صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12
Like Tree17تشکر

موضوع: Dsc-h50 یا Dslr-a200 ؟!

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

Post Dsc-h50 یا Dslr-a200 ؟!

با سلام،
    مدتهاست که از این وب سایت و مطالب مفیدش استفاده می کنم و گرچه تازه در این تالار ثبت نام کرده ام ولی مشتاقانه مقالات و نظرات کارشناسانه شما دوستان را مطالعه کرده ام و از آنها بهره فراوان برده ام. بجاست که پیش از هردرخواست، به نوبه خود از همه شما عزیزانی که با صرف وقت، اطلاعات ارزشمندی را در اختیار عموم قرار داده اید تشکر کنم.
    اما موضوع بحث:
    دوربین فعلی بنده در یک سقوط مرگبار جان به جان آفرین تسلیم کرد و حالا شدیداً سرگرم بررسی دوربین های مختلف سونی هستم تا دوربین جدیدی انتخاب کنم. بودجه ای که برای این کار در نظر گرفته ام 1000 دلار است و نمی توانم بیش از این هم خرج دوربین کنم.(دوربین و همه متعلقاتش از جمله کیف و لنز و احیاناً کانورتور و...) ضمناً دوربین را هم آمریکا برایم می آورند و قیمتها را بر اساس آنچه در سایتها ذکر شده می توانم محاسبه کنم. در بین دوربین هایی که سونی اخیراً آنها را به بازار عرضه کرده دو مدل متفاوت توجه من را به خود جلب کرد. یکی Sony DSC-H50 از رده SRL-Like ها و دیگری Sony DSLR-A200 . شاید مقایسه این دو دوربین چندان صحیح نباشد اما به هر صورت می خواهم دوربینی که بهتر می تواند نیازهای من را در حال و آینده برطرف کند را انتخاب کنم و قطعاً نمی توان از قابلیت ها و کیفیت SLR ها هم چشم پوشی کرد.
    در صورتی که H50 را بگیریم قطعاً هر دو کانورتور تله(DH1758) و واید (DH0758) را هم خواهم خرید. عملکرد این دو کانورتور عالی است و با داشتن آنها محدوده 790.5 – 21.7 میلیمتر را در اختیار خواهم داشت. بعلاوه بی هیچ هزینه اضافی هم سایر امکانات این دوربین جذاب در اختیارم خواهند بود.
    با خرید A200 زوم تله H50 و سایر قابلیت های این دوربین را از دست خواهم داد.(حتی با احتساب کراپ فاکتور که به نظرم فاکتور مناسبی برای مقایسه زوم تله نیست) بعلاوه مجبور به حمل دوربینی سنگین خواهم بود که احتمالاً عکاسی در برخی شرایط را سخت تر می کند. چون تا به حال dSLR نداشته ام خوشحال می شوم اگر دوستان در این زمینه هم راهنمایی کنند و معایب دیگر SLR ها(که عملاً در کار خود را نشان می دهند) را متذکر شوند. البته مزایا و ویژگی های این دوربین ها را همیشه مطالعه کرده ام اما به دنبال معایب آن نبوده ام در مواقعی هم که به صورت تستی با SLR ها عکس گرفته ام حجم و وزن بالای این دوربین ها توجه من را به خود جلب کرده است.
    با خرید H50 هم خود را از دنیای SLR ها محروم خواهم کرد و هم مجبور خواهم بود مدتی دیگر را با سنسور کوچک و لنزهای ابتدایی این دوربین سر کنم. چیزی که باعث می شود همچنان مردد بمانم این است که آیا اولاً(جدای از کیفیت) به قابلیت های بدنه این دوربین ها احتیاج دارم؟ هنوز به موردی برنخورده ام چون SLR-Like ها تنظیمات فراوانی را در اختیار کاربر قرار می دهند. البته تنظیماتی هست که چون هرگز با آنها کار نکرده ام از لزوم وجودشان و اثرشان بر تصویر خروجی هم بی اطلاعم. البته همیشه عکاسی در ایزوهای بالا با SLR-Like ها آزاردهنده بوده... و ثانیاً آیا تفاوت کیفیت آنقدر ارزش دارد که از امکانات یک SLR-Like مثل H50 بگذرم؟ قطعاً کیفیت یک پارامتر مهم است اما فکر می کنم خود عکاس بیشترین حساسیت را روی کیفیت عکس خود دارد و بیننده پیش از کیفیت انتظارات دیگری دارد. کیفیت H50 هم بد نیست که بگوییم مخاطب با دیدن کیفیت آن به خود اثر کم توجهی خواهد کرد!
    شاید بگویید که خود همه مقایسه لازم را انجام داده ام پس حالا باید بتوانم تصمیم بگیرم! اما متاسفانه هنوز نمی توانم تصمیم بگیرم... موقع خرید دوستانم همیشه با قاطعیت نظر می دادم اما حالا که نوبت به خودم رسیده نمی توانم تصمیم قاطعی بگیرم و برای همین از شما کمک گرفته ام تا شاید با اشاره به نکاتی دیگر یا با تاکید لزوم وجود ویژگی هایی خاص در هر یک از این دو دوربین تصمیم گیری را برای آسان کنید.
    درکل مانده ام که با یک دوربین جمع و جور و سبک که کیفیت قابل قبولی دارد و امکانات جنبی مختلفی را در اختیار می گذارد عکس بگیرم یا کیفیت و امکانات بدنه A200 را انتخاب کنم و با وزن و حجم آن هم کنار بیایم و سعی کنم با امکاناتی که هنوز آنها را تجربه نکرده ام عکسهای بهتری بگیرم. در مقایسه هم فراموش نشود پول بیشتری هم در آینده نمی توانم خرج دوربین کنم. می دانم که هیچ کدام این دوربین ها نمی توانند جایگزین دیگری باشند و کسی که علاقه مند به عکاسی است بهتر است هر دو نوع دوربین را برای استفاده در شرایط مختلف داشته باشد اما اینجا یک money factor وجود دارد که اجازه انتخاب یکی را به من می دهد.

