صفحه 12 از 14 نخستنخست ... 2 8 9 10 11 12 13 14 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 111 تا 120 , از مجموع 132
Like Tree375تشکر

موضوع: Nikon D300s

كاربر فعال reza_Bahman آواتار ها
    تشکر کرده
    3705

من توی عکسهای شبم خیلی نویز دارم .. غیر طبیعیه .
    نویز ریداکشن دوربین خاموش است یا روشن؟ اگر روشن یا فعال است آن را غیر فعال کنید...
    عليرضا بهمن آبادي
    Nikon D50
    Nikkor 18-55 f/3.5-5.6G ED + Nikkor 18-200 f/3.5-5.6G IF-ED VR + Sigma 70-300 f/4-5.6 Apo DG
    Speedlight SB800 Case Logic SLRC3

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_Bahman نمایش پست ها
    نویز ریداکشن دوربین خاموش است یا روشن؟ اگر روشن یا فعال است آن را غیر فعال کنید...
    دلیلش را هم ذکر می کنید جناب بهمن آبادی؟

پس نویز ریداکشن دوربین در چه مواردی بهتر است استفاده گردد؟
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

راستش من معمولا نویز ریداکشن دوربین را فعال نمیکنم چون ترجیح میدهم که با Neat Image خودم این کار را انجام بدم اما قطعی است که نویز ریداکشن دوربین اثر برعکس ندارد چون در مواردی هم که نیوز ریداشن را فعال مینکم اثرش در کاهش نویز مشهود است.
    بزرگترین عامل در عکس های نور کم که موجب نویز بیشتر میشود ایزوی بالاتر نیست بلکه نورسنجی نادرست و داشتن مناطق under expose در عکس است. حتی اگر کمی هم عکس هایی که در شب گرفته میشوند به سمت over expose میل کند بهتر است تا اینکه عکس ان باشد.
    مهم ترین عامل کاهش نویز نورسنجی درست است.
    Daruosha، Kaveh Ghobadi، M.Mobin و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر فعال reza_Bahman آواتار ها
    تشکر کرده
    3705

دلیلش را هم ذکر می کنید جناب بهمن آبادی؟
    پس نویز ریداکشن دوربین در چه مواردی بهتر است استفاده گردد؟
    راستش دلیلش را نمیدانم یا اگر هم چیزی در این مورد خوانده ام دست کم الان خاطرم نیست. ولی همان اوائلی که D300 را گرفته بودم و نویز آن در ایزوهای پایین برایم مسئله شده بود در فورم های مختلف که جستجو کردم پیشنهادها برای رفع این مسئله یکی همین خاموش کردن نویزریداکشن بود و نیز غیر فعال کردن Active D-lighting و یک آپشن دیگر (که باز از خاطر مبارکم رفته!). به جز آن در همان اوائل نیز چند شاتی که در شب گرفتم تفاوت فعال بودن و نبودن نویز ریداکشن در تولید نویز کاملاً محسوس بود.
    Amir Abdolpanah و M. Beyrami تشکر می‌کنند.
    عليرضا بهمن آبادي
    Nikon D50
    Nikkor 18-55 f/3.5-5.6G ED + Nikkor 18-200 f/3.5-5.6G IF-ED VR + Sigma 70-300 f/4-5.6 Apo DG
    Speedlight SB800 Case Logic SLRC3

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    28

نقل قول نوشته اصلی توسط bidari نمایش پست ها
    سلام
    مرکز PC World بسياري از نرم‌افزارها، سخت‌افزارها، سايت‌هاي اينترنتي و خدمات ارايه شده در سال 2009 را از نظر طراحي، کارايي، قابليت اجرا و اثرگذاري به دقت مورد بررسي قرار داد تا بتواند بهترين محصولات ارايه شده در اين سال را انتخاب کند.

اين مرکز در جريان بررسي‌هاي خود ليست 100 محصول برتر سال 2009 را منتشر کرد که در زير 10 محصول برتر اين ليست را مرور مي‌کنيم.

که چهارمین محصول سال 2009 ,D300sمعرفی شده است.

