صفحه 5 از 7 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 50 , از مجموع 62
Like Tree345تشکر

موضوع: SONY alpha 9

كاربر آشنا sina1808 آواتار ها
    تشکر کرده
    31

سلام
    این دوربین عالیه
    هر چند در ایران ممکنه به این زودی ها نتونیم بدنه و لنز ها و خدمات درست حسابی سونی رو دریافت کنیم و این یکی از همون دلایلی بود که من رو از سمت سونی به سمت فوجی فیلم سوق داد و البته الان بسیار راضی هستم
    در مورد ارگنومیک بودن dslr ها صحبت شد موافقم که بدنه dslr ها خیلی تو دست راحتتر هست اما از طرف دیگر بزرگی و سنگینی و بحث حمل و نقل هم هست که مزیت به سمت دوربین های بدون آینه هست که البته واقعا راحت هستند و برای دست های بزرگتر و عادت کرده به بدنه بزرگ میشه از گریپ و ... استفاده کرد
    مثلا من خیلی سریع به بدنه فوجی xt2 عادت کردم و احتمالا با تهیه گریپ فوجی هم دوربین خیلی خوش دست تر خواهد شد
    در مورد نیکون و کانن هم به نظرم این شرکت ها دارن درجا میزنن . اصلا متوجه نمیشم چرا باید در بدنه این دوربین ها از مکانیزم آینه استفاده بشه با توجه به این همه پیشرفت های صورت گرفته
    من اگر روزی بخوام canon 5d بخرم یا باید کلا بدون اینه شده باشه یا نسخه مثلا ML بدون آینه اش رو هم ارایه داده باشه در کنار نسخه معمولیش
    به امید روزی که آینه از همه برند ها حذف بشه
    Nima Sadigh و obsidiyan تشکر می‌کنند.

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

مقاله‌ی مهم DP با عنوان « چرا بهتر بودن کافی‌نیست؟ » که در آن توضیح می‌دهد چرا علیرغم برتری‌هایی در سیستم سونی، اما سوییچ کرذن به آن را دارای دلایل کافی نمی‌بیند :

https://www.dpreview.com/opinion/193...-not-be-enough

( توضیح خلاصه اینکه در این مقاله نیز به دلایلی که در همین چندصفحه گفتگو‌شد از جمله مبحث لنزها، تجهیزات جانبی، پشتیبانی، و راحتی و ...دمعتقد‌است سوییچ کردن به این بدنه، علیرغم قابلیت‌های آن ضروری نمی‌نماید)
    msh2200، yaghoobi، Mehrdad-PL و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

درود

به عنوان یک فن سونی ( نه فقط از حیث عکاسی) اصلا از رویه کلی تولیدات سونی چند سال اخیر راضی نیستم

رویه ای در خصوص تولید به طرقی غیر متعارف و خاص و بعد از اون با چنگ و دندان دست و پا زدن برای جا انداختن آن، بعد هم تعطیل کردن خط تولیدش...

به همین دلیل کلا سونی در حال واگذار کردن یکی پس از دیگری بازار تولیداتش هست که سالها محبوب ترین تولید کننده آن بوده و بدون تلاشی برای برگشتن به میدان ، رو به تولید محصولی دیگر می آورد.

به عنوان فن سونی که تمام لوازم دور برم رو همیشه سونی تشکیل میداده هیچگاه حاظر نیستم از محصولات سونی ایی خریداری کنم که بعد از خرید اون وسیله لازمه شرکت همچنان خط تولیدش به بقا ادامه بده . مثل دوربین که وابسته به لوازم جانبی هست و رفتن سمت یک مانت و سرمایه گذاری روی آن تنها خریدن دوربین خالی نیست!

فرض کنید الان یک a9 خریداری کردید و سونی مثل خط تولید کامپیوتر های لبتاپ اش یهو بیخیال تولید محصولات عکاسی شد...