برای ساده شدن صورت مساله بهتر است A200 را با همان دو لنز پیشنهاد شده به قیمیت 600 دلار در نظر بگیریم
    (18-70mm f/3.5-5.6 and 75-300mm f/4.5-5.6) و فرض کنیم جز لوازم جنبی دیگر خرجی برای دوربین نخواهیم کرد. حالا این پکیج ارزنده تر است یا H50 به همراه کانورتورها(این هم به قیمت 700 دلار).
    یک مساله دیگر! آیا بازرگانی ایران که نماینده رسمی سونی در ایران است گارانتی(در صورت وجود گارانتی بین المللی) و پشتیبانی دوربینی که در آمریکا تهیه می کنم را به عهده می گیرد؟ قائداتاً باید به عهده بگیرد اما به هرحال اینجا ایران است، سرزمینی که در آن هیچ چیز عجیب نیست...

با سپاس از توجه شما

پ.ن: تیتر را با حروف درشت می نویسم اما به طور خودکار حرف اول بزرگ باقی می ماند و سایر حروف کوچک می شوند!
    ویرایش توسط Farzam : Friday 9 May 2008 در ساعت 18:23

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

پیش فرض پاسخ: Dsc-h50 یا Dslr-a200 ؟!

سلام

1- نگفتيد دوربين فعليتان چي بوده و در چه حد از آن استفاده مي كرده ايد و .... شايد كمكي به پاسخ بكند.

2- انتظار معجزه از كانورتر هاي وايد و تله ي هيچ Slr Like اي نداشته باشيد.

3- چون گفته ايد فقط سوني مي خواهيد ( كه البته نفرموديد چرا) من كمك زيادي نمي توانم بكنم و بايد دوستان ديگر از جمله كاوه كمكتان كنند.

4- اين جمله شما :

در مقایسه هم فراموش نشود پول بیشتری هم در آینده نمی توانم خرج دوربین کنم
    جواب را در خود نهفته دارد. با DSLR بايد در آينده بيشتر خرج كنيد .

