صفحه 12 از 13 نخستنخست ... 2 8 9 10 11 12 13 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 111 تا 120 , از مجموع 124
Like Tree506تشکر

موضوع: Sony SLT-A77

كاربر فعال ehsan+ آواتار ها
    تشکر کرده
    1367

نقل قول نوشته اصلی توسط Elend نمایش پست ها
    این امتیاز ها صرفا به عملکرد سنسور دوربین مربوط است و این کاربر است که باید در مقایسه دقت کند و دوربینهای مشابه را انتخاب کند ، بجز این دقت در نمودارها و درک علت دریافت امتیاز (و نحوه امتیاز دهی سایت) عامل مهمتریست که حتما باید لحاظ شود.
    اگه بخواهیم عملکرد چند دوربین رو بسنجیم شما چه سایتی ر و پیشنهاد میدین؟
    این سایت که فقط علمی هست و نه عملی پس زیاد ملاک نیست همچنین سایت dp هم دوستان میگن بدرد نمیخوره و نمیشه بهش اتکا کرد(سایتهای بدرد نخور هم زیاد داریم)
    پس برای مقایسه چه باید کرد؟
    با توجه به تعصب بر روی برند از سوی بعضی کاربران بعضا بررسی های آنها هم هدفدار هست و برند خود را تبلیغ میکنند.

بحث امکانات دوربین نیست و نمونه عکس برای کاربرانی که می خواهند برند انتخاب وبر روی آن سرمایه گذاری کنند.
    soheil1986 تشکر می‌کند.
    در مملکتی که امضا حتما باید خط خطی باشه و یا اشکال هندسی داشته باشه و نمیشه اسم و فامیلت رو با دست خط خودت به عنوان امضا بنویسی ،نمی دونم چه امضایی بذارم پس انگشت میزنم

كاربر فعال Elend آواتار ها
    تشکر کرده
    1406

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan+ نمایش پست ها
    این سایت که فقط علمی هست و نه عملی پس زیاد ملاک نیست همچنین سایت dp هم دوستان میگن بدرد نمیخوره و نمیشه بهش اتکا کرد(سایتهای بدرد نخور هم زیاد داریم)
    پس برای مقایسه چه باید کرد؟
    با توجه به تعصب بر روی برند از سوی بعضی کاربران بعضا بررسی های آنها هم هدفدار هست و برند خود را تبلیغ میکنند.

بحث امکانات دوربین نیست و نمونه عکس برای کاربرانی که می خواهند برند انتخاب وبر روی آن سرمایه گذاری کنند.
    مسئله این است که واقعا مجموعه نیاز ها باید معین کند چه دوربینی برای چه کاربری خوبی است ،
    بازار ما محدود است پس انتخاب کاربران ایرانی باید با دقت بیشتری انجام شود ! مثلا بنده هیچ وقت سراغ سیستمی از سونی نخواهم رفت در اینجا .
    و به نظرم اگر شخصی بین a77 , 5d mark II مردد شود احتمالا نیاز به مطالعه بیشتری راجع به دوربینها دارد و یا نیاز خود را درست نشناخته است.
    اینها همه انتخاب هارو راحت تر میکنه ...

از طرف دیگه شخصی که قبلا در برند خاصی سرمایه گزاری کرده شاید بهتر باشد در همان برند باقی بماند مگر در موارد خاص!

ولی اگر این حالتی که شما میگین اتفاق بیفته یعنی شخص از نظر امکانات به نتیجه رسیده اما دنبال نمونه عکس است؟اول این نکته رو ذکر کنم که همین Dxo معتبر به نظر میرسه.. من نتیجه گیری عملکرد سنسورها رو تنها از روی عکسهای سایتهای مختلف با ارزش نمیدونم

ولی به طوری کلی با بررسی چند سایت و دیدن سمپل ها و نتایج dxo میشه به نتایجی رسید نکته دیگه طی سالهای اخیر در سنسورهای APs-C پیشرفت زیادی رو شاهد بودیم مثلا در زمینه نویز در حال حاضر تفاوت ها اندکه . و البته پیشرفت سنسورهای دوربین های نیکون
    (احتمالا ساخت سونی) مشهوده ... ولی چقدر ؟ در چه ایزویی ؟ چقدر کاربردی؟ و...
    در نهایت به نظرم سرمایه گذاری بر روی برند خاص فقط با توجه به سمپل و نتایج سنسور غلطه

پینوشت :اینها نظرات شخصی بنده بودن و لزوما صحیح نیستند
    M.Nouri و ehsan+ تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Amirhosain آواتار ها
    تشکر کرده
    49

Arrow دفاع!

