صفحه 57 از 143 نخستنخست ... 7 47 53 54 55 56 57 58 59 60 61 67 107 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 561 تا 570 , از مجموع 1430
Like Tree2430تشکر

موضوع: Nikon D90

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

پیش فرض پاسخ: Nikon D90

مثلا یک عکس پرتره گرفتم در نور خارجی با سرعت 1/200 و دیافراگم 8 وقتی روی مونیتور نگاه کردم گویا فوکوس نبود ( من با auto فوکوس میکنم) گونه سمت چپ خیلی کمتر فوکوس بود با توجه به دیافراگم 8 آیا نباید فوکوس باشه؟؟؟
    اینکه یک گونه کمتر فوکس باشه؟ خیلی مهم نیست. یعنی بستگی داره شما عکس رو با چه لنزی در چه فاصله‌ای گرفته باشید.(که البته این فاصله همراه با دیافراگم و سایز سنسور نسبتی رو تشکیل میدهند که میشه همون عمق میدان عکس شما)
    برای بررسی سلامت فوکوس باید چک کنید آن جایی را که فوکس کرده اید درست فوکوس شده یا نه.(اینکه گفتم خیلی مهم نیست برای چک کردن سلامت فوکوس لنز و یا دوربین شماست.)

همیشه از مود m استفاده میکنم و برای فوکوس هم گاهی از منوال اما در حالت فوکوس منوال در شرایط نوری کم فوکوس سخته چون رینگ لنز آزاد تر است ( نسبت به دوربین های آنالوگ) به این سبب امکان خطا هست یعنی چشم در شرایط نوری کم ( و چون معیاری جهت فوکوس در دوربین نیست مثلا در دوربین های آنالوگ خط یا نقطه وجود داشت .) امکان خطا دارد.
    بنابراین از فوکوس اتوماتیک استفاده میکنم.
    نکته ای که بارها و بارها در فروم گفتم و بازهم تکرار می‌کنم:
    چرا M؟
    چرا فوکوس دستی؟
    یقینا حرفی که میزنم وحی منزل نیست. اما شرایطی که نیاز به فوکوس دستی و یا نورسنجی دستی است بسیار بسیار محدود است و مربوط به چند جنس خاص عکاسی است و بس.
    امیدوارم شما دلیل منطقی خاصی برای این نوع عکاسی کردن داشته باشید و من را از اشتباه در بیاورید.
    اما تکنولوژی نورسنجی که چند دهه عمر داره و فوکوس اتوماتیک به درد می‌خورن و دلیلی برای استفاده نکردن از این ابزار ندارم.(البته گویا بیشتر اتوماتیک فوکوس می‌کنید.)
    اینکه عکاسی حرفه ای یعنی تنظیمات دستی تنظیمات دوربین؟ دروغی بزرگ از طرف عکاسان حرفه‌ای است! حالا کسانی از این عکاسان حرفه‌ای هم هستند که از دوران آماتوری گول این دروغ رو خوردند و هنوز همین کار رو می‌کنند!(متاسفم براشون که جرات نکردن استفاده از امکانات دوربینشون رو یاد بگیرند!)

از این بحث که بگذریم باز هم تکرار می‌کنم:
    فوکوس اتوماتیک بصورت تک نقطه ای (در نقطه مرکز بهتر است همراه با قفل فوکوس. مگر اینکه بنا به دلیلی مجبور باشیم از بقیه نقاط استفاده کنیم و یا برای عکاسی های ورزشی و .... از مجموع نقاط و یا جستجوی سوژه... در دوربینهای حرفه ای)
    به یاد داشته باشیم دوربین بلد است فوکوس کند اما سوژه ما را نمی‌شناسد.
    فوکوس کردن را به دوربین بسپاریم. اما کجا فوکوس کردن را نه.
    کجا فوکوس می‌کنیم؟
    یقینا روی مهمترین موضوع...
    حالا در یک عکس باز روی سوژه اصلی... و یا در یک کادر بسته هم روی مهمترین بخش سوژه... مثلا در پرتره بسته می‌تواند چشم باشد و در عکسهایی که چشمها در یک فاصله نیسند روی چشم نزدیک‌تر.
    البته اینها قانون نیستند. عکاس بر اساس خلاقیت و منظور خودش هرکاری می‌کند. اما استاندارد اینه.

نورسنجی؟
    مدهای مختلف نورسنجی وجود داره. که این یک مورد رو در فروم جستجو کنید.
    برای شرایط مختلف می‌توانید از این مدها استفاده کنید. قفل نورسنجی هم که زیر انگشت شصت شما منتظر اشاره‌ای از طرف شماست.
    و دلیلی برای نورسنجی دستی جز در شرایط بسیار پر کنتراست و پرتحرک، عکاسی شب، عکاسی با فلاشهای خارجی دستی که نیاز به تنظیم دستی بر اساس قدرت فلاش دارند وجود ندارد.

موفق باشید.
    nmroshan، Amir Mohebi، Persian و 29 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر جديد azaddbr آواتار ها
    تشکر کرده
    11

همه این حرفها دست به دست هم میده که من nikon d90 _18-105 رو انتخاب کنم

كاربر همراه Christ Melikian آواتار ها
    تشکر کرده
    2646

بلاخره مجموعه کتابهای Digital Field guide کتاب نیکون دی 90 رو هم عرضه کرد برای دانلود کتاب دوستان میتوانند به این تاپیک مراجعه کنند

http://www.akkasee.com/forum/showthr...911#post129911
    ashkan 78، artara74، siamak77 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مجله رایگان عکاسی من https://flipboard.com/section/meliki...ne-cuts-bacQkF

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1617

امروز هر کاری که کردم نتونستم با عکس خامی که بصورت Multiple Exposure گرفتم،کار کنم..کسی می دونه چطور 3 فریمی که از این طریق گرفتم رو میشه دید؟فقط یک عکس قابل مشاهده اس..

