صفحه 11 از 17 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 101 تا 110 , از مجموع 161
Like Tree421تشکر

موضوع: Nikon D5000

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض پاسخ: Nikon D5000

با سلام

دوست عزیز من هم D5000 دارم اما این زردی که شما می گید رو تو عکس ها نمی بینم.
    روکش پلاستیکی روی فلاش کمی زرد هست اما اینکه تو عکس تاثیر بزاره من متوجه نشدم و به نظرم نور فلش کاملا سفید هست.

alk
    alk آنلاین نیست
    كاربر آشنا alk آواتار ها
    تشکر کرده
    48

نقل قول نوشته اصلی توسط safeer110 نمایش پست ها
    با سلام

دوست عزیز من هم D5000 دارم اما این زردی که شما می گید رو تو عکس ها نمی بینم.
    روکش پلاستیکی روی فلاش کمی زرد هست اما اینکه تو عکس تاثیر بزاره من متوجه نشدم و به نظرم نور فلش کاملا سفید هست.
    سلام دوست عزیز و ازتوجه شما بسیار ممنونم.امکان مقایسه عکس های با فلاش داخلی دوربین 5000 را با دوربین رده پایینتر ندارید؟

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

سلام دوست عزیز Alk

چون شما دوربین را تازه خریده اید هر اتفاقی که بیفتد به هر دلیلی ممکن است شما را به سمت اینکنه نکنه مشکلی هست سوق بده ، اینطور نیست.

نمی دوانم شما چقدر از عکاسی اطلاع و تجربه دارید ، اما اگه تازه شروع کردید بهتر است به مقالات سایت مراجعه کرده و مطالبی را که در مورد تراز سفیدی یا White Balance وجود دارند مراجعه کنید تا متوجه شوید که چه چیست و چه کار میکند و آنرا در دوربین خود شناسایی کرده و از آن بهره برداری کنید.

ضمنا اگر آنرا دست کاری نکرده باشید هم اکنون باید روی گزینه Auto باشد. که حالت خودکار بوده و در اغلب شرایط به ایفای وظیفه میکند. توجه کنید گفتنم اغلب شرایط نه همه شرایط . چون در بعضی جاها شرایط نوری نور سنج دوربین را به خطا می اندازد و این خود عکاس است که باید بداند چطور خودش آنرا تنظیم کند.
    و خاطرتان جمع که فلاش دوربین ایردای به نام اسطح کردن نور زرد ندارد.
    و نیز بدانید که حالت اتو دوربین خود را نباید با حالت اتو یک دوربین دیگر مقایسه کنید.

توصیه من به شما این است با خونسردی شروع به یادگیری مباحث پایه عکاسی و خواندن مقالات کنید و با خوانده کتابچه دوربین خود آرا روی دوربین خود نیز پیدا کنید و عملا تمرین کنید.

http://www.akkasee.com/articles/7051/

کل مقالات:

http://www.akkasee.com/articles/category/2/

موفق باشید

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    628

Alk عزیز شما میتونین نمونه عکس هایی که در شرایط یکسان با دو دوربین گرفته شده رو قرار بدین تا راحت تر بشه نظر داد
    Anoosh-Em تشکر می‌کند.
    آریو رادمنش
    Flickr

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط alk نمایش پست ها
    سلام.من چند روز است که عکس های دوربین d5000 خودم را با d40x دوستم دارم مقایسه می کنم و برخلاف انتظارم عکس های شب با فلاش خود دوربین من در مدهای منوال یکسان ,اتو کامل , اتو با ایزو یکسان ایندو بطور محسوسی در d5000 من زردتر و شفافیت بسیار کمتری دارد .این تفاوت بعد از رسیت کردن ستینگ دوربینم , جابجای لنزها و تغییر کالر کنترل باقی ماند.باه ظاهر نور فلاش من کمتر از دی 40 است.در ضمن رنگ پلاستیک روی فلاش (یا شاید رنگ لامپ فلاش) من بطور محسوسی زردتر از دی 40 است.با تعمیر گاه نورنگار تماس گرفتم و گفتند رنگ فلاش5000 بطور طبیعی زرد است(من قانع نشدم) وباید کیفیت 5000 بالاتر باشد.به نظر شما این تفاوت طبیعی است؟دوستانی که به دوربین نیکون غیر از 5000 دسترسی دارند لطفا مقایسه بفرمایید .
    دوست عزیز تفاوت رنگ تو سایر مدل های نیکون هم وجود داره به عنوان مثال دی70اس تم ابی تری به نسبت دی80 داره . تو دوربین شما هم بعیده رنگ فلاش سبب چنین مساله ای شده باشه شما با سایر گزینه های وایت بالانس مثلا در حالت افتابی و زیر نور طبیعی زردی رو باسایرمدلهای نیکون مقایسه کنید ببینید اونجاها نتیجه چیه احتمالا اونجاهام تم رنگ رو به زردی هست به هر حال چه این زردی از فلاش باشه که بعید میدونم و چه از دوربین میتونیید اون رو با استفاده از تنظیم زیر گروه که هر کدام از گذینه های وایت بالانس داره واز 3 تا-3قابل تغییره به تعادل مطلوبتون برسونید
    Anoosh-Em تشکر می‌کند.