5- به هيچ وجه نه بازرگاني ايران نه هيچ شركت ايراني ديگري خدمات پس از فروش به تجهيزاتي كه از آنها خريداري نشده باشد نمي دهند.
    A_Maddah، Kaveh Ghobadi، DELL و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

1- نگفتيد دوربين فعليتان چي بوده و در چه حد از آن استفاده مي كرده ايد و .... شايد كمكي به پاسخ بكند.
    Mavica CD500
    راستش سالی که دوربین را خریدم دوست داشتم با اصول عکاسی آشنا شوم و بخشی از زمان روزانه ام را صرف این کار کنم. متاسفانه هرگز به اندازه پیش بینی ام زمان برای این کار نداشتم هرچند که تاحدی هم پیشرفت داشته ام. اما به تازگی فرصت خوبی دست داده تا با فراغ بال این هنر را دنبال کنم. حالا هم دوربینی می خواهم که بتوانم از این فرصت بوجود آمده حداکثر استفاده را بکنم.
    2- انتظار معجزه از كانورتر هاي وايد و تله ي هيچ Slr Like اي نداشته باشيد.
    نه انتظار معجزه ندارم اما با این کانورتورها که نام بردم روی دوربین سایر دوستان کار کرده ام و نتایج را هم دیده ام. به عنوان یک کانورتور خیلی خوب عمل می کنند.

3- چون گفته ايد فقط سوني مي خواهيد ( كه البته نفرموديد چرا) من كمك زيادي نمي توانم بكنم و بايد دوستان ديگر از جمله كاوه كمكتان كنند.
    شاید دلیلش این باشد که حرفه ای نیستم! و الکترونیک، طراحی و ارگونومی دوربین دیجیتال برایم اهمیت زیادی دارد. سونی در هیچ یک از محصولات خود تا به حال من را ناراضی نگذاشته. ترجیح می دهم ذهنم را درگیر برندهای دیگر نکنم.
    جواب را در خود نهفته دارد. با DSLR بايد در آينده بيشتر خرج كنيد .
    شاید اشتباه می کنم اما استنباط من این است که بدنه های alpha برای خرج کردن طراحی نشده اند. سعی شده دوربینی تهیه شود برای ورود به دنیای عکاسی حرفه ای و به کاربر فرصت می دهد تا با تهیه این بدنه و لنزهایی ارزان قیمت با ویژگی های دوربین های حرفه ای آشنا شود. ارزان ترین لنزهای زایس از 600 دلار شروع می شوند و فکر می کنم کسی که می خواهد لنزهای خوب و متنوعی داشته باشد و اصطلاحاً برای دوربین خرج کند باید بدنه ای دخور هم داشته باشد. حالا با پکیج A200W ما امکانات یک SLR-Like را در یک SLR خواهیم داشت با کیفیتی بالاتر و تقریباً با همان performance(کارایی؟). و البته معایب SLR هم وجود دارد. اینطور نیست؟ و خوشحال می شوم بدانم چه خرجی خواهم داشت که شما به آن اشاره می کنید. چون برای تصمیم گیری به چنین پارامترهایی نیاز دارم. البته منهای لوازم جانبی.
    5- به هيچ وجه نه بازرگاني ايران نه هيچ شركت ايراني ديگري خدمات پس از فروش به تجهيزاتي كه از آنها خريداري نشده باشد نمي دهند.
    آیا تا بحال کسی این قضیه را به سونی هم گزارش کرده است؟ تا جایی که من اطلاع دارم نمایندگان رسمی موظف به قبول گارانتی بین المللی هستند.
    ویرایش توسط Farzam : Friday 9 May 2008 در ساعت 21:42

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط Farzam نمایش پست ها
    Mavica CD500
    ........

و خوشحال می شوم بدانم چه خرجی خواهم داشت که شما به آن اشاره می کنید. چون برای تصمیم گیری به چنین پارامترهایی نیاز دارم. البته منهای لوازم جانبی.

آیا تا بحال کسی این قضیه را به سونی هم گزارش کرده است؟ تا جایی که من اطلاع دارم نمایندگان رسمی موظف به قبول گارانتی بین المللی هستند.

1- لنزهاي بهتر، فلاش هاي اكسترنال و ....

2- هيچ كمپاني اي به خاطر تحريم نماينده ي كاملا رسمي در ايران ندارد. همه ي اينها ديلر هاي با واسطه هستند . يكي از مديران فروش شركت زيگورات ( كه همه به عنوان نماينده ي رسمي DELL در ايران مي شناسندش) خيلي صادقانه به من مي گفت ما اصلا نماينده نيستيم. ما بزرگترين وارد كننده ي DELL از دوبي به ايران هستيم و به همين دليل مي توانيم يك سري خدماتي بدهيم.