این سایت که فقط علمی هست و نه عملی پس زیاد ملاک نیست ... پس برای مقایسه چه باید کرد؟
    من شخصاً خیلی از ابزارهای زیر برای مقایسه استفاده می کنم:
    1) Studio Shot Comparison Tool از سایت DPReview که با استفاده از اون میشه عملکرد 4 دوربین رو به صورت همزمان در ایزوهای مختلف با تصویر تست استاندارد استودیویی مقایسه کرد.
    2) ابزار Comparometer از سایت Imaging-Resource که میشه عملکرد 2 دوربین رو با تصاویر استاندارد ماکرو، تله و همچنین استودیویی در ایزوهای مختلف با هم مقایسه کرد.

همچنین سایت dp هم دوستان میگن بدرد نمیخوره و نمیشه بهش اتکا کرد(سایتهای بدرد نخور هم زیاد داریم)
    آقا این DP قدیمی ترین سایت بررسی دوربین دیجیتاله که از دوران پارینه سنگی دوربین دیجیتال یعنی 1998 (دوربینهای سونی Mavica که دیسکت میخورد و VGA بودن رو یادتون میاد؟ اولین بار توی بازار رضا یه Mavica دیدم و چسبیدم به ویترین ... یادش بخیر ... ) شروع بکار کرده و علاوه بر بررسی علمی و عملی دوربینها و لنزها، بخشهای اخبار، فروم، ابزارهای جستجو و مقایسه دوربین، ابزارهای جستجو و مقایسه لنز، بخش مسابقه و ... داره. اگه DP بدرد نمیخوره، همون دوستان چند سایت دیگه پیشنهاد بدن بریم یه چرخی توشون بزنیم ببینیم پیشنهاد بهترشون چیه...

اشتباه نشه، من خودم الان D90 دارم که همونطور که در امضام می بینید، برای فروش گذاشتم و در حین تحقیق برای دوربین بعدی، چشمم یکی همین A77 و خواهر کوچیکش A65 رو گرفته و یکی هم Fuji X-S1 که در لینکش به مزایا و معایب اون هم پرداختم. بنابراین روی هیچ مارکی اعم از نیکون در حال فروش و سونی یا فوجی نداشته، تعصبی ندارم.
    کلاً، بیایید دوربینها رو نقد کنیم، نه همدیگه رو!
    persian.boy، ehsan+، soheil1986 و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    287

فکر کنم یه کم اشتباه شده. احسان اون نقدها رو با توجه به فرمایشات دوستمون Elend مطرح کردند. وگرنه شما که حامی برند مستظعف سونی بودی
    ehsan+ و pavpar تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    1367

نقل قول نوشته اصلی توسط Elend نمایش پست ها
    مسئله این است که واقعا مجموعه نیاز ها باید معین کند چه دوربینی برای چه کاربری خوبی است ،
    بازار ما محدود است پس انتخاب کاربران ایرانی باید با دقت بیشتری انجام شود ! مثلا بنده هیچ وقت سراغ سیستمی از سونی نخواهم رفت در اینجا .
    و به نظرم اگر شخصی بین a77 , 5d mark II مردد شود احتمالا نیاز به مطالعه بیشتری راجع به دوربینها دارد و یا نیاز خود را درست نشناخته است.
    اینها همه انتخاب هارو راحت تر میکنه ...

از طرف دیگه شخصی که قبلا در برند خاصی سرمایه گزاری کرده شاید بهتر باشد در همان برند باقی بماند مگر در موارد خاص!