alk
    alk آنلاین نیست
    كاربر آشنا alk آواتار ها
    تشکر کرده
    48

نقل قول نوشته اصلی توسط rahideharash نمایش پست ها
    دوست عزیز تفاوت رنگ تو سایر مدل های نیکون هم وجود داره به عنوان مثال دی70اس تم ابی تری به نسبت دی80 داره . تو دوربین شما هم بعیده رنگ فلاش سبب چنین مساله ای شده باشه شما با سایر گزینه های وایت بالانس مثلا در حالت افتابی و زیر نور طبیعی زردی رو باسایرمدلهای نیکون مقایسه کنید ببینید اونجاها نتیجه چیه احتمالا اونجاهام تم رنگ رو به زردی هست به هر حال چه این زردی از فلاش باشه که بعید میدونم و چه از دوربین میتونیید اون رو با استفاده از تنظیم زیر گروه که هر کدام از گذینه های وایت بالانس داره واز 3 تا-3قابل تغییره به تعادل مطلوبتون برسونید
    سلام و تشکر.مشکل من زرد بودن عکس ها نیست چون طبق فرمایش شما براحتی با تغییر تنظیم wb رفع میشه مشکل در میزان نور سنجی و نور دهی فلاشه که هم عکس کمی زرد میشه وهم کیفیت عکس ها شب در شرایط یکسان دوربین من به مراتب از d40x کمتر میشه(وقتی روی عکس های دو دوربین زوم می کنم این تفاوت مشهودتر میشه){ البته نمیدونم تفاوت در منحی هیستو گرام ها هم مربوط به این قضیه میشه یا نه که در دوربین من اگه اشتباه یادم مونده باشه ماکزیممش در سمت چپتر بود. البته من در مورد مفهوم این منحی ها چیزی نمی دونم و اگه خیلی آماتور بیان میکنم ببخشید} .من در اولین فرصت که به دوربین دوستم دسترسی پیدا کنم نمونه عکس ها را میگذارم تا شما هم این تفاوت فاحش را تایید کنید.فکر کنم تا یکی از دوستان هم عکس ها ی مشابه نگیره و مقایسه نکنه نشه در مورد این اختلاف نظر قطعی داد.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

ريويوي جديدي از Photo.net :

کد:
    http://photo.net/equipment/nikon/D5000/review/

Conclusion
    The D5000 is a strong additional to Nikon’s DSLR line up. In conjunction with the D3000 to replace the D40 and D60, Nikon has significantly raised the quality of their entry-level DSLRs to a minimum of 10MP (D3000, and the D5000 has a little more) with the prosumer-level 11-AF-point Multi-CAM 1000 AF module. While a bit larger than the D40 and D60, the D5000 remains compact and easy to use.

As far as features go, the D5000 is surprisingly close to those on the D90, which is the next level up among Nikon DSLRs as they use the same sensor and the same AF module. However, the D5000 still shares the small size and some limitations such as the lack of an AF motor and dedicated control buttons as the other small consumer DSLRs.

The video feature is a nice addition for occasional use to a camera that is mainly for still photography. The D5000 should not be considered as a substitution for a video camera.

The D5000 is ideal for casual photographers who would like a small DSLR with current sensor technology as well as a few more controls and customizable features. The more advanced amateur photographers who prefer more manual controls will likely appreciate the additional features on the D90 and D300s.