ممكن است شما حتا اسم نيكونگرش و آفومار را در سايتهاي رسمي نيكن و كنن بيابيد ولي اينها اجازه ي واردات رسمي ندارند و حتا واردات اين شركت ها از طرق غير رسمي ( بازار هاي چين و خاور ميانه) است.
    Super Oli تشکر می‌کند.
    فرهاد حسيني

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

اولین موضوع اینکه بنده نظر خاصی ندارم!

این دو دوربین را به هیچ وجه قابل مقایسه نمی دانم!

و مقداری با نوع انتخاب و خرید شما مشکل دارم!

و اما!

شما حتی اگر یک دوربین را از ایالات متحده خریداری کنید ، اگر مشکلی برایش پیش بیاید نمی توانید آن را در دبی ( با خدمات پس از فروش ارائه شده توسط سازنده ) تعمیر کنید!

نه تنها در برند سونی ! بلکه در کانن و نیکون و پنتاکس و ......

حتی!

موقعی که دوربین را از آسیا بخرید نمی توانید از سایت آمریکا فریم ور را داونلود کنید و نصب فرمایید!باید تنها از سایت آسیا اقدام کنید.

شما اگر دوربینی را ( مثل نیکون ) از ژاپن بخرید فقط می توانید در ژاپن خدمات پس از فروش دریافت کنید و نه در ایران و یا آلمان و یا لس آنجلس!

این جزی از قوانین فروش شرکت های مختلف است.

همان طور که قیمت فروش در اروپا با آمریکا و آسیا متفاوت است.

دوربین های ارائه شده در ایران ( تمامی دوربین های عکاسی سونی ) دارای منو فارسی هستند و نشانه ساپورت سونی گلوبال از کشور ایران و زبان فارسی است( برعکس تمامی برند های دیگر که به هیچ وجه نمایندگی رسمی و ثبت شده در ایران ندارند!!! )

دوست عزیزم...

با این فرمایش شما هم بشدت مخالفم .بهتر است یا دلایل منطقی ارئه کنید و یا از ابزار نظراتی که درست نیست خودداری کنید....

شاید اشتباه می کنم اما استنباط من این است که بدنه های alpha برای خرج کردن طراحی نشده اند. سعی شده دوربینی تهیه شود برای ورود به دنیای عکاسی حرفه ای و به کاربر فرصت می دهد تا با تهیه این بدنه و لنزهایی ارزان قیمت با ویژگی های دوربین های حرفه ای آشنا شود. ارزان ترین لنزهای زایس از 600 دلار شروع می شوند و فکر می کنم کسی که می خواهد لنزهای خوب و متنوعی داشته باشد و اصطلاحاً برای دوربین خرج کند باید بدنه ای دخور هم داشته باشد. حالا با پکیج A200W ما امکانات یک SLR-Like را در یک SLR خواهیم داشت با کیفیتی بالاتر و تقریباً با همان performance(کارایی؟). و البته معایب SLR هم وجود دارد. اینطور نیست؟ و خوشحال می شوم بدانم چه خرجی خواهم داشت که شما به آن اشاره می کنید. چون برای تصمیم گیری به چنین پارامترهایی نیاز دارم. البته منهای لوازم جانبی.
    مثلا!

یک لنز 5000 هزار دلاری به چه درد یک آماتور می خورد؟

یک لنز 2000 دلاری چطور؟

یا یک لنز 1000 دلاری و 500 دلاری؟

شما با خرید لنز های کیت کیفیت زیادی نخواهید داشت.متاسفانه دوستان متوجه نیستند و یا فراموش می کنند که لنز های کیت ( مثل 18-55 کانن و یا 18-55 نیکون و یا 18-70 سونی ) لنز های ارازن قیمت هستند و نه یک لنز حرفه ای برای کار حرفه ای!

اگر می خواهید یک دوربین مناسب داشته باشید.یک آلفا 200 بخرید به همراه یک 18-0 زایس که حدود 800 هزار تومان است.یا یک لنز 16-105 بخرید که حدود 400 تومان است ( لنز کیت آلفا 700 )

اکثر دوستان ( چه نیکون و چه کانن ) بعد از خرید دوربین به همراه لنز کیت یک لنز مناسب هم برایش تهیه می کنند...
    A_Maddah، farhad44، Behnam_703 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    14101

فرهاد جان پست شما را تازه دیدم...

در مورد نمایندگی سونی در ایران موضوع متفاوت است با دوستان دیگر...

