صفحه 10 از 17 نخستنخست ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 91 تا 100 , از مجموع 161
Like Tree421تشکر

موضوع: Nikon D5000

كاربر فعال shabab آواتار ها
    تشکر کرده
    8245

پیش فرض پاسخ: Nikon D5000

تفاوتهاي اين دو دوربين اونقدر نيست كه به منجر به تاييد يكي و رد ديگري بشه .
    بجز مساله نويز و مگاپيكسل كه به كيفيت عكس برمي گرده .از نظر ارگونومي نيكون بسيار خوش دست تر و كمي سنگينتر است .همچنين lcd گردان اوون گاهي وقتها نعمت بزرگيه .باطري d5000 هم عمر نسبتا" بالاتري نسبت به همتاي كانني داشته و زمان نگهداشتن شارژ خوبي را هم دارا است .
    البته شايد هيچكدام از اينها معيار انتخاب نباشه و بنظرم بهتره به آينده و لنزها وتجهيزاتي جانبي موجود براي هركدام از برندها توجه كنيد .
    raminaccountant@yahoo.com تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط shabab نمایش پست ها
    تفاوتهاي اين دو دوربين اونقدر نيست كه به منجر به تاييد يكي و رد ديگري بشه .
    بجز مساله نويز و مگاپيكسل كه به كيفيت عكس برمي گرده .از نظر ارگونومي نيكون بسيار خوش دست تر و كمي سنگينتر است .همچنين lcd گردان اوون گاهي وقتها نعمت بزرگيه .باطري d5000 هم عمر نسبتا" بالاتري نسبت به همتاي كانني داشته و زمان نگهداشتن شارژ خوبي را هم دارا است .
    البته شايد هيچكدام از اينها معيار انتخاب نباشه و بنظرم بهتره به آينده و لنزها وتجهيزاتي جانبي موجود براي هركدام از برندها توجه كنيد .

بسیار متشکرم از راهنمایی شما،ام به طور کلی تجهیزات نیکون در ایران بیشتر یافت میشه یا کانن؟

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط raminaccountant@yahoo.com نمایش پست ها
    بسیار متشکرم از راهنمایی شما،ام به طور کلی تجهیزات نیکون در ایران بیشتر یافت میشه یا کانن؟
    سلام.
    فکر می کنم منظور جناب شباب از اینکه به لنز و تجهیزات جانبی دقت کنید بیشتر از لحاظ قیمتشون باشه و نه اینکه کدوم لوازم جانبیش گیر می آد و کدوم گیر نمی آد.

به عنوان مثال اگه کسی بخواد عکاسی ورزشی یا حیات وحش انجام بده شاید کنن گزینه بهتری باشه نه به این خاطر که لنز های سوپر تله کنن فراوونند بلکه به این خاطر که فرضا لنز 600مم کنن حدود 2 میلیون تومان از معادلش در نیکون ارزونتره. شاید بهترین راهنمایی برای شما این باشه که اول کمی در مورد لنز های موجود در هر کدوم از این دو برند و قیمت های اونها و کیفیتشون (بر اساس نیازس که دارید) بررسی کنید و بعد برند مناسب خودتون رو انتخاب کنید. در ضمن این کار رو با کمی آینده نگری انجام بدید.

ببینید که در چه زمینه ای قراره که عکاسی کنید. تا چه حد می خواین که برای عکاسی هزینه کنید و با مرور زمان چه چور لنز هایی ممکنه لازمتون بشه. بعد تصمیم بگیرید.
    اینایی که گفتم تجربه شخصیم بود.
    و یک نکته دیگه: آخر سر هم هر کدوم از این دو برند رو که اینتخاب کنید بهش علاقه مند خواهید شد .;)
    shabab، farhad44، Halalzadeh و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر جديد
    تشکر کرده
    15

درود دوستان
    2تا سوال آماتوری در مورد d5000 دارم
    اول اینکه موقع استفاده از live view لامپ کمکی فکوس روشن نمیشه و خیلی کند فکوس میکنه
    و دوم : موقع عکاسی در مدهای غیر از auto با فلاش عکس با کمی تاخیر گرفته میشه
    ممنون میشم راهنماییم کنید.