بر اين اساس اونايي كه بودجه ي خريد D90 رو ندارند بدانند كه اين دوربين جانشين ارزان خوبيه براي D90 .
    Persian و Navid7h تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر جديد
    تشکر کرده
    15

پیش فرض پاسخ: پاسخ سوالات شما در مورد مشكلات فني دوربينتان

درود دوستان من یه d5000 nikon دارم جدیدا یه لکه تو عکسام ایجاد شده که اول فکر میکردم از لنز هست با تعویض لنز متوجه شدم از بادی هستش.
    یک نمونه عکس رو میزارم که دوستان ببینند محل لکه رو هم مارک کردم.
    و توی عکسهای بیرون که شدت نور بیشتر هست لکه پر رنگتر میشه.
    دقیقا قرینه همین لکه روی سنسور یه غبار کوچولو که به سختی دیده میشه نشسته هر چی هم clean image sensor میکنم بازم سر جاشه.
    سوال اول اینکه آیا دلیل این لکه همین غبار هستش؟؟ و دوم: چطور این غبار رو از روی سنسور بردارم که آسیبی هم نرسونم

تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده

كاربر همراه arash1988 آواتار ها
    تشکر کرده
    1119

نقل قول نوشته اصلی توسط rezaclimber نمایش پست ها
    درود دوستان من یه d5000 nikon دارم جدیدا یه لکه تو عکسام ایجاد شده که اول فکر میکردم از لنز هست با تعویض لنز متوجه شدم از بادی هستش.
    یک نمونه عکس رو میزارم که دوستان ببینند محل لکه رو هم مارک کردم.
    و توی عکسهای بیرون که شدت نور بیشتر هست لکه پر رنگتر میشه.
    دقیقا قرینه همین لکه روی سنسور یه غبار کوچولو که به سختی دیده میشه نشسته هر چی هم clean image sensor میکنم بازم سر جاشه.
    سوال اول اینکه آیا دلیل این لکه همین غبار هستش؟؟ و دوم: چطور این غبار رو از روی سنسور بردارم که آسیبی هم نرسونم

برای اینکه مطمئن شوید به خاطر غبار است، دیافراگم را تا حد ممکن ببندید (مثلا F/22). سرعت شاتر را روی مقداری در حدود 1 ثانیه تنظیم کنید و سعی کنید با لرزاندن دوربین از یک کاغذ یا دیوار سفید عکس بگیرید. اگر لکه را دیدید، تقریبا میتوانید مطمئن باشید که به خاطر غبار روی فیلتر جلوی سنسور است (هرچند که الان هم میتوانید تقریبا مطمئن باشید.)

برای برداشتنش، از این Blower های موشکی استفاده کنید. دوربین را سرپایین (ترجیحا روی سه پایه) محکم کنید و لنز را باز کنید. آینه را بالا ببرید (در منو میتوانید گزینه اش را پیدا کنید). با Blower سعی کنید غبار را از روی فیلتر جدا کنید. اگر افاقه نکرد، پیشنهاد میکنم به تعمیرگاه مراجعه کنید.
    Persian، palizesoftware، mamisava و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش شاهکار

كاربر جديد
    تشکر کرده
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط arash1988 نمایش پست ها
    برای اینکه مطمئن شوید به خاطر غبار است، دیافراگم را تا حد ممکن ببندید (مثلا F/22). سرعت شاتر را روی مقداری در حدود 1 ثانیه تنظیم کنید و سعی کنید با لرزاندن دوربین از یک کاغذ یا دیوار سفید عکس بگیرید. اگر لکه را دیدید، تقریبا میتوانید مطمئن باشید که به خاطر غبار روی فیلتر جلوی سنسور است (هرچند که الان هم میتوانید تقریبا مطمئن باشید.)

برای برداشتنش، از این Blower های موشکی استفاده کنید. دوربین را سرپایین (ترجیحا روی سه پایه) محکم کنید و لنز را باز کنید. آینه را بالا ببرید (در منو میتوانید گزینه اش را پیدا کنید). با Blower سعی کنید غبار را از روی فیلتر جدا کنید. اگر افاقه نکرد، پیشنهاد میکنم به تعمیرگاه مراجعه کنید.

ممنون .مشکل حل شد. از همون غبار بود
    r0otsharp تشکر می‌کند.

صفحه 11 از 17 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... آخرینآخرین