از سال 2001 که در خبرنامه Sony Style رسما منتشر شد ، بازرگانی ایران ( به نمایندگی از جناب آقای ساعتچی مدیرعامل و رئیس هیات مدیره بازرگانی ایران ) و شریک شرکت Sony GULF FZE و نماینده رسمی سونی در ایران و زیر مجموعه Sony Middle East & Africa می باشد.

با مراجعه با سایت سونی خاور میانه و شمال آفریقا اطلاعات کامل تری دریافت خواهید کرد...

http://www.sony.co.ir/section/servic...ite=hp_fa_IR_i
    ویرایش توسط Kaveh Ghobadi : Friday 9 May 2008 در ساعت 23:08
    farhad44 و Rofougaran تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

من از نظرات شما در پست های مختلف همیشه استفاده کرده ام و خوشحالم که در این موضوع هم بی بهره نیستم.
    بنده عرض کردم:
    و شما فرموده اید:
    با این فرمایش شما هم بشدت مخالفم .بهتر است یا دلایل منطقی ارئه کنید و یا از ابزار نظراتی که درست نیست خودداری کنید....
    اما ظاهراً در ادامه شما هم غیر مستقیم نظر بنده را تایید کرده اید:
    یک لنز 5000 هزار دلاری به چه درد یک آماتور می خورد؟

یک لنز 2000 دلاری چطور؟

یا یک لنز 1000 دلاری و 500 دلاری؟
    در واقع فکر می کنم ابزار عکاسی حرفه ای و آماتور با یکدیگر تفاوت دارند. یعنی بعید می دانم یک عکاس حرفه ای هم چندهزار دلار لنز برای بدنه ی 400 دلاری تهیه کند. بهرحال کسی که قرار است برای لنز تا این حد هزینه کند قطعاً زمان تاخیر شاتر، سرعت عکاسی پیاپی، عملکرد بهتر در ایزوهای بالاتر و ....کلاً سه عامل کارایی، کیفیت و امکانات را مد نظر قرار می دهد. در مورد سری آلفا(به جز A700) هم صرفاً استنباط شخصی من این بوده که سونی با ارائه این محصول امکان خوبی برای ورود به این عرصه فراهم کرده است. وگرنه با این قیمت 600 دلار کی می شود SLR با این لنز کیت تهیه کرد.
    شما اشاره کرده اید که مقایسه بین این دو صحیح نیست و من هم کاملاً موافقم که به لحاظ فنی مقایسه این دو چندان صحیح نیست. اما از نظر بودجه امکان مقایسه فراهم شده و شاید اگر نمیشد با خیال راحتتر سراغ یک SLR-Like می رفتم.
    شما حتی اگر یک دوربین را از ایالات متحده خریداری کنید ، اگر مشکلی برایش پیش بیاید نمی توانید آن را در دبی ( با خدمات پس از فروش ارائه شده توسط سازنده ) تعمیر کنید!
    پس با این حساب قطعاً دوربین را از ایران می گیرم. هرچند به نظرم بهتر است "گارانتی بین المللی" را حذف کنند که ظاهراً فاقد معناست. (البته اصلاً نمی دانم که این دوربین ها هم گارانتی بین المللی دارند یا خیر اما دیده ام که برخی از لنزهای سوتی این گارانتی را دارند).
    آیا در نمایشگاه امسال امکان خرید وجود دارد؟ اگر دارد خیلی خوب است اگر بشود در خرید از کمک شما استفاده کنم. ضمناً بابت توصیه لنزها ممنون اما فکر می کنم اول باید یکی از دو دوربین انتخاب شوند و بعد احتمالاً باید در آن مورد هم با شما مشورت کنم.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

خوشحال می شوم بدانم چه خرجی خواهم داشت که شما به آن اشاره می کنید. چون برای تصمیم گیری به چنین پارامترهایی نیاز دارم. البته منهای لوازم جانبی.
    لنزهاي بهتر، فلاش هاي اكسترنال و ....
    درست است که فلاش های built-in این دوربین ها چندان رضایت بخش نیستند اما در مقایسه A200 با H50 باید در نظر بگیریم که این دوربین هم فلاش built-in دارد. و اینکه می توان بعداً به آن فلاش دیگری(hot-shoe) هم اضافه کرد یک مزیت در مقابل H50 به شمار می رود. درباره لنزها هم عرض کردم که لنز کیتی که توسط سونی پیشنهاد شده گرچه زوم تله H50 را ندارد اما در حد یک SLR-like است و البته واید بهتری دارد. یعنی اگر فرض کنیم که من هیچ خرجی هم برای این دوربین نکنم امکانات قابل قبولی را در مقایسه با SLR-Like ها اختیار خواهم داشت. درست می گویم؟

تشکر کرده
    14101

بنده در خدمت شما هستم...