دوربين ديجيتالي D300s نيکون: اين دوربين ديجيتالي که 1770 دلار قيمت‌گذاري شده، نخستين محصولي است که مي‌تواند علاوه بر عکاسي، با کيفيت بسيار بالا تصويربرداري کند. تغيير فوکوس در اين دوربين با سادگي بسيار انجام مي‌شود و تصاوير تهيه شده با آن کیفیت بسیتر بالایی نيز دارند. خروجي ويديويي در اين دوربين به همراه ميکروفون داخلي، بر کارايي آن افزوده است.
    دوستان می توانند توضیح دهند که با گذشت چند سال از تولید D300s و ورود بادی های با تکنولوژی جدیدتر مثل D7000 چرا همچنان قیمت D300s از D7000 بیشتر است؟! مگر چه برتریهایی دارد؟

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

به همان دلیلی که هنوز هم با ورود دوربین هایی مثل 7D یک دوربینی مثل Canon 1D Mk3 گران تر است!

دوست عزیز این دو دوربین در دو دسته بندی مجزا هستند.

پیشرفته بودن فقط رزلوشن سنسور نیست.عوامل دیگری هم در این مورد تاثیر گذارند.

مثل سیستم فوکوس و نورسنجی و جنس بدنه و ......

فقط رزلوشن پیشرفت نیست.
    KHAKSAR، M. Beyrami و illidan تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر فعال behzad_milad آواتار ها
    تشکر کرده
    2201

یکی از عوامل و دلایل موثر برتری این دوربین نسبت به برتری درمقابل دوربینهایی دیگر سرعت عکاسی پی در پی این دوربین هست .

شما می تونید به تعداد 100 عدد عکس با فرمت JEPG بدون فاصله و پشت سرهم ثبت کنید که درکتاب راهنمای این دوربین به این موضوع اشاره شده .
    همینطور سرعت فوکوس بهتر نسبت به دوربینهای هم قیمت و پایینتر از این دوربین .
    شاید این موضوع برای شما اهمیت نداشته باشد اما برای عکاسان خبری و ورزشی دارای اهمیت زیادی می باشد .
    کلا برتری سرعت این دوربین بیشتر از بقیه دوربینهای هم سطح خود می باشد .
    نوع بدنه مقاوم و خوش دست نیز یکی دیگر از برتری های این دوربین می باشد این مورد را می توانید با درست گرفتن این دوربین متوجه شوید .

و یک مورد که هست ن
    ehsan+ و mohsen.ghorbani تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    2201

و یک مورد که هست ن
    ادامه این مطلب رو من دیدم اما چرا اینطوری شده رو نمی دونم !

و یک مورد که هست نیکون زیاد رابطه خوبی با کاهش قیمت نداره مثلا همین D90 از زمانی که وارد بازار شده تا الان کاهش بخصوصی نداشته .
    ویا با اپدیت بدنه مثلا D5100 باز هم کاهش به خصوصی درقیمت ِD5000 دیده نشد .
    یا همین D300 که اخرین بار قیمت 1450 بود با قیمت D300s زیادفرقی نداشت 1650 که با ورود این دوبین نیز فرق زیادی به حال قیمت نیکون D300 نشد .

مورد کاهش قیمت دردوربینهای Canon بیشتر از دوربینهای دیگر دیده می شود .
    همین 450D اوایل ورود 1370 بود و با گذشت زمان تا 680 پایین اومد .
    یا 1000d ورود 1100 حالا 575
    البته این مورد در بعضی از دوبینهای کانون اثری نداره مثل 7D

درمورد قیمت دوربین D300s حق باشماست با مدت زمانی که از ورود این دوربین گذشته باید کمی ارزونتر بشه اما فعلا این موضوع دربسیاری از دوربینها برعکس شده .

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    28

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها

پیشرفته بودن فقط رزلوشن سنسور نیست.عوامل دیگری هم در این مورد تاثیر گذارند.

مثل سیستم فوکوس و نورسنجی و جنس بدنه و ......