اگه میشه کمی هم در مورد این قابلیت توضیح بدید.از لحاظ تئوریک هم دقیقا نمیدونم برای چی هست.
    وحید بیگدلی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    326

پیش فرض شارپنس خروجی jpeg

حسام، Christ Melikian، ashkan 78 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    9

سلام
    نمی دونم جای درستی دارم ای مشکلم را مطرح میکنم یا نه:
    من یه nikon d90 حدود یک ماهی هست که گرفتم و 1000 تایی عکس گرفتم باهاش گرفتم. از همون اول ها هم بعضی موقع ها موقعی که میخوام عکس بگیرم پیغام f - - را میداد و اجازه نمیداد عکس بگیرم. وفتی رفتم توی دفتر چه خوندم دیدم نوشته وقتی لنر بدون cpu وصل کنی این اتفاق می افته و از اونجایی که 18 105 ، cpu داره و این پیغام را میده تعجب کردم. بعد از یه سری سرچ کردن توی اینترنت، فهمیدن با در آوردن و گذاشتن لنز مشکل به صورت موقت از بین میره. اینم لینکش
    می خواستم بدونم کسی این مشکل را داره و باید چه کار کنم.
    مرسی
    Nikon D90 / 18-105 / 50 / SB-600

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1617

نقل قول نوشته اصلی توسط amirMA نمایش پست ها
    سلام
    نمی دونم جای درستی دارم ای مشکلم را مطرح میکنم یا نه:
    من یه nikon d90 حدود یک ماهی هست که گرفتم و 1000 تایی عکس گرفتم باهاش گرفتم. از همون اول ها هم بعضی موقع ها موقعی که میخوام عکس بگیرم پیغام f - - را میداد و اجازه نمیداد عکس بگیرم. وفتی رفتم توی دفتر چه خوندم دیدم نوشته وقتی لنر بدون cpu وصل کنی این اتفاق می افته و از اونجایی که 18 105 ، cpu داره و این پیغام را میده تعجب کردم. بعد از یه سری سرچ کردن توی اینترنت، فهمیدن با در آوردن و گذاشتن لنز مشکل به صورت موقت از بین میره. اینم لینکش
    می خواستم بدونم کسی این مشکل را داره و باید چه کار کنم.
    مرسی
    دوست عزیز این مشکل را بعضی از لنز های 18-105 دارند که بعد از مدتی درست میشه..یکی دو ماه صبر کنید دیگه این مشکل حل میشه.
    amirMA تشکر می‌کند.
    وحید بیگدلی

كاربر همراه ehssanehs آواتار ها
    تشکر کرده
    433

سلام من هم تازه یک d90 گرفتم و دیشب تو مجلس با این مشکل مواجه شدم.و با در آوردن و جا زدن دوباره لنز مشکل حل شد.آیا راه حل قطعی برای این مشکل وجود داره ؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

سلام دوستان عزیز
    منم یه مدت مدیدی هست که یه دی 90 مهربون دارم .
    اخیرا متوجه یه مسئله ای شدم و اون این که داخل view finder ، قسمت پایین ، یه نواری هست که مشخصات و اوضاع احوال نور و مسائل دیگه رو انجا نمایش میداد . ولی جدیدا انگار غیر فعال شده . کار نمی کنه .
    همش با هم روشن شده . بعضی وقتا نیست .
    زنگ زدم به نورنگار ، یه آقای محترمی هم کمک کرد و گفت دوربین رو باید ریست کنم . با دو دکمه ای که سبز نقطه ای کنارشون داره اینکارو کردم ولی فایده ای نداشت .
    گفتم مطرح کنم شاید عزیزان ، مجرب این قضیه باشن .
    سبز باشید

كاربر افتخاري tamir آواتار ها
    تشکر کرده
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط ebi.ebrahimi نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    منم یه مدت مدیدی هست که یه دی 90 مهربون دارم .
    اخیرا متوجه یه مسئله ای شدم و اون این که داخل view finder ، قسمت پایین ، یه نواری هست که مشخصات و اوضاع احوال نور و مسائل دیگه رو انجا نمایش میداد . ولی جدیدا انگار غیر فعال شده . کار نمی کنه .
    همش با هم روشن شده . بعضی وقتا نیست .
    زنگ زدم به نورنگار ، یه آقای محترمی هم کمک کرد و گفت دوربین رو باید ریست کنم . با دو دکمه ای که سبز نقطه ای کنارشون داره اینکارو کردم ولی فایده ای نداشت .
    گفتم مطرح کنم شاید عزیزان ، مجرب این قضیه باشن .
    سبز باشید
    باعرض سلام
    اشکال اعلام شده جزو اشکالات دوربین D90می باشد متاسفانه IN SIDE FINDER LCD UNIT دستگاه شما
    ازبین رفته است و هیچ ارتباطی به ریست کردن دوربین نداردچنانچه دستگاه شمادارای بیمه وگارانتی باشد به صورت کاملارایگان در بخش تعمیرگاه نیکون انجام می شود .
    بخش فنی NIKON
    Persian، Ali Shadi، farhad44 و 13 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 57 از 143 نخستنخست ... 7 47 53 54 55 56 57 58 59 60 61 67 107 ... آخرینآخرین