صفحه 12 از 17 نخستنخست ... 2 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 111 تا 120 , از مجموع 161
Like Tree421تشکر

موضوع: Nikon D5000

كاربر جديد sun_sky_shine آواتار ها
    تشکر کرده
    9

پیش فرض سوال: Nikon D5000

سلام ، من قبلا این سوال رو در جای دیگه هم از دوستان پرسیده بودم ولی مشکلم حل نشد
    متاسفانه من نمیتونم فایل های خام D5000 رو در فتو شاپ باز کنم ، فتوشاپم CS4 و Camera Raw 5 رو نصب کردم ولی همچنان NEF های دوربینمو باز نمی کنه
    .............
    فرق NEF با Tiff چیه ؟
    .............

كاربر بسیار فعال Hamid Moradi آواتار ها
    تشکر کرده
    3025

پیش فرض پاسخ: سوال: Nikon D5000

نقل قول نوشته اصلی توسط sun_sky_shine نمایش پست ها
    سلام ، من قبلا این سوال رو در جای دیگه هم از دوستان پرسیده بودم ولی مشکلم حل نشد
    متاسفانه من نمیتونم فایل های خام D5000 رو در فتو شاپ باز کنم ، فتوشاپم CS4 و Camera Raw 5 رو نصب کردم ولی همچنان NEF های دوربینمو باز نمی کنه
    .............
    فرق NEF با Tiff چیه ؟
    .............
    باید camera raw نسخه 5.4 به بعد را نصب کنید نسخه های قبلی با دوربین شما هم خوانی ندارد
    sun_sky_shine تشکر می‌کند.

كاربر جديد sun_sky_shine آواتار ها
    تشکر کرده
    9

پیش فرض پاسخ: سوال: Nikon D5000

نسخه 5.5 را از پست #2 تاپیک camera raw 5.5 "پردازش و ویرایش عکس همه چیز در مورد نرم‌افزارهای پردازش و ویرایش عکس، پردازش فایلهای خام، فتوشاپ، لایت‌روم و سایر نرم‌افزارها و پلاگین‌های ویرایشی" دانلود کردم :(

كاربر آشنا Saeed.Y آواتار ها
    تشکر کرده
    2244

پیش فرض پاسخ: Nikon D5000

با سلام خدمت دوستان

اين مشكل مربوط به منبع تغذيه براي دوربين هايي كه الان تو بازار هستند هم صدق ميكنه ؟ يا نه فقط يه سري خاص اين مشكل و داشتن و الان ديگه نيستند؟

يه سوال كلي ديگم داشتم و اينكه دوربين ها تو اين رنج (d3000 ,d5000, 450d , 500d) حالت هاي تمام اتوماتيك دارند كه مثلا به كسي كه هيچي از دوربين و عكاسي نمي دونه بگي فقط اين دكمه را فشار بده و بس يا نه؟

با سپاس

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط Saeed44 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان

اين مشكل مربوط به منبع تغذيه براي دوربين هايي كه الان تو بازار هستند هم صدق ميكنه ؟ يا نه فقط يه سري خاص اين مشكل و داشتن و الان ديگه نيستند؟

يه سوال كلي ديگم داشتم و اينكه دوربين ها تو اين رنج (d3000 ,d5000, 450d , 500d) حالت هاي تمام اتوماتيك دارند كه مثلا به كسي كه هيچي از دوربين و عكاسي نمي دونه بگي فقط اين دكمه را فشار بده و بس يا نه؟

با سپاس
    سلام:

با دقت به نکات بولد شده از متن سوال شما، با قاطعیت میتوان گفت هیچ دوربینی ( با دقت به تکنولوژی امروزی ) در بازار نیست که دکمه ای اینچنین داشته باشد. :)

اما حالت هایی نزدیک به این هست...

موفق باشید
    Anoosh-Em و Saeed.Y تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    2244

نقل قول نوشته اصلی توسط QashQai نمایش پست ها
    سلام:

با دقت به نکات بولد شده از متن سوال شما، با قاطعیت میتوان گفت هیچ دوربینی ( با دقت به تکنولوژی امروزی ) در بازار نیست که دکمه ای اینچنین داشته باشد. :)

اما حالت هایی نزدیک به این هست...