در نمایشگاه امسال امکان خرید خواهید داشت.

و در مورد این دو دوربین.

اگر حوصله لن زعوض کردن و هزینه های جانبی را ندارید بی شک به سمت SLR Like ( حالا چه سونی و چه برند های دیگر ) بروید.

بسیرای از دوستان ( در همین فروم ) یک دوربین 500 تا 700 دلاری دارند و ارازن ترین لنز هایشان 1000 دلار قیمت دارد.بعضی از دوستان هم که دیگر خیلی صرفه جویی کرده اند یک دوربین 1000 دلاری دارند با یک لنز 1000 دلاری...

جمع قیمت لنزهای بعضی دیگر از دوستان بیش از 5 برابر قیمت بدنه هایشان و حتی بیشتر است.

اگر به امضای دوستان توجه کنید متوجه خواهید شد.

تعداد انگشت شماری از دوستان 10 برابر قیمت بدنه هایشان لنز دارند.

همگی هم دوربین های سطح اول و یا دوم ( حرفه ای و نیمه حرفه ای دارند ) و یکی دو نفر از دوستان بدنه های بالای 2000 دلار دارند.

شما هم اگر به سمت این دوربین ها بیایید یقینا بعد از مدتی باید به سمت لوزام جانبی بروید.از فلاش گرفته تا لنز و ...

مثلا یک فیلتر ساده در حال حاضر 60 هزار تومان است ( پلاریزه ) و شما نمی توانید فیلتر را تهیه نکنید.

یک کیف ( که برای دو لنز و دیگر لوازم جا داشته باشد ) حداقل 80 تا 100 هزار تومان است.

یک سه پایه ساده از 70 هزار تومان تا چند میلیون تومان هزینه برایتان دارد.

پس ناچارید که هزینه کنید.چون کارتان راه نمی افتد.به همین خاطر فرهاد جان توصیه می کنند..

ورود به دنیای DSLR یعنی هزینه های جانبی در دراز مدت و شما ناچارید که هزینه کنید.برای اینکه به خواسته هایتان برسید.مثلا برای داشتن ماکرو H50 حداقل باید 700 هزار تومان هزینه کنید ( یک لنز ماکرو ) برای تله اش هم حداقل حداقل 500 تا 1 میلیون هزینه ...

پس این دو دنیا کاملا متفاوت هستند
    farhad44 و Farzam تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

كاربر فعال Kasra.H آواتار ها
    تشکر کرده
    5184

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    ورود به دنیای DSLR یعنی هزینه های جانبی در دراز مدت و شما ناچارید که هزینه کنید.برای اینکه به خواسته هایتان برسید.مثلا برای داشتن ماکرو H50 حداقل باید 700 هزار تومان هزینه کنید ( یک لنز ماکرو ) برای تله اش هم حداقل حداقل 500 تا 1 میلیون هزینه ...

پس این دو دنیا کاملا متفاوت هستند
    جناب قبادی سلام
    مدتی است سوالی برای من مطرح شده که جوابی برای آن نیافتم گفتم با شما آنرا مطرح کنم شاید راهکاری بشود برای انتخاب بهتر افراد کم تجربه ای مثل من البته شاید جای این سوال اینجا نباشد
    فرض میکنیم یک عکاس کاملا حرفه ای از هر لحاظ دو عدد دوربین در اختیار دارد با تسلط کامل بر آنها اولی یک slr like در رده h50دومی یک dslr سطح اول با یک لنز ماکرو چند ملیونی حالا این عکاس در شرایط کاملا یکسان با این دو دوربین از یک گل عکس ماکرو میگیرد . بنظر شما چند درصد تفاوت وجود دارد بین خروجی این دو دوربین (لطفا به در صد بفرمایید)وآیا یک دوستار عکاسی با کمی تجربه میتواند از روی نسخه چاپ شده این دو عکس تشخییص دهد که کدام را جه دوربینی گرفته؟
    Rofougaran تشکر می‌کند.

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین