این اختلاف مربوط میشه به لنز یا مربوط میشه به سنسور؟
    لنز D90 همون لنز کیت هستش :confused:

تشکر کرده
    5366

منظور من جزییات بسیار ریز هست مثل همین عکس که با sx10 گرفتم (موها یا پرزهای بسیار نازک)

و یا این:

با d90 نتونستم با چنین دقتی عکسی بگیرم البته حدس خودم این هست که از لنز باشه
    نمیدونم..:confused:

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

سلام: در این مورد بارها صحبت شده و معمولا هنگام کوچ به Slr ها این موارد به چشم خواهد آمد... به هر شکل

با فرمت خام ثبت انجام میدهید یا با فرمت Jpg ؟ اسنباط من اینست کنترل صحیحی روی تنظیمات یا ویرایش صورت نمیگیرد. لنز شما بقول دوستانی که از این لنز استفاده میکنند از شارپنس قابل قبولی برخوردار است منتها پیش از ادامه اول بفرمایید ثبت با فرمت خام است یا Jpg ؟ و در صورت امکان یک نمونه از عکسهایتان را در سایز واقعی ارسال کنید.

حتما در جریان هستید دوربین هایی که از سنسور های کوچک استفاده میکنند بخاطر ماهیتشان از عمق میدان بالایی برخوردارند این مورد را با عمق میدان دوربین های Slr میبایست مد نظر داشته باشید به هر شکل اول نمونه عکس و اندکی اطلاعات در این زمینه بدهید پاسخی که از دوستان دریافت خواهید کرد پاسخ هایی دقیق تری خواهد بود.
    rezafh و Saadat تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    5366

...ثبت با فرمت خام است یا Jpg ؟ و در صورت امکان یک نمونه از عکسهایتان را در سایز واقعی ارسال کنید.
    سلام
    البته منظور من ثبت با فرمت خام یا همان raw بود (در jpg به نظر میرسه اندکی افت کیفیت بوجود میاد مثل اینکه مقداری از جزییات از دست میره)
    این دو نمونه ثبت اولیه با فرمت raw بوده با d90:

ببخشید عکسهای با اندازه اصلی حدود یک مگابایت هستش میشه همین جا آپلود کنم؟

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

عکس با فرم خام یا هر نمونه عکس با ابعاد اصلی ( اگر فرمت خام باشد برای ارزیابی بهتر است ) را میتوانید در یک لینک جداگانه قرار دهید تا هم حجم صفحه برای دوستان دایالاپ سنگین نباشد هم صفحه بهم نریزد... لینک را اینجا قرار دهید

كاربر همراه rezafh آواتار ها
    تشکر کرده
    3513

Smile پاسخ: Nikon D90

سلام جناب قشقایی و am30 عزیز (کاش شما هم اسمی از خودتون در امضا یا پروفایلتون می نوشتید)

ببخشید من وارد بحث میشم
    چند تا مساله به ذهنم رسید (در مورد شارپنس) که فکر کردم شاید گفتنش ضرری نداشته باشه :
    اول اینکه : لنز 18-105 نیکون لنز خوبی هست و شارپنس قابل قبولی دارد اما نه در بازترین دیافراگم ها در فواصل کانونی مختلف
    بهترین نتیجه ای که میشه گرفت در دیاف 6.3 از 18 تا 50 میلیمتر و دیاف 8 از 50 تا 105 میلیمتر هست

دوم اینکه در حالت دیفالت (اگر jpg میگیرید) شارپنس تصویر کم هست و میتونید از منوی مربوطه اون رو افزایش بدید

سوم اینکه بنظر من اینکه شما میفرمایید اون عکس برگها که با sx10 گرفتین تقریبا ماکرو هست و به همین دلیل جزئیاتش بیشتر نمایان هستند

چهارم اینکه توی همون عکس فوق الذکر شما از فلاش استفاده کردین و این موضوع باعث شده که اولا اون پرزها خودشونو نشون بدن و دوما همه چیز فریز شده (که فریز شدن خودش عامل خلی مهمی هست)

پنجم اینکه من هیچ ایرادی به 18-105 نمیتونم بگیرم . میگید چرا ؟ عکسهای زیر رو ببینید

و این هم من باب اون مثل که : عکاس اگر عکاس باشه با چوب کبریت (استعاره از 18-105 ) هم عکس میگیره

کد:
    http://www.imagehosting.ir/files/q80j8gpu1ml1o9gyvxkg.jpg

تمام عکسها با 18-105 در 105 میلیمتر و تازه در دیاف 5.6 هستند (اگر دیاف رو 6.3 یا 8 انتخاب میکردم نتیجه بهتر هم میشد) و کراپ 100%

خلاصه اینکه بنظر من اس ایک 10 هیچ وقت به پای دی90 با لنز کیتش نمیرسه و این که عکسهای شما شارپ نیستند و یا جزئیات ندارند بر میگرده به اون موقیت عکاسی شما و مواردی که بالا گفتم

و در آخر اینکه اینها نظر شخصی بود و ...

موفق باشید
    vbigdeli، QashQai، Saadat و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Nikon D5000 | 18-200mm VR II | 50mm F1.8G | SB-900

تشکر کرده
    5366

لینک دانلود:
    کد:
    http://rapidshare.de/files/47335159/DSC_0019.NEF.html
    جناب حسینی منظور من البته جزییات بود شارپنس 105-18 رضایت بخش هست و مشکلی نیست
    بد نیست این عکسها را هم ببینید برای مقایسه شارپنس که با sx10 گرفتم:

هر دو عکس با 20x زوم و بدون سه پایه ثبت شده

در عوض عکسهای d90 بسیار بسیار کم نویز هستند آیا این امکان وجود دارد که مقداری از جزییات فدای نویز میشود!؟
    نرم افزارهای کاهش نویز هم تقریبا همچون کاری میکنند
    ویرایش توسط Saadat : Friday 29 May 2009 در ساعت 00:40

صفحه 47 از 143 نخستنخست ... 37 43 44 45 46 47 48 49 50 51 57 97 ... آخرینآخرین