كاربر همراه arash1988 آواتار ها
    تشکر کرده
    1119

نقل قول نوشته اصلی توسط rezaclimber نمایش پست ها
    درود دوستان
    2تا سوال آماتوری در مورد d5000 دارم
    اول اینکه موقع استفاده از live view لامپ کمکی فکوس روشن نمیشه و خیلی کند فکوس میکنه
    و دوم : موقع عکاسی در مدهای غیر از auto با فلاش عکس با کمی تاخیر گرفته میشه
    ممنون میشم راهنماییم کنید.
    در مد Live View، به دلیل بالا بودن آینه سنسور مستقیما در معرض نور هست و صفحه فکوس خارج از مسیر نور قرار دارد. بنابراین، دوربینهای SLR در این مد به روش Contrast-Based فکوس رو انجام میدن و کندی این روش از ویژگی های ذاتی اش است.

در مورد دوم، احتمالا حالت فلاش را روی Slow-Sync و با Red-Eye Reduction تنظیم کرده اید. تنظیمات فلاش را به حالت عادی برگردانید.
    rezaclimber تشکر می‌کند.
    آرش شاهکار

كاربر آشنا Sam5154 آواتار ها
    تشکر کرده
    48

اگه سوالام خیلی آماتورین ببخشید. من تا حالا یه SLR-Like داشتم و حالا هم به این نتیجه رسیم که سواد اینکه یه SLR دستم بگیرم رو دارم. هم اینکه پولدار شدم بالاخره. (یعنی راستشو بخوین بیشتر لنگ مورد دوم بود :biggrin: وگرنه از اول SLR میگرفتم)
    1. من الان یه FZ50 دارم که اونم رزولوشن رو فدای چرخش LCD کرده و نتیجه‌اش این بوده که LCD اصلا برای فوکوش دستی مناسب نیست. d5000 چه طوره؟ میشه تو Live view فوکوس دستی کرد باهاش؟این چرخش LCD مطمئنا رو سه پایه خیلی به درد میخوره. ولی چون این هم مثل دوربین من از پایین لولا شده می دونم که کلی دردسر میشه. و من خودم الان رزولوشن رو ترجیح میدم.
    2. الان قیمت بدنه d5000 حدود 850 تومنه و d90 حدود 950 تومن (البته مثل اینکه d90 بیشتر کیتش هست تو بازار). یعنی یه چیری حدود 10-15 درصد تفاوت. کدومشون نسبت به قیمتشون ارزش بیشتری دارن؟
    3. از اونجایی که وقتی آدم میخواد 850 خرج کنه دیگه میتونه 100 تومن هم یه جوری گیر بیاره بذاره روش، d5000 به غیر از حرکت LCD مزیت دیگه‌ای هم نسبت به D90 داره؟
    4. مثل اینکه یکی از فرقاشون اینه که d90 قاب فلزی کامل داره ولی d5000 کاملا پلاستیکیه. تا حالا چند تا دوربین شکسته دیدین؟
    5. این دیگه خیلی بی ربطه ولی ببخشیدا قیمت لنز‌های هم رده کانن و نیکون چه طوریه؟ کدومشون گرونتره؟
    6. یه سوال دیگه هم راجع به قیمت لنز. از اونجایی که d5000 موتور فوکوس نداره، کسی می‌دونه لنزهای بدون موتور فوکوس قیمتشون چقدر کمتره؟(از لنز هم رده موتور دارشون؟) و اینکه موتور رو بدنه باشه یا روی لنز روی فوکوس و سرعتش و اینا تاثیری داره؟ (اینا رو از نیکون میدون ولیعصر پرسیدم حتی نمیدونست d5000 موتور فوکوس نداره)

نقل قول نوشته اصلی توسط arash1988 نمایش پست ها
    در مد Live View، به دلیل بالا بودن آینه سنسور مستقیما در معرض نور هست و صفحه فکوس خارج از مسیر نور قرار دارد. بنابراین، دوربینهای SLR در این مد به روش Contrast-Based فکوس رو انجام میدن و کندی این روش از ویژگی های ذاتی اش است.
    6.دوربینهای کامپکت هم از همین روش برای فوکوس کردن استفاده میکنند؟ یعنی دوربین من کند فوکوس می‌کرده و من نمیدونستم؟ من که خیلی از سرعت فوکوسش راضی بود. یعنی یه SLR خیلی سریعتر از اینا فوکوس میکنه وووووو چه شود
    یه چیز دیگه نیکونگرش چقدر با انصاف شده. من تو اینترنت که میگشتم فروشگاه‌های خارجی هم تقریبا هم قیمت نیکونگرش میفروختن.
    ویرایش توسط Sam5154 : Wednesday 18 November 2009 در ساعت 11:26

كاربر فعال shabab آواتار ها
    تشکر کرده
    8245

دوست خوب شما قيمت بدنه D90 رو با بدنه + لنز كيت D5000 مقايسه مي كنيد .

اگه كمي در گوشه كنار همين فروم بگرديد خيلي از سوالهاي بالا رو ديگر نخواهيد پرسيد .
    بنظرم با توجه به گفته هاي خودتون سراغ D90 نرويد و اگه عزم جزم براي خريد DSLR داريد فعلا"به D60 يا D5000 نيكون و ا500D يا 450D كانن قناعت كنيد .

كاربر همراه arash1988 آواتار ها
    تشکر کرده
    1119

نقل قول نوشته اصلی توسط Sam5154 نمایش پست ها
    6.دوربینهای کامپکت هم از همین روش برای فوکوس کردن استفاده میکنند؟ یعنی دوربین من کند فوکوس می‌کرده و من نمیدونستم؟ من که خیلی از سرعت فوکوسش راضی بود. یعنی یه SLR خیلی سریعتر از اینا فوکوس میکنه وووووو چه شود
    اساس کار شبیه همین سیستم Contrast Detect است، اما دقیقا این نیست. در SLR ها سیستمهای فکوس Contrast-Detect معمولا بسیار ساده هستند، در صورتی که در دوربینهای Compact معمولا به شکل پیشرفته تری پیاده سازی می شود. بله، یک دوربین SLR به مراتب سریع تر از یک دوربین Compact فکوس میکند. البته سرعت فکوس در یک دوربین SLR هم به سیستم فکوس خودش بستگی دارد، و هم به لنزی که روی آن بسته میشود.
    آرش شاهکار

كاربر جديد
    تشکر کرده
    15

سلام
    برای d5000 راهنمای فارسی چاپ شده؟

alk
    alk آنلاین نیست
    كاربر آشنا alk آواتار ها
    تشکر کرده
    48

سلام.من چند روز است که عکس های دوربین d5000 خودم را با d40x دوستم دارم مقایسه می کنم و برخلاف انتظارم عکس های شب با فلاش خود دوربین من در مدهای منوال یکسان ,اتو کامل , اتو با ایزو یکسان ایندو بطور محسوسی در d5000 من زردتر و شفافیت بسیار کمتری دارد .این تفاوت بعد از رسیت کردن ستینگ دوربینم , جابجای لنزها و تغییر کالر کنترل باقی ماند.باه ظاهر نور فلاش من کمتر از دی 40 است.در ضمن رنگ پلاستیک روی فلاش (یا شاید رنگ لامپ فلاش) من بطور محسوسی زردتر از دی 40 است.با تعمیر گاه نورنگار تماس گرفتم و گفتند رنگ فلاش5000 بطور طبیعی زرد است(من قانع نشدم) وباید کیفیت 5000 بالاتر باشد.به نظر شما این تفاوت طبیعی است؟دوستانی که به دوربین نیکون غیر از 5000 دسترسی دارند لطفا مقایسه بفرمایید .

صفحه 10 از 17 نخستنخست ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... آخرینآخرین