ولی اگر این حالتی که شما میگین اتفاق بیفته یعنی شخص از نظر امکانات به نتیجه رسیده اما دنبال نمونه عکس است؟اول این نکته رو ذکر کنم که همین Dxo معتبر به نظر میرسه.. من نتیجه گیری عملکرد سنسورها رو تنها از روی عکسهای سایتهای مختلف با ارزش نمیدونم

ولی به طوری کلی با بررسی چند سایت و دیدن سمپل ها و نتایج dxo میشه به نتایجی رسید نکته دیگه طی سالهای اخیر در سنسورهای APs-C پیشرفت زیادی رو شاهد بودیم مثلا در زمینه نویز در حال حاضر تفاوت ها اندکه . و البته پیشرفت سنسورهای دوربین های نیکون
    (احتمالا ساخت سونی) مشهوده ... ولی چقدر ؟ در چه ایزویی ؟ چقدر کاربردی؟ و...
    در نهایت به نظرم سرمایه گذاری بر روی برند خاص فقط با توجه به سمپل و نتایج سنسور غلطه

پینوشت :اینها نظرات شخصی بنده بودن و لزوما صحیح نیستند
    تقریبا تمام حرفهاتون رو قبول دارم.
    اما اگه نخواهیم به سنسور و نمونه عکس یه دوربین توجه بیشتر کنیم و مسایل جانبی مثل اینکه تو ایران لوازم جانبی برای برندهایی مثل سونی و پنتاکس کم گیر میاد و .... رو ملاک قرار بدیم اون وقت هیچ کسی دوربینی به جز کانن و نیکون نمی خره در نتیجه فروشنده ها هم جنس کمتری وارد میکنن و بازار انحصاری هم یعنی قیمت بالای این دو برند.
    در ضمن بعد از تصمیم گیری بر اساس نیازها بازهم به دوربینهای مشابه در هر برند می رسیم که برای دیدن نمونه عکسها باید به این سایتهای عکاسی مراجعه کنیم که خودش مشکلی شده چون یکی میگه این سایت خوبه و دیگری اون را خوب نمی دونه.
    Sundown تشکر می‌کند.
    در مملکتی که امضا حتما باید خط خطی باشه و یا اشکال هندسی داشته باشه و نمیشه اسم و فامیلت رو با دست خط خودت به عنوان امضا بنویسی ،نمی دونم چه امضایی بذارم پس انگشت میزنم

تشکر کرده
    1367

بررسی سایت camera labs
    OptiX تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    12

خوبه.. این دوربین وارد ایران شده
    کم کم داره وسوسم میکنه...مخصوصا اگه یه دپارتمان از مینولتا داشته باشی
    کسی باهاش کارکرده؟

كاربر آشنا majid babaian آواتار ها
    تشکر کرده
    33

من A65 دارم و ازش راضی ام
    سنسورش با A77 یکیه و خروجی و جزییاتش خوبه و منو راضی میکنه
    البته بیشتر به لنز بستگی داره و لنز 55-18 دیگه چیز خاصی ازش برنمیاد!!
    داینامیک رنج دوربینهای سونی هم که نیاز به تعریف نداره....

كاربر همراه s.m.hosaini آواتار ها
    تشکر کرده
    896

دیروز فرصتی دست داد تا ساعاتی تجربه کار با این دوربینو که یکی از دوستان در اختیار دارندو داشته باشم
    اول ظاهر که واقعا همون احساسی رو که آدم پشت نشستن توی یک BMW بهش دست میده رو داشتم(کمپانی BMW اکثر تبلیغات تصویری و فیلم برداریش که برایش انجام گرفته توسط این دوربین انجام شده)
    لنز فوق العاده 50-16 رو که اگه روش سوار کنید مبدله به یک هیولای تمام عیار میشه
    متاسفانه امکانات این دوربین به قدری زیاد هست که اگر بخوام لیست کنم اطاله ی کلام است.
    ولی یک امکان تراز افقی و عمودی دیجیتالی در هنگام عکسبرداری خیلی نظرمو متوجه خودش کرد.
    ویزور واقعا بزرگ و با کیفیت LED نیز خیلی تحسین برانگیزه.
    عملکرد GPS عالی بود.
    تو اکثر سایتها در مورد iso و نویز اون نوشتند... من در عکاسی و استفاده از لنز Minolta 50 f/1.7 تا iso 3000 هیچگونه نویزی رو تصویرها مشاهد نکردم.
    ehsan+ و Miladend تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    108

سلام
    الان سایت سونی را دیدم قیمت a77را 40 در صد تخفیف جشنواره زده به نظر دوستان هر چقدر هم دلار بیاد پایین با ای قیمت به صرفه هست؟ یا نه
    لنز کیت این دوربین چیبه و کیفیتش در چه حدیه؟

صفحه 12 از 13 نخستنخست ... 2 8 9 10 11 12 13 آخرینآخرین