فقط رزلوشن پیشرفت نیست.
    از توضیح شما متشکرم. ولی جسارتآ من حرفی از بیشتر بودن مگاپیکسل نزدم که شما آن را دلیلی برای ادعای من آورده اید! البته این هم می تواند باشد اما فقط این نیست. شما اساتید محترم بهتر می دانید اما من برای اینکه دلایل خودم را در مورد برتریهای D7000 عرض کنم می گویم. از برتریهای فیلمبرداری مثل فول اچ دی بودن و فوکوس پیشرفته تر که بگذریم داینامیک رنج بهتر ، عملکرد بهتر در ایزوهای بالاتر ، رزولوشن بیشتر و سیستم نورسنجی جدیدتر و عمق رنگ بیشتر برتریهای D7000 در برابر D300s هستند. در سیلینگ و ساخت بدنه هم فکر نمی کنم تفاوت محسوسی وجود داشته باشد. باز هم از راهنمایی دوستان متشکرم. تا حدودی به جواب سوالم رسیدم.
    ahmad.abaee و behrooz radin تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    2201

حال شما فکر می کنید چند تا اختلاف بین D300s و D7000 وجود داره ؟

دراین سایت نتیجه رو Nikon d300s با 35 اختلاف واگذار کرده .

http://snapsort.com/compare/Nikon_D300S-vs-Nikon_D7000

یعنی
    Nikon D300s = 65
    Ninon D7000 = 100
    بیچاره D300s اینجا ذلیل شده !

پس دلیل اینکه قیمت D300s چرا اینقدر زیاده چی هست !

[/IMG]

این هم مقایسه سایت دیپریویو

نقاط زرد رنگ برتری های نیکون D300s رو نشون می ده و نقاط خاکستر مربوط می شه به مواردی که D300s درمقایسه با D7000 کم اورده .

خوب یه سوال ایجا برام پیش اومد !
    اگه قیمت D300s یه کمی کاهش پیدا کنه مثلا یک میلیون و سیصد هزار تومن .
    فکر می کنید کسی حاضر بشه D5100 رو با یک میلیون و هفتاد هزار تومن بخره ؟

حتما که خریدار پیدا می شه ولی تعداد خرید D300s بیشتر از D5100 نیکون خواهد شد .
    این مورد باعث می شه دوربین خوب و تازه به دوران رسیده ای به نام D5100 با شکست روبه رو بشه ، که دیگه تراز بین قیمتها به هم می خورد و قیمت دوربینها کلا به هم می خورد و این باعث می شه نیکون در مورد قیمتهای دوربینها خیلی حساس بمونه برعکس کانون این گونه کار نمی کنه و همش دوست داره قیمت ها رو عوض کنه ، همون موردی که در پست قبلی توضیح دادم که ورود دوربین با یک قیمت و خروج همون دوربین (توقف تولید ) تقریبا با نصف قیمت قبلی ، از بازار دوربینها .

کلا تمام این موارد نظر شخصی من هست واینکه چرا نیکون دوربین D300s رو نمی خواد ارزونتر عرضه کنه دلایل مختلفی داره .
    یادمه یه جایی تو همین سایت مطلبی بود درمورد Canon 5D Mark II که کانون توان اینو داره که می تونه قیمت این دوربین رو 1000 دلار پایینتر عرضه کنه (قیمت این دوربین دراون موقع 2500000ت بود و امروز 3150000ت شده ) یعنی می شد دوربین Canon 5D Mark II رو تقریبا 1500000ت خرید .

حالا بااین قیمت کسی به D7000 یادوربینهای دیگه نگاه هم نمی کرد مگر اینکه قیمت این دوربینها اختلاف زیادی با Canon 5D Mark II داشته باشه ،طوری که طرف راضی بشه دوربین فول فرم رو نخره .
    مثلا
    Nikon D700 باقیمت 1300000ت
    Nikon D7000 با قیمت 600000ت
    و بین اینها Nex-5 باقیمت 400000 ت
    دوربین Slr Like مثلا HS20 باقیمت 250000 ت
    و کامپکت مثلا Canon SX 230 HS باقیمت 50000 ت
    کلا همه برندها دچار سونامی قیمت می شدن .
    ولی اولین کسی که از این کار ضرر می کرد خود همین Canon بود !

صفحه 12 از 14 نخستنخست ... 2 8 9 10 11 12 13 14 آخرینآخرین