اگر هم دقت کنید اکثریت بدنه های فروش رفته سونی با تبدیل به مانت های دیگر در حال استفاده شدن هستند و این تنها بخاطر محدودیت لنزها نیست
    msh2200، yaghoobi، usef و 13 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Mahdi.A.Tabar آواتار ها
    تشکر کرده
    5057

درود بر دوستان
    در پیشرفته بودن این دوربین شکی نیست اما دو مورد هست که برای این دوربین خیلی تبلیغ شده که دوستان باتجربه حتما بهتر میتونن نظر بدن..
    یکی اینکه تیره نشدن ویزور هنگام عکسبرداری پیاپی هست که بنده نمیدونم واقعا چقدر تاثیر گذار هست؟ چون فکر نمیکنم هنگام عکسبرداری پیاپی کار خاصی از دست عکاس بر بیاد جز اینکه سوژه رو تو کادر نگه داره!
    دوم اینکه سرعت 20 فریم در ثانیه است که فکر میکنم قاتل فضای مموری کارت بشه درست مثل رگباری که تو چند ثانیه یه نوار فشنگ رو خالی کنه! واقعا این سرعت بالا در دنیای واقعی لازمه؟

پ. ن : مدتهاست که Rx10 iii داره یجورایی با دلم بازی میکنه ولی بدلیل سیستم فوکوس کنتراست و نبود تاچ اسکرین هنوز قانع نشدم بخرمش...!
    ارادتمند...
    Nima Sadigh، ehsan+، obsidiyan و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پس از سالها عکاسی دریافتم هنرمند واقعی خداست. چرا که او خلق میکند و ما ثبت!
    آری اوج هنر ما، ثبت هنر اوست! www.tabarpix.ir

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi.A.Tabar نمایش پست ها
    درود بر دوستان
    در پیشرفته بودن این دوربین شکی نیست اما دو مورد هست که برای این دوربین خیلی تبلیغ شده که دوستان باتجربه حتما بهتر میتونن نظر بدن..
    یکی اینکه تیره نشدن ویزور هنگام عکسبرداری پیاپی هست که بنده نمیدونم واقعا چقدر تاثیر گذار هست؟ چون فکر نمیکنم هنگام عکسبرداری پیاپی کار خاصی از دست عکاس بر بیاد جز اینکه سوژه رو تو کادر نگه داره!
    دوم اینکه سرعت 20 فریم در ثانیه است که فکر میکنم قاتل فضای مموری کارت بشه درست مثل رگباری که تو چند ثانیه یه نوار فشنگ رو خالی کنه! واقعا این سرعت بالا در دنیای واقعی لازمه؟

پ. ن : مدتهاست که Rx10 iii داره یجورایی با دلم بازی میکنه ولی بدلیل سیستم فوکوس کنتراست و نبود تاچ اسکرین هنوز قانع نشدم بخرمش...!
    ارادتمند...
    یکی از بزرگترین ایرادات ویزورهای غیراپتیکال همین لگ هست که بخصوص برای عکاسی سریع دقیقا مهمه .اون20عکس پیاپی هم چرا نمیتونه مفیدباشه؟!! مادقیقا تازمانی که یک تکنولوژی جدید وامکانات جدید نداشته باشیم نمیتونیم حدس بزنیم که چه کارهایی میشه انجام داددراینده. انسانهای خلاق هستند که میدونند به چه کاری میاد.اما بجزاین مسائل سونی بابتش پول بیشتریکه مطالبه نکرده! اماموضوع اینه که همونطورکه جناب انوش فرمودند یکی مشکلات بزرگ سونی به خصوص در دودهه اخیر,علی رغم محبوبیت برندش,نوعی گیجی هست که نمیدونم دلیلیش چی هست؟ یکی از بزرگترین پرسشهایی هم که برام وجودداره همون خط تولید لب تابها بودش. یاحتی صحبتهایی هم که مبنی برعدم فروش سنسورصحبتش میشه یک تصمیم اشتباه دیگرهست به نظرمن .این نمیتونه ضامن فروش دوربینهای سونی بشه.همین حالا اگه لنزبه اندازه کافی دردسترس باشه شکی نیست که فروش دوربلینهای سونی ازهر برنددیگری بیشترخواهدشد.کاری که بسیار سخت هست ونیکون وکنون طی بیش از نیم قرن انجام داده اند.
    شاید مناسبترین مثال درمورد دوربینهای سونی چیزی شبیه به وضعیت PS4 و ایکس باکس هست .هرچقدر هم که ایکس باکس عالی باشه ولی موضوع اصلی بازی های اختصاصی هست که مایکروسافت ازش کم بهره هست.درست مثل دوربینهای سونی که ازلنز بی بهره هستند.

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi.A.Tabar نمایش پست ها
    اکثر دوربين های سرعت بالا تنظيم جداگانه برای سرعت عکاسی پشت سر هم دارند
    شما بسته به نيازتون سرعت مورد نظر رو انتخاب ميکنيد
    kiavash و Mahdi.A.Tabar تشکر می‌کنند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

كاربر همراه Alpha_850 آواتار ها
    تشکر کرده
    381

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash نمایش پست ها
    یکی از بزرگترین پرسشهایی هم که برام وجودداره همون خط تولید لب تابها بودش. یاحتی صحبتهایی هم که مبنی برعدم فروش سنسورصحبتش میشه یک تصمیم اشتباه دیگرهست به نظرمن

مقایسه سیاست های صنعت لبتاپ با دوربین اشتباست نیازی به توضیح نیست که در لبتاپها هر قسمت رو شرکتی ساخته ولی در دوربین های سونی صفر تا 100 دوربین محصول خودشان است ،در بحث عدم فروش سنسور که پارت دوم هم داشت منظور تکنولوژی های بومی و خاص سونی بود خوب هیچ شرکتی یک تکنولوژی بومی رو در اختیار دیگران نمیزاره مثل همان سنسور Live MOS که به Olympus فروخته شد (OM-D E-M1 Mark II) و از یک چهار سوم در حد یک APS-C نتیجه گرفت.

اتفاقا من نمیتونم به شرکتی هایی تکیه کنم که در هنگام مشکلات مشتری رو تنها میزارن ، در جریان مشکلات داستانی نیکون که مدیران این شرکت بار ها به دادگاه کشیده شدند چه چیزی این شرکت رو نجات داد ؟ خروجی خوب یا بهتر هست بگم پنهان شدن در پشت داینامیک رنج سونی نیکون هر جا در هر مقایسه ای که در مقابل رقیب مستقیمش کنون کم آورد پشتش به خروجی سنسور های سونی گرم بود بهتر نیست شرکتی که جشن 100 سالگی میگیره حداقل یک خط تولید برای تولید CMOS معمولی داشته باشه ، برای من همیشه جالب بود که کنون تا آخر روی حرف خودش ایستاد و برای دوربین های EOS از سونی سنسور نخرید.
    ehsan+ تشکر می‌کند.

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

البته در موردی اشتباه می‌کنید. نیکون برای برخی بدنه‌های موفق خویش نیز سنسور ساخته مانند D4 و D4X و D700 و Df که آنها نیز امتیاز بالایی در DXO داشتند.
    من فکر نمی‌کنم عدم فروش سنسور به دیگران توسط سونی یه برندهای دیگه لطمه بزنه. این بیشتر نشان‌دهنده‌ی اینه که سونی علیرغم پیشرفت در بخش‌هایی از اینکه نتوانسته به سطح فروش دلخواه برسد ناراضی‌ست. که البته در مورد دلایل این امر پیشتر صحبت‌شده و در مقاله‌ی DP هم ذکر‌شده.
    ضمن اینکه در همین سنسورهای ساخت سونی هم در برخی موارد گفته‌شده که دیزاین برخی از آنها با خود نیکون‌بوده.
    من فکر نمی‌کنم این رو بشه نقطه‌ضعف برندی محسوب‌کرد.
    در دنیای فناوری امروز قرار نیست صفر تا صد یک محصول رو حتمن در یک شرکت ساخت. هزاران مثال در این مورد هست. وقتی می‌شه محصولی رو با قیمت مناسب سفارش داد و به‌دست‌آورد چه نیازی به ایجاد خط تولید با همه‌ی مسایل و بودجه و کارگر و متخصص و حقوق و بیمه و ....؟!
    الآن با همه‌ی دعواهای حقوقی اپل و سامسونگ و رقابت سرسختانه. بخشی از نمایشگرهای رتینای اپل رو سامسونگ می‌سازه. حالا مثلا سامسونگ قهر کنه به نظر شما اپل زمین می‌خوره؟!
    نه. فقط خودش می‌سازه ولی قیمت تمام‌شده‌ی محصول قطعا کمی بالاتر خواهد‌رفت.
    این وسط سامسونگ هم بخشی تز سودآوری خودش رو از دست می‌ده.
    ویرایش توسط کوروش : Wednesday 26 April 2017 در ساعت 00:10
    M.Nouri، kiavash، ehsan+ و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط Alpha_850 نمایش پست ها
    مقایسه سیاست های صنعت لبتاپ با دوربین اشتباست نیازی به توضیح نیست که در لبتاپها هر قسمت رو شرکتی ساخته ولی در دوربین های سونی صفر تا 100 دوربین محصول خودشان است ،در بحث عدم فروش سنسور که پارت دوم هم داشت منظور تکنولوژی های بومی و خاص سونی بود خوب هیچ شرکتی یک تکنولوژی بومی رو در اختیار دیگران نمیزاره مثل همان سنسور Live MOS که به Olympus فروخته شد (OM-D E-M1 Mark II) و از یک چهار سوم در حد یک APS-C نتیجه گرفت.

