صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 13 , از مجموع 13
Like Tree41تشکر

موضوع: Sony a7r IV

كاربر همراه
    تشکر کرده
    59

نقل قول نوشته اصلی توسط obsidiyan نمایش پست ها
    سلام ممنون. واقعا متاسف شدم خدا کنه دوستانی که 120 تومن پول بادی دادن دچار این مشکل نشده باشند . بنده خودم در خرید بادی خیلی بد شانس بودم همچنین کسانی که این دوربین را میخرند شاهد ثبت های زیباشون باشیم امیدوارم هیچ کس بابت خرید دچار ضرر نشه
    من GFX 50R دارم . ولی یکی از دوستان GFX 100 داره و سالمه ... البته اصولا مشکل بزرگی نیست ، گفتن که بعضی از بدنه ها تو قسمت قفل شاتر روی گریپ ( شاتر عمودی) ایراد دارن .. بعدشم گارانتی و نمایندگی داره .... اوضاعشون از اون وقتی که من EOS 1D mII داشتم و فلو عکس میگرفت و کارم به نمایندگی آلمانشون کشید بهتره:))
    obsidiyan و 47amir تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    81

تست های جدید سنسور این دوربین توسط jim Kasson عضو ویژه انجمن Dpreview ، مهندس بخش الکترونیک EDR که از دهه 80 میلادی فعالیت جدی در این بخش داشته منتشر شد و نتایج جالبی به همراه داشت Kasson پیش تر تست هایی روی سه دوربین Fuji Gfx 100 ، Nikon Z7 و Phase One IQ4 انجام داده بود ، این دوربین ها که به ترتیب 45 ، 100 و 150 مگاپیکسلی هستند هر سه دارای مشکل PDAF Pixel Banding بودند که تبدیل به بحث شماره یک این روز های دنیای دیجیتال در بخش عکاسی شده تقریبا هیچکدام از سه شرکت نتوانستند راه حلی برای این مشکل آزار دهنده پیدا کنند.

50105942d9.jpg

از آنجایی که سنسور هر سه محصول سونی بود jim Kasson شروع به بررسی Sony A7r IV کرد ، سنسور مارک 4 با ترکیب متفاوت RGG1B ساخته شده و سونی از ISO دوگانه 100 و 320 در این سنسور استفاده کرده به این شکل که مرحله دوم از 320 آغاز میشه یعنی محدوده 160 و 250 داینامیک رنج کمتری نسبت به ISO 320 خواهیم داشت در مارک سه سونی از مراحل دوگانه در ISO 100 و 640 استفاده کرده بود چیزی که باعث تعجب Kasson شد این بود که A7r IV بسیار زودتر از GFX 100 و IQ4 وارد مرحله دوم میشود که علتش نامشخص است jim Kasson اعتقاد دارد سونی از فیلتر های در کانال آبی استفاده کرده که در پیکسل های PDAF دخالت میکنند و سنسور این دوربین از مهندسی سطح بالاتری برخورداست که برخلاف سه محصول دیگر مشکل بندینگ نخواهد داشت.

https://blog.kasson.com/a7riv/sony-a...field-spectra/

https://www.dpreview.com/forums/post/63021234

https://briansmith.com/blog/
    saeed2vfx، kiavash، obsidiyan و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    81

بررسی نهایی این دوربین منتشر شد، هر چهار دوربین داری پسوند R از مارک یک تا چهار توانستند نشان طلایی دریافت کنند و شاید بشه گفت سری R موفق ترین نسل دوربین های سونی بودند ، dpreview با اشاره با اینکه همه فکر میکنند سنسور 61 مگاپیکسلی بزرگترین پیشرفت این دوربین بوده هندلینگ و خوش دستی دوربین رو مهم تر از دیگر قابلیت ها در بررسی های خودش اعلام کرد بطوریکه اگر مارک های قبلی رو در دست گرفته باشید بلافاصله و در اولین استفاده از مارک چهار این ویژگی حس میشه و حتی با دستکش ضخیم در هوای سرد بخوبی در دست جای میگیره همچنین رابط کاربری دوربین و برخی قابلیت ها مثل انتخاب رنگ نقاط فوکوس به رنگهای سبز ، قرمز و سفید که توسط یوز انتخاب میشه و از نظر خیلی ها فانتزی بود در لیست موارد مثبت قرار گرفته.

عدم کند شدن دوربین با وجود حجم زیاد فایل ها از دیگر قابلت های مثبت مارک چهار اعلام شده البته عملکرد دوربین مثل A9 نخواهد بود که میتواند بلافاصله پس از گرفتن ده ها عکس خام در حالت پیاپی و در حالی که هنوز پردازش آنها به پایان نرسیده بدون توقف به حالت فیلمبرداری بره ، طبیعتا از مارک چهار تا اون حد نمیشه انتظار سرعت داشت ، همچنین همونطور که jim Kasson در تست های نسخه اولیه دوربین گفته بود هیچ نوع مشکل و خطای مربوط به PDAF Pixel Banding در بررسی ها مشاهده نشد و باید دید رقبا با نسل بعدی دوربین ها و این مشکل دردسر ساز چکار میکنند.

https://www.dpreview.com/reviews/sony-a7r-iv-review/9
    kiavash و obsidiyan تشکر می‌کنند.

صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2