موفق باشید
    منظورم اين بود كه فقط تنظيمات در حد دوربين هاي P&S باشه ، و هر كسي بتونه عكس بگيره. تا اگر كسي به غير از خودم خواست از دوربين استفاده كنه بتونه.

كاربر همراه SIAMAK™ آواتار ها
    تشکر کرده
    1340

منظورم اين بود كه فقط تنظيمات در حد دوربين هاي P&S باشه ، و هر كسي بتونه عكس بگيره. تا اگر كسي به غير از خودم خواست از دوربين استفاده كنه بتونه.
    عکس گرفتن با این دوربینا واسه یکی که آماتور هستش با دوربینای دیگه فکر نکنم کاری داشته باشه
    شما کافیه دوربین رو بزاری رو حالت عکاسی auto بعد هر وقت خواستی روشن کنی و دکمه شاترو فشار بدی تا عکس بگیره , بنابراین هرکسی میتونه باهاش عکاسی کنه ولی اینکه وارد تنظیمات دوربین بشه و در مدهای مختلف عکاسی کنه نیاز به آشنایی مختصری با دوربین داره ( در حد کار با شاتر و دیافراگم و ... )
    Anoosh-Em و Saeed.Y تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

درود دوستان توضیحات لازم را دادند اما...

بله اگر از اون دید منظورتون هست که حالا کسی که هیچ نوع سابقه ای در این موضوع نداره بتونه چند تا عکس بگیره ... یقینا بله . فقط کافی است که بتونه با دکمه فشردن دو حالته شاتر اول فشار و کمی صبر تا اتوفوکاس انجام شود بعد از شنیدن صدای بی بیپ! بیشتر فشار دادن و عکس گرفتن. ( مثل دوربین های کامپکت یا گوشی های موبایل !)

همین. فکر میکنم این سوال برای این برای شما پیش آمده که این باور غلط را که حتما باید عکاس باشی تا بتوانی با دوربین های SLR کار کنی . خیر. اگر کسی چنین چیزی گفته بیخود موضوع را بزرگ کرده.

همینقدر بگویم که تنظیمات نورسنجی که در دوربین های SLR انجام میشود و بر پایه آن تنظیمات اتوماتیک را انجام میدهند قابل اطمینان تر و بی عیب تر از دوربین های کامپکت هستند. و و اگر فقط بخواهید همیشه از این نوع تنظیم استفاده کنید عکس های بهتری نسبت به دوربین های کامپک خواهید داشت. اگر دارید با کامپک مقایسه میکنید. در این موضوع شک نکنید. خصوصا اینکه در مدلهای Entry Level تمام شرایط دیگر هم محیاست مثل شرایط : پرتره ، ورزشی ، منظره....

این نکته را هم بگویم در این مدت هم که دارید با این مودهای از قبل آماده کار میکنید میتوانید کم کم مدیریت تنظیمات دوربین خود را در دست گرفته و با آنها آشنایی پیدا کنید. و کیفیت کار خود را نیز بهتر کنید.

موفق باشید
    Saeed.Y تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    2244

خيلي متشكر از راهنماييتون خيالم از اين بابت راحت شد.
    فقط در مورد مشكل منبع تغذيه اگه كسي اطلاعي داره ممنون مي شم.
    ديگه ما هم يواش يواش نيكوني شيم.

كاربر فعال shabab آواتار ها
    تشکر کرده
    8245

با سلام خدمت دوستان

با سپاس
    از سه دوربین d5000 که بنده سریال هاشونو در سایت نیکون وارد کردم فقط یکی مشکل دار اعلام شد .
    اما گویا نیکون اعلام کرده که تمام d5000 ها چه اونایی که مشکل دار هستندو چه اوونایی که نیستند باید توسط نمایندگیهای مربوطه بررسی بشن.

تمام دوربنهای فوق مد auto دارن و هر کسی هم میتوننه با فشار دادن شاتر هر دوربینی عکس بگیره (البته اگه اسمش رو بشه عکس گذاشت)
    Chik، Saeed.Y، r0otsharp و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 12 از 17 نخستنخست ... 2 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... آخرینآخرین