اتفاقا من نمیتونم به شرکتی هایی تکیه کنم که در هنگام مشکلات مشتری رو تنها میزارن ، در جریان مشکلات داستانی نیکون که مدیران این شرکت بار ها به دادگاه کشیده شدند چه چیزی این شرکت رو نجات داد ؟ خروجی خوب یا بهتر هست بگم پنهان شدن در پشت داینامیک رنج سونی نیکون هر جا در هر مقایسه ای که در مقابل رقیب مستقیمش کنون کم آورد پشتش به خروجی سنسور های سونی گرم بود بهتر نیست شرکتی که جشن 100 سالگی میگیره حداقل یک خط تولید برای تولید CMOS معمولی داشته باشه ، برای من همیشه جالب بود که کنون تا آخر روی حرف خودش ایستاد و برای دوربین های EOS از سونی سنسور نخرید.
    خوب اینکه شرکتی یک محصول رو تولید کنه ودرادامه یکی از موفق ترین محصولات بازار رو توقف تولید کنه نامش تنها گذاشتن مشتری ست. صددردصد شما درست میگید ومقایسه لب تاب ودوربین صحیح نیست, اما الان بحث این مقایسه نیست.موضوع سونی هست که دریکی دو دهه اخیر محصولات موفق ونیمه موفق بدون دنباله داشته واگه بحث مشتری باشه که نیکون برای مشکلاتش بطور کامل گارانتی داده وهرجالازم بوده تعویض و... گرچه نمیشه ازمدیریت تولید ضعیفش طی انتقال خط تولید ازژاپن به تایلند گذشت و واقعا به مشتری ظلم شد دراون مقطع ولی مشتری تنها گذاشته نشد. باری... من واقعا دوست دارم سونی لنزهای مورد نیاز بازار رو تامین کنه چون واقعا بهترین دوربین های دنیا رو داره میسازه.
    ولی باور دارم سونی اگه مشکلات خوش رو برطرف کنه به سادگی به پرفروشترین دوربین ساز دنیا تبدیل میشه واصلا نیازی به بیرون کردن رقبا باعدم فروش سنسور نیست.عدم وجود رقیب خودش یک مشکل هست.تولید ونواوری یک ماشین یا پلتفرم نیست,به هرحال انجا هم عده ای ادم کاربلدنشسته اند,طراحی میکنندومدیریت وهمانهاهم اگر فشار رقیب را حس نکنند رفته رفته ارام میگیرند. زمانی اگه بحث تلویزیون حداقل دربرخی بازارها بود ,بهترین سونی بود.بدون هیچ بحثی...اما همان زمانه کم رقیبی جا روبرای امثال سمسونگ بازکرد.ونوکیا ... ونینتندو...و...
    وکاش البته یکباره یکی دوسال دیگه هم به سرش نزنه وبی خیال تولید دوربین بشه.
    obsidiyan و sorena_56 تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

درود

سونی تولید کننده صفرتا صد قطعات مورد نیاز دوربین های خود نیست!
    چند دهه است که از قطعات شرکت های مختلف در تمام تولیداتش بهره میبرد نه تنها دوربین
    به قول دوستان در دنیای امروز هیچ شرکتی چنین نیست

برای نمونه در
    Sony a7R II روی برد آن سونی تنها سازنده دو قطعه اون هست:

خودتان میتوانید ببینید:

https://www.ifixit.com/Teardown/Sony...Teardown/45597
    M.Nouri، ehsan+، sorena_56 و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 5 از 7 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 آخرینآخرین