صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 12 , از مجموع 12
Like Tree17تشکر

موضوع: Dsc-h50 یا Dslr-a200 ؟!

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

پیش فرض پاسخ: Dsc-h50 یا Dslr-a200 ؟!

نقل قول نوشته اصلی توسط k.h نمایش پست ها
    جناب قبادی سلام
    مدتی است سوالی برای من مطرح شده که جوابی برای آن نیافتم گفتم با شما آنرا مطرح کنم شاید راهکاری بشود برای انتخاب بهتر افراد کم تجربه ای مثل من البته شاید جای این سوال اینجا نباشد
    فرض میکنیم یک عکاس کاملا حرفه ای از هر لحاظ دو عدد دوربین در اختیار دارد با تسلط کامل بر آنها اولی یک slr like در رده h50دومی یک dslr سطح اول با یک لنز ماکرو چند ملیونی حالا این عکاس در شرایط کاملا یکسان با این دو دوربین از یک گل عکس ماکرو میگیرد . بنظر شما چند درصد تفاوت وجود دارد بین خروجی این دو دوربین (لطفا به در صد بفرمایید)وآیا یک دوستار عکاسی با کمی تجربه میتواند از روی نسخه چاپ شده این دو عکس تشخییص دهد که کدام را جه دوربینی گرفته؟
    به نظر من حداقل 50% تفاوت وجود دارد و برتری با لنز چند میلیونی و دوربین DSLR خواهد بود...!

علت؟

ابعاد سنسور ها و عمق میدانی که دوربین با سنسور بزرگ تر به ما می دهد و در صورتی که نیاز باشد می توانیم آن را به خوبی کنترل کنیم اما در دوربین SLR Like به دلیل کوچک بودن سنسور احتمالا عمق میدان بسیار بیشتر خواهد بود و یک بیننده حرفه ای به راحتی می تواند تشخیص دهد که کدام یک از خروجی ها مربوط به دوربین با سنسور کوچکتر است.

البته این موضوع در زمانی است که عکاس ویرایشی زیادی بر روی خروجی اعمال نکرده باشد ( و کار گرافیکی نشده باشد ، مثل بلور کردن بکگراند )
    Kasra.H تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

پیش فرض پاسخ: Dsc-h50 یا Dslr-a200 ؟!

ممنون از راهنمایی ها و هرچند که فکر می کنم باز این مخارج (فیلتر و سه پایه) برای SLR-Like هم لازم است ولی اینطور برداشت کردم که انتخاب A200 بدون هزینه کردن ارزش افزوده ای نخواهد داشت. البته قصد من این بود که پکیج A200W را بخرم و لنزها را جداگانه بفروشم(چون سونی با خرید این پکیج تخفیف زیادی روی لنزها در نظر گرفته است) و در نهایت یک لنز 250-18 برای شروع بگیرم که ظاهراً کیفیت خیلی خوبی در review ها از خود نشان داده. یعنی با این لنز شروع کنم و کار با SLR را تجربه کنم تا موقعی که باز بتوانم بودجه ای برای مخارج جدید دوربین در نظر بگیرم. اما به قول شما ظاهراً کارم راه نمی افتد و برای راه افتادن کار هم باید دست کم 1400 دلار دیگر هزینه کنم تا لنز ماکرو و لنز واید داشته باشم و البته اگر قرار بود این قدر هزینه کنم لنز تله را هم چیز دیگری انتخاب می کردم. هرچند که من منصرف شدم اما حقیقتاً پکیج A200W با رنج کانونی 300-18 و با قیمت 600 دلار خیلی وسوسه کننده است.
    H50 هم دوربین خوبی است و کیفیت عکسهایش کاملاً قانع کننده است. سرعت عملکرد این دوربین در فوکوس کردن عالی است و عکسهای ماکرو و پرتره خوبی هم می گیرد. بعلاوه کم حجم است و در اغلب شرایط می توان از آن استفاده کرد. معمولاً در SLR-Like ها همیشه بحث بر سر میزان CA/PF وجود دارد و قطعاً هم مهم است اما من یک پارامتر غیر علمی دیگر هم برای انتخاب یک SLR-Like دارم و آن اینست که پیش از آنکه جزئیات خوب نمایش داده شوند کیفیت خود عکس باید قابل قبول باشد و در واقع در نگاه اول یک عکس باید خوب به نظر برسد که مثلاً در Nikon P80 به هیچ وجه از قضیه راضی نبودم. عکسهای P80 سرد و بی روح بودند و در مقابل عکسهای H50 خیلی جذاب بودند(مخصوصاً رنگها). در مورد فوجی S100fs هم که آن مساله عجیب وجود دارد... فکر می کنم حقیقتاً جای یک bridge-camera در این بین خالیست و شک ندارم اگر سونی R2 را راهی بازار کند طرفداران فراوانی خواهد داشت. حتی پیش از انتخاب H50 واقعاً دودل بودم که R1 بخرم!
    در نهایت فکر می کنم اگر dSLR هم بگیرم باز به یک دوربین جمع و جور احتیاج خواهم داشت پس فعلاً و نقداً H50 را می گیرم.
    کاوه و فرهاد عزیز از راهنمایی شما ممنونم.

صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2